Přejít na obsah


Fotka

Aplikace GCz, v. 0.0.31 - na hledání cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
299 odpovědí na toto téma

#1 Pampic

Pampic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2009 - 18:26

Požadavky: WM 5 PocketPC nebo WM6 Professional a novější verze, nainstalovaná aplikace Mobile Google Maps, připojení k internetu a musíte být zaregistrovaní na geocaching.com. Popis: Skvělý freewarový program na geocaching. V nastavení musíte vyplnit Vaše přihlášovací údaje z geocaching.com. Pak už jen jednoduše napíšete PSČ oblasti, kde chcete hledat cache a program vám vyhledá nejbližší cache v okolí. Po kliknutí na vybranou cache se zobrazí její vlastnosti - název, obtížnost, souřadnice a můžete si přečíst Description a Hint dále si ji můžete zobrazit na mapě (spustí se aplikace Mobile Google Maps) a pomocí GPS se můžete nechat navigovat. Stahujte zde : http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm
  • 0

#2 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 1:14

Pampic napsal/a:
Požadavky: WM 5 PocketPC nebo WM6 Professional a novější verze, nainstalovaná aplikace Mobile Google Maps, připojení k internetu a musíte být zaregistrovaní na geocaching.com.

Popis: Skvělý freewarový program na geocaching. V nastavení musíte vyplnit Vaše přihlášovací údaje z geocaching.com. Pak už jen jednoduše napíšete PSČ oblasti, kde chcete hledat cache a program vám vyhledá nejbližší cache v okolí. Po kliknutí na vybranou cache se zobrazí její vlastnosti - název, obtížnost, souřadnice a můžete si přečíst Description a Hint dále si ji můžete zobrazit na mapě (spustí se aplikace Mobile Google Maps) a pomocí GPS se můžete nechat navigovat.

Stahujte zde : http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm


................................................................................................

Velmi šikovný prográmek. Pěkně zpracovaný a dokonce se z něho dá i logovat. ;) A to propojení s aplikací Mobile Google maps je super nápad.
Ale samozřejmě kde je plus, tak musí být i mínus a to podle mně dosti velké.... prostě tento prográmek nemá volbu připojení GPSky. Chtěl bych připojit externí GPSku , ale program vyhledá pouze interní. :( Zkoušeno na přístroji HTC Kaiser.
  • 0

#3 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 8:58

Úžasnej prográmek! Už se nemusím při mých náhodných odlovech starat o to, abych měl někde v PPC nebo v GPS uložená data z PQ, potažmo GSAKu.
  • 0

#4 Bludi

Bludi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 11:04

Díky, vypadá to fakt geniálně. Hned odpoledne testnu v terénu :)
  • 0

#5 jakamil

jakamil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 11:17

Tak na HTC Artemis mi to nechodi. Vse probehne ok akorad kdyz se aktivuje GPS tak kontrolka na HTC sice blika, ale to je tak vse. Software data z GPS asi nedostava. Je to divne. Co u vas? Vse ok?
  • 0

#6 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 11:20

Docela pekne, zajimalo by me, jak ma udelane to ztahovani kesi podle PSC, protoze na GC.com tohle v CZ nefunguje.

jakamil - na HTC Kaiser mi to chodi v pohode, GPS normalne funguje
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#7 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 11:49

Nešlo by místo zadávání PSČ nebo adresy zadávat souřadnice (připadně je načíst z GPS)? Ve městě to může fungovat dobře, ale někde v lesích by s tím mohl být problém :)
  • 0

#8 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 12:14

lubik napsal/a:
Docela pekne, zajimalo by me, jak ma udelane to ztahovani kesi podle PSC, protoze na GC.com tohle v CZ nefunguje.


Co třeba přes tuhle službu: http://www.geonames.org/postal-codes/
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 12:32

S tim PSC mi to vzdycky vrtalo hlavou, k cemu je to vlastne dobre. To jako kdyz se nekde nahodne ocitnete a chcete tam lovit, tak vite jake je tam PSC? Ja tedy ne, vy ano? Kdyz to umi pracovat s GPSkou, umi to hledat kese podle aktualnich souradnic z GPSky? Nebo musite zvonit na prilehlych domacnostech a ptat se je na smerovaci cislo? ;)
  • 0

#10 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 12:34

Mám stejný názor.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#11 Bludi

Bludi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 12:36

Podle PSČ to nevyhledá. Ale tváří se to tak, že si to bude brát data z GPS, je to patrné na těch screenech, co jsou pod odkazy na stažení. Prakticky otestuji po práci, přeci jen satelity se v budově hledaj těžko a okno daleko :) Nicméně interní GPS, na MIO 701 to našlo bez problému.
  • 0

#12 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 12:42

LudekV napsal/a:

Co třeba přes tuhle službu: http://www.geonames.org/postal-codes/


To je docela pekny, zadas PSC a vyplivne to mesto i s GPS souradnicema, ale bohuzel jak jsem zjistil je to dost nepresne. Zadal jsem si tam sve PSC a hodilo mi to asi 1,5 km mimo mesto, a myslim, ze tohle tam pouzite nema, kdyz jsem dal ztahnout kesky podle meho PSC tak to celkem pekne ztahlo zhruba z centra mesta.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#13 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 12:52

Bludi napsal/a:
Podle PSČ to nevyhledá. .....


V ramci Search for geocaches to vyhledava bud podle PSC nebo podle kodu kesky a v tom ramecku Search for Nearby Geocaches to vyhleda podle aktualnich souradnic. Podle toho PSC to vyhledava celkem presne, ale nejni to dokonaly, hleda to totiz i v cizine.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#14 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 12:54

Tak uz je to jasny, na GC.com jde vyhledavat podle cisel PSC i v CZ!!!
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 13:10

No, hleda to, ale blbe. Musis mit kliku a tebou zadane cislo nesmi existovat v nejakem jinem statu. Coz nejak o vsech nasich smerovackach neplati.
  • 0

#16 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 13:12

Jj, je to presne jak pises, no treba to jeste casem doladi, ze tam pujde vybrat i stat.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#17 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 13:36

S pouzitim interni GPSky v mobilu hodne pouzitelna vec, jak si zjistit v pripade nouze souradnice, nebo nakouknout do listingu. Na HTC HD to maka suprove.
  • 0

#18 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 16:28

Test na Kaiserovi: výsledek paráda. Zadat si účet na GC.com, pak v options zaškrtnout Hide finds a pak se vykašlat na nějaký PSČ a kliknout na "Search for Nearby Geocaches" a je to. Konečně mám paperless verzi geocachingu pro tradiční kešky. Nezbývá, než zvolat třikrát hurá zakladateli tohoto vlákna a čtyřikrát hurá programátorovi :D Díky
  • 0

#19 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 13:23

je to opravdu super, ale má to jednu velkou vadu, že to nelze použít offline, pak by to byla bomba. Jinak jsem tím zkusil zalogovat a jelikož mám tu cache na watchlistu, sice mě přišel můj log mailem, ale u cache na gc.com není, což je divné, no nic budu ještě chvíli čekat :)
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#20 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 18:17

Me se zase prave libi, ze je to vzdy aktualni online ;) Na offline kesky se da pouzit kesovadlo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama