Přejít na obsah


Fotka

Travel Bug na auto (triko)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 *beran*

*beran*

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 20:54

Můžete vysvětlit jak fungujou TB jako magnety na auto, nebo jako triko? Asi sem to moc nepobral. Nebo v tom hledám něco co tam neni.
  • 0

#2 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 22:06

No jde o to, ze spousta lidi maj osobni TB nebo GC, na ktery logujou kazdy nalez kese. Vyhoda je ta, ze to pocita vzdusne kilometry a funguje pro to travel mapa. No a groundspeak, misto toho aby tuto ficuru sprovoznil i pro uzivatele (alespon platici), tak zacal vydavat TB na auto nebo TB triko.
  • 0

#3 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 6:43

Proste si koupis nalepku s kodem a das si to na auto, kdo pak to auto potka akod si zapise tak si udela Discovery log, nebo teda nepredpokladam ze by nekdo udelal kes o velikosti garaze a auto tam nechal pro pristiho nalezcea a pro Retrieve log. No a pokud to auto nekdo ukradne, tak si teoreticky muze napsat Grab it log :D
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#4 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 7:41

malcor napsal/a:
No a pokud to auto nekdo ukradne, tak si teoreticky muze napsat Grab it log :D

Tak to jsem asi narazil na nejaky moc horlivy kacery - ani jsem na aute nemel trackovaci cislo a oni si ho odnesli - policajti se ho do dneska snazej trackovat pres SPZku...:(
  • 0

#5 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 8:37

beran napsal/a:
Můžete vysvětlit jak fungujou TB jako magnety na auto, nebo jako triko? Asi sem to moc nepobral. Nebo v tom hledám něco co tam neni.


Oba zmíněné TB (samolepka i magnetická destička) mám. Aktivovaný mám pouze TB jako samolepku. Jedná se o [tb]TB214P8[/tb] moje GEOvozidlo. Dostaneš to včetně dvou klasických kovových TB známek (samolepky jsou také většinou dvě se stejným kódem).
Drop off dávám převážně na eventy kam jedu zmíněným TB. Kdo chce, může si TB na místě, nebo kde ho potká, discovernout.
  • 0

#6 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 8:41

malcor napsal/a:
Proste si koupis nalepku s kodem a das si to na auto, kdo pak to auto potka akod si zapise tak si udela Discovery log, nebo teda nepredpokladam ze by nekdo udelal kes o velikosti garaze a auto tam nechal pro pristiho nalezcea a pro Retrieve log. No a pokud to auto nekdo ukradne, tak si teoreticky muze napsat Grab it log :D


No tak na [tb]TB214P8[/tb] moje GEOvozidlo mi Retrieve it log byl udělán http://www.geocachin...e8-219ae0e23d07. Docela jsem se lekl a byl jsem se kouknout před barák, jestli tam TB ještě je. Bylo, tak jsem si ho Grabnul zpátky http://www.geocachin...96-36d96b08950b.
  • 0

#7 landcruiser

landcruiser

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 14:12

Možná hloupý dotaz, kde se dá ta samolepka koupit?
  • 0

#8 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 14:25

landcruiser napsal/a:
Možná hloupý dotaz, kde se dá ta samolepka koupit?


Já jsem jí tenkrát koupil na http://worldcaching....96os94sg5qj4f07. Ale stačí dát do Googlu třeba vyhledat Travel Bug Decal.
Viděl jsem i nabídku samotných samolepek asi za 2.5USD (musíš jim poslat kód nějakého svého TB ).
  • 0

#9 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2008 - 17:56

malcor napsal/a:
No a pokud to auto nekdo ukradne, tak si teoreticky muze napsat Grab it log :D


A potom podle Discovery logů zjistíš, kudy s ním někdo jezdí. Takovej Kačerskej SHERLOG. :P
  • 0

#10 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 20:54

ebik napsal/a:
No jde o to, ze spousta lidi maj osobni TB nebo GC, na ktery logujou kazdy nalez kese. Vyhoda je ta, ze to pocita vzdusne kilometry a funguje pro to travel mapa.

No a groundspeak, misto toho aby tuto ficuru sprovoznil i pro uzivatele (alespon platici), tak zacal vydavat TB na auto nebo TB triko.


Prosím o radu, jak takový TB, co putuje pouze se mnou, co nejlépe logovat. Do keše ho upustím při jejím logu, to je jasné a jednoduché. Ale jak ho hned zase vyzvednout? Pomocí Write note zbytečně zatížím listing keše neužitečným zápisem. Jde udělat následně "Retrieve" jen na stránce TB, aniž by byl další zápis na stránce keše? Nebo jinak? Nechci touto soukromou aktivitou obtěžovat ostatní. Díky za radu.
  • 0

#11 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 21:08

zmijovkar napsal/a:

ebik napsal/a:
No jde o to, ze spousta lidi maj osobni TB nebo GC, na ktery logujou kazdy nalez kese. Vyhoda je ta, ze to pocita vzdusne kilometry a funguje pro to travel mapa.

No a groundspeak, misto toho aby tuto ficuru sprovoznil i pro uzivatele (alespon platici), tak zacal vydavat TB na auto nebo TB triko.


Prosím o radu, jak takový TB, co putuje pouze se mnou, co nejlépe logovat. Do keše ho upustím při jejím logu, to je jasné a jednoduché. Ale jak ho hned zase vyzvednout? Pomocí Write note zbytečně zatížím listing keše neužitečným zápisem. Jde udělat následně "Retrieve" jen na stránce TB, aniž by byl další zápis na stránce keše? Nebo jinak? Nechci touto soukromou aktivitou obtěžovat ostatní. Díky za radu.


Stejně jako vyzvedáváš jakýkoli TB či GC z jiné keše, to jest příkazem "Retrieve from ..."
  • 0

#12 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 21:50

OK, dík, šlo mi přesně o tohle - jestli můžu udělat "Retrieve from", aniž by to bylo svázáno s nějakým dalším (zbytečným) zápisem u příslušné keše... Nechtěl jsem dělat nějaký pokusy (=někde bordel).
  • 0

#13 Hobbit_

Hobbit_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 7:18

Ja osobne jsem to s TB na auto vyresil jednoduse.
Zakoupen TB (original skoncil na klicich) a v nejblizsim ksefte jsem si nechal riznout samolepku na auto - presne dle me predstavy, v barve jakou jsem potreboval a mam po problemu. Jenom jeste jednou necham riznout kod v trochu vetsim provedeni, nejak jsem uplne neodhadnul jeho velikost.
TB2B490

Vkladat muzes vic TB najednou pri standardnim zapisu "find" u kese - podrzis Ctrl a vyberes vsechny bugy co chces vlozit.
Vyndas ho pak pres rozhrani konkretniho TB prikazem "retrieve from...".
Pri vlozeni se do logu automaticky nepridava, kolik TB vkladas (pokud to tam nenapises) a pri vyndani se opet do logu kese nic negeneruje.
  • 0

#14 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2009 - 23:57

Takže jestli jsem to správně pochopil, tak i TB-clothing (třeba tričko) jen "chodí" s kešerem a nikde vlastně nezůstane. Narazil jsem na to teď při plánování jedné kešky, kde je v inventáři právě tričko [tb]TB214F8[/tb]. Tak to se na jeho nalezení těšit nemusim :-)
  • 0

#15 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 7:08

Hobbit_ napsal/a:

Vkladat muzes vic TB najednou pri standardnim zapisu "find" u kese - podrzis Ctrl a vyberes vsechny bugy co chces vlozit.
Vyndas ho pak pres rozhrani konkretniho TB prikazem "grab".


jen pro poradek, kdyby to cetl novacek - standardne se pres "grab" NEVYNDAVA. na to slouzi "retrieve" kde se i pise, odkud - z jake kese se predmet vyndava. "grab" je pouze na pripad, ze tb/coin najdete jinde, nez je jeho posledni zapsana destinace na netu. a pokud tedy jina je, je jeste zapotrebi chvili pockat a nejancit hned s "grabnutim", pouze to muze znamenat, ze jste se dostali k netu driv nez ten, kdo tb/coin do kese vlozil.
  • 0

#16 Hobbit_

Hobbit_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 18:27

zatr, dik za nakopnuti, jsem se upsal... editnu nahore, aby to neudelalo bordel.
  • 0

#17 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 20:42

No já to nechápu. Když mám svoje auto jako TB proč ho mám zapisovat pokaždý do kešky a hned z kešky - to ja jako u blbejch na dvorku. Myslel jsem, že v tomto případě to budou logovat pouze jedinci co mě zahlídli a to jako "Discovery" a napíšou tam kde a kdy. Nebo je smysl toho nesmyslnýho in/out jinde? V něčem nadpozemském? :D
  • 0

#18 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 21:02

DUsoft napsal/a:
No já to nechápu. Když mám svoje auto jako TB proč ho mám zapisovat pokaždý do kešky a hned z kešky - to ja jako u blbejch na dvorku.
Myslel jsem, že v tomto případě to budou logovat pouze jedinci co mě zahlídli a to jako "Discovery" a napíšou tam kde a kdy.

Nebo je smysl toho nesmyslnýho in/out jinde? V něčem nadpozemském? :D


už je to psáno výše.. můžeš si pak na stránce toho TB sledovat na mapě, kde si lovil cache a taky třeba kolik km si urazil...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#19 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 21:38

Aha - tak takovej sklerotik nejsem. :D:D:D
  • 0

#20 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2009 - 23:15

Nevíme, jestli se to smí takto postovat (reklama?), nicméně kdyžtak prosíme o smazání. Každopádně na tomto obchodě prodávají i TB právě na auta, a to jak ve formě nálepky, tak i magnetu na auto (tj sundavací) : nalepka :http://shop.thecacheshack.com/product.sc?categoryId=2&productId=2 magnet : http://shop.thecache...d=2&productId=3 Tento obchod za standartních podmínek posílá i do ČR. A omlouváme se za post celého linku, ještě jsme nepřišli na to, jak udělat "jednoslovní cestu", tak promiňte ...
  • 0
M+M+m+a SCHW




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama