Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Vista HCx - pár dotazů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
232 odpovědí na toto téma

#1 Dr. Taby

Dr. Taby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 21:37

Nejdřív se zeptám takhle: nevíte někdo, kde je moje navigace eTrex Legend, kterou jsem naposledy viděl ve svém autě v Pillnitz u Drážďan zhruba v půli října? A pak zmizela. Manželka tvrdí, že říkala mladýmu, aby ji šel uklidit, ale není si jistá po kterým návratu to bylo. Takže chci si koupit eTrex Vista HCx a zajímalo by mě, jestli můžu používat držák na kolo co mám z legenda. Taky bych chtěl vědět, co je obsahem balení. Jestli nějaký CD, kabel atd. Jestli tam kabel není, dá se HCx používat bez kabelu jen přes čtečku karet? A je tam nějaký program? Co mě teda docela zajímá, je to, jak to funguje s mapama. Podle všeho je jen nějaká nahraná na SD kartě (jak je karta velká?), ale prý se nedá použít v PC - to jako ani v mapsource? A dá se nějak zálohovat? To je pěkně naprd. No v nejhorším bych mohl mít v mapsource tu mapu z legenda. Co si o tom myslíte? No asi je to trochu zmatený, ale doufám, že víte, co chci vědět. Díky moc.
  • 0
Zdraví Dr. Taby

#2 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 8:02

Dr. Taby napsal/a:
Taky bych chtěl vědět, co je obsahem balení. Jestli nějaký CD, kabel atd. Jestli tam kabel není, dá se HCx používat bez kabelu jen přes čtečku karet? A je tam nějaký program?



Kabel je obsahem balení. GPSku můžeš používat jako čtečku karet nebo v režimu pro MapSource.

Dr. Taby napsal/a:
Co mě teda docela zajímá, je to, jak to funguje s mapama. Podle všeho je jen nějaká nahraná na SD kartě (jak je karta velká?), ale prý se nedá použít v PC - to jako ani v mapsource? A dá se nějak zálohovat?
moc.


Mapa co je dodávaná na kartě s GPS má většinou nějaké omezení. Na to si dej pozor a kup raději GSP s CD a plnou mapou. Myslím že tady na GC.cz v sekci obchod a služby najdeš řešení.
  • 0

#3 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 10:52

Já jsem kupoval zhruba před půl rokem http://www.navigacegps.cz/ Obsahem balení byl držák na kolo, kabel, mapsouce, i TOPO mapa na CD. Takže celkem bohatá nadílka... a samozřejmě gigovou kartu.
  • 0

#4 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 10 listopad 2008 - 12:05

já jsem měl etex H na geocachin není lepší gps ka sice nějaká ta příprava musí být ale je super.kuli ním častým vyjížďkám na kole jsem koupil Etrex HCX je dobrá jen se mi občas stává kousek od kešky že jakoby na chvilku zatuhne a pak se musí počkat. co se týče balení moje obsahovalo cd s mapou ček topo 2, map sourse,kabel, úchyt na kolo a klipsna na zadní kryt pro uchycení na kolo.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#5 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:47

Mám taky zálusk na Vistu HCx. Jen bych se chtěl zeptat: na příjem by měla být citlivější, než Legend nebo Vista bez "H-čka". Chytne signál třeba i v budově? Ty starší nikoliv, v autě třeba jen tak na sedačce taky žádná sláva. Někde jsem četl, že GPS přijímač komunikuje s družicí na takové frekvenci, že komunikace sice není ovlivněna meteorolog. podmínkami, ale masou materiálu už neprojde. Pak by asi naprosto všechny přijímače měly problém se signálem v budově, v hustém lese, skalách (bez výhledu na oblohu). Jaké jsou vaše zkušenosti? Zajímala by mě hlavně ta Vista HCx, jak si v takových podmínkách vede. Původně jsem uvažoval nad starým Legendem, ale ten v mých očích v těchto podmínkách úplně propadnul.
  • 0

#6 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 7:03

Citlivá je asi stejně jako nové přístroje - proti Legendu je ten rozdíl obrovský. Signál v autě, vlaku bez problému, v budově to je jak kdy a kde, ale žádný zázrak to není - ostatně ani nevidím důvod proč by měl být signál uvnitř...
  • 0

#7 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 22 listopad 2008 - 8:58

Jasně signál uvnitř není důležitej, spíš to byl jen takovej etalon, protože vím, že Legend je v budově na nule, v autě bídně (sem tam 2-3 družice, pak výpadek, ....), ve vlaku jsem neměl zatím tu čest. Takže je-li Vista v budově na tom nicmoc, ale přeci jen občas něco a v autě bez problému, tak je to to, co jsem chtěl slyšet ;) Předpokládám, že uprostřed lesa, nebo ve skalách si umí taky poradit (Legend moc ne)
  • 0

#8 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 22 listopad 2008 - 19:18

A jak je to vůbec se statickou navigací u Garminů (Legend, Vista HCx, ....)? Mají ji vůbec? Mají ji standardně zapnutou a musí/může se nějak vypnout a jak, nebo je u nového přístroje už vypnutá?
  • 0

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 19:31

Turistické Garminy se Sirfy3 a MediaTeky mají statickou navigaci nejspíš natvrdo vyplou, každopádně se nijak neprojevuje. U starších kousků je otázka, jestli chipsety vůbec nějakou možnost statické navigace měly.
  • 0

#10 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 22 listopad 2008 - 19:37

MediaTek = HCx, SifrIII = 60CSx, Oregon, .... ????
  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 19:44

V ruce jsem ho neměl, ale že by si potrpěl na statickou navigaci, jsem nikde neslyšel ani nečetl.
edit: (Oregon)
Lépe řečeno neslyšel jsem nic takového o žádném handheld navigačním přístroji od Garminu.

edit2: Možná jsem špatně pochopil ty tři tečky a otazníky. Mediatek má ještě Colorado, Sirf3 mají snad jen GPSMAPy (60C(S)x a 76C(S)x).
Co má v sobě Oregon si nejsem úplně jistý, Sirf3 velice pravděpodobně ne a občas se objevují názory, že ani Mediatek.

edit3: Viz tady.
  • 0

#12 Dzudy

Dzudy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 20:36

Mám Vistu a jsem s ní docela spokojený, Signál v autě i na podlaze pod palubkou :-). Venku naprosto bez problémů. Používám ji už přes půl roku a ještě jsem ani nevyužil všechny funkce, co nabízí.
  • 0
Já jsem já

#13 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 22 listopad 2008 - 20:48

Díky oběma za odpovědi. Chystám se koupit svoji první GPSku a tak chci vybrat dobře. Z původního co nejlevnějšího požadavku (tedy Legendu) jsem pak zvýšil nároky na Legend HCx a teď už je mým favoritem ještě trošku vylepšená, ale taky ještě dražší Vista HCx. Proto se snažím ptát na všemožné "záludnosti", bych se ujistil, že nesáhnu vedle.
  • 0

#14 Medulove

Medulove

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 21:52

Mám a používám vistu HCx od jara. V budově občas něco chytne, zvlášť poblíž okna. čas od času z nějakého důvodu uletí poloha až o 100 metrů vedle, ale to může být možná jen dočasnou ztrátou signálu. V balení jsme měl 256 MB kartu s lite verzí topo czech (blokovaná na kartu, nešla používat v PC, nešla zkombinovat s jinou mapou), držák na kolo, cCD s mapsource a kabel. jediný problém ohledně používání je, že se mi odlepil gumový proužek po obvodu, na kterém jsou tlačítka a zatím žádné lepidlo nedokázalo toto přilepit trvale zpět BTW, co je to statická navigace?
  • 0
Méďulové

#15 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 22 listopad 2008 - 22:12

Medulove napsal/a:
V balení jsme měl 256 MB kartu s lite verzí topo czech (blokovaná na kartu, nešla používat v PC, nešla zkombinovat s jinou mapou), držák na kolo, cCD s mapsource a kabel


Teď ji nabízejí s 1GB kartou, na které je ta lite mapa + i CD s full TOPO + dat. kabel. Bratru za 5300,- Tak nad ní uvažuju.

Medulove napsal/a:
jediný problém ohledně používání je, že se mi odlepil gumový proužek po obvodu, na kterém jsou tlačítka a zatím žádné lepidlo nedokázalo toto přilepit trvale zpět


Toto ještě neodstranili, tenhle nedostatek? Už se to tu řešilo tolikrát (hlavně u Legendu), takových reklamací, myslel jsem že tyhle nové HCx už budou OK :(

Medulove napsal/a:BTW, co je to statická navigace?


Jestli jsem to pochopil dobře, tak SN funguje tak, že když stojíš, tak ti zafixuje polohu šipky, aby taky stála a nemrdlala se okolo, jako bys chodil. Problém je v tom, že toto zafixování nastává i při pomalé chůzi,cca při <4km/h, což je dost nepraktický.
  • 0

#16 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 7:13

Zdarec, mám legenda Hcx asi 3 měsíce, a oproti Legendu Bédi trávníčka, kterej mi zkapal je to nebe a dudy. Prostě bomba. Proč ale píšu.. Legend Hcx se dnes dá sehnat s mapou topo 2 za 4200kč. A tak si myslím, že by člověk měl před koupí zvážit zda opravdu potřebuje magnetkompas a barovýškoměr - to jsou totiž jediné rozdíly mezi vistou a legendem. Od lidí co maj navigace s kompasem jsem totiž zjistil, že než aby kompas stále kalibrovali, raději ho vypli.. :-) Jo a jednu velkou vadu Hcx mají - kešku nakonec stejně MUSÍŠ NAJÍT SÁM :D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 9:44

Na lepení bych zkusil oboustrannou pásku - tu nepěnovou. Na Legendu mi guma zatím drží, mám ho nově, ale lepil jsem tím gumový plátek na tělo zrcadlovky (podobná skladba materiálu) a drží fest. Oblemcání chemoprénem není dlouhodobé řešení, na tom plastu se neudrží.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 12:08

oboustranna lepici paska je snad jedine reseni. co to sleduju, nikdo jeste nebyl schopen rict vubec nejake lepidlo, ktere by drzelo. chemopren neni dokonce ani kratkodobe reseni, neprilne vubec - vlastni zkusenost.
  • 0

#19 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 13:44

Odborna vymena gumy v servisu stoji 250 Kc dostanes novou a strou ti pridaji jako darek. Sice musis pricist postovne, ale i tak si myslim se vyplati origo nez nejakej bazmek ...
  • 0

#20 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2008 - 15:11

Vistu HCx mohu doporucit. Puvodne jsem mel Vistu, pak Vistu Cx a kdyz jsem se posledne rozhodoval co dal, tak jsem zvolil Vistu HCx a zatim se mi zda ze jsem zvolil dobre. Zvazoval jsem, zda koupit 60CSx, ale odrazovala mne ta velikost. O Coloradu jsem ani nepremyslel. Co se tyce citlovosti, tak je stejna jako Colarado (ma taky stejny chip) a ma taky stejne mouchy co se tyce navigace, ale zde posledni firmware odstranilo skoro vsechny zavady (alespon se mi to zatim tak jevi). Vydrz baterek je 24 hodin, coz je podstatne vic nez u Colorada a to je pro jeden z nejdulezitejsich parametru. Pamet waypointu je 500 a zatim jsem s touto hranici nenarazil. Rozmery jsou tak akorat do ruky. Ma dost bytelny drzak na kolo. Bohuzel jen jednu zavadu ma, a to externi napajeni pres USB +5V (na to jsem odslehl v aute Vistu Cx), ale kdyz se pouzije originalni napajec do auta tak by to melo byt taky v pohode.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama