Přejít na obsah


Fotka

Jsem blázen?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Teejay555

Teejay555

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 21:19

Zdravím všechny nadšence jako jsem já. Chci přejít z garmina legenda na něco "lepšího". Pokukuji po 60csx s topo v2? Vyplatí se v této době ještě investovat peníze do tohoto přístroje (5500 bez dph)??? Vzhledově se mi líbí nejvíc se srovnáním colorada a oregonu. Ale nejsem jediný, který by tento krok do dva roky starého přístroje udělal? Veškeré recenze, testy všech třech přístrojů jsem četl, ani ty mi to neulehčily ba naopak hlavu zamotaly. Potřebuji opravdu multifunkční přístroj především pro turistiku, cyklo a v neposlední řadě geocaching. Jestli někdo máte nějaké zkušenosti předovším nový majitelé 60csx, prosím přispějte pár větami. Díky moc a lovu zdar.
  • 0

#2 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 21:34

Z toho co uvádíš má podporu Geocachingu jen Colorado a Oregon. Dají se do nich stáhnout stovky listingů během pár minut a hned můžeš vyrazit na lov. 60ka nic takového neumí, ale někdo ji preferuje pro lepší výdrž baterií a odlnost v drsnějších podmínkách. Snad je na ní i zobrazení Topo2 nějaké horší, ale k tomu ať se raději vyjádří někdo kdo to zkoušel, já to vím jen z doslechu.
  • 0

#3 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 21:47

60CSX s Topo2PRO mi běhá bez problémů a zatím bych neměnil. Letos týden v Alpách na sněžnicích -8 až -13°C, každý den vrcholová tůra a to vše s 3 páry baterii+1 sada na navigaci v autě tam a zpět! Oregona jsem testoval přes výkend v létě a schroupnul 2 páry.... Několikrát jsem se už setkal s tím,že u Oregona nebo Colorada,nahrané listingy při příjezdu na dovolenou zmizeli nebo kousli celou GPS. Tak raději stále 60-tku a listingy vytisknuté s sebou a beze strachu,že někde budu bivakovat:D
  • 0

#4 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 21:54

bob&bobek napsal/a:
Oregona nebo Colorada,nahrané listingy při příjezdu na dovolenou zmizeli nebo kousli celou GPS.

Zmizely? Kam? Jedná se přece o normální soubor který je uložen stejně jako mapy a vše ostatní co GPS k chodu potřebuje, tak proč zrovna listingy by měly mizet. Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal, pokud jsem si sám něco neumazal.
  • 0

#5 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 22:06

zobrazeni topo2 na 60csx je mirne horsi - col a org mají jemnejsi displej. zase 60csx cip sirfIII je o fous lepsi nez mediatek tech dvou. ale opet zadny extrovni rozdil. 60ka je o kousek robusnejsi a odolnejsi. hlavni teda bude preference listingu v pristroji. je to fajn, ale zas na druhou stranu - stejne je pohodlnejsi, kdyz jdes na multinu o vice stagich, mit to vytistene, nebo v pda - nekam zapisovat a pocitat musis a není vetsi opruz nez v org a col: vlezt do menu, otevrit listing, precist si vzorecek a co mas spocitat, nekde to spocitat, vyskocit z listingu, vlezt do zadani bodu, zadat souradnice a navigovat, na další stagi vlezt do menu, otevrit listing, najit vzorecek a ..... tak porad dokola. na mestskych multinach, kde je vic stagi třeba po 100/200 metrech je to primo k zblazneni :) no ale zase nekup to, mit listingy u sebe a moci si precist povidani ke tradicce na miste :) ja bych jako stroj preferoval 60csx, ale ty listingy.... :) není to lehka volba.
  • 0

#6 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 22:11

JarMar napsal/a:

bob&bobek napsal/a:
Oregona nebo Colorada,nahrané listingy při příjezdu na dovolenou zmizeli nebo kousli celou GPS.

Zmizely? Kam? Jedná se přece o normální soubor který je uložen stejně jako mapy a vše ostatní co GPS k chodu potřebuje, tak proč zrovna listingy by měly mizet. Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal, pokud jsem si sám něco neumazal.


S oregonem se mi to jeste nestalo ale s Coloradem nez ho odplavila voda reklamace jednou ano. Proste jsem jel na parbu mimo Brno, jel sem v aute sam tak jsem si nahral GPX s listingy a kdyz sem odjel dal od Brna, zapl GPSku tak to nic nenacetlo i kdyz GPX v Coloradu byl. Zaseklo se to totiz pri bootovani a po restartu to to GPX uz asi povazovalo za nactene a uz ho znovu nenacetlo.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#7 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 22:13

Dain & Olik napsal/a:
nekam zapisovat a pocitat musis a není vetsi opruz nez v org a col: vlezt do menu, otevrit listing, precist si vzorecek a co mas spocitat, nekde to spocitat, vyskocit z listingu, vlezt do zadani bodu, zadat souradnice a navigovat, na další stagi vlezt do menu, otevrit listing, najit vzorecek a ..... tak porad dokola. na mestskych multinach, kde je vic stagi třeba po 100/200 metrech je to primo k zblazneni :)

jj, to je opravdu špatně vyřešené a lovit multinu přímo z displeje colorada je fakt na prd. Na druhou stranu, když se náhodou vyskytnu v oblasti se kterou jsem nepočítal, tak jsem rád že to alespoň nějak jde.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 22:15

JarMar napsal/a:

bob&bobek napsal/a:
Oregona nebo Colorada,nahrané listingy při příjezdu na dovolenou zmizeli nebo kousli celou GPS.

Zmizely? Kam? Jedná se přece o normální soubor který je uložen stejně jako mapy a vše ostatní co GPS k chodu potřebuje, tak proč zrovna listingy by měly mizet. Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal, pokud jsem si sám něco neumazal.


ja jo - 2x (nastesti mam vsechny kese i jako poi, takze to nevadilo, multiny jsem na dovolene jel přes mobil) tehle nejspis delal (dela?) nejaky fw v kombinaci s nejakymi neobvyklejsimi znaky, html tagy... col to neprechroustalo a nasledne od te chvile ignorovalo gpx kesi a hlasilo zadne kese.
  • 0

#9 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 22:18

mit listingy u sebe a moci si precist povidani ke tradicce na miste


To zvládnu i s HG a stačí mi modul za litr :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#10 Teejay555

Teejay555

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 22:27

Tak pořád tíhnu k té 60csx, asi mě tu utvrdíte :)
  • 0

#11 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 22:32

Sedesatku bych za nic nemenil.
  • 0

#12 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 23:09

Dain & Olik napsal/a:
ja bych jako stroj preferoval 60csx, ale ty listingy.... :) není to lehka volba.

No, já to řeším jednoduše - od srpna používám jak 60CSx tak Oregon :P. Na navigaci na waypoint a přidané WP u multi používám 60ku, pro pěkné mapy, informační servis a logování Oregon :D. Funguje to opravdu v pohodě!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#13 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 23:28

maaaca napsal/a:
Sedesatku bych za nic nemenil.

Sedesatka je do terenu to nejlepsi reseni. Listingy a priprava je sice na papire ale kdyz pojedes na dyl nebo kombajnovat:( do nejake destinace tak si tu pripravu na papir stejne udelas, no a kese z cele CR tam taky vejdou. Baterie a vydrz bez konkurence, obcas upadne-budiz, nic se nedeje, diplay pro TOPO je v pohode, zvyknes si, pouzivam i v aute, taky si zvyknes a kdyz na to nevidim tak si zajdu na ocni ;)
Takze u me *****a maximalni pouzitelnost pro geocaching :)
  • 0

#14 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2009 - 23:46

Měl jsem možnost používat jak 60tku tak Oregona. Oboje jsou supr, at vybereš jedno nebo druhé nic nezkazíš. Je to jen otázka priorit již výše popsaných.
  • 0

#15 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 0:36

Dain & Olik napsal/a:
60csx cip sirfIII je o fous lepsi nez mediatek


no to je tezka volba... precti si vice testu a zjistis, ze ve finale ti to vyjde 1:1... jednem se zda lepsi to, jinym zas ono. sam jsem si precetl kdysi davno spoustu recenzi quli koupi modulu a vyhral mediatek... ale casy se meni.... tech "nezavislych" testu je spousty... verte si cemu chcete :-)

Dain & Olik napsal/a:
hlavni teda bude preference listingu v pristroji. je to fajn, ale zas na druhou stranu - stejne je pohodlnejsi, kdyz jdes na multinu o vice stagich, mit to vytistene, nebo v pda .........(vyndano spousta textu) a tak porad dokola.


no ja doufam, ze smer vyvoje je jasny, ze... vytvareni listingu s waypointama... a tudiz oregon (nwm jak je to u colouse) je jasna volba... (mmj staci si kamkoliv napsat (a nemusi se tisknout cely listing) JENOM souradnice a pak neni problem se na ne nechat navadet primo)... pamatujte na ma slova, ze za pul roku (no dobra, tak max za rok! :-D ) tady budete odsuzovat kacery, ktery nepouzivaji v multinach waypointy... no a s waypointy je to uz v oregonu sranda...

Dain & Olik napsal/a:
ja bych jako stroj preferoval 60csx, ale ty listingy.... :) není to lehka volba.


nemas to jednoduchy.... vetsina starych pardalu preferuje 60tku, jelikoz to byla prvni poradna outdorova, turisticka navigace a to dost povedena! kdyby ji nekdo dokazal doplnit o listingy, hinty atp, neni nad ni... ale objevil se tu colous (musim se ohradit, nebrat uz jen quli spatnemu hw reseni tesneni... po castem pouzivani uz proste netesni) a pote oregano... o lepsim displeji nemluvim (i kdyz je), mapy jsou stejne, cip jiny, ale tezko verit ruznorodym recenzim, moznost listingu, hintu atp. stejne se rozhodnes podle ceny :-D

polerok napsal/a:
"mit listingy u sebe a moci si precist povidani ke tradicce na miste"
To zvládnu i s HG a stačí mi modul za litr


mas pravdu, ale neuvadis to, ze si pro kazdy listing v podstate sahnes pres telefon na webik, ze :-)



takze finalni otazka zni... kolik das? :-) das opravdu "ctyrku navic" za listingy, hinty a dobry ovladani v podobe "mackaciho displeje"?


ja jo.... ale je to na tobe :-D
  • 0

#16 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 0:48

Ono asi ideální by byla 60CSx s Colorado displayem. A k tomu PDAčko na listingy a Excel... :) Jinak mám 60CSx, multiny si většinou tisknu, když sem někde v terénu a nemám listing, mám Handy Geocaching (a GPRS paušál). Není to ideální, není. Hinty a nejaký základ není do 60CSx problém nacpat, ale do description POI se toho moc nevleze.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#17 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 0:50

mas pravdu, ale neuvadis to, ze si pro kazdy listing v podstate sahnes pres telefon na webik, ze :-)


Dobře, tak pokud nechci být online, tak použiju TrackBudy, do něj nahraju PQ a mám taky listingy a pořád mi stačí modul za litr a nemusím sosat data ;)

A mám i mapu B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#18 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:03

Nejsi blázen, je to opravdu těžká volba (pro mnohé). Já jsem začínala se 60kou, ale kvůli listingům jsem přešla na Colorado. K mé úplné spokojenosti. Pokud stále nechceš stahovat něco přes mobil, doporučuji jednoznačně Kolouše. :P Jedeš-li na dovolenou, tak si tam natahneš (nejlépe pomocí GSAKu) keše, které potřebuješ a máš pořešíno. Hlavně si u keše můžeš přečist listing, protože o tom (taky) kešování je, dozvědět se něco o "tom" místě. Já jsem z tohoto důvodu pro COLORADO. Neměla jsem s ním žádný problém, nepočítám-li jeho zavření ve dveřích auta, ale i to se vyřešilo. ;)
  • 0

#19 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 9:25

pitovo napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
60csx cip sirfIII je o fous lepsi nez mediatek


no to je tezka volba... precti si vice testu a zjistis, ze ve finale ti to vyjde 1:1... jednem se zda lepsi to, jinym zas ono. sam jsem si precetl kdysi davno spoustu recenzi quli koupi modulu a vyhral mediatek... ale casy se meni.... tech "nezavislych" testu je spousty... verte si cemu chcete :-)


ale jo, vyjde to celkem na stejno, taky jsem psal, ze zadny extrovni rozdil tam neni :) v tom nejdulezitejsim, tj. chytani signalu ve spatnych podminkach - les, udoli, ulice mesta, uspeji oba. jen u mediateku v HCX, col, org obcas muze nastat takova zajimava udalost: tj gps objektivne ztrati signal, za par sekund uz treba opet zachyti a pokud se mezi tim pohybujete, nekdy - ne vzdy! - se prihodi, ze gps tu ujitou vzdalenost a novou polohu bude ignorovat a bude vam tvrdit, ze jste tam, kde jste byli pred chvili a kdyz pujdete dal, tak ona proste furt bude o tu konstantni vzdalenost posoupnuta. pak zacnou kolem vas hledat kes, ackoliv vam to ukazuje jeste 250 metru :D pomuze az vypnuti zapnuti. posledni fw u vsech tehle mediatackych garminu se to snazily resit, ale nejak nikdo nebyl schopny rict, jestli upesne, ci nikoli. nekomu se to chova lip, nekomu ne.

jinak co se tyce testu ... ja mluvim o vlastni zkusenosti. :)

a jeste jsem zapomnel na jeden celkem podstatny rozdil - 60csx prumeruje mereni bodu, col a org ne. coz je docela tristni. fakt to nejde prejit, ulitnuti jsou prilis velka a prilis casta. k zamerovani kesi misto colorada taham legendC.
  • 0

#20 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 11:43

Co vim tak na prumerovani bodu na Oregonu a Coloradu je nejake wherigo, ale jeste jsem ho nezkousel
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama