Přejít na obsah


Fotka

OziExplorer, jak se vyznat v mapách?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 10:42

Když vezmu českou mapu, např. Topo 1:10000, existuje klad listů a já snadno rozeznám podle číslování, které čtverce potřebuji pro danou oblast dostat do PDA. To je snadné. Problém je, že teď mám po ruce Topo France 2004 1:25000 a nejsem schopen se v tom vyznat. Jednotlivé čtverce jsou pojmenované zřejmě podle měst, je to sice abecední seznam, ovšem k ničemu. Klad listů s těmito názvy evidentně nekoresponduje. No a v Ozim v PC nejsem schopný zobrazit ty mapy tak nějak naráz, abych poznal, která je která. Dá nějak udělat, rozeznat? Do PDA se mi 4.7 GB nevejde a musím tedy nějak vybrat jen oblast, která mě zajímá. Díky za rady.
  • 0

#2 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 10:59

Zkoušel si v Ozim v PC index map? Tam jsou vidět obrysy dostupných map.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 11:00

Možná by pomohla Index mapa. Po kliku na ikonku Index (v PC Ozim druhá zprava) si nahraješ nějakou přehledovou mapu Francie a zadáš cestu do adresáře s podrobnými mapami. Jednotlivé oblasti se pak zobrazí jako čtverce nad mapou.
  • 0

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 11:17

Díky pánové, a je to. Se musím ještě hodně učit :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#5 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 15:24

Indexovu (nahladovu) mapu Francuzska si mozes vyrobit prostrednictvom online map napr. pomocou programu Googleak. Pouzitie indexovej mapy v OziExploreri demonstruje obrazok:

Vložený obrázek

Pozri tiez http://www.gpsforum....x.php/topic,983
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama