Přejít na obsah


Fotka

Parazitujici opencache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 20:02

U me cache GC1D6AQ se stala pomerne kuriozni situace. Kes je umistena v jeskyni s tim, ze k nalezeni je potreba baterka, aby si vas kes "nasla" Delsi dobu me chodi logy, ze kes sice nasli, ale rozhodne si je "nenasla sama" a oni si ji museli tvrde najit sami. No rikal jsem si asi se neco stalo, tak jsem vyrazil na kontrolu, ale kes byla ok. Z dalsich logu jsem nejak vytusil ze v te jeskyni jsou kese dve. Posledni logujici uz me to potvrdili a tu mrchu me popsali. Ta druha je tedy nejspis polska opencache, ktera ovsem neni nikde publikovana. Odhaduju ze tak 30 % kaceru zatim naslo prave tuhle openkes. O vikendu se ji pokusim najit, ale nejsem si moc jisty s tim co s ni mam udelat. Nejradsi bych ji zlikvidoval, ale to si dovolit holt nemuzu. Napisy typu OPENCACHE nebo TOTO NENI GEOCACHE asi taky moc fungovat nebudou.
  • 0

#2 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 20:52

Budes to muset zaridit tak aby si hledace nasla i ta opencachova a potom do ni napsat Pokud jste nasli tuto schranku tak verte ze v jeskyny je jeste jedna a ta je správná:D ale v tom pripade by to mela byt mystery 2 kese v jedne(jeskyni):D.Tak a tedkon vazne:zkusil bych je v jesky tk postelovat aby se lepe nasla ta prava popripade se o tom nak zminit v listingu co a jak:D:D
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#3 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 20:55

:D:D
  • 0

#4 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 20:56

Nějak viditelně bych do té polské nalepila nápovědu k nalezení té správné. Když to dá práci najít ji, asi té správné nic nehrozí..
  • 0

#5 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 21:21

To me taky napadlo. Mam ale obavu, ze to nekdo bude povazovat za vtip a vesele to ignorovat. Ale nic lepsiho me stejne zatim nenapadlo.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 22:40

Jitka_F napsal/a:
Nějak viditelně bych do té polské nalepila nápovědu k nalezení té správné. Když to dá práci najít ji, asi té správné nic nehrozí..


Já mám takový "klamný cíl" vedle jedné svojí keše. V listingu je napsáno, že keš je Lock&Lock a na sklenici nalepeno "toto není geocache".

A stejně to nestačí.
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 5:58

maaaca napsal/a:
U me cache GC1D6AQ se stala pomerne kuriozni situace.
Kes je umistena v jeskyni s tim, ze k nalezeni je potreba baterka, aby si vas kes "nasla"
Delsi dobu me chodi logy, ze kes sice nasli, ale rozhodne si je "nenasla sama" a oni si ji museli tvrde najit sami. No rikal jsem si asi se neco stalo, tak jsem vyrazil na kontrolu, ale kes byla ok. Z dalsich logu jsem nejak vytusil ze v te jeskyni jsou kese dve. Posledni logujici uz me to potvrdili a tu mrchu me popsali. Ta druha je tedy nejspis polska opencache, ktera ovsem neni nikde publikovana.
Odhaduju ze tak 30 % kaceru zatim naslo prave tuhle openkes. O vikendu se ji pokusim najit, ale nejsem si moc jisty s tim co s ni mam udelat. Nejradsi bych ji zlikvidoval, ale to si dovolit holt nemuzu. Napisy typu OPENCACHE nebo TOTO NENI GEOCACHE asi taky moc fungovat nebudou.

Přátelé buďme trochu tolerantní ,GC přece nemá monopol na užívání planety.
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 7:23

No já bych do té polské dal v češtině "Toto není GEOkeš, ale schránka Opencachingu" a do té české v polštině "Toto není OPENkeš, ale schránka Geocachingu"
  • 0

#9 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 11:35

edemsi napsal/a:

maaaca napsal/a:
U me cache GC1D6AQ se stala pomerne kuriozni situace.
Kes je umistena v jeskyni s tim, ze k nalezeni je potreba baterka, aby si vas kes "nasla"
Delsi dobu me chodi logy, ze kes sice nasli, ale rozhodne si je "nenasla sama" a oni si ji museli tvrde najit sami. No rikal jsem si asi se neco stalo, tak jsem vyrazil na kontrolu, ale kes byla ok. Z dalsich logu jsem nejak vytusil ze v te jeskyni jsou kese dve. Posledni logujici uz me to potvrdili a tu mrchu me popsali. Ta druha je tedy nejspis polska opencache, ktera ovsem neni nikde publikovana.
Odhaduju ze tak 30 % kaceru zatim naslo prave tuhle openkes. O vikendu se ji pokusim najit, ale nejsem si moc jisty s tim co s ni mam udelat. Nejradsi bych ji zlikvidoval, ale to si dovolit holt nemuzu. Napisy typu OPENCACHE nebo TOTO NENI GEOCACHE asi taky moc fungovat nebudou.

Přátelé buďme trochu tolerantní ,GC přece nemá monopol na užívání planety.

Tvůj příspěvek je sice zajímavý, ale poněkud bez souvislost a nic neřešící.
Otázkou spíše bylo, jak vyřešit, aby se kačer logoval do té správné krabičky. V té jeskyni jsem byl a musím potvrdit, že tam byla tma. Takže kačer, co si nepřečte listing a za svitu mobilu cosi nalezne, rád se do toho zapíše, zejména když uvidí předchozí radostné logy. No a co s tím chudák majitel kešky má dělat? Sami dobře víme, že šťastné geoopojení z nálezu by nenarušilo ani světelné znamení s houkačkou :-) Podle mě zbývá jediné, do vymizení duplicity uznávat obojí logy.
  • 1

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 18:09

edemsi napsal/a:
Přátelé buďme trochu tolerantní ,GC přece nemá monopol na užívání planety.

Tady nic o intoleranci není. Píše se jen o tom, že na jednom místě existují 2 keše a bohužel ti, co hledají keš zveřejněnou na geocachingu se logují do krabičky opencachingu, tedy de facto keš nenašli...

... vedle geocachingu jistě existuje a bude existovat několik alternativních variant, ale až se ti začnou ztrácet TB/GC v opencachigových keších a opencachingový hledačí budou rabovat geocachingové krabičky... tak moc nadšený soužitím nebudeš.
  • 1

#11 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 18:23

Ale pokud daná cache není na opencachingu publikovaná, mohla nastat ještě varianta, že ji daný (pravděpodobně polák) nenašel, a založil krabičku novou, jinak hodně geocachingových cache je poblikováno i na opencachingu. Takže pokud není nikde na openu publikovaná tak bych ji odebral.
  • 0

#12 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 20:43

junet napsal/a:
Takže pokud není nikde na openu publikovaná tak bych ji odebral.

Nojo, ale jak chceš zjistit, jestli není NĚKDE na nějakém openu (nebo jak se jmenuje) publikována? To nemusí být opengeocaching.com, ani .cz a možná ani .pl. Kdoví, k jakému -kešingu nebo něčemu pouze kešingu podobnému to patří.
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 20:51

Ničit "neznámou" keš rozhodně ne. V prvním kroku bych opravdu zkusil dát do keše info o tom že není ta pravá a víc zpřístupnit tu pravou..
  • 0

#14 Psenda

Psenda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 10:02

Mam dojem, sice jako zacatecnik, ze aby log byl uznan, musi dojit k logum dvema. Na papir a na siti. Jakmile jeden chybi neni potom platny nalez. Tedy bych logy z GC.com neuznal s poukazanim na logbook. To ze nasli neco jineho, je jina vec.
  • 0

#15 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 14:09

Vcera jsem tu cache nasel. Byla od te me asi dva vyskove metry. Je to polska opencache, ulozena tam byla 24. 5. 2008. Ackoliv neni publikovana na opencaching.pl ani nikde jinde, uz je zrala na vymenu logbooku :D Par kaceru se zminuje ze nasli obe, jiny asi nasli jen ji. Mam logbook vyfoceny, tak to porovnam, kolik se jich napalilo. Vlozil jsem do ni informacni papirek a jeste napsal asi na pet mist do logbooku, ze to neni ona hledana geocache. Logy tech co nasli doted jen tu spatnou krabku mazat nebudu. Poradne jsem ji tam zahrabal, aby ji pokud mozno nikdo nenasel.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 20:15

Psenda napsal/a:
Mam dojem, sice jako zacatecnik, ze aby log byl uznan, musi dojit k logum dvema. Na papir a na siti. Jakmile jeden chybi neni potom platny nalez. Tedy bych logy z GC.com neuznal s poukazanim na logbook.
To ze nasli neco jineho, je jina vec.

To je trochu složitější. Log na síti je jasný, tam ti nic v tom nebrání. Ale v terénu tomu může být trochu jinak - můžeš mít technické problémy s logem tj. není tužka, logbook je plný nebo rozmočený nebo tam vůbec není. Pak jedině nějaký důkaz autorovi, že jsi tam byl. Ale co je podstatný, autor musí provádět kontrolu logbooku proti tomu na netu a případně tě vyzvat, aby jsi mu dokázal, že jsi tam byl... a kolik autorů to dělá??? Já ne.
  • 0

#17 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 22:04

A je tu dalsi nova polska opencache proklate blizko geokesi GC1715F.
Proc se sakra porad s tim jejich pitomym opencachingem roztahujou k nam, at si je schovavaj doma! :@
  • 0

#18 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 0:48

maaaca napsal/a:
A je tu dalsi nova polska opencache proklate blizko geokesi GC1715F.
Proc se sakra porad s tim jejich pitomym opencachingem roztahujou k nam, at si je schovavaj doma! :@

a tak bud rad, ze se to KONECNE zacina trochu rozmahat i "v Polsku" ;)
  • 0

#19 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 6:53

Mám své keše publikovány jak na GC.com tak na opencachingu. To je taky trochu řešení. Jinak bych ji zkusila nějak viditelně rozlišit, třeba bych k ní dala odrazku, dyž jak říkáš je tam tma a musíš najít keš s baterkou. A napsala bych to rozhodně do listingu.Ale jestli ta keš není nikde publikovaná je taky možné že jí tam strčil nějaký moc aktivní kačer, dyž nenašel tu pravou aby se mohl lognout. Takové názory sem tady taky už bohužel četla.
  • 0

#20 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2008 - 9:20

A to na té opencahe není kontakt na autora? Třeba sehrála roli náhoda a někomu vypadla při hledání vypadla z batůžku krabička se sešitem uvnitř (neb spousta lidí s sebou nosí materiál na případné opravy nálezů) a pár lidí, co přišli po něm, se toho chytli. ;)
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama