Přejít na obsah


Fotka

Prodloužení soutěže o logo www.geocaching.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 8:10

Vzhledem k nízkému počtu zúčastněných (možná kvůli nízké informovanosti) a taky proto, že návrhy docházejí až v těchto dnech před uzávěrkou, přiklonili jsme se k prodloužení soutěže o minimálně 1 měsíc, tedy do 31.3.2009!

K soutěži jako takové několik shrnujících poznámek:
- původní logo ještěrky nelze již dále využívat, jelikož na ni nemáme autorská práva a nepodařilo se mi je ani získat
- nikdo nenařizuje, aby nové logo nemohla být opět ještěrka - musí být ovšem jiná (do jaké míry, nechám na autorech)
- dodávejte pouze kompletní návrhy, "polotovary" nemohou být do slosování zařazeny

Více informací zde...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#2 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 9:45

choze napsal/a:
...
K soutěži jako takové několik shrnujících poznámek:
- původní logo ještěrky nelze již dále využívat, jelikož na ni nemáme autorská práva a nepodařilo se mi je ani získat
...

Máte vyjádření vlastníka práv?
Pokud si dobře pamatuji, tak Darquer http://www.geocachin...file/?u=Darquervytvořil obrys pro samolepku ze stejné přelohy (knihy), z které je původní obrázek použitý jako logo.
Takže než bych dělal nějaký zásadní závěr že nejsou práva bych zjistil něco o tom atlasu (knize) a kontaktoval vydavatele.

Přikládám nascanovaný (zmenšený) obrázek pořízený z knihy.
Ta kniha je pravděpodobně stará několik desítek let.
  • 0

#3 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 10:08

Bohužel nezvládám číst všechno, co se tu píše a tak mi tato skutečnost unikla. Získat vyjádření vlastníka jsem se pokoušel cca před rokem a půl, kdy jsem se chopil funkce administrátora a bezvýsledně. Kontaktuji tedy Darquera, zda by mi nesdělil kontakt na vlastníka práv.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 10:30

Bo.T.L. napsal/a:

choze napsal/a:
...
K soutěži jako takové několik shrnujících poznámek:
- původní logo ještěrky nelze již dále využívat, jelikož na ni nemáme autorská práva a nepodařilo se mi je ani získat
...

Máte vyjádření vlastníka práv?
Pokud si dobře pamatuji, tak Darquer http://www.geocachin...file/?u=Darquervytvořil obrys pro samolepku ze stejné přelohy (knihy), z které je původní obrázek použitý jako logo.
Takže než bych dělal nějaký zásadní závěr že nejsou práva bych zjistil něco o tom atlasu (knize) a kontaktoval vydavatele.

Přikládám nascanovaný (zmenšený) obrázek pořízený z knihy.
Ta kniha je pravděpodobně stará několik desítek let.


Můžeš sem dát pramen na tu knihu?

Stále zvažuji potisk triček a to původní tričkové logo se mi líbilo nejvíce. Zkusil bych si vytvořit nějakou svoji variantu :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 12:52

Jiří Moravec: Svět zvířat VII - Obojživelníci, plazi, Albatros, Praha, 1999, první vydání, 1984 stran, jesterka zemni, pokud se nepletu. EDIT: asi se pletu, tohle ma podle jinzch odkayu jen 183 stran a ten atlas jich ma asi 800. Radeji se kouknu doma do knihovny.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 19:12

gord napsal/a:
Jiří Moravec: Svět zvířat VII - Obojživelníci, plazi, Albatros, Praha, 1999, první vydání, 1984 stran, jesterka zemni, pokud se nepletu.

EDIT: asi se pletu, tohle ma podle jinzch odkayu jen 183 stran a ten atlas jich ma asi 800. Radeji se kouknu doma do knihovny.


Asi se pletaš. Ten nascanonavý obrázek je z mnohem staší knihy a jedná se podle popisu obrázku o Ještěrku zední. ;)
  • 0

#7 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 20:19

Myslím, že ten obrázek ještěrek (horní) je opravdu shodný s "naším" logem ještěrky, který se u českých kačerů ujal. Jen na kolika autech a jiných předmětech se nachází! Vzhledem k tomu, že používáme je "obrys" ještěrky, snad není třeba mít souhlas vydavatele/kreslíře (?). Logo by asi mělo být co nejjednodušší vzhledem k tiskům a dalším reprodukcím.
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 22:03

BAFteam napsal/a:
Myslím, že ten obrázek ještěrek (horní) je opravdu shodný s "naším" logem ještěrky, který se u českých kačerů ujal. Jen na kolika autech a jiných předmětech se nachází!
Vzhledem k tomu, že používáme je "obrys" ještěrky, snad není třeba mít souhlas vydavatele/kreslíře (?).
Logo by asi mělo být co nejjednodušší vzhledem k tiskům a dalším reprodukcím.


Já myslel tohle provedení, nascanoval jsem to přímo z trička, mám ho už opravdu dlouho.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 23:06

...jééééžiši. Mám nějaký návrh a nevím, jak ho sem umístit !!! Prosíííím O POMÓÓÓÓC !!! Jak to udělat ???... :(
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#10 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2009 - 23:12

haleot napsal/a:
...jééééžiši. Mám nějaký návrh a nevím, jak ho sem umístit !!! Prosíííím O POMÓÓÓÓC !!! Jak to udělat ???... :(

http://www.geocachin...outez-logo.html
  • 0

#11 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 10:14

choze napsal/a:

- dodávejte pouze kompletní návrhy, "polotovary" nemohou být do slosování zařazeny


Náš (prokestom) polotovar nebyl myšlen jako soutěžní návrh, ale jako inspirace pro někoho, kdo má na ten soutěžní návrh "prostředky" a třeba mu chybí inspirace. :) Protože je pořízen z našich vlastních fotografií, nevisí na něm žádná autorská práva.



Edit:
P.S. Teď mě napadlo - tím chceš říct, že kromě toho našeho polotovaru nedorazilo vůbec nic???
  • 0
Sylvia999

#12 jirka73

jirka73

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 11:42

Přátelé, kamarádi, dovolím si reagovat jako grafik, kdysi profesionální, nyní ve výslužbě. Když jsem se o soutěži dozvěděl, chtěl jsem se pochopitelně zúčastnit, ale pravidla nejsou štastně postavená a tedy mě odradila: 1. Směšují se dohromady dvě profese. Grafik a webdesigner. Kreativních grafiků a zároveň webdesignerů opravdu moc neznám. 2. Opravdu není obvyklé, že se do soutěže dělá celý balík budoucí realizace. Udělejte soutěž na logo bez omezení a návrhů budete mít přehršel. Další modifikace vítězného návrhu zvládne každý průměrný DTP operátor a web webdesigner. Zapřemýšlejte prosím o těch pravidlech, byla by opravdu škoda takto odradit grafiky-kačery...
  • 0

#13 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 17:57

Sylvia999 napsal/a:
P.S. Teď mě napadlo - tím chceš říct, že kromě toho našeho polotovaru nedorazilo vůbec nic???

To ne, ale použitelný žádný...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#14 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2009 - 18:08

jirka73 napsal/a:
1. Směšují se dohromady dvě profese. Grafik a webdesigner. Kreativních grafiků a zároveň webdesignerů opravdu moc neznám.

Předně díky za reakci a názor. K této připomínce: myslím, že na vytvoření loga není třeba být webdesigner - ačkoli v jednom bodě požadujeme kompletní header, defacto stačí i umístit logo do vhodného jednobarevného pozadí.

jirka73 napsal/a:
2. Opravdu není obvyklé, že se do soutěže dělá celý balík budoucí realizace. Udělejte soutěž na logo bez omezení a návrhů budete mít přehršel. Další modifikace vítězného návrhu zvládne každý průměrný DTP operátor a web webdesigner.

Je na každém, jak svědomitě se k tomu postaví. Když to zjednoduším, tak pokud někdo vytvoří logo, které vhodně umístí do čtverce a obdélníku, má v podstatě práci hotovou. Tím, že jsme hned na začátek uvedli všechna použití loga jen předcházíme budoucím problémům.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#15 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2009 - 23:26

Našel jsem logo s ještěrkou
http://www.clker.com/clipart-1747.html

Disclaimer
Clker.com is a property of Brain Waves LLC, a Maryland Limited Liability Corporation.

To the best of our knowledge all cliparts on Clker.com are public domain. Please contact us (support at clker dot com) if you suspect otherwise. You may use these cliparts for any purpose you want including commercial. Some cliparts contain logos, products or people's pictures. You need to be careful when using such cliparts as their use is usually limited by laws, which differ from one country to another. Using someone else's trademark commercially can get you sued, and using someone's picture in a non-editorial way is largely prohibited in many places. You need to consult a legally competent source if in doubt.


Použití je libovolné. Třeba se hodí, třeba se nehodí ...
  • 0

#16 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 18:45

DUsoft napsal/a:
Našel jsem logo s ještěrkou
http://www.clker.com/clipart-1747.html

Disclaimer
Clker.com is a property of Brain Waves LLC, a Maryland Limited Liability Corporation.

To the best of our knowledge all cliparts on Clker.com are public domain. Please contact us (support at clker dot com) if you suspect otherwise. You may use these cliparts for any purpose you want including commercial. Some cliparts contain logos, products or people's pictures. You need to be careful when using such cliparts as their use is usually limited by laws, which differ from one country to another. Using someone else's trademark commercially can get you sued, and using someone's picture in a non-editorial way is largely prohibited in many places. You need to consult a legally competent source if in doubt.


Použití je libovolné. Třeba se hodí, třeba se nehodí ...


dyť je zašlápnutá :D.
  • 0

#17 autor_2

autor_2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 20:38

Bo.T.L. napsal/a:

gord napsal/a:
Jiří Moravec: Svět zvířat VII - Obojživelníci, plazi, Albatros, Praha, 1999, první vydání, 1984 stran, jesterka zemni, pokud se nepletu.

EDIT: asi se pletu, tohle ma podle jinzch odkayu jen 183 stran a ten atlas jich ma asi 800. Radeji se kouknu doma do knihovny.


Asi se pletaš. Ten nascanonavý obrázek je z mnohem staší knihy a jedná se podle popisu obrázku o Ještěrku zední. ;)


Už někdo odhalil tu pravou knihu? Nějak ztrácím přehled. Bo.T.L., ty ji máš?
  • 0

#18 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 11:26

Knihu už znám, jen z Albatrosu nereagují...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#19 autor_2

autor_2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2009 - 11:48

choze napsal/a:
Knihu už znám, jen z Albatrosu nereagují...


koukám na kontakty, zkusil jsi SMLUVNÍ ODDĚLENÍ?
http://www.albatros....anku=2005121901

Hlavou mi probíhá řada otázek bez odpovědí.
Má ztráta, naší staré dobré ještěrky, vliv i na samolepky a jiné užívání? Mohou nás postihovat za předchozí užívání?
Třeba schválíme nové logo s novou ještěrkou a do té chvíle nám povolí i ještěrku z albatrosu. Jaká se bude užívat?
  • 0

#20 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2009 - 6:35

ano, zkoušel používat se bude taková, která vyjde ze soutěže jako vítěz - pokud dostaneme povolení na staré logo, může se za čas udělat druhé kolo...
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama