Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Cache na trase nebo na území


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 8:47

Chci se zeptat jak se dají hromadmě nahrát cache včetně popisů, logů... bud podel trasy kudy pojedu (do určité vzdalenosti od trasy) a cache z urcité oblasti. Jsem PM. Diky.
  • 0

#2 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 9:59

Cache z určité oblasti nebo kolem trasy si stáhneš z geocaching.com pomocí funkce Pocket Query, více na wiki: http://wiki.geocachi...ki/Pocket_Query. Další postup závisí na cílovém přístroji. Například pro Garmin Oregon stačí GPX soubory získané pomocí Pocket Query zkopírovat rovnou do GPSky, adresář GARMIN\GPX. Existuje spousta dalších vylepšení postupu prostřednictvím různých programů typu GSAK, ale to si můžeš nechat na později.
  • 0

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 10:12

PQ oblasti, vezmes si souradnice stredu oblasti a ty zadas pri vyplnovani PQ jako stred vyhladavani (popis PQ bude na Wiki) podél trasy: jdi napr na mapy.cz, vpravo planovac trasy, napis odkud kam>export trasy do gps>gpx a nekam si to uloz radsi s priponou .gpx (mne to s kml nechce nejak fungovat) na gc.com na strance my account vpravo odkaz find cache along route > nahore zalozka upload gpx > zadas cestu k tomu gpx > upload. tuknutim na nazev unknown route si ji muzes prejmenovat, pak zaskrtnes zaskrtavatko a das save selected routes. zalozka your created routes > create your pocket query no a tez uz jsi na klasicke PQ, jen ti jeste na zacatku pribyla moznost do jake vzdalenosti od trasy maji kese byt.
  • 0

#4 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 14:04

Dain a Olik napsal/a:
PQ oblasti, vezmes si souradnice stredu oblasti a ty zadas pri vyplnovani PQ jako stred vyhladavani (popis PQ bude na Wiki)

podél trasy: jdi napr na mapy.cz, vpravo planovac trasy, napis odkud kam>export trasy do gps>gpx a nekam si to uloz radsi s priponou .gpx (mne to s kml nechce nejak fungovat)

na gc.com na strance my account vpravo odkaz find cache along route > nahore zalozka upload gpx > zadas cestu k tomu gpx > upload.
tuknutim na nazev unknown route si ji muzes prejmenovat, pak zaskrtnes zaskrtavatko a das save selected routes.
zalozka your created routes > create your pocket query

no a tez uz jsi na klasicke PQ, jen ti jeste na zacatku pribyla moznost do jake vzdalenosti od trasy maji kese byt.


Informačně přínosné, takhle přímo by to mělo být někde vylepený, třeba na wiki (nezkoumal jsem, zda to tam je a tak nějak takhle.) :)
  • 0
:)

#5 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 18:00

Dain a Olik napsal/a:
PQ oblasti, vezmes si souradnice stredu oblasti a ty zadas pri vyplnovani PQ jako stred vyhladavani (popis PQ bude na Wiki)

podél trasy: jdi napr na mapy.cz, vpravo planovac trasy, napis odkud kam>export trasy do gps>gpx a nekam si to uloz radsi s priponou .gpx (mne to s kml nechce nejak fungovat)

na gc.com na strance my account vpravo odkaz find cache along route > nahore zalozka upload gpx > zadas cestu k tomu gpx > upload.
tuknutim na nazev unknown route si ji muzes prejmenovat, pak zaskrtnes zaskrtavatko a das save selected routes.
zalozka your created routes > create your pocket query

no a tez uz jsi na klasicke PQ, jen ti jeste na zacatku pribyla moznost do jake vzdalenosti od trasy maji kese byt.




Vše jsem udělal zobraziliy se mi i keše v seznamu ale mam pocit že by mi měl přijí e-mail s přílohou. Onen GPX soubor zabalený v zipu. Ale nic nedorazilo.:(
  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 19:08

a na ta hlavni PQ strance s prehledem, zaskrtl jsi den? pokud ano, je vedle vpravo tucne napsano, kdy to odeslo? pokud ano, kontroloval jsi taky spamovy kos v emailu?
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 19:14

frettie napsal/a:

Informačně přínosné, takhle přímo by to mělo být někde vylepený, třeba na wiki (nezkoumal jsem, zda to tam je a tak nějak takhle.) :)


myslim, ze neni. klidne to tam dej, ja nemam nejak silu udrzovat jeste i tohle :)
  • 0

#8 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 11:52

Díky za rady zapoměl jsem zaškrtnout den týdnu.:)
  • 0

#9 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 14 květen 2009 - 12:24

Muzu mit k tomuto doplnujici dotaz? Zkousel jsem to presne takto (schodou okolnosti asi pred tydnem :) ) a v prijatem souboru se mi ukazaly jen nektere cache. Trasa byla Brno - Olomouc. Trasa projizdela pres Frydek-Mistek a v GPX souboru nebyla ani jedna cache s Frydku (a samozrejme z dalsich mest). Ma nekdo tuseni proc? Maximalni pocet cache jsem neprekrocil (GPX obsahoval 120 cachi), cache ve Frydku nejsou disable, nastaveno jsem mel kilometr od trasy.. Nevim. Jediny rozdil: GPX jsem generoval ne pomoci mapy.cz, ale pomoci Google Earth. Muze to byt v tom? Nebo to ma spuvislost s bodama lomu trasy? Nevite nekdo?
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 12:29

Betax napsal/a:
Muzu mit k tomuto doplnujici dotaz? Zkousel jsem to presne takto (schodou okolnosti asi pred tydnem :) ) a v prijatem souboru se mi ukazaly jen nektere cache. Trasa byla Brno - Olomouc. Trasa projizdela pres Frydek-Mistek a v GPX souboru nebyla ani jedna cache s Frydku (a samozrejme z dalsich mest). Ma nekdo tuseni proc? Maximalni pocet cache jsem neprekrocil (GPX obsahoval 120 cachi), cache ve Frydku nejsou disable, nastaveno jsem mel kilometr od trasy.. Nevim. Jediny rozdil: GPX jsem generoval ne pomoci mapy.cz, ale pomoci Google Earth. Muze to byt v tom? Nebo to ma spuvislost s bodama lomu trasy? Nevite nekdo?

Kdyby jsi četl, tak víš, že z GE je ten kml soubor nějaký divný a nic se pořádně negeneruje (dle mého názoru málo bodů a tak hrubé zadání trasy). Soubor gpx z mapy.cz je 100% a funguje... takže jsi to nezkoušel přesně takto, ale trochu jinak :D
  • 0

#11 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 14 květen 2009 - 13:07

Pominu pripad, kdy budu chtit neco takoveho udelat v Severni Americe. Tam mi mapy.cz budou na prd. :) Nastesti to neni muj pripad. :)
Stale to ale podle me nefunguje.. Na ceste Brno - Tallinn tvrdi, ze tam je 120 tradicionalek. Coz se mi zdalo divny, tak jsem se na to podival:

Zde je kousek trasy:

Vložený obrázek

Zde je printscreen oblasti kolem Lanskrouna. Jedna je disable, ale druha je funkcni:
Vložený obrázek

Zde je pro zajimavost overeni toho,ze cache je do kilometru od trasy (nastavil jsem to v PQ)

Vložený obrázek

No a tady je GPX z PQ zobrazeny v GSAKu. Cache tam proste neni

Vložený obrázek



Vite tedy nekdo proc se tam treba tato (a spousta dalsich) nepridala? Diky moc za typy..

//Edit: Ted jsem se koukal, ze v PQ jsou i disable. tak nevim, proc tam neni i ta v centru Lanskrouna.. :(
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2009 - 13:32

Tak jsem to vyzkoušel takya při pohledu do mapy s trasou je to jasné.. Po nahrání GPX do editoru se trasa pro hledání "zjednoduší" a línie neprochází přes Lanškroun, ale relativně mimo něj (cca 0.5km) a tudíž ve vzdálenosti 1 km od té línie ta keška není. Stačí tedy zvednout vzdálenost od trasy na 3 km a už tam je. Je potřeba si s tím trochu pohrát.. asi by mělo stačit např. 2km, na 1.5km to ještě nebere.
  • 0

#13 Betax

Betax

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Vysočina

Publikováno 14 květen 2009 - 13:37

Chapu. Diky moc za odpoved. :)
  • 0

#14 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 10:48

Po včerejším upgradu geocaching.com:
Velký upgrade služby Caches Along a Route - CAaR (keše podél trasy). V nové verzi je k dispozici nástroj na vytváření tras pomocí Google Maps. Umí vytvářet trasy mezi dvěma body až do vzdálenosti 500 mil. Trasu můžete poté ještě upravovat, klidně do tvaru čtverce! Trasy si můžou vytvářet i BM.

Nový nástroj je vážně super, zobrazuje se i území od trasy, takže přesně vidíte z jakých míst budete keše mít. Začnu tyhle PQ asi mnohem více využívat. Využití u BM nevidím (snad jen že si je vytvořím a až si někdy pořídím PM, budu je tam mít :).

Další upgrady na GC.com byly minoritní, viz originální post.
  • 0

#15 pepe.cz

pepe.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 10:32

Přes službu Caches Along a Route lze snadno naplánovat a upravovat jakoukoliv trasu, ale doporučuji pak nechat vygenerovat soubor GPX (Create GPX of Route) a tento použít pro další postup při genervání kešek. Jen takto se mi podařilo vygenerovat kešky po celé trase. (jinak byly vygenerovány pouze z části trasy).
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama