Přejít na obsah


Fotka

jak na finalku s klíčem pro zámek?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 hemerojd

hemerojd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 17:48

naskytla se mi unikátní možnost založit nebývale velkou cache. Ale jediná možnost jak ochránit finalku je zámeček na klíč. Chtěl jsem se zeptat jak se řeší tyto situace. Ještě jsem takovou nenašel ale určitě někdo budete mít nějaké zkušenosti jak zacházet s klíčem. Mám strach aby někdo klíč nevzal, nebo aby třeba nevyměnil zámek a cache pak byla navždy zavřená. Děkuji za rady jak to vyřešit. Co se týče zámku na kód, který by vyřešil strach o klíč. Tak asi takový není. Je potřeba aby měl přístup ze spodní strany.
  • 0

#2 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 18:03

Takto resenou cache najdes tady GC1E4YB Na souradnicich najdes schranku a klicek k ni najdes kousek od ni podle napovedy v textu a vlastne i fotonapovedy
  • 0

#3 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 18:21

Taky jsem řešil podobný problém. Zámek klidně můžu do keše doporučit, myslím si, že je to příjemné zpestření multinky. Třeba u své kešky mám obyčejnej visací zámek za 30 korun, aby se do ní kačer dostal, musí najít mikrošku s klíčkem. No a když se postupně ztratěj všechny 3 klíčky, příjdu s kleštěma, fik, dám tam zámek novej a hurá odznova;)
  • 0

Cache non verba


#4 hemerojd

hemerojd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 18:51

Děkuji za rady, ale v mém případě právě zámek za 30 kč asi nepujde použít. Na schránce je trotiž trubkový kryt na zámek, právě proti přecvaknutí. Tudíž ztráta klíčů by vedla k zamknutí navždy. No budu to muset ještě promyslet. Díky
  • 0

#5 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 18:56

V tom případě to chce fabkový zámek u kterého jdou klíče nechat dodělat a v případě poškození jde vložka bez problémů odvrtat, zámek otevřít a vyměnit.
  • 0

#6 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 18:56

Tak si nech nabrousit dost klicu do zasoby, pripadne kdyby to neslo, tak az budes mit posledni klic, vymen zamek a dej opet takovy, ke kteremu budes mit klicu vic... :-)
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#7 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 18:58

Doporučuji do poslední stage aspoň dva klíče a ke každému jednoduchý vzorec pro výpočet souřadnic finálky - s využitím předchozích indicií. Tak ani náhodný nálezce znalý nějaké navigace nemá šanci zjistit k čemu ten klíč je. Pravděpodobnost nenalezení se zvyšuje se vzdáleností stage s klíčem od finálky. Jeden klíč od zámku si nechat a až všechny klíče z poslední stage zmiznou (a oni zmiznou), nechat udělat nové.
  • 0

#8 hemerojd

hemerojd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 19:09

Děkuji za nápady, místo abych pracoval přemýšlím nad zámkem... Asi to jinak nepůjde než dát klíč dostatečně daleko od finálky. Ale zase pak přinutit nálezce, aby šel zpět s klíčem, no nevím. Bude to muset být dost obtížná hádanka, aby se na ní nedostal jen tak někdo z plezíru. díky
  • 0

#9 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 19:12

A nebo to opravdu vyřešit visacím zámkem s kódem. Nějaké se určitě dělají. Něco jsem jen tak pro zajímavost našel...
http://www.sezam.cz/...aci-zamek---kod
http://www.eddy.cz/9a.html

takovej off-topic: nevíte někdo, jak ty dlouhý odkazy předělat do klikatelnýho slova? Ve foru to tady hodně lidí používá a já na to eště pořád nepřišel...:( Díky.
  • 0

Cache non verba


#10 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 19:33

takovej off-topic: nevíte někdo, jak ty dlouhý odkazy předělat do klikatelnýho slova? Ve foru to tady hodně lidí používá a já na to eště pořád nepřišel...:( Díky.


OT odpověď: {url=http://neco}text{/url}
místo složených samozřejmě přijdou hranaté závorky
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#11 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 19:37

LudekV: Díky moc za radu, nakonec to není až tak složitý:)
  • 0

Cache non verba


#12 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 21:09

Aby lidi vraceli klíče, tak by bylo vhodné, aby se kolem schránky s klíči museli vracet od finálky. Pak mají o důvod míň klíč nevracet (lenost).
  • 0

#13 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 21:19

Ještě i vzdálenost stage s klíčkem od finálky by neměla být příliš velká.
  • 0

Cache non verba


#14 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 21:58

kamen napsal/a:

takovej off-topic: nevíte někdo, jak ty dlouhý odkazy předělat do klikatelnýho slova? Ve foru to tady hodně lidí používá a já na to eště pořád nepřišel...:( Díky.



http://tinyurl.cz/0g6


stačí zadat http://tinyurl.cz a tam vložit dlouhou adresu
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#15 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 22:20

Take mam jednu takto resenou kes viz. GC1GH9Q Ale pred tydnem ji bohuzel nekdo ukradl, a zmizela i prvni stage s klickem. Protoze je zamek integrovany, mam obavy ji obnovit, aby se to neopakovalo.:(
  • 0

#16 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 22:36

zamek je zacvakavaci,nebo se musi zase zamknout? pokud by byl zacvakavaci tak 1. stage pixlu s 50 klickama a u finalky pixlu na vraceni klicu,a jednou za cas to obejit a klice od finalky zase donest na 1. stage :)
  • 0

#17 Walker_Team

Walker_Team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 9:12

Nejsnadnějším řešením je použití kódového visacího nebo lankového zámku nějak chráněného před povětrnostními vlivy, například http://tinyurl.cz/0gd je řešení s kódem na spodní straně, ale je to o ceně takže lepší mi připadá http://tinyurl.cz/0ge kde je podstatně lepší cena i vzhled, ale třímístný kód je u něj již stanoven z výroby, nelze jej změnit, naproti tomu má možnost nouzového odemknutí zámku klíčem, tak jen vybírat ;)
  • 0
Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde ...Antoine Saint Exupery

Nokia E50 + BT GPS modul Evolve, Garmin eTrex, HTC P3300

#18 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 10:51

U zámků s kódem jsem se vždy bál, aby někdo neopatrným zacházením nezměnil kód, to bych musel zámek ucvaknout a pořídit nový... Zámek, u kterého nejde změnit kód je fakt dobrá volba. Když by byl kód v hintu, tak si myslím, že je to akceptovatelné i jako tradiční keš. Akorát chudáci ti, kteří s sebou nemají hint nebo připojení na net ;)
  • 0

#19 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 11:02

A co zapsat ten kod do nazvu kese, ten snad ma sebou kazdy.
  • 0
MaFa

#20 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 11:10

Taky dobrý nápad :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama