Přejít na obsah


Fotka

SmartMaps


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 cermi

cermi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 15:44

AHoj všem. obracím se na vás, čtenáře tohoto fóra, s menším problémem. Ve svém pda SE X1 (WM6.1) mám nainstalovány SmartMaps s turistickým mapovým podkladem 1:5000. Ze serveru geocaching.com jsem si stáhl LOC soubor s asi 10 keškami, ale vůbec se mi nedaří kešky dostat do SmartMaps a zobrazit je na mapě. Zkoušel jsem vše, ale nezobrazím je. Zatím lovim vždy jednu kešku podle "kompasu", ale rád bych si zobrazil všechny kešky na mapě. Víte někdo co s tím. Díky za rady
  • 0

#2 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2009 - 22:46

Nejdřív jsem to sem chtěl napsal, ale našel jsem na PC uložené recenze a jsem od přírody líný. Napiš mi email a já Ti pošlu několik stažených recenzí na SmartMapy včetně recenze zaměřené na geocaching. Taky jsem se podle nich učil. Mapy jsou super na přiblížení a orientaci v terénu. Ale i když mají šipku a vzdálenost, pro dohledání keše není nad Garmina. A kam vůbec soubor LOC na PDA ukládáš? Musí být ve složce poiimport (v smartmaps).
  • 0

#3 Keddie

Keddie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 15:57

Mohu potvrdit. Gerdik je horzně línej. Vytáhnout ho na keše dá strašnou práci. :) Těmi recenzemi myslí asi moje články na PDA Softu. Ten, který pojednává o práci s body ve Smart Maps je zde: http://www.pdasoft.c...rticle&sid=3490 . Snad ti pomůže.
  • 0

#4 cermi

cermi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 17:09

LOC nahrávám do poiimports, tak jak říká nápověda, ale na mapě se mi nezobrazí ať dělám co dělám a to to verze 2.8.8 umí také. Asi se poohlédnu po v3.....
  • 0
Vložený obrázek

#5 cermi

cermi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 21:14

Tak jsem si prostudoval všechny ty recenze. Vše OK díky. Asi jsem narazil na problém, že verze 2.8.8 neumí LOC soubory z geocaching.com zpracovat? Resp. mám otázku, je-li to opravdu tak?
  • 0
Vložený obrázek

#6 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2009 - 21:25

cermi napsal/a:
Tak jsem si prostudoval všechny ty recenze. Vše OK díky. Asi jsem narazil na problém, že verze 2.8.8 neumí LOC soubory z geocaching.com zpracovat? Resp. mám otázku, je-li to opravdu tak?

Odpověd asi najdeš na stránkách SmartMaps. Ale můžeš zkusit LOC natáhnout do Skrýšotlače a z něj vyexportovat soubor GPX. Nedostaneš sice plnohodnotná GPX, ale pro souřadnice do map by to mohlo stačit.
  • 0

#7 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2009 - 18:45

Zkusil jsem si stáhnout zkušební verzi SmartMaps a trochu s tím experimentuju. Narazil jsem ale na problém, který je podle mne naprosto zásadní: Jak si vytvořím nový bod na přesně daných souřadnicích? Žádnou takovou možnost jsem tam neviděl ale bez toho si prostě v terénu nezadám souřadnice finálovky multiny.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#8 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 5:25

Jestli máš verzi 3, pak na mapě podrž stylus a v menu, které se zobrazí, zvol "Pozice". Můžeš se na bod nechat hned navigovat nebo si ho uložíš v "Body - Uložit". Taky jsem to hledal docela dlouho...;)
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#9 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 5:42

choze napsal/a:
Jestli máš verzi 3, pak na mapě podrž stylus a v menu, které se zobrazí, zvol "Pozice". Můžeš se na bod nechat hned navigovat nebo si ho uložíš v "Body - Uložit".

Taky jsem to hledal docela dlouho...;)


Možnost ukázat kamsi na mapu a zadat si to jako bod jsem objevil taky. Ale to není použitelné pro souřadnice finálovky. Hledám to co mají všechny GPS i ten Trekbuddy: zadat nový bod a vyplnit jeho souřadnice.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#10 Keddie

Keddie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 9:55

Tak zkus to, co píše choze: Přidrž na mapě prst, zvol tlačítko Pozice. Objeví se okno se souřadnicemi bodu, kde jsi držel prst či stylus, které se dají pohodlně upravovat. Dokonce si můžeš vybrat z různých formátů souřadnic. Až to budeš mít, můžeš se na bod rovnou nechat navigovat (tlačítko s jednosměrkou) nebo si bod uložit (tlačítko s Disketou). Jedinou nevýhodou je, že takto vytvořený bod již nemůžeš upravovat. Můžeš pouze založit další.
  • 0

#11 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 16:00

Tak zpět, mám PDA v ruce a ono to tam skutečně je... sypu si popel na hlavu...:o
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#12 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2009 - 21:03

Ozývají se dotazy na popis Smart map.
http://www.smartmaps...tazeni/manualy/
nebo Keddieho recenze http://www.pdasoft.c...php?name=Search (do vyhledávání dejte smartmaps).
Lovu zdar.
  • 0

#13 honza-pavla

honza-pavla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 18:23

Ahoj, mám dotaz ohledně exportování .loc respektive .gpx souborů do Smartmaps v PDA (Asus 696). Konkrétně se jedná o to jak naexportovat celý listing cache nebo alespoň s velikostí a hintem? Nyní to dělám tak, že stáhnu .gpx soubory požadovaných keší (buď jednotlivě, nebo přes PQ) a importuju do Smartmaps. V mapě se mi pak zobrazí nový bod. Pokud jej rozkliknu vidím jméno keše, ownera, typ keše (tradiční, mystery, multi…), obtížnost a terén (1.5/3), souřadnice a pak www stránky. To je fajn, ale potřebuji minimálně ještě velikost a hint by nebyl také špatný. Tyto informace pak musím do vytvořeného bodu napsat ručně (trochu pracné, ale lepší než zapisovat celý bod ručně jak jsem to dělal dřív). Poradí někdo jak naimportovat jednoduše důležité informace o keši do PDA? .loc soubory neimportuji, protože nevím k čemu jsou (obsahují pouze jméno keše, ownera a www stránky což .gpx soubor obsahuje také + ještě něco navíc). www stránky ať z .loc nebo .gpx nejdou stejně otevřít. Píše to hlášku: Stránku nelze najít. Zkontrolujte název a opakujte akci. A i kdyby to šlo, v terénu nejsem on-line. Jinak díky podrobným Smartmapám Prahy v měřítku 1:10 000 lovím po Praze a blízkém okolí téměř bez GPS. Zapínám jí pouze pokud je keš v nějakém parku, nebo lese a nemůžu ji dohledat (zelená plocha bez záchytných bodů).
  • 0

#14 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2009 - 19:58

No to jsem nestudoval. Řešil bych to buď vhodným exportem z GSAKu nebo GeoGetu. Já to řeším tak, že mám v PDA nainstalovaný i GPXSonar (tuším že je zadara). Pak stačí jeden kompletní GPX soubor - naimportovat do SmartMap a pak ještě otevřít v GPXSonaru. Tam máš všechny údaje včetně kompletního listingu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama