Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#41 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 11:58

Jarous1 napsal/a:
Já Ti tedy nevím, ale tenhle obrázek podle mne mluví za vše ;)
http://www.path.cz/f...egon/case11.jpg

To je sice krásné, ale dovedeš si představit že před použitím jakékoli funkce nejdříve musíš použít nějaký dvojhmat abys GPSku odemčel a potom znovu zamknout. Brrr, bych se z toho zbláznil.
  • 0

#42 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 14:02

Skleba napsal/a:

mitak napsal/a:
No vidíš, ještě včera mi to hlásilo "0 items found on garmin oregon" :)



jeste rano bylo 0 iems.

Ale koukam, ze Oregon 300 az ( Ships on 7/28/2008 )


Aspoň máme konkrétní datum, kdy se začne OR300 prodávat.

JarMar napsal/a:

Jarous1 napsal/a:
Já Ti tedy nevím, ale tenhle obrázek podle mne mluví za vše ;)
http://www.path.cz/f...egon/case11.jpg

To je sice krásné, ale dovedeš si představit že před použitím jakékoli funkce nejdříve musíš použít nějaký dvojhmat abys GPSku odemčel a potom znovu zamknout. Brrr, bych se z toho zbláznil.


Jako zapřísáhlý příznivce "vojenské" 60CSx a váhavý střelec s nákupem Colorada (což už jsem kvůli existanci Oregonu vzdal) musím říct, že ani 60CSx jsem nikdy v kapse nenosil, protože si stačilo u keše dřepnout a už sem slyšel zoufalé pískání ukládání nových bodů, držení nějakého tlačítka apod.

V tomto bude u mě GPSka patřit vždycky na šňůru na krk nebo do pouzdra na popruh batohu a s dotykovým displejem v tomto nevidím problém. Víc se bojím (respektive jsem si tím jistý) špatné čitelnosti na slunci, ale i přesto chci koupit.
  • 0

#43 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 16:11

Tak jsem před chvílí hodil Oregon do umývadla a všechno točil na video. Až mě kolega pustí k počítači, video sestříhám. Ještě dnes bych ho chtěl vydat na Navigovat. Zatím můžete hlasovat, jestli přežil nebo ne.
  • 0

#44 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 16:17

tak to jsem zvedav jak dopadne. Jsem, ale spis zvedav na porovnani citlivosti, pripadne to ovladani.
  • 0

#45 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 16:58

ja hlavne na display i bez externih napajeni
  • 0

#46 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 20:20

Vtipné Markovo video, u kterého ale zapomněl Oregon zapnout jako důkaz, že ještě žije ;)
  • 0

#47 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 20:26

duplicita - to se mi stalo poprvé ;)
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#48 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 20:26

mitak napsal/a:
Vtipné Markovo video, u kterého ale zapomněl Oregon zapnout jako důkaz, že ještě žije ;)

Hlavně ho měl zapnout dřív, než ho do tý vody hodil, ne? V reálu ho taky před ponořením nebude vypínat :P (mě se to s 60tkou stalo už dvakrát a vše v pohodě) :D
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#49 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 21:04

No jo, tak jsem ho nezapnul. Na to, jestli dovnitř nateče voda, to ale nemá vliv.
  • 0

#50 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 21:25

Chehe :) A máme tě ! :D
  • 0

#51 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 20:20

Na úvod připomínám, že nejsem poznamenaný Coloradem, ale jen 60CS a 60CSx.

Když jsem viděl video displeje Oregonu, tak se mi to zdálo jako bída. Automaticky jsem totiž jako zkušený vlastník HTC Touch Cruise předpokládal, že na slunci bude čitelnost ještě horší. Sekl jsem se ale přesně naopak.

Zatímco dotykový displej HTCčka je na slunci velmi špatně čitelný a odemykání "klávesnice" probíhá doslova po paměti, displej Oregonu je jiná technologie - stejná jako u 60CSx nebo Colorada, kdy se displej při přímém dopadu slunečního svitu stává lépe čitelný.

Včera jsem se s Oregonem poprvé naživo setkal a byl jsem tímto jevem překvapený - předpokládal jsem, že tento typ displeje Colorado a Oregon od 60CSx nepodědili a očekával jsem nějakou hrůzu ve smyslu schovávání hlavy pod bundu, abych si prohlídnul fotohint na HTC (tohle je skutečně ze života).

Mou pochybnost o kvalitě čitelnosti displeje pouštím tímto k vodě, protože skutečnost je taková, že 99% mobilů s barevným displejem jsou při běžném pouličním použití (tzn. venku ve dne) daleko hůře čitelné.

Radost asi nebudou mít ti, kteří nejsou dostatečně pohodlní, aby se na kešky vydali jen za pěkného slunečného počasí. Na druhou stranu má ale Oregon velmi slušnou výdrž na baterie, takže by případné podsvícené nemělo být tak velký problém a já konečně využiju tu hromadu nabíjecích baterií, které s sebou pořád zbytečně nosím.
  • 0

#52 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 7:04

Prvni Varka OREGONU 200 je na ceste. Jakmile prozkoumam podrobneji dam vedet. Jak budou v CR a volne ihned dame vedet.
  • 0

#53 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 7:44

Kolik bude stát a kolik bude volných kusů?
  • 0

#54 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 8:45

Mitákovi nevěřte, je na Oregon tak natěšený, že mu to trochu temní hlavu :) Ve srovnání s displejem 60CSx je to opravdu docela hrozné. Ale zase dobrá zpráva: přes noc jsem dokončil první test výdrže. Podmínky: alkalické baterie Panasonic Xtreme Power, podsvícení displeje naplno a bez vypínání, slabý GPS signál, bez sahání na displej. Výsledek: 9 hodin 22 minut. To je myslím slušné. Právě běží test s 50 % podsvětlením.
  • 0

#55 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 9:39

Cenu presne reknu az prijdou. Jelikoz je nevezu standartni cestou pres FEDEX ale ceska posta ( muj prodejce je zatim nema) nemuzu rict presne naklady, ale pocitam ze bude cena stejna jako COLORADO 300 predbezne ...
  • 0

#56 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 10:32

Uz se nemuzu dockat az bude Oregon 300 k mani...
  • 0

#57 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 11:00

Hmm, čekal jsem spíš, že Oregon 300 bude za cenu Colorada 300 a Oregon 200 bude levnější...
  • 0

#58 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 11:10

To je velice jednoduche vezmi si cenu OREGONU v USA pricti 3.7% CLO a 19% DPH k tomu procleni JCD 300Kc nejakou marzi pro pripad reklamace a mas vyslednou cenu.
  • 0

#59 pikerovi

pikerovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 15:43

Tak, a je doma. Cena s topo2 10490,-
  • 0

#60 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 16:37

Piker: co je doma? Oregon 200?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama