Přejít na obsah


Fotka

Lokalizace GeoGetu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
51 odpovědí na toto téma

#1 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 21:53

Pro ty, kteri jeste nezaregistrovali: Nova verze GeoGetu 2.1.0 obsahuje univerzalni system na tvorbu lokalizaci. Kdokoliv muze vytvaret jakekoliv lokalizace, ba i si primo zkouset, jak s ni Geoget vypada, aniz by k tomu potreboval jakykoliv muj zasah. Vse za pomoci volne dostupnych nastroju. (Pocinaje sofistikovanymi editory lokalizaci, konce nouzovym pouzitim Poznamoveho bloku) Soucasti teto verze je i prvni pokusna lokalizace do cestiny. Pokusna proto, ze je v ni mnoho veci, ktere potrebuji vychytat a doladit. Ale i tak si myslim, ze to uz pouzitelne je. Vytvoreni lokalizace v teto podobe stalo zhruba tri vecery usilovne prace. To rikam hlavne proto, aby byla predstava, kolik prace stoji vytvorit lokalizaci pro nejaky jiny jazyk. Tak si to uzivejte, a nezlobte mne!
  • 2

#2 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 22:20

Tak jsem si ho stahnul, nainstaloval, pustil....a lekl jsem se:-D vubec jsem nerozumel programu:-D takovy cesky nazvy:-D ... hh diky urcite to mnoha lidem pomuze
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 22:32

Kazdopadne, v nastaveni->jazyk si muzes natvrdo nastavit zpet anglictinu. ;)
  • 0

#4 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 23:23

jo jo..to bylo prvni po cem jsem sel ;)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#5 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 0:05

ANgličtina mně v geogetu nečinila problémy, ale ta čeština je tam hezčí, díky za ni. Je to přeci ryze český program.
  • 0

#6 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 9:37

Ta čeština tam vypadá dobřeí, díky za ni.
  • 1
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 10:22

Dobrá práce. Pravda, u některých výrazů jsem chvíli tápal, o co vlastně jde, ale to se jistě doladí... Díky.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 10:47

A nebojte se davat pripominky, nebo upozornovat na divne preklady. Ja trebas porad vaham, jestli by neslo nejak lepe rict 'referencni bod'? Nebo jestli je prijatelne pouzivat slovo 'keš'?
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 11:46

HaLuMa napsal/a:
A nebojte se davat pripominky, nebo upozornovat na divne preklady.

Ja trebas porad vaham, jestli by neslo nejak lepe rict 'referencni bod'?

Nebo jestli je prijatelne pouzivat slovo 'keš'?


No, hned po instalaci jsem tu češtinu vypnul.

Skoro mi připadá, že když přeložíte i ty obecně zaužívané termíny, tak to bude k nepoužití :-(

Takže se vysmrkám do čislonosopleny a jdu dělat putovní zprávu (dříve log) z hledání schránky (dříve keš) kterou jsem včera našel pomocí družicového vodícího zařízení (dříve GPS)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 11:55

Nosočistopleny používám intenzivně už třetí den, ale protože mám rád programy v češtině, jsem velice potěšen lokalizací. Díky.
  • 1

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 11:59

Nono, zase tak hrozne to preci neni! Ktery ze zazitych terminu jsem nejak spatne prelozil? Rad to nejak napravim! Cilem preci neni mit nosocistoplenu, ale aby se v tom lepe orientovali i neanglicky znali lide. (nebo naopak prilis anglicky znali lide, kteri z me anglictiny prichazi o vlasy...) Vzdyt v ankete na webu Geogetu se jen 19% uzivatelu vyjadrilo k tomu, ze lokalizaci nechteji.
  • 1

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 12:01

Peste bych dodal... ze prave pro tu petinu uzivatelu je tam ta moznost si nastavit jazyk natvrdo. Je mi jasne, ze cestina nemusi vsem vyhovovat. Ja sam bych s tim radeji delal v anglictine, ale kvuli vychytavani prekladu tam mam ted cestinu. ;)
  • 0

#13 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 12:06

kolombo napsal/a: No, hned po instalaci jsem tu češtinu vypnul.

Skoro mi připadá, že když přeložíte i ty obecně zaužívané termíny, tak to bude k nepoužití :-(

Takže se vysmrkám do čislonosopleny a jdu dělat putovní zprávu (dříve log) z hledání schránky (dříve keš) kterou jsem včera našel pomocí družicového vodícího zařízení (dříve GPS)


Kolombo, Kolombo...ty opravdu umíš konstruktivně zkritizovat cizí práci. Za takové názory přidusit strunou z břinkotruhly... Nechceš se radši podívat, jestli pro tebe v Šípu nevyfotili další TB? :D

Češtinu jsem nepotřeboval, ale vypadá použitelně a určitě to s ní bude ještě příjemnější... tak během dne si zvyknu nebo poupravím k obrazu svému....Takže děkuji za češtinu... ;)
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 12:18

Pokud bude mit kdokoliv nejake namety na upravu prekladu, tak sem s nima! Zvazim a pripadne zaclenim do oficialniho prekladu.
  • 0

#15 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 12:43

GeoCache > Kešky .... (Keše) Ukaž keš > Zobrazit Jen mě nenapadá, jestli je lepší keš nebo keška, to se pak každé jinak skloňuje :-)
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 12:51

No, to pave taky nevim, co je lepsi...

Keš je takove oficialne odmerene, keška je zase takove familiarne pritulne. ;)
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 13:08

HaLuMa napsal/a:
Nono, zase tak hrozne to preci neni!

Ktery ze zazitych terminu jsem nejak spatne prelozil? Rad to nejak napravim!

Cilem preci neni mit nosocistoplenu, ale aby se v tom lepe orientovali i neanglicky znali lide. (nebo naopak prilis anglicky znali lide, kteri z me anglictiny prichazi o vlasy...) Vzdyt v ankete na webu Geogetu se jen 19% uzivatelu vyjadrilo k tomu, ze lokalizaci nechteji.


No, třeba referenční bod bych já asi nepřekládal.

Připadá mi, že by to chtělo přeložit pouze ty termíny, které nejsou obecně používané. Protože když přeložíš i ty, tak se v tom zase nebude orientovat někdo jiný.

Protože najít překlad evidentně cizích slov navigace, systém a dalších prakticky nejde, musel jsem hodně improvizovat ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 13:09

HuntBehind napsal/a:

kolombo napsal/a: No, hned po instalaci jsem tu češtinu vypnul.

Skoro mi připadá, že když přeložíte i ty obecně zaužívané termíny, tak to bude k nepoužití :-(

Takže se vysmrkám do čislonosopleny a jdu dělat putovní zprávu (dříve log) z hledání schránky (dříve keš) kterou jsem včera našel pomocí družicového vodícího zařízení (dříve GPS)


Kolombo, Kolombo...ty opravdu umíš konstruktivně zkritizovat cizí práci. Za takové názory přidusit strunou z břinkotruhly... Nechceš se radši podívat, jestli pro tebe v Šípu nevyfotili další TB? :D

Češtinu jsem nepotřeboval, ale vypadá použitelně a určitě to s ní bude ještě příjemnější... tak během dne si zvyknu nebo poupravím k obrazu svému....Takže děkuji za češtinu... ;)


Nechápu, jak logování TB souvisí s touhle debatou.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 13:11

No, vsak s tim ja souhlasim. referencni bod jsem neprelozil (slo mi o to, jeslti nahodou nekdo nevytahne nejaky genialni preklad), a snazim se presne s timto k problemu pristupovat.
  • 0

#20 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 13:14

keška je hezčí :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama