Přejít na obsah


Fotka

http://opencaching.eu/


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
26 odpovědí na toto téma

#1 brhel

brhel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 19:00

Jde nějak vložit najednout keš do http://opencaching.cz , http://opencaching.pl a http://opencaching.de ?
  • 0

#2 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 19:30

se zeptej na opencachingovym serveru nemyslis?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#3 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 20:29

Jednotlive opencachingy nejsou vzajemne propojeni, takze musis do kazdeho zadat kes zvlast.
Ale proc zadavat kes na opencaching?
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 20:33

Taky mne napadá, proč zadávat keš na opencaching... zatím jsem se setkal jen s tím, že opencachingové krabičky jsou černou dírou na TB/GC bez jakýchkoliv pravidel na obchodování. Ono všechno open není best of...
  • 0

#5 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 9:14

Mám vždy strašnou radost z další keše jenz se z GC presune i na OC nebot se tak znasobuje moznost ze konecne presanou chodit zapisy z mnou poslanych TB a GC do sveta, diky za to vsem kteri tuto cernou diru podporuji
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#6 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 19:38

A neni nahodou opencaching jen parazitovanim na GC??? Nechapu jeho vyznam :(, ale take nechapu, jak se muze nekdo na foru GC ptat na OC??? Nebo ze bych napsal Billovi, jestli jde na woknech open"word"??? Pakarna, co?
  • 0

#7 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 22:31

moc to resite...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 8:40

Tak podle všeho se náš TB Cariboo ztratil právě v opencachig krabičce v Německu...
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 8:49

Ne ze bych se chtel Opencachingu zastavat, ale v Geocaching schrankach se nikdy nic neztraci? :o Zajimave...
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 8:55

HaLuMa napsal/a:
Ne ze bych se chtel Opencachingu zastavat, ale v Geocaching schrankach se nikdy nic neztraci? :o Zajimave...

Ztrácí. Ale bohužel praxe je taková, že pokud GC/TB doputuje do keše, která je i na opencachingu, tak tam jeho stopa končí...
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 9:02

No, takova zajimava myslenka... kam ten clovek, co je jen na opencachingu, ma ten TB zalogovat? Nebude problem v tom, ze TB zacal putovat v jinem svete, a dokud jej zase nekdo z GC zase nekde nevyzvedne, tak o nem proste ani nemuzes mit zpravu? Vubec netusim, jestli se OC snazi tento problem resit, nebo ne.
  • 0

#12 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 9:14

HaLuMa napsal/a:
No, takova zajimava myslenka... kam ten clovek, co je jen na opencachingu, ma ten TB zalogovat? Nebude problem v tom, ze TB zacal putovat v jinem svete, a dokud jej zase nekdo z GC zase nekde nevyzvedne, tak o nem proste ani nemuzes mit zpravu?

Vubec netusim, jestli se OC snazi tento problem resit, nebo ne.


Ale o to prave jde, jakmile je nejaka kes na Open i na GC tak je velka sance ze se GC/TB dostane do jinyho sveta a je v riti.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#13 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 9:53

Takže ponaučení do budoucna: Nápis na TB/GC - milí kačere, nepokládej mě do jiných světů, neb skončím v řiti :D
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#14 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 10:50

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Ne ze bych se chtel Opencachingu zastavat, ale v Geocaching schrankach se nikdy nic neztraci? :o Zajimave...

Ztrácí. Ale bohužel praxe je taková, že pokud GC/TB doputuje do keše, která je i na opencachingu, tak tam jeho stopa končí...



... ono je to taky tím , že jeden opencacher založil geokrtky (TB zadarmo , akorát si ho musíš vyrobit ;) ) a opencaching na to vzal plnou podporu jako GC a TB na geocachingu. geokrtky jde také vkládat do geocachí , ale s případem , že TB a GC jdou vložit do opencache jsem se ještě nesetkal. zkuste třeba bombardovat vlastníka stránek , aby tam dal na stránky banner o TB a GC na geocachingu a třeba to zabere :D

jinak více info o geokrtkách je na geowiki (kdo hledá , najde :D)

a ohledně celé opentvorby jsem se rozepsal zde: http://kesky.cz/inde...d=152&Itemid=53

hodně štěstí a lovu zdar (tady to vypadá na pořádné flame :D)
  • 0

#15 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 10:53

jinak nejvíce se gc kradou jenom v polských a německých opencachích. na českém opencachingu to nehrozí :D
  • 0

#16 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 10:55

Rufuc napsal/a:
Takže ponaučení do budoucna: Nápis na TB/GC - milí kačere, nepokládej mě do jiných světů, neb skončím v řiti :D


No jo, jenže Ty to nepoznáš - jdeš si na normální GC krabičku, dáš tam TB/GC, přijde "openkačer", vezme ho, neví co s ním a dá ho openkeše, která už není zároveň na GC.

Osobně mě nejvíc fascinuje, když "pípne" nová keš (např. v Polsku - já to mám nedaleko) a člověk se podívá na opencaching.pl, kde ta keš už visí tejden a byli tam dva lidi. To pak to "pravé" GC FTFko fakt potěší... (já vím, nemusím tam pak jezdit a taky nejezdím)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 11:08

Rufuc napsal/a:
Takže ponaučení do budoucna: Nápis na TB/GC - milí kačere, nepokládej mě do jiných světů, neb skončím v řiti :D

Ano, to dávám na lísteček k GC/TB i na web, jelikož je to 100% že se v OC ztratí.
  • 0

#18 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 11:18

Osobně mě nejvíc fascinuje, když "pípne" nová keš (např. v Polsku - já to mám nedaleko) a člověk se podívá na opencaching.pl, kde ta keš už visí tejden a byli tam dva lidi. To pak to "pravé" GC FTFko fakt potěší... (já vím, nemusím tam pak jezdit a taky nejezdím)


já opencaching taky trochu nemusím , ale když existuje , tak proč tam nebýt. :D. jinak na opencaching.pl jdou nastavit po registraci notifikace zadarmo ;). sám mám dvě ftfka na opencaching.pl (bohužel obě dvě nejsou publikovány na geocachingu :( )

jinak by bylo dobré vytvořit nějakou cachemapu na které by se zobrazovaly veškeré cache které nejsou na geocachingu. (třeba jen formou ikonky a odkazu na cache) člověk by pak měl větší přehled.

a ještě je tady jedno řešení: aby všechno koupli google - to by pak byl geocaching i v češtině :D
  • 0

#19 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 11:47

No je to problém no...ale to asi nejde nijak vyřešit, aby to bylo definitivní řešení.Stejně jako sou tací kačeři, kteří ignorují na GC,TB nápis don´t keep me! Tak i mezi opencachery se najdou tací,co track item pro GC zanesou do opencachingu.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 11:52

hplus napsal/a:

Osobně mě nejvíc fascinuje, když "pípne" nová keš (např. v Polsku - já to mám nedaleko ....


se prestehuj, ne? :P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama