Přejít na obsah


Fotka

webkamery už jen na dožití (=chyba)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 17:31

Vážení kolegové, nedávno jsem pro vás chtěl založit webcamcache, pro znalejší je jasné, že se mi to nepovedlo. Webkamery jsou již pouze pro dožití. Ptám se "proč"? Údajným důvodem je, že neexistuje fyzicky pixla. Já říkám: No a co? Sice jsem nikdy neulovil virtualku , pač se mi tenhle typ (narozdíl od webcamery) nelíbí, to ale není přece důvod pro zrušení. Existuje spousta lidí, kteří jimi nepohrdají a chtějí je lovit. Tak, jako já webkamery. Earthkeše taky nemají pixlu, proto budou taky brzo zrušeny? Obecně si myslím, že je zrušení webkamer zbytečný krok zpět, který nemá žádné racionální odůvodnění. Rád bych slyšel názor širší kešerské veřejnosti, jak to vidí. Já si myslím, že webcamery byly zajímavým kešerským spestřením (viz moc pěkně vymyšlená webcamera na Jičínském náměstí) a je škoda je poslat do hrobu. (btw: varianta udělat to jako mysterku s podmínkou fotky odmítám, to už nemá kouzlo webcamery).
  • 0

#2 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 17:39

Osobne si myslim, ze nebylo treba je odstavit, viz Tebou spravne uvedeny priklad earthcaches, ktere take nemaji krabicku a presto stale vznikaji. Ale pravidla hry urcuje nekdo jiny, takze me to nevzrusuje a beru to jak to je :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 17:40

Bohužel to je vývoj. Některé typy keší prostě "umírají" a třeba se dočkáme nějakých nových typů...
  • 0

#4 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 17:43

sobikovi napsal/a:
třeba se dočkáme nějakých nových typů...

jo, dočkal jsem se wheriga, které se svým legendem nemám šanci. Takovej vývoj teda neberu...
  • 0

#5 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 17:45

hauskaa napsal/a:
Rád bych slyšel názor širší kešerské veřejnosti, jak to vidí.

My nejraději lovíme pixličky mimo město, takže webkamery nás vůbec netrápí. :) Jinak, můžeš přece založit mysterku kde bude podmínka pro uznání logu aby se hledač nechal sejmout nějakou webkamerou a vyjde to nastejno ne?
  • 0

#6 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 17:53

Mě osobně taky mrzelo, že se už webky nedají zakládat, a tak jsem to vymyslel alespoň takto :)
  • 0

#7 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 18:23

Brečíš na špatném hrobě, celý ten text si přelož do angličtiny a běž na fóra Groundspeaku. I kdyby všichni čeští geocacheři s tebou souhlasili, tak s tím nic nezmůžou.
  • 0

#8 Hledatchi

Hledatchi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 23:01

Treba se jim uz nechce dal plytvat diskovy prostor na tisice a tisice fotek lidi mavajicich do webky.. kdo vi. B)
  • 0

#9 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 6:09

Webkamery mne tak moc nemrzí, ale locationlesky byla skvělá zábava... :( Než jsem se stačil rozkoukat kolem a začal nějaké lovit, tak byly zrušeny, stihl jsem ulovit (spíše nalézt) jen tři.

A waymarking, který se prý měl snažit locationlessky oficiálně (ale mimo GC) nahradit, už je o něčem jiném, tak mne to vůbec neoslovilo.
  • 0

#10 vendin

vendin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 15:01

...a neni to tak, ze zrusili webcam a zavedli virtual, aby sjednotili typ pro vsechny bezpixlove kesky, kde owner uznava log az na zaklade odpovedi na nejaky ukol (fotku z webcamu, spravnou odpoved na otazku, ....) ???
  • 0

#11 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 15:10

vendin napsal/a:
...a neni to tak, ze zrusili webcam a zavedli virtual, aby sjednotili typ pro vsechny bezpixlove kesky, kde owner uznava log az na zaklade odpovedi na nejaky ukol (fotku z webcamu, spravnou odpoved na otazku, ....) ???


Není. Virtuálky taky nejdou zakládat a jsou jen na dožití.
  • 0

#12 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 15:11

Mion napsal/a:
Webkamery mne tak moc nemrzí, ale locationlesky byla skvělá zábava... :( Než jsem se stačil rozkoukat kolem a začal nějaké lovit, tak byly zrušeny.

A muzu se zeptat o co v nich slo,v dobe kdy sem zacinal uz nefungovaly:(
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#13 Fantazy Tob

Fantazy Tob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 14:04

V tomto typu kesi neexistovala fyzicka pixla, ale pro odloveni musel cacher zamerit urcitou vec a k logu pripojit souradnice (majaky sveta, pismeno Z v jmenech mest atd...)
  • 0

#14 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 16:17

A navíc bylo možné zalogovat jen takovou věc daného tématu, kterou dosud žádný jiný cacher nezalogoval. Což bylo asi nejlepší - bylo nutné nastudovat předchozí logy a zjistit, která místa již zalogována byla a pak dohledat, navštívít a zalogovat to tématické místo, které ještě nikdo "nepoužil". A pokud možno dříve, než stejné místo objevil nějaký jiný cacher - jinak bylo nutné hledat nové místo. Prostě super zábava. Že tenhle typ neměl fyzickou pixlu, vůbec nevadilo. Ani by to nemělo smysl, protože na každé souřadnici bylo možné zapsat jen jeden log - jakési "FTF" a současně "LTF" :)
Škoda, přeškoda locationlessek. :(

Fantazy Tob napsal/a:
V tomto typu kesi neexistovala fyzicka pixla, ale pro odloveni musel cacher zamerit urcitou vec a k logu pripojit souradnice (majaky sveta, pismeno Z v jmenech mest atd...)


  • 0

#15 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 22:08

Mion napsal/a:
A navíc bylo možné zalogovat jen takovou věc daného tématu, kterou dosud žádný jiný cacher nezalogoval. Což bylo asi nejlepší - bylo nutné nastudovat předchozí logy a zjistit, která místa již zalogována byla a pak dohledat, navštívít a zalogovat to tématické místo, které ještě nikdo "nepoužil". A pokud možno dříve, než stejné místo objevil nějaký jiný cacher - jinak bylo nutné hledat nové místo. Prostě super zábava. Že tenhle typ neměl fyzickou pixlu, vůbec nevadilo. Ani by to nemělo smysl, protože na každé souřadnici bylo možné zapsat jen jeden log - jakési "FTF" a současně "LTF" :)
Škoda, přeškoda locationlessek. :(

Fantazy Tob napsal/a:
V tomto typu kesi neexistovala fyzicka pixla, ale pro odloveni musel cacher zamerit urcitou vec a k logu pripojit souradnice (majaky sveta, pismeno Z v jmenech mest atd...)


to zní jako dobrá sranda... škoda, že mě to taky již minulo. :(
  • 0

#16 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 23:12

fakticky škoda přeškoda, přesně bych věděl kam na všechny tři mionovy vyběhnout, dalo to určitě víc srandy a přemýšlení než virtuálky
  • 0

#17 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 16:46

Leda že bychom si takovou národní locationleskovou databázi kešek sami na nějakém serveru vytvořili ;)
Akorát to ale asi nemá moc smysl, protože propojení na GC.COM by samořejmě nebylo. Naštěstí u wherigo se to propojení s GC.COM povedlo.


ondrasek leader napsal/a:
fakticky škoda přeškoda, přesně bych věděl kam na všechny tři mionovy vyběhnout, dalo to určitě víc srandy a přemýšlení než virtuálky


  • 0

#18 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 9:20

Náhodou v Americe je s benchmarky celkem sranda http://www.geocachin...aspx?PID=CK0790, je za to i pěkná ikonka, ale bohužel se to do statistiky nijak nepřipočítává... webkamer, virtuálek a hlavně locationlesek je fakt škoda... a jestli zruší i earthky tak to bude úplně pitomé...
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#19 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 19:07

Selmice napsal/a:
Náhodou v Americe je s benchmarky celkem sranda http://www.geocachin...aspx?PID=CK0790, je za to i pěkná ikonka, ale bohužel se to do statistiky nijak nepřipočítává...

A muzu se zeptat o co v benchmarkach jde snazil sem se to najit ale nak sem to nepochopil:D:D:D:D
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#20 michajlpetrof

michajlpetrof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 22:18

Ja sem to sice nejak nezkoumal ale jsou to jekesi takesi geodeticke body...bud pevne drzici v zemi...takove kovove znacky v betonu, nebo jine vyznacne orientacni body...napriklad majak, vysilaci vez, stozar, komin, nadrz na vodu atp...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama