Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Vista HCx - pár dotazů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
232 odpovědí na toto téma

#41 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:27

Pohled na tlacitka pod vodotěsnou ochranou (pruhledna plastova lepici paska)
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#42 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:28

Pohled na tlacitka bez vodotesne pasky
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#43 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:28

Pohled do otevrene GPS VISTA Cx V te krabicce vlevo je prijimac, v te vpravo je procesor. Pres ten konektor nahore je pripojen displej. Ty dva ctvercove obvody uprostred jsou tlakomer a magneticke cidlo (kompas), ktery je ktery nevim. Tlakomer bude asi ten s tim krouzkem. Taky je tam videt mala lithiova baterka, tak az Vam zacne blbnou cas, tak at vite, kde hledat problem (uprostred dole, to kovove kulate).
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#44 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:29

Prijimac
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#45 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:29

Anténa
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#46 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:30

Jojstyk
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#47 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:33

Obvodova guma. Je to pohled na tlacitka zevnit. Tak a zatim posledni obrazky, pokud budete mit zajem o dalsi, tak reknete co chcete videt a ja to nafotim. Ta Vista Cx je uz mrtva, ale mam ji na koukani, stourani a jako zdroj nahradnich dilu pro novou Vistu Hcx.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#48 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:33

Pohled na zadni dil zevnitr. Vlevo uprostred pod tou bilou lepkou je schovany otvor pro tlakomer.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#49 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:33

Pohled na displej
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#50 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:34

Pohled do krabicky procesoru
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#51 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 13:35

Pohled na predni dil zevnitr. Na tom sloupku u jojstyku drzi na jedinem sroubku cela alektronika.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#52 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 28 listopad 2008 - 15:52

Nooooo, hezky´s to rozebral :D Ale díky, teď už vím, že ten čudlík je fakt propadlej origoš :D Apropós ... jakpak vám vypadá displej po pár měsících používání? Škrábe se a stojí za to koupit nějakej futrál, nebo je odolnej?
  • 0

#53 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2008 - 16:13

lipni na ni ochrannou folii, nebo schovej gps do pouzdra s pruhlednym okynkem. jinak skrabancum neuniknes. :)
  • 0

#54 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 28 listopad 2008 - 18:08

Dain & Olik napsal/a:
lipni na ni ochrannou folii...


No,zatím na ni mám nalepenou tu originál ochrannou folii, takže vypadám jako ty babičky, co jim koupíš mobil, a ony za 3 roky tam furt ještě maj přelepenej displej :D Ale už se odlepuje, budu muset něco rychle splašit.
  • 0

#55 superkutil

superkutil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 13:06

Mám Vistu HCx pár dní, předtím Legend HCx a oboje skvělé, nakonec by stačil Legend. Kompas a výškoměr za 1000,-Kč navíc nestojí. Na kolo, do auta a i na pěší tůry Legend úplně stačí. U Visty je príma kompas, hlavně při malé rychlosti nebo v lese. S Legendem jsem vždy musel ujít tak 50metrů, než správně určil směr. Ale u té Visty prý je přesnost kompasu 30° a tak to taky není žádná sláva. Navíc elektronický kompas a kompas podle GPS se hodně liší. Používal jsem dříve Nokii 9300 s programem TomTom pro auto a pro turistiku program SmartComGPS s vlastními mapovými podklady a kvalita navigace i map byla lepší jak Garmin. Ale výdrž na baterie byla malá. Pokud by někdo vyřešil napájení, tak je to lepší jak Garmin eTrex. Výhodou Garmina eTrex je výdrž a odolnost. Super věc na kolo i na pěší turistiku a v nouzovém režimu i do auta. Ale občas se hodně odchyluje od skutečnosti a taky turistické cesty jsou v TOPO 2.0 chybně. Teda ona ta TOPO 2.0 má vůbec mnoho chyb, ale díky za ní. S eTrex jsem prolezl Norsko, ale párkrát mne vypekl právě chybou odchylky a špatným načítáním trasy. Velký problém mám s ušlou vzdáleností. Pokud projdu trasua uložím jí, tak vzdálenost odpovídá skutečnosti, ale v trasovém počítači je trasa kratší o cca 20-30%. Řešil jsme to s Garminem a prý se používají různé metody pro trasový počítač a uložené trasy.
  • 0

#56 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 02 prosinec 2008 - 17:36

No, to mě teda ta tisícovka navíc za výškoměr a kompas zato stála a rozhodl jsem se kvuli tomu pro Vistu. Manželka mi chtěla loni na vánoce koupit výškoměr, coby fandoj do map, turistiky, určování polohy a takových těch věcí ... ale nic solidního za rozumnou cenu nesehnala. Takže tady si myslím že je právě celkem solidní a za "pouhých" 1000,-. Kompas ... když se zkalibruje, tak mě ukazovaly +- oba shodně. Je fakt, že Vistu mám krátce, těch testů jsem tolik neprovedl. A odchylka 30° ??? To se mi jeví jako úplná blbost, to by tam žádnej bejt nemusel, páč s 30ti stupňovou odchylkou se zorientuju podle lišejníků nebo slunce taky ;) V manuálu uvádějí odchylku +-5° (i to by bylo ale dost na delší vzdálenost) A na tu neshodnou délku prošlé trasy si udělám nějaký testík. Zatím se s ní seznamuju, ale líbí se mi.
  • 0

#57 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 23:19

Niraj: Hmm, odchylce 30° u elektronického kompasu bych věřil, musí se pravidelně kalibrovat. (Měl jsem ho na mobilu a občas přesné a občas velmi zajímavé:) ) Barometrický výškoměr ale často ukazuje úplně mimo, taky se musí stále kalibrovat a to paradoxně automaticky podle GPS nebo manuálně. Za předpokladu že člověku nevadí ujít pár metrů kvůli kompasu je družicové měření směru a výšky mnohem přesnější a u série HCx není přístroj moc často bez signálu. Kdyby šly obě funkce napevno vypnout (kompas jde, barometr ne), koupil bych Vistu HCx, takhle mám Legend HCx.
  • 0

#58 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 10:23

Me u Visty HCx funguje vyskomer velmi presne. V mistech kde opakovane projizdim nebo doma je vyska vzdy stejna. U kompasu jsem taky nepozoroval odchylku, ale je pravda ze pokud mi na mereni zalezi tak ho predem zkalibruju. Nic to neni. Myslim ze tyhle povery o nepresnosti vyskomeru a kompasu trousi na forech lidi co Vistu nemaj, pac chteli par korun usetrit.
  • 0

#59 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 03 prosinec 2008 - 17:15

pk84 napsal/a:
Niraj: Hmm, odchylce 30° u elektronického kompasu bych věřil, musí se pravidelně kalibrovat. (Měl jsem ho na mobilu a občas přesné a občas velmi zajímavé:) )

Barometrický výškoměr ale často ukazuje úplně mimo, taky se musí stále kalibrovat a to paradoxně automaticky podle GPS nebo manuálně.


Mluvil jsem samozřejmě o odchylkách po kalibraci, to je jasný, a to si myslím, že tak velké nebudou. Kalibrace u kompasu je pravda krapet nepříjemná, ale nic složitýho to není, 2x s ním zatočit. A u výškoměru (barometrického) je to běžná věc (samozřejmě kalibruju dle vrstevnic, nebo kót, ne podle GPS). Když jsme loni výškoměr sháněli, tak všechny barometrické se musely čas od času kalibrovat a byly dosti drahé. Tady je tentýž za 1000,-. Proto jsem do té Visty šel, výškoměr jsem chtěl. Kompas mi je až tak jedno, mám klasickou mag. buzolu, a u Visty se dá vypnout. Na druhou stranu, někdo tu někde psal, že musel s Legendem popojít cca 50m aby mu začal GPS-kompas ukazovat správně, což už je docela dost, když už jste poblíž kešky - to se pak elektronický kompas hodí.
  • 0

#60 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 03 prosinec 2008 - 17:17

ZRUŠENO
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama