Přejít na obsah


Fotka

podvodní cache v CR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 16:51

no nakej cas se potapim a zajimalo by me zdali v CR existuje nejaka 5-tkova potápěčská cache, tak trochu jsem premýšlel o tom neco takového zaoižit ale asi by byl v našich zemích problém s viditelností pod vodou.. jestli neco uz v cr existuje tak mi sem prosím dejte odkaz... a jaký by byl váš názor na podvodni cache v CR? ;)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#2 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 16:57

http://www.geocachin...aspx?wp=GC1DG2J
http://www.geocachin...aspx?wp=GC116AF
Myslím, že obě jsou pod vodou.
  • 0

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:00

Jednu mam kousek za barakem : GC1DG2J A pak jeste tato ma suchozemskou i potapecskou verzi : GC19DPE
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:00

Osobně ji nemám odlovenou, ale je to jediná "podvodní", o které jsem slyšel. GC1D8DG
  • 0

#5 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:06

Tomaaas: Ta Dalesicka nevypada, ze by byla pod vodou ale spis jen na ostruvku ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:08

Než jsem je vyjmenoval, již to sem Kapsa dal...
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:09

no ne to se nám to tu začíná rozrůstat :), tak doufám že až se oteplí a pude to bez neoprenu tak bych byl rád kdyby aspoň jedna dopadla
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#8 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:10

každopádně vám všem dík za nějaké tipy ;)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#9 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:12

honzahais napsal/a:
no ne to se nám to tu začíná rozrůstat :), tak doufám že až se oteplí a pude to bez neoprenu tak bych byl rád kdyby aspoň jedna dopadla


Budu ti drzet palec ale pokud se nepletu, tak ta Slapska je prilis hluboko na potapeni jen tak, bez niceho ....
Podle dostupnych info je v hloubce cca 9 metru ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#10 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:18

no 9m to je tak na hranici... tochu se rozkoukat a zase zpátky nahoru... kdyz bude videt tak treba po par pokusech pude.. hloubka je s ploutvema-a maskou ešte zvládnutelná ale po více ponorech za sebou se clovek rychle unaví...
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#11 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:26

Asi jak kdo, ja bych se jen tak nepotopil ani do poloviny a to (pry) vypadam jako velryba .... :D Nicmene je to opravdu vyzva a tak o ni taky uvazuji. Nicmene nechat si ji nekym jinym vytahnout mi prijde zbabele a tak se pomalu rozhlizim po znamych, kdo by mi pujcil vybavu a pro sichr i asistoval ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#12 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:34

jo jo pučit si cajk by taky šlo, ale bez dostatečných zkušeností s potapěnim s kyslíkem je to daleko nebezpečnější nez jen tak na "hubu", myt sebou nejakeho trochu zkusenejsiho potapku aspon s OWD kurzem by určitě nebylo k zahození... no ja pro sebe bych to mozna povazoval za nutnost i kdyz jsem jeden ponor s flaškou absolvoval...
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 17:43

Ono by se asi taky vyplatilo sledovat stav vody, hladina kolisa a v sussim obdobi by to mohlo byt preci jen aspon o 1 - 2 metry snazsi. No nic, asi to prokonzultuju s nekym zkusenym ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 18:06

Ono ve sladký vodě je na houno, že nic nevidíš - nejenom samotná viditelnost, ale v tý hloubce už i tma jak v pytli. Takže na ponor na nádech tápeš - tuplem, když si uvědomíš, že cestou dolů "uhneš" klidně o dva metry i víc. To aby sis udělal "kotvu" se špagátem z toho člunu a nějakej systém... a když pak najdeš, seš v devíti metrech (2-3 dekomprese) schopnej vydržet natolik, abys moh šroubovat tou devatenáctkou klíčem, nebo co to tam píšou? Navíc, stejně tam je zima - takže bez neoprenu to taky moc nepůjde. Bez tréninku, kolik myslíš, že uděláš těch ponorů s vyrovnáváním tlaku, než ti začne hučet v bedně? Dvacet? Bude to stačit na nalezení, odšroubování, vrácení? Druhej den budeš volat andělíšky a zubaře - pro tlak v dutinách. Tak ti nevim :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 18:11

Citecka: Sroubuje se az venku, jinak je tam jen zahaknuta. V tom ostatnim ale souhlas, neni to zadna legranda ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 18:21

GCK0KJ Finalovka sice neni pod vodou, ale je nutne se potopit pro ziskani indicii...
  • 0

#17 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 18:26

Sice to není přímo až tak potápěčská, ale pod vodou je: GC134NW
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#18 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 18:40

Citecka: jak uz kapsa napsal tak cache se neloguje pod vodou ale na clunu nebo na brehu , sice jsem už neco napotapěl v moři. max ponor do neco malo pres 11m ale pravidelny trening nemam ... pri delsi dobe potapeni. jsem s dutinama pri pečlivem vyrovnavani tlaku nikdy problemy nemel.. ano ve sladke vode vetsinou moc vidět neni ale zato to ma jednu vyhodu.. a to vyrazně menší výtlak takže je snadněji potápí do hloubek než ve slané vodě.. no pri toše šteští by to šlo zvládnout za 3-4 ponory 1. po zameřeni GPS .zalozeni kotviciho bodu u vraku a odhadnuti umisteni schranky. 2. po kotvicim lane k vryku a vyzvednout cache... 3. vraceni schánky ... 4. pokus navíc..
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 20:40

Já neříkal, že to nejde :) ale že to může bejt fuška. Na druhou stranu, auto není nejmenší, tak by se dalo najít. Jestli to nemusíš šroubovat pod vodou, dobře. Ale na 4 ponory to moc nevidím... možná pro free divera :) co tam vydrží dvě minuty. Jestli to neznáš, nedostaneš se napoprvý a asi ani napodruhý ani dolů (tma, ztráta orientace, zima, panika). A i když to znáš, budeš potřebovat svítilnu a skoro jistě i ten neopren. To už je k bombě fakt jen krok :) Ale taky bych si to zkusil :) už jsem to nedělal víc jak deset let. Houby, patnáct :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 23:33

Jéžíšmarjá chlapi ... vám nestačí vyhrabat krabičku pod pařezem? Vy musíte i 9m pod vodu? No - budu vám držet pěsti. Až to bude hotový, napište sem (nebo aspoň pozůstalí) jo? Fandím! :o
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama