Přejít na obsah


Fotka

Pár zvídavých otázek ohledně GC/TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Atisa

Atisa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 9:17

Zdravím, zajímalo by mě, co se stane s Geocoinem, když doputuje na určené místo? Dále, co má geokešer dělat, když najde GC/TB poškozený nebo jej omylem poškodí? (Ne, že by se mi to stalo.) Nakonec ještě hloupá otázka. Můžu ke GC přiložit lísteček s místem, kam putuje? Zjistila jsem totiž, že se zřejmě díky nevědomosti vrátil asi 200 km nazpět. Děkuji za zodpovězení a případně se omlouvám, jestli zde tyto otázky už někde byly řečeny, ale nikde jsem to nenašla.
  • 0

#2 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 9:25

- Kdyz doputuje na misto kam putuje tak si ho owner bud vyzvedne a nebo mu v listingu zmeni ukol - treba se vratit zpatky - Poskozeny GC jsem nevidel, na minci neni moc co poskodit a ty vychytanejsi mince co maji pohyblivy casti se moc neposilaj. Co se tyce poskozeni TB tak je na tom kdo to najde jestli to chce spravit pokud to jde, nebo to dat do pytlicku at je to pohromade a nebo proste nechat byt - listecek u GC je dobra vec
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#3 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 9:27

zajímalo by mě, co se stane s Geocoinem, když doputuje na určené místo?

To co vlastnik chce, vetsinou zmeni listing na GC.com. Takze to zalezi na tobe.

Dále, co má geokešer dělat, když najde GC/TB poškozený nebo jej omylem poškodí?

Kontaktovat vlastnika a domluvit se s nim.

Můžu ke GC přiložit lísteček s místem, kam putuje?

Jasne, ale ne vzdycky to pomuze. Hlavne ten listecek musi odolavat vode a spine. Ne vsechny kese jsou suche a ciste.
  • 0
MaFa

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 9:43

Atisa napsal/a:
Můžu ke GC přiložit lísteček s místem, kam putuje?


Listecek je opravdu dobra vec a hlavne v pripade, ze ma coin nejaky konkretni ukol (treba putovat jen smerem na vychod). Casto se totiz stane, ze coin nekdo z cache vyzvedne a az doma se z netu dozvi ukol, takze se snadno stane, ze jej nemuze splnit ani mu pomoct ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 10:13

Lístek, je sice dobrá věc, ale má jednu nevýhodu, stává se pak, že coin leží i pár měsíců v keši. Nálezci keše si jej nevšímají, protože mu nemohou pomoct v úkolu, nebo si jej pouze discovernou s poznámkou, že jej nechali na místě, protože mu v úkolu pomoct nemohou. Pak jsou další kačeři, kterým je jedno i co je na přiloženém lístku a vezmou jej kamkoliv. Měl jsem coin, který měl putovat do konkrétní keše v Las Vegas a měl u sebe i trojjazyčnou kartičku s úkolem, ale pár set kilometrů od cíle jej nálezce keše vyzvedl, s tím, že jej bere na Aljašku :o a od té doby žádně stopy po kačerovi, ani coinu.:(
  • 0

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 11:05

Ruvit napsal/a:
Lístek, je sice dobrá věc, ale má jednu nevýhodu, stává se pak, že coin leží i pár měsíců v keši. Nálezci keše si jej nevšímají, protože mu nemohou pomoct v úkolu, nebo si jej pouze discovernou s poznámkou, že jej nechali na místě, protože mu v úkolu pomoct nemohou. Pak jsou další kačeři, kterým je jedno i co je na přiloženém lístku a vezmou jej kamkoliv. Měl jsem coin, který měl putovat do konkrétní keše v Las Vegas a měl u sebe i trojjazyčnou kartičku s úkolem, ale pár set kilometrů od cíle jej nálezce keše vyzvedl, s tím, že jej bere na Aljašku :o a od té doby žádně stopy po kačerovi, ani coinu.:(

To víš, Aljaška ... kruté místo. ;)

Ale kartičku, kam dále, vždy uvítám. Na orientaci, zda to mám nosit do kešky, která je 500m daleko, to stačí.
  • 0

#7 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 14:36

Lísteček jsem přiložil ke všem svým coinům. Vždycky ho zalepím do fólie, aby vydržel, napíšu na něj, že se jedná o geocoin, že si ho dotyčný nemůže nechat a že ho má poponést do další keše. Z jedné strany to mám česky, ze druhé anglicky. Dělám to hlavně proto, že jsem do světa poslal už pár specialit, které moc jako geocoin nevypadají a nerad bych, aby si je někdo omylem nechal na poličce.
  • 0
Qstarz BT-q1000x GPS modul/track logger, HTC Touch Pro2

#8 xdarebak

xdarebak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 16:13

Ruvit napsal/a:
...ale pár set kilometrů od cíle jej nálezce keše vyzvedl, s tím, že jej bere na Aljašku :o a od té doby žádně stopy po kačerovi, ani coinu.:(


Buď v klidu, akorát ho sežral medvěd (btw. i s coinem) :)
  • 0
Vložený obrázek

#9 Atisa

Atisa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 16:20

Takže bych si teoreticky mohla koupit Geocoin a vyslat jej třeba až za oceán, i když bych věděla, že si tam pro něj nebudu moct přijet? Pak bych změnila listing, aby se zas vrátil domů. Může se takto do dalekých krajin vyslat jakýkoliv GC nebo to musí být nějaký speciální? A může být vyslán opravdu kamkoliv, např. do Afghánistánu? :-D
  • 0

#10 xdarebak

xdarebak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 16:29

Atisa napsal/a:
Takže bych si teoreticky mohla koupit Geocoin a vyslat jej třeba až za oceán, i když bych věděla, že si tam pro něj nebudu moct přijet? Pak bych změnila listing, aby se zas vrátil domů.
Může se takto do dalekých krajin vyslat jakýkoliv GC nebo to musí být nějaký speciální? A může být vyslán opravdu kamkoliv, např. do Afghánistánu? :-D


je úplně jedno kam jej vyšleš, to záleží jen a jen na tobě :) důležité je aby měl trackable číslo, které je aktivované. Zatím jsem však nenarazil na GeoCoin bez trackable čísla :)
  • 0
Vložený obrázek

#11 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 16:31

Atisa napsal/a:
Takže bych si teoreticky mohla koupit Geocoin a vyslat jej třeba až za oceán, i když bych věděla, že si tam pro něj nebudu moct přijet? Pak bych změnila listing, aby se zas vrátil domů.
Může se takto do dalekých krajin vyslat jakýkoliv GC nebo to musí být nějaký speciální? A může být vyslán opravdu kamkoliv, např. do Afghánistánu? :-D


Teoreticky můžeš poslat gc/tb kamkoliv (pokud tam je nějaká keška),ale nedělal bych si zase přehnané naděje,že dorazí tam,kam chceš.Ty co mi prošly rukama se potulovaly kdekoliv,aniž by si někdo lámal hlavu s úkolem.Ty ,které mají zůstat v ČR jsou za chvíli v USA a ty z ciziny zase přiveze nějaký čr kačer a už odsud nevyjedou;)
To už mají více nadějí na úspěch gc/tb,které chtějí putovat třeba podél vody,nebo na horách,vyhlídkách apod ,než ty,co mají dojet do konkrétní cache,nebo města.
  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 17:25

Ještě bych si dovolil připomenout, že je dobrej nápad poslat GC tam, kde už alespoň jedna keš je... třeba ten Afghánistán, to mi přijde jako značný optimismus do budoucnosti :D :D

I když, kdo z vás už měl TB v Lybii? My jo, heč! I když, ten TB o tom zřejmě vůbec neví... :)
http://www.geocachin...aspx?id=1751414
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 20:14

Ruvit napsal/a:
Lístek, je sice dobrá věc, ale má jednu nevýhodu, stává se pak, že coin leží i pár měsíců v keši. Nálezci keše si jej nevšímají, protože mu nemohou pomoct v úkolu, nebo si jej pouze discovernou s poznámkou, že jej nechali na místě, protože mu v úkolu pomoct nemohou. Pak jsou další kačeři, kterým je jedno i co je na přiloženém lístku a vezmou jej kamkoliv. Měl jsem coin, který měl putovat do konkrétní keše v Las Vegas a měl u sebe i trojjazyčnou kartičku s úkolem, ale pár set kilometrů od cíle jej nálezce keše vyzvedl, s tím, že jej bere na Aljašku :o a od té doby žádně stopy po kačerovi, ani coinu.:(

Treba je sezral oba medved... :)
  • 0
Není keš jako keš...

#14 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 20:49

Zatím jsem však nenarazil na GeoCoin bez trackable čísla

To se pletes, takovy Coiny se prodavaji, nejsou urcene na cestovani ale do sbirky - jsou dokonce levnejsi. Nazyvaji se Geocoins NonTrackable, jsou stejny jako normalni, jenom nemaj trakovaci cislo.

Ještě bych si dovolil připomenout, že je dobrej nápad poslat GC tam, kde už alespoň jedna keš je... třeba ten Afghánistán, to mi přijde jako značný optimismus do budoucnosti

Videl uz jsem TB, ktery mel za ukol dostat se na Madagaskar, jeste v dobe, kdy tam zadna kes nebyla. A jen ji tam nekdo zalozil, tak tam ten TB docestoval.

Takže bych si teoreticky mohla koupit Geocoin a vyslat jej třeba až za oceán, i když bych věděla, že si tam pro něj nebudu moct přijet? Pak bych změnila listing, aby se zas vrátil domů.
Může se takto do dalekých krajin vyslat jakýkoliv GC nebo to musí být nějaký speciální? A může být vyslán opravdu kamkoliv, např. do Afghánistánu?

Jasne ze muzes, musis ovsem pocitat s tim, ze ne vzdy svuj ukol splni. Ja to nechavam spis nahode, i kdyz mame treba GC v Kanade, kam se dostal zkratkou pres Mexiko - ukolem je docestovat do nejstarsi kese. Taky tu kdysi byl odkaz na TB (z Cech), ktery byl na jiznim polu - pak vlastnik jednoduse zavelel k navratu.
  • 0
MaFa

#15 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 6:23

MaFa napsal/a:
To se pletes, takovy Coiny se prodavaji, nejsou urcene na cestovani ale do sbirky - jsou dokonce levnejsi. Nazyvaji se Geocoins NonTrackable, jsou stejny jako normalni, jenom nemaj trakovaci cislo.


Tohle bych osobne nepovazoval za Geocoin
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#16 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2009 - 10:56

My raději dáváme lísteček ke každému GC/TB, co posíláme do světa. Je zalaminovaný ve folii, z jedné strany CZ a z druhé EN. Nejde ani tak o úkol (pro nás), ale hlavně pokud je coin třeba netradičního tvaru a vizáže, tak aby nebyl nějakým začátečníkem považován za trade předmět. Tj hlavní na lístečku je info, že to není předmět na výměnu, ale že se jedná o GC/TB, odkaz na gc.com s poznámkou, ať ho pošlou zase dál a nezapomenou zalogovat. Každý GC/TB dáváme do malého uzaviratelného sáčku, takže k tomu jen přihodíme tuhle malinkou cedulku, pro jistotu ... K úkolům - čím složitější to bude úkol, tím je větší šance, že bude item někde stát. Když dám GC/TB s lístečkem do keše vedle domu a napíšu mu, že jeho cílem je jižní pól, tak se zřejmě v této keši zabydlí na hodně dlouho. Na druhou stranu je pak ze splněného úkolu větší radost než když jen "cestuje po světě". Snažíme se dát našim GC/Tb takový úkol, aby nevylučoval jedno s druhým .) Pokud dáme konkrétní úkol (například chci vidět Eifelovku v Paříži), tak do listingu předmětu ale zvýrazníme, že to nemusí být hned a přímá cesta, ale že se rád podívá na jiná zajímavá místa a potěší hodně geolovců. Tak je zaručeno (lze-li to vůbec), že kdo pojede do Paříže, vezme ho sebou na úkol, ale kdo ne, klidně ho bude brát a posouvat dál i jen tak a nebude ho nechávát stát v jedné keši a čekat na "pařížana". Není to úplně ideální, ale tento systém se nám zatím (klepy klep) osvědčil ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#17 newman001

newman001

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 9:44

Ja napriklad, kdyz vkladam TB/GC s urcitym cilem do cache, napisu za IN: take kam cestuje. Pak by melo byt nalezci jasnejsi, jestli mu muze v ceste pomoci, nebo ne. Listecek u trackables je ale nejlepsi moznost....
  • 0

#18 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 20:17

Atisa napsal/a:
Takže bych si teoreticky mohla koupit Geocoin a vyslat jej třeba až za oceán, i když bych věděla, že si tam pro něj nebudu moct přijet? Pak bych změnila listing, aby se zas vrátil domů.
Může se takto do dalekých krajin vyslat jakýkoliv GC nebo to musí být nějaký speciální? A může být vyslán opravdu kamkoliv, např. do Afghánistánu? :-D

-----------------------------------------------------------------------------CO TO JE ZA UJETY OTAZKY?!!:o
  • 0

#19 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 20:43

Nevím, proč otevíráš téma po pěti měsících svým prvním příspěvkem touto hloupou otázkou. Vždy je daleko lepší se zeptat, než z nevědomosti provést něco ne zrovna optimálního. Žádný učený z nebe nespadl a pokud to pomůže dobré věci, tak ať se klidně zeptá.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#20 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2010 - 9:38

Tak to jsem se nasmál :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama