Přejít na obsah


Fotka

Wherigo v chytrém mobilu??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 23:04

Radši se zeptám, než abych složitě hledal a zkoušel - určitě nejsem první s tímto problémem B) Je možné rozchodit Wherigo hru v mobilu (pohocpitelně + Bluetooth GPS modul)? Mám k dispozici SE W810i (jen Java) a Nokia E51 (Symbian)...
  • 0

#2 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 23:06

oficiálně ne, ale existuje OpenWIG http://www.geocachin...&thread_id=7215
  • 0

#3 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2008 - 14:02

POMOC
Mám N73 a stáhnul jsem si "neoficiální" verzi OpenWIG programu. Chodí to. Neumím ale "zadat" v tomhle telefonu cestu k uploadovaným souborům (přípona wheriga .gwc). Možná přesněji - nejsem schopem lokalizovat, kde je (ukryta) výchozí složka programu (nabízí default - resource:/openwig/cartrige.gwc). Používám Nokia PC Suite a "zaboha" nemůžu složku (openwig) najít v telefonu ani na kartě. Instalace proběhla bez závad, BlueGPS se připojí ale jen a jen pořád dokola mi to nabízí ten jejich defaut soubor.
"Gdo mi poradí, gde dělám chibu"
Dík předem!
  • 0
Bješ, bješ, bješ - najdeš další keš!"

#4 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2008 - 14:34

default - resource:/openwig/cartrige.gwc Podle mne musis vytvorit na pametove karte/interni pameti adresar openwig a do nej nahrat ten soubor a melo by to jit. M.
  • 0

#5 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2008 - 15:17

akryx napsal/a:
default - resource:/openwig/cartrige.gwc

Podle mne musis vytvorit na pametove karte/interni pameti adresar openwig a do nej nahrat ten soubor a melo by to jit.

M.


Ne, ne. Resource: je odkaz dovnitř JAR souboru (tj. dovnitř Javovské aplikace. Chceš-li přístup k externímu souboru, musíš zadat např. file:///e:/mujadresar/mojekartdridz.gwc. e: je paměťová karta, lze použít c:, to je paměť telefonu.

Jinak je lepší použít http://ati.land.cz/gps/wherigo/. Tento nástroj zoptimalizuje obrázky z cartridge a vestaví cartridge dovnitř JAR a tím úplně odpadne zadávání cesty k ní.

PS: Nazdar Stando! Mimochodem, mám stejný telefon, jen ty Wherigo kešky tady nějak nejsou :D
  • 0

#6 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2008 - 15:38

Díky přátelé
Už jsme se dostal dál... Jdu dále zkoumat...
Pro další zájemce - Vše ověřeno, chodí naprosto bez závad (ten převod do JAR souboru), obě varianty nezklamaly.
PS: pro PeBo - hmmm, tak ňákou pro sebe vymyslíme, jen co to fšechno pochopím!
  • 0
Bješ, bješ, bješ - najdeš další keš!"

#7 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2008 - 7:55

PeBo napsal/a:
použít http://ati.land.cz/gps/wherigo/. Tento nástroj zoptimalizuje obrázky z cartridge a vestaví cartridge dovnitř JAR a tím úplně odpadne zadávání cesty k ní.


Cool, v noci jsem to zkusil, na to ze mam symbian, bomba. Ted uz jen do terenu. Takze si zkusim treba ty nejblizsi vodniky v Pze. Vypada to slibne.
M.
  • 0

#8 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 17:01

konečně je u nás WIG pixla, takže jsem stáhl open WIG a chtěl jít na ní. Jenže - na mé E51 jsem narazil na problém - nebyl jsem s to najít správny gwc soubor. rada s použitím cesty file:///... funguje, ale je to příšerně otravný - a nahrávat se s tim do jaru taky nehodlam. Na S40 (N6300) to funguje perfektně, spustim, nalistuju požadovaný gwc a jedu, žádná příkazová řádka, prostě si nalistuju co potřebuju, jedno jestli v tel nebo na kartě; snad s tim u S60 pomůže příští verze. rozdíl v chování je taky po nahrání gwc; S40 ihned zobrazí popis keše a čeká na start; S60 seznam o 4 položkách: zóny, inventář, okolí a úkoly, u všeho svítí 0. zatim jsem to zkoušel jen od stolu, bez GPS, tak jsem zvědav co se bude dít zítra na místě...
  • 0

#9 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2008 - 13:23

rigor napsal/a:
konečně je u nás WIG pixla, takže jsem stáhl open WIG a chtěl jít na ní. Jenže - na mé E51 jsem narazil na problém - nebyl jsem s to najít správny gwc soubor. rada s použitím cesty file:///... funguje, ale je to příšerně otravný - a nahrávat se s tim do jaru taky nehodlam. Na S40 (N6300) to funguje perfektně, spustim, nalistuju požadovaný gwc a jedu, žádná příkazová řádka, prostě si nalistuju co potřebuju, jedno jestli v tel nebo na kartě; snad s tim u S60 pomůže příští verze.
rozdíl v chování je taky po nahrání gwc; S40 ihned zobrazí popis keše a čeká na start; S60 seznam o 4 položkách: zóny, inventář, okolí a úkoly, u všeho svítí 0. zatim jsem to zkoušel jen od stolu, bez GPS, tak jsem zvědav co se bude dít zítra na místě...


děláš něco špatně - na E51 jsi asi nahrál starou verzi a na N6300 novou?
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#10 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:15

nn, na obou mam stejnou verzi; zkoušel jsem to už i v terénu a na symbianu se to ukázalo nepoužitelný kvůli dalšímu problému; po připojení gps nelze zadat text do vstupních polí, vždy se vymaže poslední zadanej znak; slyšel jsem, že se to dá obejít vkládáním mezer mezi jednotlivý znaky, ale to jsem už nezkoušel.
  • 0

#11 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:25

rigor napsal/a:
nn, na obou mam stejnou verzi; zkoušel jsem to už i v terénu a na symbianu se to ukázalo nepoužitelný kvůli dalšímu problému; po připojení gps nelze zadat text do vstupních polí, vždy se vymaže poslední zadanej znak; slyšel jsem, že se to dá obejít vkládáním mezer mezi jednotlivý znaky, ale to jsem už nezkoušel.

určitě nemáš stejnou verzi - protože to co popisuješ pro S40 je chování nové verze, ve které ten starý způsob (zadávání cesty přes file://) vůbec není.
zkus to na obou telefonech přeinstalovat z nejnovějšího JARu (dneska někdy v průběhu odpoledne budu vydávat novou verzi, kde je mj. logování) a vyzkoušej.

to s tím symbianem zní zajímavěji, u které cartridge a u kterého vstupu se to dělo?
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#12 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 14:19

rigor napsal/a:
konečně je u nás WIG pixla, takže jsem stáhl open WIG a chtěl jít na ní. Jenže - na mé E51 jsem narazil na problém - nebyl jsem s to najít správny gwc soubor. rada s použitím cesty file:///... funguje, ale je to příšerně otravný - a nahrávat se s tim do jaru taky nehodlam.

Nokia E51 ... výběr souboru *naprosto* bez problémů. Mobil u nepodepsané aplikace sice trochu otravuje s potvrzeními, ale cartridge se dá natáhnout odkudkoli (paměťová karta, vnitřní paměť ...). Taky bych řekl že určitě nepoužíváš aktuální verzi OpenWIGu.
  • 0

#13 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 16:10

Mám prosbičku. Pročetl jsem ostatní témata o wherigu, ale nějak pořád nevím. Stáhnul jsem si do nokie N95 nejnovější verzi OpenWIG, potom z netu asi šest wherigovek ve formátu gwc a teď když dám v aplikaci start, dojdu do složky kde je mám uložené a kliknu na nějakou, píše to: error Failed to load cartridge invalid cartridge file. Poradíte prosím kde dělám chybu?
  • 0

#14 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 16:13

máš ty cartridge asi špatně stažené ;e) vyzkoušej si je otevřít v emulátoru, pokud nepůjdou, je to jasné. druhá možnost je, že jsi narazil na chybu v openwigu ... co to je za cartridge a kterou variantu jsi stahoval? můžeš zkusit některou z nich nahrát na net, podívám se, jestli jsou v pořádku
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#15 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 16:21

Asi hloupá otázka. Co znamená otevřít je v emulátoru? Při stahování jsem kliknul na For Pocket PC Device - může být tady problém?
  • 0

#16 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 16:23

to je správně. no, nainstaluj si builder, pak ho spusť, v jednom z těch menu si najdi emulátor, a tam si otevři složku kde máš ty cartridge uložené.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#17 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 16:31

Ten Builder je pro Windows a já to všechno stahuju rovnou z mobilu. Nejsem v tuhle chvíli u compu. Tam to asi nainstalovat nepůjde. Ani nezáleží třeba na pojmenování té složky nebo umístění na kartě?
  • 0

#18 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 16:32

nemělo by. jestli stahuješ přes operu mini, tak to nefunguje -> zkus to přes vestavěnej prohlížeč.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#19 CACHE EATER

CACHE EATER

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 16:45

Stahoval jsem to přes Operu mini, zvolil jsem z výběru "For Pocket PC Device" a uložil v telefonu na kartu do vytvořené složky nazvané "Wherigo". Když u každé cartridge kliknu na detaily, normálně se objeví koncovka gwc, tak by to snad mělo být v pořádku. No a zapnu OpenWIG, v nastavení jsem zaškrtnul interní GPS, jinak nic neměnil. Kliknu na start, zvolím cestu k souboru, no a kliknu na některou cartridge a ... error Failed to load cartridge invalid cartridge file Tak to jsem blázen. Asi před půl rokem jsem na tomhle telefonu už OpenWIG měl a při otevření cartridge si matně pamatuju, že to ukazovalo vzdálenost k první buňce. Pak jsem mazal kartu a teď už mi to takhle zlobí...
  • 0

#20 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2009 - 16:47

opera mini neumí stahovat cartridge. nevím proč, ale když se pak podíváš, tak ten soubor má jenom něco jako 50kB místo správné velikosti. stáhni si to vestavěným prohlížečem té nokie
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama