Přejít na obsah


Fotka

webkamery už jen na dožití (=chyba)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#21 michajlpetrof

michajlpetrof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 22:24

Jde pak jen o to ze ty body hledas a zapisujes si jejich nalezy...protoze se ke kesim nepricitaji...je to asi spis jen tak na zpestreni, nikde ani nenajdes mapku nalezenych, no a vlastne ani mapku tech co existuji...o nekterych se ani nevi jestli jsou jeste na miste nebo jsou znicene...ale kdyz tu nejsou kesky tak je to fine :D:D:D
  • 0

#22 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 6:42

Řekl bych, že earthky už zrušili, usuzuji podle toho, že při zakládání keše se nedá tento typ vybrat.
  • 0

#23 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 6:45

Vám se už někomu podařilo v Česku benchmark najít? Fyzicky jsem takový bod už viděl, ale geocaching.com mně našel nějaké leda v Americe.
  • 0

#24 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:03

Ne ne, benchmarky pokud vím tak se dají najít jen v Americe (USA a Kanada). Docela nespravedlive, co? Geodeti by byli krutě zvýhodnění :D
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:23

rodinka Veverek napsal/a:
Řekl bych, že earthky už zrušili, usuzuji podle toho, že při zakládání keše se nedá tento typ vybrat.


netreba veset hlavu :), earthky se nezakládají klasickym listingem na gc.com, ale na www.earthcache.org. maji jiny proces schvalovani, teprve pak se objevi na gc.com.
  • 0

#26 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 7:46

Já jsem jeden benchmark v NYC našel, je to zajímavý. Jde o geodetické body dvaru disku o průměru cca 10 cm a můžou být kdekoli, klidně zabudované na zdi v křoví. Zajímavý mně to připadalo do té doby, než jsem tam letěl znova a zjistil jsem, že je jich tam mraky a např. u nebo v Empire State Buildingu jsou 3 nebo 4. To mé nadšení opadlo a už jsem na další nešel.
  • 0

#27 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2008 - 8:01

Je to fakt.... ono jich je neskutečně moc a začne to být za chvíli nuda... ale na zpestření dobrý... zvláště když to u nás není. No taky si nějaký určitě odlovím - už jen kvůli ikonce :)
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#28 koukal

koukal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 13:53

Tak jsem po čtení této zajímavé diskuse o locationlesskách neodolal... (GC1DVAW). Dík za inspiraci, a když budete mít cestu, jste zváni...
  • 0

#29 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 14:01

heh, předběhl jsi mne :)
Mám jednu tématickou location-mysterku také těsně před dokončením, jen pořád není kdy to dotáhnout a dopsat listing.:(

koukal napsal/a:
Tak jsem po čtení této zajímavé diskuse o locationlesskách neodolal...


  • 0

#30 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 22:55

Koukam ze ponekud off-topic od puvodniho tematu, ale stejne porad nechapu, co je spatneho na waymarkach - ze za ne neni bod?
Kdyby byla "Lhota locationless" waymarking category, tak si muzu najit zawaymarkovane Lhoty podle souradnic, jestli je mezi nimi ta, co planuju, takhle abych projizdel vsechny logy, jestli ta moje Dlouha Lhota uz byla pouzita nebo ne. Kdyz nekdo zaloguje mou oblibenou Lhotu, tak ani nemuzu zalogovat jeji dalsi navstevu a pridat fotky mist, ktere puvodni navstevnik minul.
Zrovna tak pokud se chci specializovat na webkamery, jezdecke sochy, kryte mosty, privozy, architekturu ve stylu dekonstruktivismu, a nezajimaji me KFC restaurace, pomnicky z prvni svetove valky, WiFi hotspoty, divadla... tak si muzu hledat a waymarkovat sve oblibene kategorie vsude po svete a zawaymarkovat si treba 20 privozu, u locationless tahle volnost nebyla.
Podminka k logovani mysterky - asi jsem proti nim zaujaty, lovim je jen kdyz mi vylozene sednou do meho oblibeneho tematu, nebo pri hromadnem lovu, kdyz me ostatni ukecaji, ze pockame na foto s vlakem :) obcas mi to prijde tak trochu nasilny zpusob, jak pritahnout ostatni k nejake sve zalibe nesouvisejici s geocachingem (tim nemyslim zrovna Lhoty jako nahrazku locationless a podminku fota z kamery jako nahrazku webcam caches).
Earthcahes taky jednu dobu byly wm category, logicke by bylo, kdyby tak zustaly, ale poptavka verejnosti asi byla velka.
  • 0

#31 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 5:38

haggaeus napsal/a:
Kdyby byla "Lhota locationless" waymarking category, tak si muzu najit zawaymarkovane Lhoty podle souradnic, jestli je mezi nimi ta, co planuju, takhle abych projizdel vsechny logy, jestli ta moje Dlouha Lhota uz byla pouzita nebo ne.

Ano, to je poněkud znepříjemňující nutnost, ale znám hromadu mysterek, kde vyluštit kód je opruz nejvyššího řádu, který má za cíl jen poukázat na to, jaký je owner borec, že takovou šifru vymyslel. Prohledávání již zadaných souřadnic a dosud objevených míst zase není až tak složité, může i seznámit s neznámymi lokalitami a v našich podmínkách, kdy zalogování je vázáno na fyzické místo schránky cache v ČR, nebudou logy obsahovat tisíce záznamů, jako originální loclessky. Podle typu vyhledáváného objektu může jít v některých případech klidně jen o desítky logů. O to více bude úspěšný odlov takové location-mystery hodnotnější a pro cachera vzácnější ;)


Kdyz nekdo zaloguje mou oblibenou Lhotu, tak ani nemuzu zalogovat

No a to je právě to, co je (bylo) IMHO na locationleskách nejlepší. Při procházení logů u takovéto locless keše se člověk za pomocí logů ostatních seznámil s podobnými již navštívenými místy, a pokud věděl o nějakém dalším, hned mohl toto místo přidat a zalogovat. Pokud takové místo neznal, mohl na ně narazit při cestách, nebo je mohl aktivné vyhledávat (pomocí map, internetu, průvodců, knih,...) a pak fyzicky navštívit. Takovouhle zábavu žádná traditionalka ani běžná mysterka nenabídne. Bohužel (nebo bohudík?) dnes je nutná další podmínka - fyzická cache. Tím se odlov stává ještě trochu napínavější, náročnější a složitější.

A můj pohled k oddělení waymarkingu od GC.COM: Ano, mně vadí, že za takovou aktivitu není bod na gc.com. Ne kvůli bodu samotnému (stačí se podívat, kolik mám nalezených za tři roky hledání a snad mi každý uvěří, že body nehoním), ale kvůli tomu, že mám rád centralizované statistiky k této geo-aktivitě spolu s ostatními a mohu vytvářet loglist na sebe navzájem navazujících aktivit (je to jakási má geokronika :D) . A např. že se wherigo mohlo začlenit do gc.com, jsem uvítal - a na těchto keších přece taky nikdo desítky či stovky bodů snadno nenahoní, spíš naopak.
  • 0

#32 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2008 - 21:47

Tak jsem vcera konecne po mensich utrapach s umistenim finalove cache (pravidlo 161m) zprovoznil druhou location-mysterku (GC1DZ8Z) s pravidly prevzatymi z byvalych locationless kesi. Zatim vse funguje k plne spokojenosti. Trochu doufam, ze se jeste vyloupnou dalsi podobne. ;) Na konci listingu jsem pridal odkaz na GPX soubor se vsemi dosud zalogovanymi misty (lavkami) , coz by melo dalsim ulehcit hledani dalsich mist. Aktualizovat tento soubor budu co nejcasteji. Datum posledni aktualizace je ulozen primo v GPX souboru pod tagem TIME. Takze si myslim, ze to hledani dosud nezalogovanych mist dalsim cacherum vyrazne ulehci. Dekuju take dodatecne obema nasim reviewerum a obzvlaste Ponikovi za konzultaci nad listingem a upravenymi pravidly podminek zalogovani!
  • 0

#33 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2008 - 22:19

Himbajs, to jsou pěkné kešky! Budu se muset poohlídnout po Lhotě a nějaké té pěkné lávce dřív, než budou "vybrané" :D
  • 0

#34 Medulove

Medulove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2008 - 22:56

BAFteam napsal/a:
Himbajs, to jsou pěkné kešky! Budu se muset poohlídnout po Lhotě a nějaké té pěkné lávce dřív, než budou "vybrané" :D

Já bych měl obojí takzvaně za bukem, ale naopak ty kešky jsou pro mne trochu z ruky...
  • 0
Méďulové

#35 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2008 - 0:47

Reklamní přestávka: Na světě je třetí z locationless mysterek u nás ZŠ Protivín - Basic School Locationless Tribute GC1CZAA. :D
  • 0

#36 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2008 - 11:24

spousty locationlesek (kolem 7 stovek:o) je na www.terracaching.com a některé jsou fakt dobrý. jinak virtuální a webcam jsou na www.waymarking.com tak se tam konečně přesuňte:D a nezakládejte podmínkové mysterky:(.
  • 0

#37 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 11:51

No ještě sa dají založit virtualky a webkamery na českém webu http://www.opencaching.cz/
  • 0

#38 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 21:08

ondrasek leader napsal/a:
Reklamní přestávka: Na světě je třetí z locationless mysterek u nás ZŠ Protivín - Basic School Locationless Tribute GC1CZAA. :D

Tak už ji mám také odlovenou (akorát ještě nezalogovanou) - moc pěkně připravená, i schránka naprosto precizni! Takže už mám obě location mysterky. Ještě zaloguju nějakou lávku na svojí cache a budu mít všechny tři. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama