Přejít na obsah


Fotka

Zamyšlení...je tohle ještě Geocaching?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 9:17

Nevím zda honba za originalitou za každou cenu je v Geocachingu to pravé...včera jsem narazil na novou keš, kterou určitě uvítají lovci bodů GC1FXDF
a tak si říkám...je tohle ještě Geocaching?
Jaký máte na to názor?
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#2 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 9:47

Podle mě pokud ta keška nemá někde fyzickou krabičku, tak ani neměla být publikována.To je stejné jako ty virtuálky co se dají lovit z domu.
  • 0

#3 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 9:58

což o to originální by bylo kdyby autor cache jeden naleštěný Trabantík měl a pravidelně s ním jezdil po keších, do listingu by psal kam třeba pojede, kudy bude prijíždět, v kufru by měl pytel hraček a velkej logbook, člověk by ho moh zastavit, prostě taková putovní cache to by se mi i zamlouvalo Nicméně zde stačí vzít google napsat do něj "trabant" postnout obrázek a je to. :( Nechápu jak mohla být takováto cache zveřejněna, ale tohle je asi holt daň za nutnou přílišnou benevolenci našich reviewerů. :@
  • 0

#4 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 10:11

V Německu funguje něco obdobného, akorát je to webka a musíš vyfotit trabika tou webkou... Toto si myslím je už hodně přehnané, pouze bod zadarmo... :(
  • 0

#5 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 10:15

Trauma_Zero napsal/a:

Nicméně zde stačí vzít google napsat do něj "trabant" postnout obrázek a je to. :(


s tím trabantem má být vyfocen člen teamu nabo aspoň GPS
  • 0

#6 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 11:38

Fénix napsal/a:

Trauma_Zero napsal/a:

Nicméně zde stačí vzít google napsat do něj "trabant" postnout obrázek a je to. :(


s tím trabantem má být vyfocen člen teamu nabo aspoň GPS


Není problém fotomontovat, ale to udělají jen ti, kteří jdou za bodem za každou cenu. A ty nemá cenu řešit. Jinak je v pravidlech jasně napsáno, že pokud cache nemá fyzickou krabku, nesmí být publikována. Jedině na WM.
  • 0

#7 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 12:04

Osobne mi existence teto kesky vubec nevadi, naopak. Locationless cache drive byly bezne, skoda, ze zmizeli. Spis nechapu, jak to mohlo projit schvalenim, i kdyz jsem, viz vyse, rad :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#8 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 13:01

Hezká tématická keš ;)
  • 0

#9 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 13:27

Gelda napsal/a:
V Německu funguje něco obdobného, akorát je to webka a musíš vyfotit trabika tou webkou... Toto si myslím je už hodně přehnané, pouze bod zadarmo... :(



Hezky napsany listing, ale originalni to neni, presne jak pise Gelda, tam trabika musis odchytit na online kamere, jen bych dodal, ze tam fyzicky krabka je, jen kaceri lacni po bodu to logujou i bez nalezu a owner ty logy patrne nemaze.

Jinak se domnivam, ze tato keska odporuje pravidlum a vubec nechapu, jak mohla byt schvalena.
  • 0

#10 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 14:00

K té zmiňované keši Go trabi, go GCMFNK... Někdo psal, že je to bod zadarmo... To není ani náhodou, trávil jsem na tom dva dny :-), to bych našel deset tradičních, líbila se mi. Navíc jsem v té době byl po operaci na lůžku, tak co dělat... ZKUSTE SAMI A UVIDÍTE, jsem zvědavý na vlnu českých logů :-) A že prošla tahle je s podivem, lognul jsem ji raději hned (než bude archivována) a nestydim se za to, traboše jsem vyfotil na naší zahradě s gps i z auta včetně souřadnic. ZKUSTE DNES V PROVOZU VYFOTIT TRABíKA, taky žádná sranda. Když to někdo povolil... Jinak to podle mě geocaching není, chtělo by to krabičku a foto jako podmínku, takových keší je spousta a mám je rád a sám je zakládám. Pokud autor doplní krabku (bude muset, to se vsadím), pojedu pro ní (trabantem ne :-)
  • 0

#11 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 14:16

to ondrasek leader: to bylo myšleno o té Chomutovské, nikoli o legendární Go trabi, go... Ta chomoutovská je opravdu jen bod. Stačí zajet ke Swenneymu nebo pohledat fotky z nedávné pařby u něj a můžu se lognout... Je to bod zadarmo.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 14:16

Fakt nevím, jak to mohl Minarjo schválit... krabičku to nemá. Možná GS uvolnil pravidla a půjde to. Třeba se Minarjo vyjádří až tady bude..
  • 0

#13 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 15:31

ondrasek leader napsal/a:
ZKUSTE DNES V PROVOZU VYFOTIT TRABíKA, taky žádná sranda. Když to někdo povolil...


Tak těžké to zase není. Zajeď na některou z rally pořádaných v česku. Za myšicupem jede většinou rally historiků a tam se většinou nějaký ten bakelit najde. Například na Rally Bohemia jelo trábošů asi 5. Když víš kde, není problém trabíka vyfotit.

ondrasek leader napsal/a:
Jinak to podle mě geocaching není, chtělo by to krabičku a foto jako podmínku, takových keší je spousta a mám je rád a sám je zakládám. Pokud autor doplní krabku (bude muset, to se vsadím), pojedu pro ní (trabantem ne :-)


A v tom se asi mýlíš. Pokud z pravidel vyplývá, že keš musí mít krabku, tak bohužel právě o tom GC je. :-) Když jsi jednou přistoupil na pravidla hry, tak je dobré je dodržovat. Ne vymýšlet proč je obejít a jak si to odůvodnit. :-)

Taky mě překvapuje, že taková keš byla povolena. Jsem zvědav, jestli se k tomu vyjádří reviewer coby "vykladač zákona".
  • 0

#14 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 16:11

to jsem zase jednou něco nepochopil :)
  • 0

#15 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 16:30

ondrasek leader napsal/a:
K té zmiňované keši Go trabi, go GCMFNK... Někdo psal, že je to bod zadarmo... To není ani náhodou, trávil jsem na tom dva dny :-), to bych našel deset tradičních, líbila se mi. Navíc jsem v té době byl po operaci na lůžku, tak co dělat... ZKUSTE SAMI A UVIDÍTE, jsem zvědavý na vlnu českých logů :-)

A že prošla tahle je s podivem, lognul jsem ji raději hned (než bude archivována) a nestydim se za to, traboše jsem vyfotil na naší zahradě s gps i z auta včetně souřadnic. ZKUSTE DNES V PROVOZU VYFOTIT TRABíKA, taky žádná sranda. Když to někdo povolil...

Jinak to podle mě geocaching není, chtělo by to krabičku a foto jako podmínku, takových keší je spousta a mám je rád a sám je zakládám. Pokud autor doplní krabku (bude muset, to se vsadím), pojedu pro ní (trabantem ne :-)


Takže jsem to zkusil a zázraky se přece jen dějí :o, tabanta jsem objevil během 5 minut.:D
  • 0

#16 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 17:20

Jo a jak je vidět, tak se loguje hlava nehlava :-) A ten FTF je kouzelný dva roky staré foto...
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#17 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 18:06

Původně jsem chtěl něco podobného vytvořit, ale rozmyslel jsem si to.. Zajímavá keška...
  • 0

#18 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 18:33

Colonel74 napsal/a:
Osobne mi existence teto kesky vubec nevadi, naopak. Locationless cache drive byly bezne, skoda, ze zmizeli. Spis nechapu, jak to mohlo projit schvalenim, i kdyz jsem, viz vyse, rad :)


tak to já jsem proti takovéhlemu názoru :(. pro mě prostě znamená: geocaching-krabičky , waymarking-virtuální , terracaching-locationless (tečka). coloneli - jdi na terracaching - tam jich máš jako mraků :D
  • 0

#19 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 18:55

A v tom se asi mýlíš. Pokud z pravidel vyplývá, že keš musí mít krabku, tak bohužel právě o tom GC je. :-) Když jsi jednou přistoupil na pravidla hry, tak je dobré je dodržovat. Ne vymýšlet proč je obejít a jak si to odůvodnit. :-)


Ale já se nepotřebuju ospravedlnit, prostě listuju novýma kešema, najednou tenhle "modrý mauritius", prostě chci ji mít jako raritku, šup okouknout trabíky, protože dlouho nebude....
  • 0

#20 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 18:57

Dobrej bordel...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama