Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Vista HCx - pár dotazů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
232 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 8:46

Citelny je velmi dobre. jen nema tak velke rozliseni.
  • 0

#82 emdotix

emdotix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 19:25

emdotix napsal/a:
Měl bych ještě jednu otázku. Nevěděl by někdo prosím, zda-li Vista HCx podporuje po hardwarové stránce paměťové karty větší, než 2GB? Na http://www.poi-factory.com/node/11382 jsem četl, že ano, ale pro jistotu se ptám, jestli to někdo zkoušel.

Verze FW 3.00 pro Vistu HCx právě přidává podporu map větších, jak 2GB. Viz http://www8.garmin.c...ils.jsp?id=3709


Jen pro info: zkoušel jsem ve Vistě HCx 4GB kartu - firmware 3.00. Nahrál jsem na ni mapy o velikosti cca 2.5 GB a podle prvního dojmu vše funguje.

eidt: GPS jsem musel připojit jako disk a mapy nahrát na něj, protože normálně mi to nešlo - MapSource i MapInstall mi běhěm instalace skončily s chybou.
  • 0

#83 Galenius

Galenius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 11:24

Tak se chci přihlásit jako nový spokojený (zatím) uživatel Visty. A hned budu mít dotaz. Jakým způsobem dostáváte do Visty body? Zkoušel jsem body vyexportovat z GeoGetu a následně narvat dovnitř POILoaderem. Následně jsem body, na které jsem chtěl vyrazit, v uživatelských bodech otevřel, dal Ulož a objevily se mi v Pokladech. Fajn. Ale přitom se ztratila poznámka s Hintem. Nevíte o jiném způsobu, jak je do Visty dostat třeba přímo do Pokladů i s hintem? Díky
  • 0
Una Salus Victus Nullam Sperare Salutem

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 11:27

Vzdyt je tam mas v tech POI, proc s tim nejsi spokojeny a snazis se to dostat do tech pokladu?
  • 0

#85 Galenius

Galenius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 11:40

HaLuMa napsal/a:
Vzdyt je tam mas v tech POI, proc s tim nejsi spokojeny a snazis se to dostat do tech pokladu?


Hm... No... Tak to nevím. Možná automatika - piksly narvat do Pokladů.
Možná i z toho důvodu, že u Uživatelských bodů se mi nenabízí vyhledávání. Uživatelské body musím proklikávat ručně.

A ještě dotaz, kde je vidět aktuální verze FW?
  • 0
Una Salus Victus Nullam Sperare Salutem

#86 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 11:41

Galenius napsal/a:
Nevíte o jiném způsobu, jak je do Visty dostat třeba přímo do Pokladů i s hintem?
Díky


ja pouzivam makro od Qnika a funguje super...

edit: pridani souboru nejak nefunguje takze je ke stazeni na
www.swenney.hustej.net/temp/export_vista.rar
  • 0

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 11:56

Galenius napsal/a:
Hm... No... Tak to nevím. Možná automatika - piksly narvat do Pokladů.
Možná i z toho důvodu, že u Uživatelských bodů se mi nenabízí vyhledávání. Uživatelské body musím proklikávat ručně.


Me Vista uzivatelske body prohledava. Proste zmacknutlactko na vyhledavani, v obrazkovem menu si najed na uzivatelske body a prohledavam... kdyz chci, vyjedu si kontextove meny a omezim si hledani jen na nejakou kategorii uzivatelskych bodu.
  • 0

#88 Galenius

Galenius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:02

HaLuMa napsal/a:
Me Vista uzivatelske body prohledava. Proste zmacknutlactko na vyhledavani, v obrazkovem menu si najed na uzivatelske body a prohledavam... kdyz chci, vyjedu si kontextove meny a omezim si hledani jen na nejakou kategorii uzivatelskych bodu.


Díky za info. To, že tlačítko menu funguje zároveň i jako prohledávátko, mi nedošlo. V tom případě se na celé Poklady asi vykašlu a budu importovat čistě do uživatelských bodů.
Díky

Stejně zůstává poslední otázka. Kde najdu verzi FW. Při startu Visty jsem si toho nikde nevšiml, v menu jsem to nenašel (nebo blbě hledal)
  • 0
Una Salus Victus Nullam Sperare Salutem

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:10

Je to tam, ale z hlavy si to fakt nepamatuju. Ale ani to nemusis resit, proste to pripoj k pocitaci a pust WebUpdater od Garminu. On ti to rekne, pripadne rovnou nabidne aktualizaci, existuje-li.
  • 0

#90 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 18:59

Mam dotaz k Viste, kamarad by si ji rad poridil, protoze nechce davat tolik penez za Oregon. Jak je na tom Vista s listingy? Take je nezobrazuje jako CX60?
  • 0

#91 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 19:05

Ano, nezobrazuje. Listingy umi az Colorado a oregon.
  • 0

#92 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 19:11

HaLuMa napsal/a:
Ano, nezobrazuje. Listingy umi az Colorado a oregon.

Diky. Jj sam jsem majitelem Oregona, myslim ze se vyplati pridat 3 litry a poridit novejsi model, nez davat 5 za stary (coz mi prijde dost penez).
  • 0

#93 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 19:39

Peta85 napsal/a:
Diky. Jj sam jsem majitelem Oregona, myslim ze se vyplati pridat 3 litry a poridit novejsi model, nez davat 5 za stary (coz mi prijde dost penez).


To je obecne rozsireny omyl. Vista HCx neni stary model, naopak se da rict, ze je to soucasnik Oregona. Jen vychazi ze stare, ale vyzkousene koncepce eTrex, a je pojaty jako levnejsi alternativa k high-end modelum.

Nejak ne vsichni touzi utratit osum litru za spickovy model (ktery navic stale trpi az prilis mnoha mouchami...), ale radeji sahnou po nizsi rade. Vem si, ze treba takovy Legend HCx stoji polovinu toho co Oregon. Uvedom si, ze i ctyri litry za Legenda Hcx jsou pro nekoho dost penez, takze ti toho Oregona nacpou nekam, i kdyz bude mit hodinky s vodotryskem. ;)
  • 0

#94 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 14:49

Ahoj vsem majitelum HCxka... Premyslim cim nahradit Bedu legenda... a nejak se mi zda zbytecna pro mne 60CSx a vista HCx mne zaujala... a rozdil cca 2,5tis Kc. Primarni pouzit je geocaching, kolo ... Ted k dotazu: Nasel jsem Vistu HCx s Topo Czech ve verzi 3. Ma nekdo...? Jak se mapa chova....je to plynule...? Vzhledem k urceni pro gc a mtb, co byste volili vy? ;) A no falme, pls.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#95 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 21:25

brazajar napsal/a:
Ahoj vsem majitelum HCxka...

Premyslim cim nahradit Bedu legenda... a nejak se mi zda zbytecna pro mne 60CSx a vista HCx mne zaujala... a rozdil cca 2,5tis Kc. Primarni pouzit je geocaching, kolo ...

Ted k dotazu:
Nasel jsem Vistu HCx s Topo Czech ve verzi 3. Ma nekdo...? Jak se mapa chova....je to plynule...?
Vzhledem k urceni pro gc a mtb, co byste volili vy? ;) A no falme, pls.

U mě vítězí HCx před 60HCx. Funkčností jsou na tom stejně, ale 60-ka je moc velká obluda. Také má menší rozlišení displeje a to mi vadí. U map se každý pixel navíc hodí. Na druhou stranu se u HCx po určité době odlepí obvodová guma, ale to se dá snadno opravit, a 60-ka má velmi solidní a lepší držák na kolo.
Topo 3 chodí v pohodě. Stejně pomalu jako Topo 2 :-) Nedávno jsem si přidal ještě Topo Deutschland v3 a zdá se mi, že je celé nějak šnekovitější. Ale že by mi to na výletě nějak vadilo, se říci nedá. Ostatně: "Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest."
Navigování po silnicích nepoužívám, na to mám TomToma na PDA.
Oregona jsem měl několik měsíců půjčeného a... dobrý. Ale na ovládání je nepohodlný. Z praktického hlediska mě neoslovil.
  • 0

#96 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 21:47

brazajar napsal/a:
Nasel jsem Vistu HCx s Topo Czech ve verzi 3. Ma nekdo...? Jak se mapa chova....je to plynule...?
Vzhledem k urceni pro gc a mtb, co byste volili vy? ;) A no falme, pls.


Topo 3 mi taky chodí bez problémů. Když člověk hodně zoomuje nebo se posouvá po mapě, tak je to pomalejší. Při chůzi nebo při jízdě na kole mi to ale bohatě stačí.

Hamaci napsal/a:
Na druhou stranu se u HCx po určité době odlepí obvodová guma, ale to se dá snadno opravit,


Jak jsi to opravil? Mně se to odlepilo již dávno a opravit se mi to zatím nepovedlo. Vteřinové lepidlo se mi vždy po chvíli zase odlepí a nic jiného jsem si zatím vyzkoušet netroufl.
  • 0

#97 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:18

nily napsal/a:
Jak jsi to opravil? Mně se to odlepilo již dávno a opravit se mi to zatím nepovedlo. Vteřinové lepidlo se mi vždy po chvíli zase odlepí a nic jiného jsem si zatím vyzkoušet netroufl.

Smyl jsem zbytky starého lepidla technickým benzínem a aplikoval oboustrannou lepící pásku.
Zatím měsíc v provozu a vypadá to dobře.
  • 0

#98 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 12:14

brazajar napsal/a:
Ahoj vsem majitelum HCxka...

Premyslim cim nahradit Bedu legenda... a nejak se mi zda zbytecna pro mne 60CSx a vista HCx mne zaujala... a rozdil cca 2,5tis Kc. Primarni pouzit je geocaching, kolo ...

Ted k dotazu:
Nasel jsem Vistu HCx s Topo Czech ve verzi 3. Ma nekdo...? Jak se mapa chova....je to plynule...?
Vzhledem k urceni pro gc a mtb, co byste volili vy? ;) A no falme, pls.


Také ji mám s TOPO Czech 3 a žádný problém jsem nezpozoroval. Při větším množství WP se do mapy načítají o něco pomaleji, ale nic strašného.

Na MTB mám Vistu přidělanou pomocí držáku který byl v balení a na řidítkách drží jak přibitá.

Obvodová guma zatím drží. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#99 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 12:20

Don82 napsal/a:

Také ji mám s TOPO Czech 3 a žádný problém jsem nezpozoroval. Při větším množství WP se do mapy načítají o něco pomaleji, ale nic strašného.

Na MTB mám Vistu přidělanou pomocí držáku který byl v balení a na řidítkách drží jak přibitá.

Obvodová guma zatím drží. :)


Ja uz ji mam doma si 14dnu, zatim si jen hraju.. :o) Na kolo ted neni moznost ... ruka se po padu hoji pomalu, jeste par dnu klid byt musi...
zatim jsem s ni kesoval lehce rucne.. a super.
Jediny, po cem touzim, je drzak na predstavec.. ale snad se nejaky podari sehnat (vid Habibe ;))
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#100 mr.kokos

mr.kokos

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 19:28

Galenius napsal/a:



Stejně zůstává poslední otázka. Kde najdu verzi FW. Při startu Visty jsem si toho nikde nevšiml, v menu jsem to nenašel (nebo blbě hledal)


No, než stiskneš tlačítko na zpínání tak podržíš joystick, pak jen zapneš a máš tam spousta zajmavejch informací, mj. i verzi fw.
  • 0
Garmin Vista HCX + GT Avalanche 2.0 2008




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama