První šikovná pomůcka se skrývá už v libovolném editoru souřadnic, který umí projektovat bod v nějakém směru a vzdálenosti. Tip - když přidáváte waypoint, jsou souřadnice předvyplněny podle toho waypointu (nebo keše), na kterém je zrovna kurzor.
Pro větší hrátky zkuste v menu Geogetu Nástroje -> Geocachingové nástroje. Tam se skrývá několik udělátek, které se mohou někdy hodit. první z nich jsou hrátky se souřadnicemi. Jsou tam dva editory pro souřadnice, a Geoget vám vypočítá azimut a vzdálenost mezi zadanými dvěma body.
Jsou tam ale i další záložky. Třeba hrátky s textem. Počítání různých součtů písmen, nebo jejich ASCII kódů. Ale také třeba ROT13, nebo i všech 26 možností Césarovy šifry. Hrát si můžete i s čísly, a nechat si spočítat ciferaci i ciferizaci.
To všechno je ale jen základ. Pokud ani to nepomůže, zkuste si nainstalovat doplněk SolveHelper. Ten vám sice nic nevyluští, ale je to pěkný rozcestník na mnoho udělátek na internetu, které vám pomohou. A nemusíte je alespoň hledat.
A nezapomeňte na CacheMapu. Slouží nejen na zobrazování keší, ale můžete si do ní i čmárat různé body, úsečky, trojúhelníky, obdélníky, kruhy, polygony... A tak třeba hledání nějakých průsečíků může být i zábavné.
Ale to nejdůležitější - dostat ten správný nápad na luštění - s tím vám žádný program asi nepomůže.
Pokud se Vám tento blog líbil, přidělte mu hvězdičky nad nadpisem. Děkuji!
jé, SolveHelper, dík za zmínku mého dítka
jinak je pravda, že nějaké těžiště trojůhelíku tří keší je v kešmapě otázkou deseti minut a na metr přesně.