Přejít na obsah


Fotka

Absurdity a poklady v keši - pochlubte se


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
265 odpovědí na toto téma

#61 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 15:49

pixies napsal/a:
...reklamku na svou cache.


Ano, je tu klasika v podobě lístků, kinderšrotu a spol. Ale mně osobně se vůbec nelíbí myšlenka vkládat "reklamku na keš", a to z žádného úhlu pohledu. To je pro mě na stejné úrovni jako projetý lístek :o( Jakákoliv reklama do keše podle mě nepatří. V keších to dělá zbytečně binec a kdyby to dělali všichni... Už vidim Mel-Mana, jak by chudák musel chodit kešovat s malým příručním papírnictvím ;o)

Pokud jde o něco, co mě potěšilo, tak je to například reklamní reflexní páska na rukáv, to je opravdu šikovná věcička.

K výměnám mě napadají ještě dvě poznámky.
1)Od jisté doby se snažím i za "odpad" něco do keše vložit, protože byl asi odpad vložen za něco lepšího a keš by tímhle stylem byla nakonec prázdná.
2) Ani baterie v keši nevidím moc rád, vlivy počasí jim moc nesvědčí. NA frekventovaném místě se ale samozřejmě snesou.
  • 0
Hczech

#62 hulihenova

hulihenova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 21:06

Bohužel nacházím víc zanedbaných, než upravených keší. Nejhorší, co jsem asi našla byla odlomená plastová část dětského dudlíku. Neměním často, ale když už, tak dávám vždy věci do sáčků...i v krabičce to vypadá lépe...;)
  • 0

#63 Anoli

Anoli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 23:24

Nejhorší keš mě asi teprve čeká, ale neni to tak dávno, co jsem v keši objevila asi 20propisek a z toho jich psalo fakt minimum a o tom jak vypadali se raději nezmiňovat, všechny strašně opatlané, ani nevim čim. Nejlepší nález pro mě byla turistická známka. Já do kešek kinderšrot nedávám, nakoupila jsem v hračkářství přívěšky, taky zámečky se sluníčky a alespoň mám jistotu, že to vydrží v celku. Baterky by se mi tam ale kolikrát hodilo najít, zvlášť když lovím v noci.
  • 0

#64 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 19:17

Chápu, že pro spoustu dospělých jsou hračky z kinder vajíček pouhým šrotem (samozřejmě pokud jsou rozpadlé, tak to je pravda), ale když hledáte keše s malými dětmi, tak ty se vrhají na tyto hračky jako na jediné co je zajímá. Já bych to tedy nezavrhoval a pokud se vám tyto hračky nelíbí, tak je tam nechte pro další, možná mají s sebou právě malé děti, které budou nadšené.
  • 0

#65 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 19:36

Tommu: určitě pravda, a na vycházkových keškách v městských parcích atd to je úplně pochopitelné... jinak ad největší poklady: pár pěkných kovových přívěsků, odznáčky - obecně mám moc rád tyhle neplastové věci:) jinak krom trackovatelných věciček a cwg nic moc...a i když moc neměním a nejspíš bych o moc víc neměnil, ani kdyby byly v kešce pěkné věci, je to přece jenom pěkný pocit : otevřít kešku plnou věcí, které fakt připomínají poklad-žádné reklamní předměty, plastové blbiny atd...snažím se dávat jen věci, které by i mi udělaly radost, kdybych je v kešce našel (ale zas jako malý jsem sbíraval všelijaké odznaky, minerály atd kterých mám teď doma hromady a vložení do kešky mi přijde jako dobrý způsob, jak ty věci vyslat do světa...) absurdity: třeba nedávno (=2009) jsem našel kešku plnou kalendářů na rok 2008...tak 30 kusů a tvořilo to významnou číst objemu regularky:)
  • 0

#66 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 19:55

Tommu napsal/a:
Chápu, že pro spoustu dospělých jsou hračky z kinder vajíček pouhým šrotem (samozřejmě pokud jsou rozpadlé, tak to je pravda), ale když hledáte keše s malými dětmi, tak ty se vrhají na tyto hračky jako na jediné co je zajímá. Já bych to tedy nezavrhoval a pokud se vám tyto hračky nelíbí, tak je tam nechte pro další, možná mají s sebou právě malé děti, které budou nadšené.


Hračky, či figurky z kindervajíček mi nevadí, ale pouze ve 2 případech:
1, jsou kompletní a buď v originál obalu, nebo uzaviratelném sáčku
2, používají se k výměně za cenově adekvátní předměty

Vím, že někdo namítne, že pro zběratele může mít třeba i větší cenu než CWG-čko, ale pro většinu kačerů, pokud nechodí s dětmi, zůstávají pouze okrajovou záležitostí a pro autory keší hrozbou degradace obsahu, či úplného vypráznění, pokud se tam objeví pouze rozpadlé trosky, které se nakonec stejně musí vyhodit.
  • 0

#67 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 20:19

Jo a abych také nezapomněl něco přidat k tématu, tak jednou jsem na Slovensku našel v keši Lupciansky hrad GCYGRV TB Ghost 5 [tb]TB2AB7[/tb], který už cestuje od roku 2002 z Colorada v USA, byl to takový velký plyšový medvěd, kterého jsem pak nikam nemohl nacpat, protože všechny keše v Praze pro něj byly malé. Nakonec se mi ho podařilo naládovat do keše antiflood - Rokytka GCYT3H odkud cestoval ještě pár měsíců po českých keších, ale pak se z neznámých důvodů oddělil medvěd od TB přívěšku. Medvěd se ztratil a TB pak našel kačer Radecek, ktereho jsem pak požádal, aby zrekonstruoval TB a připojil k němu nějakého chlupáče. Tak on k němu dal typického českého krtečka a poslal ho dál. No a dneska je Ghost 5 někde ve Finsku. Sleduju s radostí jeho osud, když vím, že jsem ho tak trochu také ovlivnil. No a ve vlastní keši Sutom GC122ZV(teda spíš vedle ní, protože se tam nevešla) jsem měl (nebo možná ještě mám) obrovskou, 30 cm dlouhou Eifellovku, kterou tam dal kačer galdra před rokem. Tak se tam budu muset vypravit, abych se na ní podíval, pokud tam ještě je.
  • 0

#68 lukasekprochazka

lukasekprochazka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 23:11

Heulwen napsal/a:
....Ale kdyz dam nabijecku od mobilu, ktery jsem v lete ztratila, do kese, nebude tam zbytecne zabirat misto? Je nejaka pravdepodobnost, ze ji najde nekdo se stejnym typem mobilu? :)

No pokud to bude nabíječka např. od Nokie, tak určitě ;-). Btw, většina výrobců s největším podílem na trhu se naštěstí dohodla a brzy by již všechny telefony měly mít jen mini USB konektor na nabíjení. :)
  • 0

#69 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2009 - 23:19

Ted jsem přenášel tohle: [tb]TB2AJGC[/tb], upozorňuju, že je plně funkční. A je to již několikátý mobil, který jsem potkal.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#70 FofrMisky

FofrMisky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 2:28

My jsme začli kešovvat nedávno, máme toho zatím málo a tak jsme zatím na nic yvláštního nenarazili. Ale slyšel jsem od známé, která nás (mě a moji geopřítulkyni ;o) ke kešingu dostala, že v jakési kešce našla dva aktuální lístky do divadla - tak si prý s manželem udělali hezký kulturní večer... B) :D
  • 0

#71 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 9:42

Arogant napsal/a:
Ted jsem přenášel tohle:
[tb]TB2AJGC[/tb], upozorňuju, že je plně funkční. A je to již několikátý mobil, který jsem potkal.

Mobil jsem ještě nepotkal ale první TB který jsem měl v ruce byla kalkulačka. Na cestě je už skoro 5 let, vyrazila z Holandska a teď přezimuje na Islandu.
(Mimochodem, co to je za blázna, že takový klasický telefon na který pokud vím všichni pěli chválu, pouští do světa jako TB?)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#72 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 11:21

Tak nejhodnotnejší co jsem našla byl malej digitální diář.Zel neměla sem dost protihodnotnou výměnu, tak tam ostal. A nejmiň se mi líbí taky takové ty papírky a gumičky do vlasú a prostě sajrajt. Jinak hračky z jinderek vkládame taky protože chodím s klukama a ty se tomu teší, takže díky za hračky. Navíc se tak neshromaždujou doma a přitom mají vždy něco nove... protože nás už hračky vytláčí z bytečku :D
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#73 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 16:42

Největší překvapení mě čekalo na Malé Skále, kde jsem v kešce našla menstruační tampón nižší kvality - naštěstí nepoužitý. Vy chlapi jste teda hrozní, co tam dokážete dávat.:D
  • 0

#74 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2009 - 18:07

bella-donna napsal/a:
Největší překvapení mě čekalo na Malé Skále, kde jsem v kešce našla menstruační tampón nižší kvality - naštěstí nepoužitý. Vy chlapi jste teda hrozní, co tam dokážete dávat.:D

hele co víš,komu se kdy hodí...občas to přijde nečekaně a co teď?v neděli v přírodě? i když být ženou bych si ho tam asi taky nedal :D
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#75 czroyal

czroyal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 13:29

Aviatik napsal/a:

Arogant napsal/a:
Ted jsem přenášel tohle:
[tb]TB2AJGC[/tb], upozorňuju, že je plně funkční. A je to již několikátý mobil, který jsem potkal.

.....
Mimochodem, co to je za blázna, že takový klasický telefon na který pokud vím všichni pěli chválu, pouští do světa jako TB?


Ten blazen jsem ja :-)
No co, nashromazdili se mi doma asi 3 kousky, ja sam uz ho nepouzivam (mam iPhone), tak proc ho nechavat doma. Navic dily na opravy svagrovo kousku porad doma mam.
A hlavne, tenhle ma odeslej VF zesilovac, takze nechyta signal, opravovat se mi ho nechce, tak jsem ho poslal :-).
Jenom jsem mu prilepil baterku k telu, at ji (a neaktivni simku pod ni) neztrati. Zapomnel jsem prilepit antenu, ale snad ji neztrati ;-).
Lezi mi doma jeste jedna nokie (6310i), ale ta neni tak bytelna tak ji asi jeste neposlu :-)
  • 0

#76 AteLEriX

AteLEriX

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 14:54

snad nejvíc mě naštval špunt od šampáňa a nejvíc potěšilo CD Mozartových koncertů. Otvírák lahví s nápisem " Geocacherův přítel" udělal radost též. nejsmutnější je skoro prázdná regulárka s nějakým zbytkem z kindervejce a několika papírky...a pak když se člověk kouka na netu po keškách tak ta ohromná spousta logů : TNLN, NO TRADE, atd. Tak když už vyrazím na lov, tak snad mohu s sebou něco vzít?!? Takhle vybrat GC, CWG, TB ..to jo..(vím, že to nejsou trade předměty) ale dát něco pěkného...to NE
  • 0

#77 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 15:31

al-ash napsal/a:
Tommu:
určitě pravda, a na vycházkových keškách v městských parcích atd to je úplně pochopitelné...


Nejen na vycházkových v městských parcích. Mám doma 4,5 letého syna a ten se mnou chodí nejen na cache do přírody, ale i na odlovení finále mysterek, které jsem vyluštil. Malé hračky jej zajímají všude. Myslete prosím na děti.
  • 0

#78 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 15:38

Tak když už vyrazím na lov, tak snad mohu s sebou něco vzít?!? Takhle vybrat GC, CWG, TB ..to jo..(vím, že to nejsou trade předměty) ale dát něco pěkného...to NE


CWG JE !!! trade predmet
  • 0
MaFa

#79 AteLEriX

AteLEriX

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 17:49

MaFa napsal/a:

Tak když už vyrazím na lov, tak snad mohu s sebou něco vzít?!? Takhle vybrat GC, CWG, TB ..to jo..(vím, že to nejsou trade předměty) ale dát něco pěkného...to NE


CWG JE !!! trade predmet


Ano pane, promiňte pane...se to víckrát nebude opakovat.
  • 0

#80 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 21:40

kaote napsal/a:
Prezervativy se často hodí a když člověk není v terénu připraven

Ale vysvětluj to malým dětem. Osobně bych gumičky vyhodil.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama