Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#21 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 17:43

Znamy, ktery Oregon testuje se mne snazil presvedcit o upgrade z Colorada, ale pro jistotu ho radeji ani nebudu chtit (ted) videt - pri podobne frekvenci zmeny GPSek (rijen 07 Vista HCx, brezen 08 Colorado...) bych mel zadelano na rozvod. Pockam, jak se v Garminu vysvihnou s Nuvifonem. Prototyp, ktery jsem mel v ruce pred par mesici vypadal dobre, screenshoty aplikaci taktez a jestli si Garmini daji zalezet na GSM/GPRS/3G funkcich a a pouci se z moznych chyb Oregonu, co se ovladani GPS s dotykovym displejem tyce, bude v druhe pulce roku k dispozici hybrid toho nejlepsiho z mobilu a GPS ;)
  • 0

#22 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:04

Mnoo, Oregon mě docela láká :D (na rozdíl od Colorada), uvidíme jak to bude fungovat v praxi. Nuvifone může být třeba dvacet v jednom, ale pokud nebude v odolné outdoor úpravě, tak je k ničemu ;)
  • 0

#23 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:04

Již vznikla stránka s prvními důležitými informacemi z praxe:

http://garminoregon....rst impressions

Začíná to vypadat, že Oregon je poučení Garminu "z krizového vývoje", kterým lze jednoznačně nazvat celá (a hodně krátká) historie Colorada. - Např. celá zadní strana přístroje a způsob utěsnění baterek a SD karty se vrátily k 60-kové řadě.

Ještě doufám, že použily jiný chip než Mediatek a rozšířily možnosti práce s trasou. Pak bude osud Colorada spečetěný, asi to bude GPSka s nejkratší dobou morální životnosti v historii.
  • 0

#24 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:09

abakus napsal/a:
Mnoo, Oregon mě docela láká :D (na rozdíl od Colorada), uvidíme jak to bude fungovat v praxi.
Nuvifone může být třeba dvacet v jednom, ale pokud nebude v odolné outdoor úpravě, tak je k ničemu ;)


Tak to bez do Oregonu - Nuvifone, pokud nebude treba v budoucnu nejaky "outdoor klon", bude hlavne telefon s kvalitni GPSkou, tzn. zadny pevnejsi ram, zadne pogumovani...
  • 0

#25 pikerovi

pikerovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 22:29

Zacinam o nekterem modelu vazne premyslet.... Garmin Oregon 200: 8 990 Kč Garmin Oregon 300: 10 490 Kč Garmin Oregon 400: 13 490 Kč Dostupnost všech modelů začátkem srpna Garmin Oregon 400 obsahuje topomapu celé Evropy v měřítku 1:100 000 více na navigovat.cz
  • 0

#26 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 22:32

Na www.path.cz se prozměnu píše, že Oregon 300 se bude prodávat s Topo Czech v2 - zajímalo by mě za jakou cenu ? Stejná jako uvedená ? Asi by s tím měli v tiskové zprávě dopředu počítat, pokud je info z Path.cz pravdivé.
  • 0

#27 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 23:17

mitak napsal/a:
Na www.path.cz se prozměnu píše, že Oregon 300 se bude prodávat s Topo Czech v2 - zajímalo by mě za jakou cenu ? Stejná jako uvedená ? Asi by s tím měli v tiskové zprávě dopředu počítat, pokud je info z Path.cz pravdivé.

S Topo Czech v2? To znamená že Oregon se letos ještě prodávat nebude? :)
  • 0

#28 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 16 červenec 2008 - 7:22

Tak by mě zajímalo, jak to bude s citlivostí, když jí nekouká anténa :)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#29 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 7:27

Dnes jsem dostal info od dodavatele GARMIN.USA ze bude mit prvni varku dostupnou prvni tyden v srpnu. Mame predobjednano par kusu presnou cenu budeme znat za 14 dnu.
  • 0

#30 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 10:59

Hm, tak počáteční nadšení u mě značně opadlo po té, co vyšly první fotografie, porovnávající čitelnost displeje Oregona, Colorada a 60-ky:

http://garminoregon....rst impressions

Je to podstatně horší, než u tak už špatného Colorada. Jeden z prvních majitelů Oregonu píše:
"... And for every one that might be interested, this is the hardest GPS device to see out in the day light. Almost unusable. Very dissapointing ..."

Vypadá to, že cílovou skupinou jsou uživatelé, kteří na 90% času použijí Oregon v autě a občas s ním zajdou do terénu na kešku. Pro pravý outdoor to asi nebude. Tak jsem zvědavý, kdy (a jestli vůbec) přijde opravdový nástupce 60-ky, ke které jsem se vrátil a doufám, že zvládne CZ Topo 2.
  • 0

#31 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 11:09

Nevím jak Oregon, ale Colorado na slunečním světle má displej poměrně velmi dobře čitelný (na těch fotkách je evidentně našikmo oproti 60-tce). Za šera je nutno trochu přisvětlit. U toho dotykového displeje bez podsvětlení podle mne musí být čitelnost horší. Je tam hold ještě jedna vrstva. (Jenom pro srovnání, právě mám před sebou tři fungl nové notebooky a dva z nich mají dotykový displej. A obraz je o dost horší oproti tomu, co má klasiku)
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...

#32 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2008 - 12:52

Kopis napsal/a:
Hm, tak počáteční nadšení u mě značně opadlo po té, co vyšly první fotografie, porovnávající čitelnost displeje Oregona, Colorada a 60-ky:

Stejně ta 60ka vypadá nejlíp, jak tvarově tak ten displej je pěkně čitelný, víc ovládacích prvků. Kdyby do ní nacpaly podporu geocachingu alespoň tak jak to má Colorado byla by rozhodně nejlepší.
  • 0

#33 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 8:27

Nějak nám toto vlákno zapadá a přitom vychází spousta nových a nových zajímavých informací. Přidávám linky na už jmenované zdroje, kde jsou aktuální nová zjištění a kde se lze s Oregonem dobře seznámit už před prodejem:

http://garminoregon....rst Impressions
http://garminoregon....orado vs Oregon

http://www.path.cz/f...=19&t=373#p1738
  • 0

#34 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 8:45

eBay Today :D
  • 0

#35 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 10:02

No vidíš, ještě včera mi to hlásilo "0 items found on garmin oregon" :)
  • 0

#36 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 10:27

OT: No jako velké pozitivum vidím, že Garmin i u Oregonu dodává hezkou karabinu. Pokud budu z Oregonu stejně nadšený jako z Colorada, tak je to asi jediný co se mi na něm bude líbit. Display - už nevím kde, ale tuším, že na path.cz je chvála, jak reguje i na lehký dotek :-( pro mne nepoužitelné, pořát s GPS někam mlátím, strkám zapnutou do kapsy, tašky , do trávy,... U telefonu jsem si již zvyknul vypínat a zamykat , ale to je u GPS asi nemožné.
  • 0

#37 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 11:24

Kopis napsal/a:
Hm, tak počáteční nadšení u mě značně opadlo po té, co vyšly první fotografie, porovnávající čitelnost displeje Oregona, Colorada a 60-ky:

http://garminoregon....rst impressions

Je to podstatně horší, než u tak už špatného Colorada. Jeden z prvních majitelů Oregonu píše:
"... And for every one that might be interested, this is the hardest GPS device to see out in the day light. Almost unusable. Very dissapointing ..."

Vypadá to, že cílovou skupinou jsou uživatelé, kteří na 90% času použijí Oregon v autě a občas s ním zajdou do terénu na kešku. Pro pravý outdoor to asi nebude. Tak jsem zvědavý, kdy (a jestli vůbec) přijde opravdový nástupce 60-ky, ke které jsem se vrátil a doufám, že zvládne CZ Topo 2.


Jak rikas 60 je proste zatim v citelnosti a ovladatelnosti nejlapsi. Tak jsem se k ni vratil , ikdyz jsem ji chudacka parkrat nechal doma. Ale po sobotnim slunecnem vylete na kole s COLORADEM a 60CSX jasne vyhrala 60 ... Vivat
  • 0

#38 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 11:36

MiraH napsal/a:
...U telefonu jsem si již zvyknul vypínat a zamykat , ale to je u GPS asi nemožné...


Já Ti tedy nevím, ale tenhle obrázek podle mne mluví za vše ;)

http://www.path.cz/f...egon/case11.jpg
  • 0

#39 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 11:43

MiraH napsal/a:
pořát s GPS někam mlátím, strkám zapnutou do kapsy, tašky , do trávy,...

Tak přesně tohle mě vytáčelo u PDA. po vytažení z kapsy bylo buď úplně mrtvé nebo popřepínané a přenastavené co se dá. U první skutečné GPSky mě nadchla tuhost ovládacích prvků, kde se nic omylem nezmáčklo ať jsem ji strčil kamkoli a dodnes to považuji za jednu z hlavních předností outdoorových přístrojů. U Coloráda se maximálně pootočí kolečko a změní zoom, ale to se dá překousnout. Jsem zvědav, jak budou spokojeni noví majitelé oregonu?
  • 0

#40 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 11:57

mitak napsal/a:
No vidíš, ještě včera mi to hlásilo "0 items found on garmin oregon" :)



jeste rano bylo 0 iems.

Ale koukam, ze Oregon 300 az ( Ships on 7/28/2008 )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama