Přejít na obsah


Fotka

Chyby v Topo Czech 2 Pro


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 psmolda

psmolda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 15:02

abakus napsal/a:
Ale kromě toho to ukazuje i metry! U vrstevnic jsou v mapě uvedeny normálně metry, stejně tak i v bílém rámečku, který se objeví při posunování šipky. Akorát v malém popisku, který obvykle uvádí např. název řeky se zobrazí údaj ve stopách.
Říkám, že to není vůbec žádný problém, tak se uklidněte ;)


Na 1 údaj odpovídám ano, metry jsou u vrstevnice na mapě napsány.
Na 2 údaj odpovídám NE, při posunutí kurzoru na vrstevnici se v bílém rámečku objeví hausnumero - pravděpodobně údaj ve stopách!!!
Garmin 60CSX

PS: Jinak jsem úplně klidnej......
  • 0
"Je jedno, zda je zážitek pozitivní či negativní, hlavně, že je silný..."

#42 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 15:05

Ohledně dalších chyb... Např. ani ve verzi 2 a ani ve 2Pro není zakreslena přistávací dráha letiště v Letňanech. Dále tady nejsou vyznačena sportovište jako plochy, koukněte se např. na komplex softballových hřišť v pražské Krči, není tam vůbec nic. Přitom obojí bylo v Atlasu Czech 7, ale v těchto turistických už to není, nechápu proč, občas se takové info hodí... Třeba zrovna pro geocaching :) Abych už předem věděl jestli se ke krabce dá jít směrem který jsem si určil sám, nebo jestli budu obcházet nějaký plot sportovního areálu, který na mne v reálu vybafne z ničeho nic, protože nebyl na mapě...
  • 0

#43 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 15:39

Tak já nevím. Buďto ti to ukazuje něco jinýho než mně nebo jsi slepej ;)
Podotýkám, že mám CSx dovezenou z USA s anglickým interfacem (český překlad mi nevyhovuje).

Červeně jsou údaje ve stopách, žlutě jsou v metrech. Kde je problém? Ignorovat číslo, které se objeví navíc?

Vložený obrázek
  • 0

#44 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 15:53

Tak jsem před chvílí domluvil se známým, který to už má doma a spolu jsme to přes víkend zkoumali. Takže O.K., z těchto údajů se to dá jakžtakž vyčíst... Ale už prý narazil na tučně značenou vrstevnici popsanou 500m a když tam najel kurzorem, tak mu to napravo podle Tvého obrázku ukazovalo 520m ;) To je docela dost velká odchylka, když vrstevnice jsou po 10m... Prostě jim to moc nesedí s DEM daty v samotné mapě... V Praze, v místě mého bydliště, je to ještě v normě, ulítává to maximálně o 6m... EDIT: Přikládám podobný obrázek
  • 0

#45 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 15:53

Marku, při vší úctě k Tobě - [b]60CSX je starší přístroj???


Ano, GPSmap je skutečně starší řada, u které už zřejmě nelze čekat další vývoj. Když se vezmou parametry jako paměť, rychlost procesoru, displej, tak už je nutné počítat s kompromisy. Však poslední model 60CSx byl uveden už před třemi lety, tohle není žádná novinka.
  • 0

#46 chorvat030

chorvat030

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 16:35

eTrex VISTA HCx je také starší přístroj? :(
  • 0

#47 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 16:47

Vista HCx je nejnovější model ve starší řadě eTrex. Třeba konkrétně první eTrex se začal prodávat už někdy kolem roku 2000. Jasně, postupně se do něj dostal lepší displej, lepší GPS přijímač, lepší procesor. Koncepce je ale stará nejméně deset let. Netvrdím, že to je špatně, jen že to je už celkem stará řada.
  • 0

#48 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 16:54

V tom případě by ale v popisu mapy a vyjmenovaných kompatibilních přístrojů mělo být uvedeno, že přesto s některými těmito novějšími GPS by mohly být problémy... Nedovedu si moc představit člověka, který si nedávno koupil předposlední nejnovější model GPS (Vistu HCx), pro něj jednoduše jen "jedna z nových GPS" a absolutně nemá nemá přehled co je staré, co je novější, co nejnovější a snaží se tohle reklamovat... A o ni mu řeknou, že ani ne po roce je jeho nová, nově zkonstruovaná, GPS zastaralá... Heh... Nevědět nic o současných trendech a stát se tohle mně, tak asi budu dost naštvaný a s Picodasem už nebudu chtít mít nic společného... Fakt nevím jak tohle budou lidem vysvětlovat... Pokud jim tam s tím tedy někdo někdy přijde :)
  • 0

#49 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 17:28

Copak na starších GPS něco nefunguje? Copak Picodas někde něco říkal o zastarávání? Hledáš záminky a přeháníš - pouze v jednom příspěvku jsem já (nikoli Picodas) použil slovo "starší" pro rozdělení řad turistických přístrojů. To je všechno.
  • 0

#50 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 18:55

Tak samozřejmě že teď už jen konstruuji co by kdyby ;) Neber to zas moc vážně ;) Jen jsem tam asi zapomněl dát dostatek smajlíků... Každopádně by mne stejně zajímalo co by takovému neodbytnému zákazníkovi řekli. Buď něco podobného jako Ty, nebo ještě lépe - "počkejte si rok na novou opravenou verzi" ;)
  • 0

#51 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 19:59

Je to stejné, jako když si koupíš grafickou kartu a potom na ní nespustíš nejnovější hru v plných detailech. To bys chtěl reklamovat?
  • 0

#52 jandoo

jandoo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 20:01

SPíš takovej OT-všiml jsem si že se vrstevnice (a "cestičky") na Coloradu zobrazujou od zoomu 300m níž, u verze 1.2 to bylo už od 800m. Chvíli jsem dumal v rozšířenym nastavení a hrál si s nastavením úrovní lupy, nic ale nepomáhalo. Řešení je ale překvapivě jednoduché (nebo spíš matoucí?). Skrývá se v nastavení deatilu mapy, na normální se mapa chová výše popsaným způsobem, na větší jsou vrstevnice a "cestičky" viditelný už od zoomu 800m, na největší od 1,2km. Nejspíš je tohle chování pro většinu lidí známý ale já ho objevil až teď, třeba to taky někomu pomůže :)
  • 0

#53 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 20:06

marekl napsal/a:
Je to stejné, jako když si koupíš grafickou kartu a potom na ní nespustíš nejnovější hru v plných detailech. To bys chtěl reklamovat?


Tak jsi nám to tady hezky vysvětlil, ale myslím, že pravdu má spíš Doktor a že je to chyba.

Viz citace z Garmin.cz:
Mapa TOPO Czech 2 PRO je datově velmi objemná a je ve formátu NT, který je podporován poslední generací mapových GPS Garmin. Seznam přístrojů, které podporují mapu TOPO Czech 2 PRO:

* oudorové přístroje řady eTrex Venture/Legend/Vista Cx, eTrex Venture/Legend/Vista HCx, GPSMAP 60Cx/60CSx, GPSMAP 76Cx/76CSx,
* nové outdoorové řady Colorado a Oregon,
* cyklistické navigace Edge 605 a 705,
* všechny autonavigace řady Nuvi, Zumo, StreetPilot Cxxx, StreetPilot i2/i3, StreetPilot 27xx/28xx.

Takže GPSMAP 60CSx zase tak zastaralá není.
  • 0

#54 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 20:58

Však já s doktorem nepolemizuji. Debata se dostala dál, a přirovnáním k grafické kartě jsem chtěl ukázat, že když si dnes koupím nějaký produkt, automaticky to neznamená, že s ním mohu všechno. Je třeba smířit se s tím, že u GPSmap je nová Topo Czech pomalejší než na Coloradu, že na hrubém displeji vypadá hůře - a nedá se to reklamovat. O vrstevnice mi tady už vůbec nešlo. Kromě jiného jsem v diskuzi ani jednou nepoužil slovo zastaralá. Jen tvrdím, že GPSmap a eTrex je starší řada. To je rozdíl.
  • 0

#55 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 23:07

S těmi grafickými kartami je to ale trochu jinak. Jsou určité cenové, a hlavně výkonnostní, třídy a podle toho si pak mohu vybrat co potřebuji. Buď budu mít to nejdražší co v tento moment existuje a budu předpokládat, že na tom spustím všechno co je doteď k mání. Samozřejmě je pár excesů jako např. Crysis, ale to je zatím jediná věc která nebude rozumně fungovat na plné detaily v nejvyšším rozlišení nikomu... Nebo si koupím střední nebo dokonce nižší třídu a budu smířen s nižší rychlostí... Rozhodně ale nepřijdu nepřijdu o nabízené funkce, sice celkem nepoužitelné, ale nějakým způsobem budou pořád dostupné... Copak dnešní GPS jsou nějak cenově odstupňované podle výkonu či něčeho podobného ? Nikde jsem se takovou věc nedočetl... Taková 60CSx je pořád jeden z nejdražších přístrojů a teď má být pasován do role outsidera ? S funkcemi, které takovýto přístroj nabízí je to samozřejmě jinak. Takže na Vistě HCx klidně oželím Whereigo nebo jiné uživatelsky vypracovanější feature, ale rozhodně mi přijde podivné, že rok stará GPS by neměla umět s novým SW základní věci, které byly se starším SW funkční, jen nyní malinko předpokládám, že to bude případně pomalejší než na nejnovějších modelech. Správné zobrazení popisky objektu na mapě tedy jako "vyšší náročnější funkci", vyžadujíci upgrade samotného HW nějak nepovažuji :) A stejně, ono nějaké zrychlení vykreslování map na Coloradu či Oregonu není zrovna dvakrát moc znát. V rámci dosažení jakžtakž rozumné spotřeby totiž není moc prostoru ke kouzlům typu rychlejší procesor apod. ... Takže kde jen ten pokrok ? ;)
  • 0

#56 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 5:55

Jarous1 napsal/a:
A stejně, ono nějaké zrychlení vykreslování map na Coloradu či Oregonu není zrovna dvakrát moc znát. V rámci dosažení jakžtakž rozumné spotřeby totiž není moc prostoru ke kouzlům typu rychlejší procesor apod. ... Takže kde jen ten pokrok ? ;)


To je vidět, že jsi to neviděl naživo. Jako majitel CSx jsem nastačil zírat, jak rychlá je mapa v Oregonu. Samozřejmě jsem na obou přístrojích porovnával Topo 2 PRO.
Díky displeji je ještě jeden rozdíl a to v tom, že na Oregonu je mapa krásně koukatelná i při větším oddálení. 500 m není problém a pořád je pohyb mapou plynulý. CSx to taky zobrazí, ale je to kostrbaté a v praxi si mapu obrázek přiblížím. U Oregonu není třeba.
To jen tak na okraj :)
  • 0

#57 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 8:03

Jarous1 napsal/a:
Jo, jsou to stopy, porovnávali jsme to jak v 60CSx, tak i Vistě HCx... Dělá to v obojím... Nastavením GPS to není, je to asi bohužel chyba mapy :|


Tak jsem ti uz taky vyzkousel v realu a na Viste Cx mi to dela taky, je to evropska verze, kupovana v Picodasu. Ale abych pravdu rekl, tak jsem dodnes nevsiml, ze kdyz najedu na vrstevnici, tak se mi tam zobrazi jeji vyska, asi mne dodnes nezajimalo. Vetsinou najizdim na cache a hned potom davam "Navigovat". Tak tento problem beru jako banalitu, ktera se snad casem vyresi sama.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#58 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 10:23

Pokud mate nejake chyby, tak je posilejte primo Picodasu. Jak je psat, na to je navod na foru path viz link: http://www.path.cz/f...c.php?f=17&t=75 , je to tam docela srozumitelne napsane. Jen tak se autori dozvi kde jsou chyby a mohoj je postupne opravovat.
Tak hledejte, zaznamenavejte a odesilejte.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#59 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 16:34

Přestože podle toho návodu je nyní značení oprav velmi snadné, je to i tak dost pracné a pustí se do toho málokdo.
Webová databáze by byla lepší. Kromě .gdb formátu by měla připouštět i prostý textový popis, snad jen souřadnice by bylo nutno zadávat strukturovaně.
Pak by se dala publikovat databáze/mapa s již zadanými připomínkami, což by mělo, oproti dnešnímu mailovému rozhraní, 2 podstatné výhody:
1. Před zapsáním, by se dalo podívat, zda problém již není zapsán.
2. Před cestou by se dalo podívat na seznam problémů v okolí (byť neautorizovaný).
  • 0

#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2008 - 18:54

mpistora napsal/a:
Přestože podle toho návodu je nyní značení oprav velmi snadné, je to i tak dost pracné a pustí se do toho málokdo.
.....


Podle všeho je tu spousta lidí, ktrým ty lidi leží v žaludku tak moc, že tráví dlouhý čas sepisováním diskusních příspěvků ....

Snad si najdou čas i na popsání nedostatků pro Picodas.

Doplněno:
Už ji mám taky v PC a tak reportuji spoustu opravených chyb v nejbližším okolí a jednu zrušenou Policii co v mapě stále ještě je.

Doplněno znovu:
Moje připomínka se neváže k řádné konkrétní osobě nebo autorovi některého příspěvku a vyjadřuje především vztah mezi počtem kritických připomínek a v nich skrytou zjevnou snahu po zlepšení situace.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama