Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata, Borelióza


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
213 odpovědí na toto téma

#181 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2014 - 22:10

No, asi zmenim lékaře :o)

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 05 listopad 2014 - 22:10

  • 0

#182 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 18:23

Tak ode dneska zobu další antibiotika, Zinnat 500 mg dvakrát denně zatím na dobu 25 dnů. Objevila se mi totiž nová skvrna pár centimetrů od té původní. I lékař uznal, že kdyby tohle věděl, tak mi těch předchozích antibiotik Doxyhexal napíše víc na delší dobu. Při vší té smůle mám ale štěstí, že se u mě objevují tyhle skvrny, pro lékaře je to dostatečně průkazný příznak boreliozy, když krevní test dopadl neprůkazně a je tam jen hraniční hodnota IgM. Měli jste už také někdo tenhle Zinnat předepsaný?


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 12 listopad 2014 - 18:25

  • 0

#183 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2014 - 18:39

nemel, drz se, chlape...


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#184 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 8:38

drzim palce, ja doxny dobral pred 14 dny, ale jeste musim dojit na nasledne testy (resp. budu na ne ted chodit dva roky). Hlavne to chce dodrzovat klidovy rezim a i diety (viz treba konfilkt mlecne vyrobky a doxycykliny). Ja cele tri nedele sice chodil do prace, ale jinak nic. Zadny vetsi pohym ve volnem case.


  • 0

tarmara.png


#185 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 9:08

Já vím, že jsem měla napsaný nejdřív na strašně krátkou dobu doxybene a když mě to sejmulo po dobrání, taktak jsem dostala nějaká jiná než s doxycyklinem, která se dávají lidem, kteří doxycyklin nesmí a dětem. Je možný, že to bylo něco takovýho. Už si je nepamatuju, vím, jen že jsem ty prášky měla už předtím jednou na nějakou infekci v ruce a byl to řádnej dryják a pěkně mě to sundalo. Při borelióze mi už bylo tak blbě, že mi to bylo fakt jedno.


  • 0

#186 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 18:21

Mám brát ten Zinnat po dvanácti hodinách a bezprostředně po jídle, nejlépe prý tučném jídle, protože se rozpouští v tucích, začal jsem ale v 10:30 hod. a ten čas mi nevyhovuje, abych ještě v 22:30 hod. jedl, chtěl bych se dostat na 6:00 hod. a 18:00 hod. Myslíte, že bych to mohl zkrátit a brát ta antibiotika po 11 hod. a 30 minutách, až se dostanu na vyhovující čas a pak pokračovat po 12 hodinách? Nebo se to nesmí? S odstupem 3 hod. po antibiotikách beru ještě probiotika Bifolac Forte. 


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 13 listopad 2014 - 18:27

  • 0

#187 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 20:20

Nevím jestli si otázkou neděláš legraci. Podle mě, jako lajkovi, to po půlhodinách zkracovat můžeš. I po hodině si myslím že se nic nestane.


  • 0

#188 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 21:25

myslim,ze posun po pul hodinach vubec nicemu neuskodi....pokud chces mit sichr, tak se porad s doktorem, ale myslim, ze ti to schvali...


  • 0

tarmara.png


#189 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 20:58

Dík. Nebyl jsem si jist. 


  • 0

#190 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2014 - 22:55

Hmm, tak dnešní test krve byl vysoce pozitivní na boreliozu. V polovině ledna se mám dostavit na vyšetření do infekční ambulance.  :(

Výsledky vyšetření:
    --------------------------------------------------------------------------------
    CLIA IgM anti Lym.borr... pozitivní...62,9 AU/ml                          
    --------------------------------------------------------------------------------
    CLIA IgG anti Lym.borr... pozitivní...16,2 AU/ml                          
    --------------------------------------------------------------------------------
    Hodnocení vyšetření:         negativní   hraniční   pozitivní             
    CLIA Borrelie IgM (AU/ml):     <18       >=18-<22     =>22                
    rozsah měření: 2 - 190                                                    
    CLIA Borrelie IgG (AU/ml):     <10       >=10-<15     >=15                
    rozsah měření: 5 - 240                                                    
    --------------------------------------------------------------------------------
    Borrelie IgM+ (+/-), IgG+:                                                
    Výsledek laboratorního vyšetření by mohl svědčit pro akutně               
    probíhající borreliovou infekci.                                          
    Doporučujeme zopakovat vyšetření s časovým odstupem cca 2-3               
    týdny z důvodu sledování dynamiky tvorby protilátek.                      
    Na průvodku prosím uveďte, že se jedná o opakovaný odběr.                 
    --------------------------------------------------------------------------------

 


Tento příspěvek byl upraven od shaman5: 09 prosinec 2014 - 6:34

  • 0

#191 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 14:22

Dnes jsem se dozvěděl výsledky z odběru krve v polovině ledna, je to asi jiný test, neboť výsledky jsou v jiných hodnotách:

 

anti-B.burgdorferi IgG ELISA      negativní      0,669 arb.j.

anti-B.burgdorferi IgM ELISA      hraniční        1,092 arb.j.

Klíšťová encefalitida IgG EIA      negativní      65,55 VienaU/ml

 

Další antiinfekční terapie prý není nutná, kontrola za půl roku. 

 

Ví někdo, jak jde převádět výsledky mezi jednotkami AU/ml a arb.j ???


  • 0

#192 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 17:42

Přesně nevím, ale tuším, že tehdy jsem měl nějakejch 50 AU/ml což znamenalo myslím 1,9 v těch menších jednotkách. Ale už si nepamatuju, zda to bylo IgG nebo IgM. je to 13 let zpátky. Každopádně to byla dost vysoká hodnota.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#193 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 27 leden 2015 - 18:24

No me se pred Vanocema udelal na noze flek, kousek od mista, kde me nekdy v zari kouslo kliste. Uz mam za sebou dva odbery, oba negativni, ale antibiotika zobu dal.Nastesti jen do konce tydne.


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#194 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2015 - 23:42

no ja jeste nebyl schopen se dokopat na kontrolni testy po ATB ..... od listopadu.... sic...alle skvrna zmizela a unava taky...


  • 0

tarmara.png


#195 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 9:24

Ad dochtoři: přišel jsem s podezřením na borelku, s pěkně vykresleným flekem se středem přesně na boku, kde jsem měl klíště. A prej ne. Prej se mi vrací pásovej opar. No, v duchu jsem vrtěl hlavou, ale poctivě jsem si mazal boreliovej flek mastí celejch 6 týdnů, co byl dochtor na dovolenej v Číně (asi si zvyšoval kvalifikaci...). Po návratu jsem ho zažil vytřeštěnýho a poslal mne na kožní. Tam se dochtorka jen koukla, řekla stroze Sestři, vemte pacienta vedle a odeberte mu krev... a ZAVŘETE DVEŘE! - a pak jsem přes ty vypolstrovaný dveře, s jehlou v ruce, poslouchal telefonování PANE KOLEGO? KDE JSTE DOSTAL DIPLOM??? V CHÁNOVĚ???

 

 

Letos jsem díky geocachingu trhnul rekord - měl jsem cca 50 klíšťat, obzvláště výživný byl červnový cyklovýlet po sérii TFTC mezi Č.Brodem a Kostelcem, kdy jsem jich přímo na jedné vhodné finálové souřadnici holejma rukama vytrhal zakouslejch 24. Tim chci říct, že platí - co nejdřív vyndat! klidně "BF" (holejma rukama), přesně, žádný krémy, aby potvora nezvracela. Nebo mít s sebou výbavu na nanošky a pomoct si pinzetou:) Do 24h je to opravdu skoro stopro bezpečné. Letošek jsem, zdá se, přežil...

 

Bacha. Infekce se přenáší krví. Klíště funguje jako jen malinko složitější pytlíček se špičkou na odebírání krve, nemá nějakou "jícnovou záklopku", čili stačí, abyste ho při vytahování jen trochu zmáčkli a vpodstatě si infikované fluidum vstříknete sami do těla. (Neplatí, že se klíště do rány "vyzvrací", když se dusí; možné je, že ztratí kontrolu nad sacím reflexem a něco ze vrátí zpět samo. Dušení klíštěte máslem a podobně ovšem moc účinné není.)

Nejbezpečnějším - a kupodivu i nejrychlejším - způsobem, jak se klíštěte zbavit, je přesvědčit ho, aby se pustilo samo a prchlo. Způsob argentinských gaučů špičkou zapáleného doutníku je jen pro otrlé - použijte pouze sirku (pro nekuřáky z řad Vontů stejnou funkci splní hlavička špendlíku - libovolné barvy, ostatní nekuřáci si najdou nějaké párátko nebo větvičku, holt budou trochu poškrábaný). Kulatým koncem pomůcky jezděte po kůži dokola v těsné blízkosti klíštěte tak, že do něj sem tam i "drcnete" (netlačit na něj!!!). Málokteré klíště má nervy tak pevné, aby vydrželo desáté kolečko - pustí se a zdrhá. Drsná hlavička sirky pak ho velmi šikovně lapí - a další postup už vás napadne samé (a ne, autodafé to není; ačkoli si to mnoho lidí plete, autodafé je to co hranici předcházelo).

 

PS: zdánlivě šroubované vyjádření další postup už vás napadne samé je dobře; nepřál bych vám, aby vás zmiňovaný postup napadl sám...


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#196 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 9:37

Já to zatím vždycky dělal smotkem niti, př. trošku namočené v mýdle. Pustilo se každé. Když bylo zakouslé déle, jen to trochu déle trvalo. Ale tu sirku zkusím.


  • 0

#197 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 10:32

Souboj pevnosti nervových soustav člověka a klíštěte...


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#198 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 12:45

To dáš... věř si :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#199 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 13:45

:) tak jo, už se těšim na jaro a první souboj!


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#200 simak.cz

simak.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2015 - 14:42


 

 

Ví někdo, jak jde převádět výsledky mezi jednotkami AU/ml a arb.j ???

 

 

AU a arb.j. je to stejné. Anglicky arbitrary unit (zkratka AU), česky arbitrární jednotka (zkratka arb.j.)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama