Na mapách od Seznamu lze zjistit GPS souřdnice bodu, objektu apod.Jak je jednoduše přepočítat na souřadnice pro GPSku, aby zmizely ´ a ". Díky za radu, začínám
Přepočet souřadnic pro GPS
Vytvořeno od
petan7
, Apr 07 2009 14:19
3 odpovědí na toto téma
#1
Publikováno 07 April 2009 - 14:19
#2
Publikováno 07 April 2009 - 14:35
Převod mezi souřadnicemi je dobře popsán na Wikipedii:
http://wiki.geocachi...rmát_souřadnice
Pokud potřebuješ zadávat souřadnice z mapy do GPSky nebo do MapSource (a z toho to pak třeba posílat do GPSky), máš 2 možnosti:
- převést souřadnice do požadovaného formátu
- změnit si na dobu zadávání do GPSky (mapsource) formát souřadnic v GPSce (mapsource). Co se týče znaků ' a '', tak ty se tam prostě nepíšou, stejně jako se tam nepíšou stupně (°)
#4
Publikováno 07 April 2009 - 15:55
V slusnych gpskach ide zmenit format zobrazovanych suradnic aj na format v minutach a sekundach (' a "), kde sa da zadat a po ulozeni bodu si ho zmenit na format ktory ti vyhovuje viac :)petan7 napsal/a:
Na mapách od Seznamu lze zjistit GPS souřdnice bodu, objektu apod.Jak je jednoduše přepočítat na souřadnice pro GPSku, aby zmizely ´ a ". Díky za radu, začínám
Zalezi od GPSky ktoru mas. Ak to nepodporuje, neni az taky velky problem prepocitat suradnice aj rucne. Ide len o vyjadrenie cisla X/60.
2 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů