Chyby v Topo Czech 2 Pro
#61
Publikováno 29 červenec 2008 - 19:36
Hlavně ta sdílená databáze chyb by byla neskutečně užitečná. Dám příklad: jel jsem někam do Bystřice nad Pernštejnem, a Atlas v7 mě navedl přímo nejkratší cestou ... do jednosměrky v protisměru. Rád bych reportoval chybu, ale zatímco přes webové rozhraní bych to zvládl i z nejbližší internetové kavárny nebo ze švagrova počítače, teď musím počkat až se za dva dny dostanu domů ke svému počítači (protože tvorba bugreportu vyžaduje nainstalovaný MapSource včetně mapy), a následně možná úplně zbytečně posílat .gdb s popisem chyby, protože ji třeba kromě mě už reportovalo dalších 6 lidí, jen o tom bohužel nevím .
Podívejte se schválně, jak opravy v mapách řeší třeba takový TomTom (a to prosím i v těch ultralevných navigacích které se prodávají za 4000 i s podrobnou mapou Evropy, takže nejde o žádný luxus). Je to téměř triviální, není tam problém vyznačit chybu v jednosměrce ani chybějící nebo naopak uzavřenou ulici, a hlavně ... opravy se dají uploadnout do sdílené databáze.
OK, není to úplně košer argumentace, protože tohle by musela podporovat přímo GPS nebo MapSource. Ale kdyby se chyby daly jednoduše zaznamenávat (a zobrazovat!) přes webové rozhraní, bylo by to vážně pokrok.
Navíc, u Atlasu to ještě není tak hrozné, ale čím podrobnější mapa tím víc chyb v ní může být, a upřímně řečeno ... pokud v Picodasu chyby řeší tak že si někdo ráno prohlédne poštu, uloží všechny .gdb přílohy, a pak je jednu po druhé otevírá v MapSource a kontroluje ... a nejasné záležitosti nechává na později ... a pak se opět k těm souborům někdy vrací, protože si náhodou pamatuje že v tom souboru "Pavel_Novák_2008_06_15_turistická" byla špatně zakreslená rozhledna ... ... ... tak mají můj obdiv!!!
#62
Publikováno 29 červenec 2008 - 22:41
Mimon_team napsal/a:
No, upřímně řečeno, mě ten mpistorův návrh připadá velice rozumný, a sám nechápu proč Picodas (nebo obecně Garmin) už dávno podobnou aplikaci nemá. A mimochodem, je docela vtipné že popis "jak vytvořit bugreport" je jen na stránkách path.cz, ale zkuste si někdo najít postup k reportování chyb přímo na stránkách garmin.cz. Schválně, je tam?
Taky si myslím, že provoz takového systému by především měla být starost tvůrce mapy.
Pokud by se dělala nějaká databáze, tak ideální by bylo, kdyby k ní patřila mapa, kde by byly vidět místa, ke kterým už patří nějaká oprava a mělo by jít zobrazit jaká.
Miroslav Kolombo, k.t.
Garmin Oregon 600
N50 45.701 E015 05.508
ICQ: 343-044-770
kolombo@kolombo.cz
#63
Publikováno 31 červenec 2008 - 13:15
--
I always use ROT13 twice for extra security
#64
Publikováno 31 červenec 2008 - 13:42
PaBa napsal/a:
Zda se mi to, nebo skutecne ve verzi 2PRO chybi pulka startovacich drah v na ruzynskem letisti (ta severovychodni)???
Vetsi problem u PRO verze vidim v zobrazeni detailu v zavislosti na meritku mapy. Na me 60CSx je propastna dira mezi meritkem 2km a 500m. V tomhle rozmezi chybi jakekoliv mensi silnice a zelen a jsou videt az od meritka 500m. U ne PRO verze je zelen a okresky videt uz od meritka 1.2 km. Detail mam v obou pripadech nastaveny na normalni. Muzete to nekdo zkusit na Coloradu nebo Oregonu?
#65
Publikováno 31 červenec 2008 - 13:51
PaBa napsal/a:
Zda se mi to, nebo skutecne ve verzi 2PRO chybi pulka startovacich drah v na ruzynskem letisti (ta severovychodni)???
Ano u mne to je taky, jak v GPS tak i v MapSouce. Asi to je priprava na 50km bezletovou zonu okolo radaru v Brdech.
GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp
#66
Publikováno 31 červenec 2008 - 15:01
nezdá, chybí tam i všechny pojížděčky.PaBa napsal/a:
Zda se mi to, nebo skutecne ve verzi 2PRO chybi pulka startovacich drah v na ruzynskem letisti (ta severovychodni)???
#67
Publikováno 31 červenec 2008 - 19:53
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů