Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#41 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 7:40

Počáteční nadšení opadlo včera večer, když Oregon odmítal nabootovat. Po zapnutí, se zdá, že se vše načítá a ve chvíli, když má naskočit obrazovka tak displej pohasne. Za chvíli ho nesu do Navisatu k reklamaci, tak jsem zvědavej jak dopadnu. V den odjezdu na event to fakt zamrzí.
  • 0

#42 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 7:48

PLAJ family napsal/a:
Minulý víkend jsem konečně mohl řádně otestovat OREGONa.
Výdrž baterií opravdu není nic moc, dvoje během 6ti hodinového výletu. Ale je pravda, že jsem ho nešetřil, displej jel celou dobu naplno.

Máš zřejmě nastavený špatný druh baterek. Pokud máš nastavené Alkaline a používáš NiMH tak jsou vybité skoro hned. Přenastav si to a s plně podsvíceným displajem vydrží víc jak deset hodin.

Jeden dotaz: při připojení k PC kabelem, dobíjí se baterky?

Nedobíjí, jen napájí přístroj a tím baterky šetří.
  • 0

#43 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 7:55

Vancosi napsal/a:
Počáteční nadšení opadlo včera večer, když Oregon odmítal nabootovat. Po zapnutí, se zdá, že se vše načítá a ve chvíli, když má naskočit obrazovka tak displej pohasne.
Za chvíli ho nesu do Navisatu k reklamaci, tak jsem zvědavej jak dopadnu. V den odjezdu na event to fakt zamrzí.


Stejny problem jsem mel i ja, zrejme po nahrati nejakych "nestandartnich gpx". Problem vyresil Master reset. Musel jsem ale vyndat baterky a pripojit na UPS pak asi na druhy pokus jsem Master reset chytil. S baterkami uvnitr se mi Oregon vypnul jeste drive, ze se ukazala volba na Master reset.

Jinak ozivit by sel asi i timhle postupem:
http://garminoregon....m/Miscellaneous
  • 0

#44 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 8:13

Vancosi napsal/a:
Máš zřejmě nastavený špatný druh baterek. Pokud máš nastavené Alkaline a používáš NiMH tak jsou vybité skoro hned. Přenastav si to a s plně podsvíceným displajem vydrží víc jak deset hodin.


Tu tvojí poznámku o špatně nastavených bateriích jsem četl, takže to bylo první, co jsem nastavil.
  • 0

#45 KarelMrak

KarelMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 8:46

Tady se píše o možnostech zlepšení viditelnosti displeje, přístroj nemám, ale pošilhávám po něm. Třeba se to někomu bude hodit:p. One of the most common complaints about the Oregon is the dim, sometimes difficult to read screen. The situation is made worse by the fact that many of the pages including the map page use very dark backgrounds and color schemes. There are a few settings which will help improve the map page readability: Disabling the basemap (OR 300) or preinstalled Topo (OR 400t) is not the best option because you'll get poor map draw performance in the 12mi-50mi zoom ranges and no maps will be visible above 50mi. Leave the basemap or preinstalled maps enabled in all profiles, including automotive, and use the following settings to control background color regardless of the maps you are using: Turn off the basemap (300) or preinstalled topo (400t) relief shading using Setup>Map>Advanced Map Setup>Shaded Relief>Do Not Show. If you are using track/north up mode or panning in automotive mode this will provide you with a white background except for areas that have land cover coloring (e.g. parks, golf courses, etc) To eliminate land cover coloring goto Setup>Map>Advanced Map Setup>Zoom Levels>Land Cover and turn it Off. Note: In 2.5 this setting appears to be broken on the Oregon, land cover always shows up below the 8mi zoom level. If you do 1 and 2 the map background should be white no matter what orientation you are in and where you are located, except a body of water. Note you can also use Automotive Mode (vs. track up or north up) for Orientation, you'll see only a white background assuming you disable land cover as described in 2) above.
  • 0
KarelVložený obrázek

#46 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 9:12

PLAJ family napsal/a:

Vancosi napsal/a:
Máš zřejmě nastavený špatný druh baterek. Pokud máš nastavené Alkaline a používáš NiMH tak jsou vybité skoro hned. Přenastav si to a s plně podsvíceným displajem vydrží víc jak deset hodin.


Tu tvojí poznámku o špatně nastavených bateriích jsem četl, takže to bylo první, co jsem nastavil.


Pak je otázka, co používáš za baterky. Já tam cpu GP2700 a fakt stačí dvě sady na den. To znamená víc jak dvacet hodin.
  • 0

#47 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 9:22

Ja pouzivam Sanyo 2700 a na cely den staci v pohode. Jeste mam ted Sanyo Eneloop, ale u tech nemam vydrz jeste vyzkousenou.
  • 0

#48 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 9:54

JJ problém bude určitě v bateriích, používám starší 2000 a nové 2500. Budu muset trochu zainvestovat, ale s tím jsem počítal.
  • 0

#49 Marwinus

Marwinus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 9:58

Rekl bych ze nedobiji, to uz bychom chteli moc :) Ja se spis nejak nemuzu dopatrat, jak mazat. Mapy, dohledane kesky... Kde to ma nejakou funkci na mazani?
  • 0

#50 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 10:25

caw, oregon nedobiji z PC, ale mam jinej problem :( kdyz nahravam gpx do oregonu tak jich tam nandam jen 200 a konec, kdyz je nahraju z mapsource tak jich tam dam sice 2000, ale jen jako waiponty bez listingu nevim asi jsem pomalejsi, ale mohl by mi nekdo poradit jak tam dam 2000 kesuli i s listingem Diky ;)
  • 0

#51 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 11:29

ty,ty,ty : pokud vim, tak oregon sice umi zobrazit 2000kesi vcetne listingu z gpx, ale max. pocet jedntlivych GPX souboru je 200.
  • 0

#52 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 13:15

To Vancosi: tohle sem mel taky a jak pise Sleba, stacil Master reset a upgrade a vse bylo jak ma, otazka nekolika minut ;) Jinak ohledne baterek, ja mam GP 2700 a jedu snima uplne fpohode na celodenni kesovani, nekdy i dele :D . Displej mam tak na cca 75%.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#53 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 14:18

Na domacej stranke MoZiGo si mozete stiahnut demonstracny gpx subor s 575 poslednymi keskami zo slovenska, ktory obsahuje 1187 addwpt bodov.
Dlhe listingy su rozdelene na viacero 4kB casti a su odstranene aj tagy, ktore inak znizuju citatelnost niektorych listingov...
No vyskusajte a uvidite...
Pomocou jedneho gpx mozes urcite do colorado/oregonu dostat viac ako ako 200 kesiek s full listingami ...
Tento odkaz ale bude fungovat len registrovanym userom

  • 0

#54 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2008 - 11:43

No, vzhledem k tématu topicu přispěji dotazem, ideálně na klamu: Jak nahraju do Oregonu seznam keší včetně hintu? Keše nahraji přes tvé MOZiGo bez problémů, WPT a listingy taky, akorát hinty tam nemožu dostat. Můžete mi někdo poradit?
  • 0

#55 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2008 - 12:26

Hinty tam samozřejmě jsou také. Jenomže Oregon je ukáže jen během probíhající navigace ke kešce...
  • 0

#56 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2008 - 12:29

Tož to mi uniklo, je fakt, že kešu jsem zatím lovit nezkoušel, ale v listingu hint není, tak se raději ptám ;-)
  • 0

#57 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2008 - 12:36

V listingu se ale bohužel neobjeví ani při navigaci... Ono je to tak, že v menu Geocaching přibudou některá nová tlačítka, která tam normálně nejsou. No, a jedno z nich je "Hint" ;) Tohle by ale Garmin mohl laskavě předělat, protože mne to fakt rozčiluje, pořád přeskakovat v menu semtam...
  • 0

#58 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2008 - 14:30

Uz som to tu pisal, ja oregon/colorado nemam, takze neviem ani to o probleme s hintom... Ak ma zmysel dat do listingu aj hint je to ten najmensi problem...myslim, ze tych par bytov naviac listing znesie. Mam to tam doplnit?...
  • 0

#59 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2008 - 19:30

to klama: no pokud by to bylo možné, osobně, jako Oregánista, bych to uvítal všemi deseti...
  • 0

#60 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2008 - 20:24

MoZiGo 2008.10.4.21 to riesi
V exportnej obrazpovke /nie page exporty/ do groupboxu "Colorado - Odstrán tagy" pribudol checkbox pre colorado "hint->listingu", ktory ked si odfajknes tak vo vyslednom <longdescription> bude ako prve uvedene Napoveda(text napovedy)...

Treba to odskusat co najskor, lebo zajtra rano cestujem...snad som nevyrobil daku chybu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama