Přejít na obsah


Fotka

Nejpřesnější BT GPS modul


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 12:19

Zdravím, až do teď jsem vesele lovil keše a navigoval se s BT-359 od Navilocku. Dostal se mi ale do ruky Garmin eTrex H a ta přesnost a citlivost je ještě o dost jinde. Pohnu se o půl metru a šipka hned ukazuje, kam má. Chci se tedy zeptat, který Bluetooth modul poskytuje takovouto přesnost. Hádám, že asi něco s Mediatek Chipem, zatím mám Sirf? Můžete mi, prosím poradit. Našel jsem několik modulů od Evolve, které mají chip MT-3, ale ten už taky tuším není nejnovější. Navíc nevím, který chip je přesně v tom Garminu. http://www.evolve.cz...t=0&id_zbozi=32 http://www.evolve.cz...t=0&id_zbozi=49 http://www.evolve.cz...=12&id_zbozi=70 http://www.evolve.cz...=12&id_zbozi=72 Docela se mi líbí ten logger, který by mohl ukládat cestu i bez zapnutého PDA, které to celý den nevydrží. A nebo ten tenký taky vypadá pěkně. Akorát netuším, co je to podpora Geocaching. To jako znamená, že má vypnutou statickou navigaci? Moc díky za pomoc.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#2 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 13:00

Já si ke svému SE w810i koupil víc jak před rokem Evolve iTraxx - solární GPS BT modul (MediaTek, 32 kan., geocaching friendly typ = bez statické navigace = výhoda): Moje zkušenosti (porovnávám se svým PDA Mio p550m, které má interní GPS s čipem SirF III): + novější čip MediaTek 32 má lepší citlivost k signálu, jednoznačně rychlejší "studený start" (vyhledání signálu po delším vypnutí) a v drtivé většině případů najde i víc družic než SirFIII v uvedeném PDA + lépe "drží" signál - hodí se i na kešování do města (blízko budov) či lesa + tento nový BT Evolve je hned po vybalení velmi dobře použitelný ke geocachingu - žádná stat. navigace (u PDA Mio p550 byla zapnuta, ale jde naštěstí bez problému vypnout) + velká výdrž této BT GPS oproti PDA. Baterie se dá navíc vyměnit (klasická nokiácká telefonní) a zřejmě ji ve výdrži "pomáhá" i ten solární panel
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#3 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 13:25

Takže teoreticky řečeno ty novější Evolvy by neměly být horší než tenhle solární, ne? O to solárko mi zase tolik nejde. Líbí se mi buď ten malý a lehký nebo ožná spíš ještě ten s ukládáním trasy. Mohl bych ukládat a přitom mít vypnuté PDA a šetřit v něm baterku. Otázka ovšem je, jestli vypnutou statickou navigaci. Narozdíl od jiných to u něj nepíšou.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 16:24

Sirf3 s vypnutou statickou navigací na tom bude s citlivostí i přesností velice podobně jako MediaTek, takže bych řekl, že tvůj problém byl spíš v té statické navigaci, popřípadě softwaru v PDA/mobilu. Jinak v eTrex H je právě ten MediaTek. Sirf3 ale také není jen v modulech, dává se například do GPSMap 60CSx od Garminu, což je momentálně stále jeden z nejlepších handheldů na trhu.
  • 0

#5 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 16:30

alkes: Nemám pocit, že by v mém modulu byla zapnutá statická navigace. Šipka reaguje i při pomalé chůzi, akorát poněkud méně citlivě než u toho eTrexu H. Každopádně stejně nevím, jak případnou statickou navigaci vypnout, protože po připojeni k PC přes USB se modul akorát nabíjí, ale PC ho nerozpozná. Jak na to? Navíc ten eTrex mnohem méně kolísá. když stojím na místě, tak pořád ukazuje +- stejnou vzdálenost od keše. Můj modul kolísá víc. Díky
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 1:30

Hmm, tak to asi statickou navigací nebude. Ono se takhle na dálku z popisu blbě představuje, co ti to vlastně dělá a za jakých okolností... a taky třeba, co myslíš např. větou "reaguje méně citlivě" Chtěl jsem v podstatě jenom říct, že chipset sám o sobě není vše a že zrovna tyhle dva se při srovnávání ve srovnatelných přístrojích jeví dost podobně (Vista HCx vs. 60CSx, ruzné bluetooth moduly při vyplé statické navigaci...) Při srovnání samostatného BT modulu a integrované GPS v PDA, nebo naopak jednoúčelové turistické navigace může nezanedbatelný vliv hrát typ, umístění a velikost antény a také nastavení samotného chipsetu a zpracování údajů z něj. Nezanedbatelné jsou i aktuální vlivy okolí... ty ale jdou asi při troše snahy po čase vysledovat a eliminovat. Co se bluetooth modulů týče, mám zkušenosti akorát s Evolve iTraxx a přišlo mi, že je v pohodě (ve srovnání s celkem velkou škálou handheldů, které jsem aspoň na chvíli měl v ruce nebo i dlouhodoběji používal)
  • 0

#7 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 10:02

Měl jsem tím na mysli to, že při změně směru to šipce trvá déle než se otočí kam má. Musím ujít aspoň pár metrů, než se šipka stabilizuje, u eTrex H se stačí pohnout o půl metru a šipka už ukazuje správně. Navíc ten eTrex třeby chytí satelity i v místnosti, metr, dva od okna. Modul se chytá jen když ho položím na okno. O "time to first fix" nemluvě. Jde mi o to, jeslti tyhle rozdíly mohou být chipsetem nebo jestli prostě žádný BT modul není tak přesný a citilvý jako jednoúčelové turistické navigace. Nejraději bych ty moduly porovnal, abych hned nekupoval novej a pak zjistil, že jse na tom stejně. Hádám, že mi ho asi nikde na porovnání nepůjčí, co? Díky
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#8 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 12:57

něco podobného tady řeším o téma vedle: http://www.geocachin...&thread_id=9334 ....a vychází mi z toho zatím, že Navilock jako výrobce se obecně moc nevytáhl. takže ta tvoje (ne)přesnost vůbec nemusí být čipsetem, ale jeho okolím. jinak co jsem tak hledal, ony ty mediateky jsou stále aktualizované, teď se dají sehnat varianty s citlivostí asi -175dB a 60 kanály (taky nevím jistě k čemu jich je tolik, proslýchá se, že možná k lepší detekci odrazů), to asi v dnešní době v civilním sektoru lepší nebude. a taky, u těch mediateků "podpora pro geocaching" opravdu znamená vypnoutou statickou navigaci - která spočívá v tom, že se při nízké rychlosti updatuje poloha, ale ne směr.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#9 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:18

Takže jestli jsem to správně pochopil, je možné, že novější Evolvy už nemají MT3, ale jinej (lepší) Mediatek, což se ale nedá poznat, protože to nikam nepíšou. Je to tak? Zeptám se přímočaře :-). Polepším si, když si koupím nějaký Evolve s Mediatekem místo Navilocku se Sirfem, co mám teď? Konkrétně routeTraxx nebo touchTraxx - ultraslim. díky
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#10 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:32

no, pokud jsem to dobře pochopil já, tak novější evolvy mají pořád chipset jménem MT3, ale nějakou novou a ještě lepší revizi - a pozná se to, protože to tam všude píšou a hrozně se s tím chlubí.
srovnej:
http://www.alza.cz/g...gace-d76392.htm - MT3, 32 kanálů
http://www.alza.cz/g...lim-d106663.htm - MT3, 51 kanálů
http://www.qstarz.co.../BT-Q1300-F.htm - "latest MTK" (tedy MTněco), 66 kanálů, -165dB
čím víc kanálů, tím víc adidas - a počet kanálů je pěkný číslo, na který se chytají zákazníci, takže to určitě na krabici bude.

já teď právě koukám po těch Qstarzech, které mají taky MT3 chipsety - a podle zkušeností lidí odvedle, ano, pokud si koupíš Qstarz místo Navilocku, tak si polepšíš. (žádnou zásadní kritiku na Evolve jsem ale neslyšel, takže tipuju že to bude podobný)
sám to ale zatím vyzkoušeno nemám, jak jsem nakoupil tak prodávám.
nicméně můžeš se zkusit domluvit s nějakým ...Áškem, který mi právě nabízel, že by mi Qstarz na osahání půjčil.
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#11 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:41

OK. A který Qstarz bys doporučil? S MTK jsem našel akorát tohle (pravda, že moc důkladně jsem nehledal): http://www.alza.cz/g...q818-d70600.htm edit: tak už jsem jich našel víc, ale mám trochu pocit, že se u nás neprodávaj. třeba bt-q1000x, kterej vypadá skutečně zajímavě.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#12 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:51

http://www.palmpc.cz..._source=adwords tenhle.
nebo tenhle http://www.palmpc.cz...t-q818-extreme/, to co jsi našel je právě ta starší revize.
mně se na té q1000 líbí, že umí sama zaznamenávat trasu i když není připojená.
se podívej do nabídky toho palmpc, je tam těch qstarz víc s různou výdrží a různou citlivostí a různými vlastnostmi
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#13 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:57

Co tenhle? http://www.palmpc.cz...jimac-bt-q1300/ Je ještě citlivější. Nevím, ale jestli zaznamenává i sám o sobě, aniž by byl připojen. Snad ale jo, jinak by to nemělo smysl, ne?
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#14 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 13:58

ten q1000x vypadá dobře. to se schválně zkusím pokouknout, odkud bych si ho mohl nechat poslat :e)
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#15 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 14:00

:e)
Vložený obrázek
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#16 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 14:01

Johny_r napsal/a:
Co tenhle?
http://www.palmpc.cz...jimac-bt-q1300/
Je ještě citlivější. Nevím, ale jestli zaznamenává i sám o sobě, aniž by byl připojen. Snad ale jo, jinak by to nemělo smysl, ne?

jenže ten je zase maličkej, má výdrž jen 12 hodin (takže reálně tak 8), to mi ve srovnání s 32 u té q1000 a 42 u q1000x přijde dost málo
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#17 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 14:40

No, to je recht. Pokud bys objevil, odkud objednat to xko, tak sem s tím. Když něco najdu já, taky to sem napíšu :-)
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#18 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 4:20

prodejnu jsem nenašel, zato jsem našel kešku gcy7wt, resp. zjistil, že taková existuje. škoda jen, že tam nikdo s žádnými qstarzy nebyl, a evolve je tam jen dvakrát - oba případy vypadají obstojně, ale je tam i dost lepších výsledků. tak čert ví. hlavně je tam celkem důležitá poznámka na začátku, že přesnost 1m je jedině iluze :e))
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#19 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 8:20

Já si nemyslím, že by ty chipy měly nějakej velkej vliv na přesnost lokalizace, pokud budu stát na fleku. Ze satelitů obdrží stejný data, tak by z nich měli spočítat stejné souřadnice. To je samozřejmě ideální stav na otevřeném prostranství, jako je tato keš. Problém může nastat někde, kde je špatný signál, tam potom ten chip, co chytí víc, ukáže přesněji. Musím teda říci, že ten eTrex když jsem ho testoval ukazoval přesněji než můj modul. Dovedl mě skutečně přímo ke keši, přesnost 1-2m. Jedna byla na otevřeném prostoru, druhá v lese. To ale mohla být náhoda. Spíš mi jde o rychlost reakce na změnu směru.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#20 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 16:26

Skoro 2 roky jsem vlastnil Navilock BT-338. Dal jsem na doporučení dvou kamarádů kačerů, kteří ho taky měli (a mají dodnes). Nevím jak oni, ale já byl stále nespokojenější, protože se GPS nechytala na náměstí uprostřed 5 podlažních budov, v lese byly taky problémy a při krapet zatažené obloze se signál taky ztrácel. Trpělivost přetelka když jsem jel v tak řídké mlze, že ani kloboučkáři nezapínali mlhovky, ale pan Navilock se prostě nechytal.
Po podrobném průzkumu modulů jsem došel k závěru, že MTK není vůbec špatná volba. Navilocka jsem kupoval za 2300 a výše zmiňovaný Pentagram stál 830 Kč! oproti Navilocku se chytá senzačně a to dokonce i v bytě (navilock musel být na vnějším parapetu a i tak měl potíže). Tam, kde Navi chytil 3 satelity, má Pentagram 7, což asi mluví za vše.

Jedinou nevýhodou je fakt, že polohu aktualizuje při vyšších rychlostech. Bohužel se ale nejdedná o statickou navigaci, ale vlastnost čipu --> nelze vypnout! Vzhledem k ceně a mé rychlosti chůze ale nemám s hledáním keší jediný problém. V nejhorším případě stačí párkrát modulem máchnout rychle nad hlavou a on se hned chytí - prostě super!!!!

http://www.1m.cz/det...odul-32-kanalu/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama