Přejít na obsah


Fotka

Převod auta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 bohemia-elenor.cz

bohemia-elenor.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 11:07

Ahoj přátelé kačeři, potřeboval bych poradit při převodu auta. Koupil jsem v bazaru auto na úvěr. Napsat jsem ho musel na sebe, protože mojí geoženě by úvěr nedali (je na mateřské). Díky bonusům na povinném ručení bych však chtěl, aby majitelka byla manželka s tím, že bych závazek dál splácel já. Je to možné? Mohl bych jí auto darovat? Budu platit darovací daň? Jestli ano, kolik? Díky za reakce.
  • 0
www.bohemia-elenor.cz

#2 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 11:33

Myslím,že s tímhle nebude problém,majitel může být kdokoli,stačí když zajdeš na pojištovnu a tam to předěláte a finanční skupině to může být jedno,tu zajímá hlavně jestli se jí sypou kourunky.Ale podotýkám,že jsem tohle neřešil,jen odhaduji,ale podle mě to půjde.
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#3 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 11:34

jo a za tohle přepsání se nic neplatí a darovat jí to nemusíš,prostě na pojištovně přepíšete majitele auta.
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#4 tomasgn

tomasgn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:02

comparare napsal/a:
jo a za tohle přepsání se nic neplatí a darovat jí to nemusíš,prostě na pojištovně přepíšete majitele auta.


obavam se, ze prepis na pojistovne nestaci. musi se to zmenit i v evidenci motorovych vozidel (=zapis do velkeho technickaku, vystaveni maleho, kontrola zaplaceni zakonneho pojisteni puvodnim i novym majitelem, atd. ... desne byrokraticke opruz).
  • 0

#5 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:15

Proč se tu už řeší věci, které s GC nemají ani zdánlivě nic společného (tím autem budeš možná jezdit na kešky, ale to je tak vše...)?! :@ Proč se prostě nezeptáš na nějakém právnickém fóru?! Takové OT se fakt hned tak nevidí! :@
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#6 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:20

Czecho Cowboy napsal/a:
Proč se tu už řeší věci, které s GC nemají ani zdánlivě nic společného (tím autem budeš možná jezdit na kešky, ale to je tak vše...)?! :@
Proč se prostě nezeptáš na nějakém právnickém fóru?! Takové OT se fakt hned tak nevidí! :@


Dobrý vtip - v tématu "Témata mimo geocaching" je offtopic spíše tvůj příspěvek, který se týká dodržování tématu GC :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#7 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:21

javla napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Proč se tu už řeší věci, které s GC nemají ani zdánlivě nic společného (tím autem budeš možná jezdit na kešky, ale to je tak vše...)?! :@
Proč se prostě nezeptáš na nějakém právnickém fóru?! Takové OT se fakt hned tak nevidí! :@


Dobrý vtip - v tématu "Témata mimo geocaching" je offtopic spíše tvůj příspěvek, který se týká dodržování tématu GC :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

To jak se ta skupina jmenuje jsem si stihl všimnout, ale tohle fakt není nějaká závažná filosofická otázka, která by byla obecně nedohledatelná....
Nebo jsou tam témata, které s geocachingem mají alespoň vzdáleně něco společného, ale do jiných skupin se nehodí...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#8 bohemia-elenor.cz

bohemia-elenor.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:24

Czecho Cowboy napsal/a:
Proč se tu už řeší věci, které s GC nemají ani zdánlivě nic společného (tím autem budeš možná jezdit na kešky, ale to je tak vše...)?! :@
Proč se prostě nezeptáš na nějakém právnickém fóru?! Takové OT se fakt hned tak nevidí! :@


1) Jestli sis nevšiml, je to téma v "Témata mimo geocaching"
2) Jestli znáš nějaké právnické fórum, tak se hned nerozčiluj a pošli mi odkaz - já žádné kloudné fórum nenašel.
3) Kačeři jsou lidé různých oborů, a proto se dá čekat, že se zde najde někdo, kdo má právnické vzdělání, nebo podobnou zkušenost.
4) Ještě bych měl narážku na tvůj věk, ale raději budu mlčet B)
5) HOWGH
  • 0
www.bohemia-elenor.cz

#9 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:29

elenor napsal/a:
2) Jestli znáš nějaké právnické fórum, tak se hned nerozčiluj a pošli mi odkaz - já žádné kloudné fórum nenašel.

Zkus Právník.cz

elenor napsal/a:
4) Ještě bych měl narážku na tvůj věk, ale raději budu mlčet B)

Co máš prosímtě za problém s mým věkem?! :o
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:42

elenor napsal/a:


to chce klid, on kovboj uz tu dlouho nebyl, tak se hned musi angazovat :D ted bude tyden az dva komentovat uplne vsechno a pak zase par mesicu nic ;) proste jeho klasika
  • 0

#11 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 13:59

:-D dobrej stěr:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#12 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:04

Nejsem pravnik, ale pokud jsi auto koupil behem manzelstvi, a nemate pravne oddeleny majetek, tak jste z hlediska majetku spoluvlastniky auta, i kdyz v technicaku je jen jeden. Takze bych to "neresil" a nechal bych za 50kc (cca poplatek) udelat do technicaku zmenu majitele na zenu a predelal bych pojistku na ni....
  • 0

#13 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 19:30

elenor napsal/a:
Napsat jsem ho musel na sebe, protože mojí geoženě by úvěr nedali (je na mateřské). Díky bonusům na povinném ručení bych však chtěl, aby majitelka byla manželka s tím, že bych závazek dál splácel já.
Je to možné? Mohl bych jí auto darovat? Budu platit darovací daň? Jestli ano, kolik?

Vykašli se na převody :-)
Pro pojišťovnu se uvádějí tři osoby: pojistník, majitel a provozovatel. Může to být jedna osoba, ale klidně tři. A to důležité: bonusy jdou za pojistníkem! Takže pojistník (na koho je sjednaná pojistnka, kdo ji platí) klidně může být manželka, vlastníkem leasing a provozovatel ty.
  • 0

#14 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 19:44

Dain & Olik napsal/a:

elenor napsal/a:


to chce klid, on kovboj uz tu dlouho nebyl, tak se hned musi angazovat :D ted bude tyden az dva komentovat uplne vsechno a pak zase par mesicu nic ;) proste jeho klasika

Když už jsem se srovnal s tím, že je nás o 8 000 víc, než před rokem, tak tu snad už zůstanu nějakou delší dobu aktivní, a doufám, že ani škola mi to nepřekazí, tak jako při té minulé půlroční GC pauze.... :D
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#15 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 19:57

Czecho Cowboy napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

elenor napsal/a:


to chce klid, on kovboj uz tu dlouho nebyl, tak se hned musi angazovat :D ted bude tyden az dva komentovat uplne vsechno a pak zase par mesicu nic ;) proste jeho klasika

Když už jsem se srovnal s tím, že je nás o 8 000 víc, než před rokem, tak tu snad už zůstanu nějakou delší dobu aktivní, a doufám, že ani škola mi to nepřekazí, tak jako při té minulé půlroční GC pauze.... :D


Ono Ti Kovboji taky nic jiného nezbyde, než se s tím smířit.
Jasně že je to i díky nám že už geocaching není to co býval, ale zase máš na naší kešce své první FTF.
Tak se na ten nárůst nových kačerů zkus někdy dívat i trochu pozitivně.;)
  • 0

#16 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2008 - 20:11

geba & marcana napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

elenor napsal/a:


to chce klid, on kovboj uz tu dlouho nebyl, tak se hned musi angazovat :D ted bude tyden az dva komentovat uplne vsechno a pak zase par mesicu nic ;) proste jeho klasika

Když už jsem se srovnal s tím, že je nás o 8 000 víc, než před rokem, tak tu snad už zůstanu nějakou delší dobu aktivní, a doufám, že ani škola mi to nepřekazí, tak jako při té minulé půlroční GC pauze.... :D


Ono Ti Kovboji taky nic jiného nezbyde, než se s tím smířit.
Jasně že je to i díky nám že už geocaching není to co býval, ale zase máš na naší kešce své první FTF.
Tak se na ten nárůst nových kačerů zkus někdy dívat i trochu pozitivně.;)

I tak to lze popsat, marekl asi před rokem dělal nějaký výpočet, za jak dlouho bude tímto tempem země zakešovaná tak, že už nebude možnost bez porušení 161m nic umístit a čeká nás to celkem brzy (myslím, že to bylo asi 5 let).
Jinak ta keška (GC15397) je fakt prvotřídní, tenkrát před rokem to fakt stálo za vstávání po páté hodině :)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#17 DIrKa team

DIrKa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 0:18

A jak tvoje odpověď sovisí s dotazem v prvním příspěvku??? Nezlob!!!
  • 0
David Irenka Kateřina a okolo pobíhající Argus

#18 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2008 - 9:58

tomasgn napsal/a:

comparare napsal/a:
jo a za tohle přepsání se nic neplatí a darovat jí to nemusíš,prostě na pojištovně přepíšete majitele auta.


obavam se, ze prepis na pojistovne nestaci. musi se to zmenit i v evidenci motorovych vozidel (=zapis do velkeho technickaku, vystaveni maleho, kontrola zaplaceni zakonneho pojisteni puvodnim i novym majitelem, atd. ... desne byrokraticke opruz).


nojo,já na techničák zapoměl :)sorry,ale jde to takže to bude v poho,jen se zeptata na patřičných místech
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama