Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
414 odpovědí na toto téma

#1 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2008 - 17:00

Množia sa otázky na mňa ohľadom používania jednotlivých funkcii a často krát sa opakujú... > 1. jdou prelozene listingy hromadne vytisknout? - nejde , skoro najhlavnejsi zamer pre vyrobu takehoto programu bola moja snaha eliminovat nutnost tlace:) > 2. jdou ulozit keky do Garmina, tak aby byl nazev GCxxx (tak jako kdyz si stahnu LOC z GC.com)? - to by malo ist, v nastaveniach v "pravidlach tvorby mena kesky pri GPX" GCMENO >to mi stale nejak nefunguje,Na zalozce "Nastaveni" - "Pravidla tvorby mena pri GPX" mam zaskrtnuto "GCmeno",ulozim "Zapis do INI", na hlavní srance zmacknu "Oznac vsetky uz existujici na disku", zmacknu tl. "Export", zaskrtnu "Zakladny format vyberu": GPX, "GPX pre" MS&60CSx a EXPORTUJu. Vysledek je ale porad stejny, prikladam gpx soubor. Co delam spatne??? Nic, len si pouzil export ktory nie je ovplyvneny nastaveniami /ja viem asi by tiez mal byt-upravim/ , mal som na mysli exporty na zalozke "Exporty" - tieto exporty su ovplynene nastaveniami na zalozke nastaveni... > 3. na OCFA je stahnuti pod cislem zeme, kde se zjisti prirazeni tech cisel? - no toto zistis najlepsie z gc.com , ale ja by som vyuzil radsej google mapku a nasiel si oblast vo francuzsku kde idem, tam tuknem a dam si pohladat vsetko z tohoto okolia podla volitelneho polomeru, lebo hladat podla krajiny ako je francuzsko - to ti ponukne tisice kesiek nie? >4.Jeste bych se chtej zeptat na "Najdi kesky povedla trasy" (to je dalsi VYBORNA funkce!) >Nactu gpx z MS "Ovor trasu v kml,gpx", do leveho okenka se mi nactou souradnice. >Zajimalo by mne, kdyz dam "Vzdalenost od trasy" 5000m, tak to je na obe strany? Tedy celkem pas 10km? >Jeste nerozumim, co se ma vyplnit za hodnotu v okenku "Max. vzdalenost bodov"? Koli by tam melo byt v tomto pripade? Vystupom z kml /ale aj vnutorny import z google trasy MoZiGa/ su vlastne suradnice cesty v bodoch...Prvy parameter vlavo hore jednoducho kontroluje, aby body neboli zbytocne husto a ak su tak niektore jednoducho preskoci... Druhy parameter je polomer! - z toho jasne vyplyva ze ide o kruh okolo kazdeho bodu z trasy...Ja viem nie je to exaktna vzdialenost od trasy /kolmica na spojnicu bodov/ ale v praxi to takto vyhovuje...Ak mate zaujem hladat blizko cesty tak davajte cca 1-2km... Osobne mam s tymto len teoreticke skusenosti..kesky mi bsak program nasiel podla mna vzdy spravne... >Vau tak to je mazec... mno vyznat se v tom... :) Muzes prosim poradit chystam se na cestu dansko svedsko norsko a nejlepe bych cctel všechny tradicky a earthky s sebou v GPS da se to nejak udelat? Přes PQ bych u toho stravil tydny při poctu max 500 kesi a 4PQ denne. Tak na toto by som isiel etapovite a najprv by som si na google mapke nasiel cestu 1.Praha Hamnburg ...cize zadam myskou tie dva body 2.Automaticky vytvorene pomocne body sa daju posuvat a tak si ich posuniem napr.na Leipzig,Magdeburg,Hannover 3.Dam spocitat trasu - Najdi cestu 4.Na "Najdi kesky povedla trasy" dam "Vlozit z najdenej cesty" a mam body trasy Potom pomocou "Hladaj na gc.com a pridaj do zoznamu" dostanes zoznam kesiek bez gps suradnic, ktore su vzdialene od bodov max na tebou zadanu vzdialenost... Osobne som si ale takto hladal kesky tak z Levic do Zvolena cez napr. Bansku Stiavnicu..:) Cize nie je to velmi odskusana vec, trasa by asi nemala byt velmi dlha aby vysledky boli uspokojive...cca 100-200km? Ale do MoziGa takto postupne pridavas jednotlive useky a na zaver si vyberies z mnozstva kesiek typ, ktory xces hladat a das pridat na hlavnu stranku. A az tu si stiahnes vsetko okolo nich ale najma suradnice...
  • 0

#2 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2008 - 18:47

Tak na toto by som isiel etapovite a najprv by som si na google mapke nasiel cestu

Tlacitko: Pomocou google mapky zadaj trasu... mi nezobrazi mapu, ale chybovou hlasku:

Tento program nemůže tuto webovou stránku zobrazit
Nejpravděpodobnější příčiny:
Nejste připojeni k Internetu.
Na webu nastaly potíže.
V adrese může být překlep.

Pouzivam verzi MoZiGo2008_8_3_9, je zavada na mem prijimaci? Ostatnim to funguje?
  • 0

#3 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2008 - 19:22

Instaloval si si predchadzajucu verziu?Lebo 8.3.9 je len update... Instalator vytvori adresar kml a do neho ma nakopirovat okrem ineho subory hladajcestu.htm,mapka.htm a nejake javascripty...
  • 0

#4 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2008 - 20:18

ty soubory jsem tam nemel, ale uz to frci
  • 0

#5 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2008 - 20:38

Tu je video navod ako spocitat trasu a najdenie kesiek povedla nej...
Swf video
  • 0

#6 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 17:37

Jednoduchý návod ako nájsť rýchlo kešky v okolí nejakých miest...

Odkaz na video

Do zoznamu som rychlo nacital kesky z okolia Korfu-Rima-Puly

Dalsie pokracovanie by malo byt jasne...stiahnutie podrobnych listingov a vygenerovanie / export bodov do gpx alebo wpt alebo loc podla toho co pouzivate...Tento postup som uz spracovaval a najdete ho v helpe samotneho MoZiGo.

Pripada Vam to zlozite?
  • 0

#7 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2008 - 16:50

Spracoval som novsi navod s aktualnou verziou pre zaciatocnikov v podobe swf videa...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/27
  • 0

#8 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 9:07

Nefunguje Vam kluc?
Zo zaciatku sa na mozigo.zubor.net nedalo registrovat, ak ste mali v mene znak ampersand=& ... podarilo sa mi to teraz vyriesit a tak si zmente vo svojom profile meno na X&Y&Z a a novy kluc si nakopirujte do MoZiGo...
  • 0

#9 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 19:16

Problem s optimalizerom pre gpx...

Když nastavím upozorňovací hranici na 2000, tak to stejne upozorňuje po překročení 1000.


Hranicu nastav v podobe 2000 a nie 2 000 - k comu ta asi z zvadza vzor /to najblizsie zmenim/
V kazdom pripade to len upozornuje a vystup generuje ...cize nic z dat neodstrihne.



  • 0

#10 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2008 - 15:49

MoZiGo v najnovšej verzii umožňuje z vašich logov a fotografií, ktoré ste priložili k logom vygenerovať samostatný súbor kml, ktorý si môžťe pozerať v Google Earth alebo aj v zabudovanom prehliadači MoZiGo.
Môžete si pozrieť na mapke vaše logy a foto a pripomenúť si pekné chvíle, ktoré ste vďaka geocachingu zažili...Netreba sťahovať žiadne veľké objemy dát MoZiGo všetko urobí automaticky...
Prilohu, hoci ma len 3 kB a je to zip sa mi sem nedari dat , stiahnite si to z domovskej stranky MoZiGo
  • 0

#11 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 8:03

Jakým způsobem se pracuje s exportem IGO8?

1.Treba mat pripojene PDA cez AS /igO nebezi../
2.V MoZiGo si vyznacim kesky ktore xcem exportovat do iGo a stlacim prislusny export - exportuju sa len data z MoZiGo do medzisuboru - otvori sa dalsia obrazzovka
3.Na dalsej obrazovke mozme
a)pripojit existujuce user POI
b)pripojit body z externeho suboru /radary atdaatd/
c)Prida body z PC - tieto nove co si teraz zelas
4.Dalsia volba urcuje ako sa ma narabat s tymito bodmi
od vymazania povodnych cez update,preplacnutie...
5.Exportuje sa cielovy subor user.upoi priamo do iGO nakopirovanim.

Po nastarovani si tento subor iGo prevezme a spracuje do svojej vnutornej struktury...a pre Vas su k dispozicii pod POI "geocaching"...
iGO Vas donaviguje az na parkovisko ku keske...

Este doplnim
Ak nemame PDA pripojene cez AS, mozeme subor user.upoi preniest na externy disk cez USB/citacku .. to je uplne jedno...
  • 0

#12 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 21:35

Nějak se mi podařilo zobrazit na mapě v hlavní stránce mnou nalezené keše. Nebyly všechny, vypadalo to jako bych je nějak nevědomky vybral z nějaké oblasti, kterou jsem zpracovával před tím, než se mnou nalezené keše zobrazily. Ví někdo jakým způsobem se nalezené keše dají v MoZiGu zobrazit ? Díky


Moznosti a aj formatov je viac ...

Do zoznamu na hlavnej stranke si priprav svoje kesky /najjednoduchsie cez nearest hladanie - mnou najdene/a cez tlacitko "oznac uz existujuce na disku" vyber

1.export cez kml na obrazovke export - GoogleEarth

2.export cez kml na obrazovke export - googlemaps /4druhy map/

3.gpx pre GE

4.pozicia na mapke cs+sk

5.funguje este lokalna mapka/hore na liste/ - mapa kompatibilna s oziexplorerom...
  • 0

#13 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 22:33

Dobry den, da sa pomocou MoZiGo editovat subor user.upoi? Ak ano, tak ako?
To by bolo uzitocne. Ja pouzivam iGo a POI na cesty k zakaznikom a je lepsie cez PC takto do POI nieco doplnit ci zmenit ako cez iGO. A aj export do kml by sa potom hodil na zobrazenie POI v googli. Vedel by si to prosim doplnit do MoZiGo?


Ved uz v tejto verzii to je - teda možnosť pridať bod medzi POI body...

Mozno trochu atypicky, ale body ako geocaching body sa uz daju pridať a aj editovať. To ti vsak moze byt jedno len dodrz format dat a suradnic - pozor na bodku ako desatinne cislo - ja to nijako nekontrolujem...Samotne pridanie bodu dosiahnete tlacitkom "add"...

Ocakavam pripomienky.


  • 0

#14 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2008 - 21:39

Ako na štatistiky
Podla mna to dokaze urobit aj zaciatocnik v pouzivani mozigo...takze tu je postup
1.Prihlasime sa
2.Najprv si stiahnite cez nearest hľadania vami nájdené kešky - dá sa to sice aj dodatočne ale jednoduchšie a logickejšie mi pripadá to stiahnuť hneď.
3.Na groundspeak cez tlacitko "Logy/Stat." s odfajknutym "aktualizuj" stiahnete zoznam vami najdenych kesiek - tento subor sa zaznamena do suboru pre buduce offline hladania
3.Nacitajte zoznam nahraty v bode 2 a dajte oznacit vsetky vami najdene kesky
4.Zapracovanie vasich logov do listingov sice nie je potrebné z dôvodu štatistiky ale MoZiGo túto funkciu zároveň využíva na zistenie vzťahu luid=GCxxxx
a.v tomto kroku sa do htm kodu offline listingu zaznamenavaju vase logy a zaznamenavaju sa indexove subory pre neskorsie offline spracovavanie
Poznamka:Tento bod je najproblematickejsi a tu sa dost casto stava ze dojde ku chybe/vinou siete,netu,webu,gc.com/ a preto toto treba niekedy opakovat. Niekedy ak vypadky su caste oplati sa program zatvorit a pokracovat o nejaku chvilu /15min?/.Pokracovanie je jednoduche, staci opat oznacit vsetky a spustit stahovanie akoze odznova, program velmi rychlo prebehne uz hotove a bude pokracovat od problematickeho miesta...
5.Ak uz mame zapracovane logy je mozne spustit generovanie statistiky
6.Po takomto vygenerovani statistika nebude obsahovat odkazy na milniky a na favoritne kesky, ale inak bude plne funkcna
7.Milniky a Favoritne su v principe rovnake...Z oznacenych kesiek sa generuju kml a txt subory pre neskorsie spracovanie
8.Tu je mozne pomocou drag&drop preusporiadat poradie z gc.com, ktore je zakazdym ine..toto poradie si mozete ulozit do vlastneho zotriedeneho suboru podla skutocnosti pre buduce pouzitie
9.Mozigo pri generovani statistiky zistuje ci existuju na prislusnych miestach subory favorite a milestone a ak ano vygeneruje do statistiky odkazy na ne...Aby si tieto subory mohol pozriet hocikto na svete musia byt vsak dostupne na webe, za tymto ucelom som vytvoril priestor na domovskej stranke mozigo a mechanizmus ao tam tie subory z mozigo dostat.
a.subory na mozigo web dostanete prislusnymi mackadlami, ak by ste to neurobili nic sa nedeje len odkaz z vasho profilu nebude fungovat tak ako treba
10.V okne mapbrowser /toto okno sa pouziva aj na prehliadanie kml suborov/jednym tlacidkom odoslete hotovy listing na server gc.com, kdey sa zavola prislusny formular a vyplnia sa dve polozky - heslo a htm text vasej statitiky
11.Poslednym tlacitkom je mackadlo na odoslanie a tym padom nenavratne prepisanie vasho profilu...

Je to zlozite?


Typy
a.pre potreby statistiky netreba mat v nastaveniach zafajknute "aj obrazky"
b.na hlavnej stranke mozete koli rychlosti stahovat "neviditelne"

  • 0

#15 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2008 - 21:59

Teraz ked to po sebe citam tak si uvedomujem ze zaciatocnici v pouzivani mozigo budu mat najvacsi problem s bodom 2. Teda uvediem inu moznost... Na zalozke groundspeak /logy/statistika otvorime obrazovku pre offline listingy a generovanie kml suborov, tak ako je popisane v hore v bode 3. Dame zapracuj moje vybrate logy do listingov a mozigo bude hladat na disku potrebne listingy a ak ich nenajde da ich do praveho zoznamu s oznacenim nenajdene listingy...tu moze byt niekolko stoviek kesiek az kym sa nenaplni kapacit a4096 znakov v editboxe. Ak sa tak stane, mozigo zastane a ponukne stiahnutie listingov pomocou mackadla "dohladaj listingy" - tu doporucujem vyuzit typy hore uvedene - koli rychlosti. Teraz sa budu stahovat listingy kesiek po jednej cez nearest hladanie ... Ak sa stiahnu vsetky opat date bod 2 a 3 a tak dookola kym nie su vsetky listingy postahovane... Zabudol som este uviest akym mechanizmom sa nahraju statistiky o vasich keskach ktore ste vytvorili. Vo faze ked sa generuje celkovyprofil mozigo zisti, ze nie su nahrate logy na vasich keskach - toto sa deje uplne automaticky a tu nie je co ovplyvnovat, bud to prebehne ale nie:) Otazky?Pripomienky...
  • 0

#16 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2008 - 8:19

1.
Nevím jak dostat logo&foto v google map do profilu na gc.com. Vytvořil jsem si soubour logo&foto.kml, potom jsem použil tlačítko Ukaž logo&foto.. Po zobrazení mapky kde mám svoje logy dám tlačítko Aut. vyplň formulář a poté mi to vyhodí hlášku Nějaká chyba-prázdný profil?

Logy&foto sa nedaju dat do profilu, pretoze do profilu sa daju dat len take veci, ktore su pristupne ostatnym cez web. Alebo este inak, v profile mozu byt len odkazy, ktore pouzivaju odkaz na nejaky existujuci subor na webe.
MoZiGo umoznuje len dva druhy takychto suborov pre kazdeho usera a to je milestone a favorites...tieto mozete odoslat na server mozigo, kde sa ulozi do prislusnej zlozky a cakaju ci si ich niekto pozrie:)
Preto logy&foto.kml si mozes pozriet len na svojom PC cez googlemaps alebo cez google earth...

2.
Nemohu dostat do profilu favoritné keše, přičemž ve starších verzích to bylo bez problému.

Program sa orientuje podla existencie suborov meno_mil.txt a meno_fav.txt v kml adresari a ak existuju /ak si ich user dal vygenerovat/ tak ulozi kod aj do statistiky...Vcerajsia veria ale blbo zistovala esistenciu tychto suborov a ak si si vymazal mil.txt resp. fav.txt tak odkazy neboli vygenerovane...
Uz by to malo byt vo verzii 2008.9.17.9 a vyssie v poriadku...

  • 0

#17 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2008 - 21:57

tak jsem skončil na browser okně a dal to moc nechapu co mám prosím tě udělat dík moc.
  • 0

#18 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 5:12

Budem predpokladat, ze mas zobrazenu statistiku v browser okne...pretoze za stolicku Ti nevidim... Vygenerovane htm data sa nejakym sposobom musia dostat na gc.com, do stanky tvojho profilu a to realizuje dalsia cast programu... Ak si prihlaseny tak vlavo dolu je mackadlo, ktore Ti vyplni formular a po jeho pouziti sa spristupni druhe mackadlo, ktorym odoslane data potvrdis... Ak prihlaseny nie si tak si statistiku mozes len pozerat, parametrizovat, ale na web gc.com ju odoslat nevies...tusim ani tie spominane mackadla neuvidis. Pouzitie tlacika "generuj statistiku" automaticky prihlasi usera a predpripravi potrebnu stranku na vlozenie htm kodu a zobrazi uz vyssie spominany browser, kde uz len pouzijes uz spominane mackadla.
  • 0

#19 MichalCK

MichalCK

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 15:21

GPS používám Mio A 501,ale nejde mi sinchronizovat s XP a Linuxem. Je to vejký problém?
  • 0

#20 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 6:54

Klama si jednička a ja sem magor. Stranka se statistikou se otevřela tak že tlačitka nešly vidět, stačilo zmenšit si stranku a tlačitka už tam byla :-) Díky moc.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama