Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#2421 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 11:46

Eriku, přesně :) a dělalo nás tu chybu víc :) Asi ten včerejší úplněk :)

Díky za ochotu!


  • 0

#2422 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 18:56

Zdravím, poraďte prosím jaký typ oregonu byste mi doporučili, chci ho koupit z druhé ruky a rozhoduji se mezi 300, 450 a 550. Jediné, co požaduji je:

zobrazování listingů a fotek

podpora Wheriga

Chirp

Který z nich byste mi doporučili a naopak, který má nějaké mouchy??? Díky za odpovědi. Sice jsem to hledal, ale přeci jen po nějakém čase člověk nasbírá zkušenosti...


Tento příspěvek byl upraven od M13JP: 18 únor 2016 - 19:02

  • 0

#2423 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 18 únor 2016 - 19:20

no vzhledem k tomu, že jsem tu občas četl o tom, jak navigace umírají na cínový mor, tak by to chtělo co nejmladší, případně takový, se kterým se lovilo co nejméně v zimě
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#2424 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 20:02

Tak jsem se znovu prokousával různými tématy a nejvíce se mi zatím líbí ten Oregon 550. Opravdu tady není někdo, kdo s ním hledá a podělil by se o zkušenosti. Děkuji. :)


  • 0

#2425 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 20:04

Ani jeden ze zminenych oregonu, vzhledem ke kvalite displeju, podle me neni vhodny na prohlizeni fotek.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2426 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 21:19

Používám O450 (od podzimu 2013) a jsem s ním spokojená, ale:

 

zobrazování listingů a fotek - listing zobrazuje (ale ty dlouhé ne, je zde omezení, ale z mého hlediska to není problém), ale fotky ne, dají se "nahrát" zvlášť, ale zobrazení stojí za prd (z důvodu malého displeje), fotky si "dávám" do telefonu

podpora Wheriga - umí, ale pouze ta "jednodušší", s "novodobými" mám problém a neumí přehrát zvuk (ale mě Wiga moc nebaví, takže je mi to fuk  :) )

Chirp - umí, u mě vždy bez problému


  • 0

#2427 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 21:50

Pokud vim, tak delka listingu byla resena v jednom z patchu firmware.

Podpora wheriga - tam jde proste o to, ze vykonove je schopny pocita vzdalenost maximalne k 7 zonam soucasne. Pokud je hra napsana dobre neni problem, pokud autor kasle na kompatibilitu, tak s tim clovek nic nenedela. Nemoznost prehrat zvuk je take nesmysl. Garmin pouziva jiny zvukovy format a opet viz predchozi - pokud na to autor kasle... To je problem autora a ne zarizeni.

 

Pro vsechny plati listingy bez fotek, respektive s krkolomnym nahravanim.

 

O450 a O550 se lisi pouze pritomnosti fotaku (fotak sam o sobe zadna slava).Pri nakupu pouziteho muzes u obou brzy narazit na problem kurvitka v podobe rozpadajiciho se tlacitka.

O300 je o generaci stasri, ale nemel jsem...


  • 0

#2428 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2016 - 21:52

zobrazování listingů a fotek - listing zobrazuje (ale ty dlouhé ne, je zde omezení, ale z mého hlediska to není problém)

 

To není pravda, od určité verze FW (tuším že něco kolem 5.50) umí i dlouhý listingy. A když se k tomu použije exportní makro z GG, tak to nemá chybu.

 

Mám O 550 od začátku co ho začali prodávat a neměnil bych. Bacha na tlačítko napájení - ráda praská ta guma co je přes něj, oprava je sice jednoduchá ale nějak nejsou náhradní díly...


  • 1

#2429 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 7:23

Dlouhé listingy nejsou problém, ale od O450 výše. Řešil to nějaký update FW, ale v době, kdy O300 už nebyl podporovaný, takže ten to neumí.

Listing s fotkami neukáže žádný Garmin. Fotky jako spoilery (lze i ručně nahrát do příslušných složek, ale Geoget má na to plugin). Také od O450 výše, ze stejných důvodů. Ovšem displej Oregona je opravdu vhodný jen na mapy, na fotce mám problém poznat, o co jde. Mnohem kvalitnější zobrazení mají (prý) nové Oregony 600.

Takže: Pokud máš výběr z těch tří, ber O450, nebo pokud chceš foťák, O550. A připrav se na to, že abys měl ty vymoženosti, budeš asi muset upgradovat FW, pokud to neudělal předchozí majitel. Pokud používáš Basecamp, update se ti přímo vnutí po připojení, ale i jinak je update snadný, nahraješ příslušný soubor dovnitř a navigaci zapneš.

To o O300 mám od jejího majitele, ale nejsem si úplně jist, že ten update opravdu nebyl - je to sice ajťák, ale taky asi nemusí vědět všechno.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 19 únor 2016 - 7:25

  • 0

#2430 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 9:44

Podpora wheriga - tam jde proste o to, ze vykonove je schopny pocita vzdalenost maximalne k 7 zonam soucasne. Pokud je hra napsana dobre neni problem, pokud autor kasle na kompatibilitu, tak s tim clovek nic nenedela. Nemoznost prehrat zvuk je take nesmysl. Garmin pouziva jiny zvukovy format a opet viz predchozi - pokud na to autor kasle... To je problem autora a ne zarizeni.

 

To jsem ráda, že mi někdo potvrdil můj názor. Oni to ti autoři Wherig nějak neradi slyší, že je chyba v jejich kompatilibitě a ne v přístroji (bylo mi dokonce řečeno, že s tou sra..ou, co mám, myšleno O450, se mám jít bodnout a pořídit si pořádný telefon a budu čubrnět, jak skvělé to Wigo onoho autora je). Nicméně nikdy si nejsem jistá, jestli to Wigo opravdu dokončím a jestli mi náhodou v polovině cesty "neklekne", což není nic příjemného (možná proto je nemám moc v oblibě). 

 

Nicméně se vracím k tématu

- O450 - Wheriga ANO, umí, ale záleží na "kvalitě" onoho Wheriga


  • 0

#2431 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 9:47

Bohuzel, tady je na vine wherigo prehravac v Oregonu, ktery je opravdu kvalitativne strasny! Tak strasny, az ho Garmin prestal do svych GPSek davat, protoze se Groundspeak nemel k jeho oprave.


  • 0

#2432 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 12:17

Oni to ti autoři Wherig nějak neradi slyší, že je chyba v jejich kompatilibitě a ne v přístroji...

 

Nicméně se vracím k tématu

- O450 - Wheriga ANO, umí, ale záleží na "kvalitě" onoho Wheriga

 

Tady bych se zase ohradil já, jakožto autor několika wherig. Wherigo přehrávač na Garminech je zastaralý jak morálně tak technicky. Jak píše HaLuMa. Je prostě nedodělaný. Udržování zpětné kompatibility s něčím tak strašným je pro autory značně náročné, a to i psychicky. Jinými slovy: mohla by ta hra být mnohem komfortnější, atraktivnější a zábavnější, ale neběhalo by to na Garminech. Je to podobné jako rozčilovat se nad tím, že nejnovější programy nefungují třeba na Windows 95. Na toto téma podrobněji v tomto vlákně: http://www.geocachin...-vadis-wherigo/.

 

A k tématu: Pokud je požadavkem přehrávač wheriga, pak končíš u Oregonu 550. Oregon 600 už v sobě wherigo přehrávač nemá. Opravdu si ale myslím, že pořizovat si Garmina kvůli wherigu je dneska už skoro anachronismus. Každý lepší chytrý telefon ti poslouží mnohem lépe. Wherigo se dá hrát na Androidech, na iPhonech, na Windowsech a i na starých telefonech, co umějí přehrávat Javu. Horší než na Garminech to asi není nikde.

Myslím si, že dneska je lepší mít na wherigo telefon a navigaci si kupovat kvůli jiným parametrům - např. odolnost, výdrž, přesnost GPS apod. V takovém případě tu nejnovější z cenově dostupných.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#2433 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 13:29

To o O300 mám od jejího majitele, ale nejsem si úplně jist, že ten update opravdu nebyl - je to sice ajťák, ale taky asi nemusí vědět všechno.

 

Na O300 zadny vhodny FW vydan nebyl. Nimene pouzivam GG a POI, a nemam nejmensi problem.


To o O300 mám od jejího majitele, ale nejsem si úplně jist, že ten update opravdu nebyl - je to sice ajťák, ale taky asi nemusí vědět všechno.

 

Na O300 zadny vhodny FW vydan nebyl. Nimene pouzivam GG a POI, a nemam nejmensi problem.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2434 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 14:38

Já jen, že ten dotyčný se divil, když v mém Oregonu viděl spoilerové obrázky. Jako POI to pochopitelně vygenerovat lze a sám jsem to používal, dokud O450 neuměl ShowPhotos. Stejně tato funkce je asi od Garminů natruc Groundspeaku, protože je šitá na potřeby opencachingu, kde fotky nemohly být v listingu, ale mohly být připojeny zvlášť. Ale skoro o nic nejde, kvalita fotek na displeji Oregonu je tak mizerná, že občas nepoznám, o co jde. Prostě je to displej na mapy a ne na fotky. Taky to v terénu využívám minimálně. Jen jednou loni jsem pořád hledal velký kámen pod kterým měla být keš, podle fotky jsem ho nemohl poznat. Chodil jsem kolem dokola a pořád se mi pod nohy pletla pohozená igelitka. POchopitelně - keš byla v ní.

EDIT: koukám, že opencaching od Garminu, natruc proti Grounspeaku, už zdechnul.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 19 únor 2016 - 14:47

  • 0

#2435 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2016 - 17:22

 

Podpora wheriga - ...  Garmin pouziva jiny zvukovy format a opet viz predchozi - pokud na to autor kasle... To je problem autora a ne zarizeni.

Nemáš pravdu, Oregon sice přehraje píp-pííp-pýp, ale to je vše. Žádné rozumné zvuky dokreslující scénu z něj nedostaneš, natož třeba hlas. Ostatní tu už HaLuMa a mh.mail zmínili.

 

Mám O300, listingy lze řešit POI formátem, ale rozhodně ho nekupuj: podporuje jen USB1 a než do něj něco nahraješ, vyrosteš u toho.


Tento příspěvek byl upraven od ProKesTom: 19 únor 2016 - 18:43

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama