Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Problemy s maily od geocachingu.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 20:23

Ahoj, mam jako spravna LAMA dotaz. Zaregistroval jsem si ucet na www.gcm.cz - tedy geo mailu. Pochopil jsem z nej po aktivaci, ze je zapotrebi mit jeste jeden dalsi mailovy ucet, na ktery se mi budou zpravy, ktere geo mail prelozi a prelouska, preposilat. A az teprve z tohoto mailoveho uctu se mi bude posilat SMSka na muj mobil - ze mi neco prislo na geo mail. Je to tak? Nebo se mylim? Proc to cele vlastne delam. Mam problemy s uctem, co mam u seznamu, kam mi nechodi maily z adresy geocaching.com, ac jsou tam nasmerovany. V diskusi jsem si precetl, ze je to zpusobeno mnozstvim spamu, ktery do seznamu prichazi. Ale neumim seznamu rict, ze tyto maily nejsou spam. Proste se mi ani ve spamu neobjevi. A to ho nemazu, ale schovavam. Takze se to filtruje nekde vejs. A tak vyvstava otazka, u ktereho poskytovatele si zridit schranku, kterou bych pouzival jen a jen na geocaching. A to takovou, aby ucet, SMS a pripadne dalsi sluzby byly zadarmo. A nebylo to cele zavisle na tom, ktereho mobilniho operatora pouzivam. O2 - ma smlouvu s Centrumem a Atlasem Vodafon a T-mobil ma taky neco sveho Umoznuje toto vsechno nas poskytovatel na geocaching.cz? Takze prosim zasvecene kacery o praktickou a hlavne fungujici radu. P.S. Jen upresnuji - nikdy jsem tyto sluzby nepouzival, takze o nich opravdu nic nevim.
  • 0
kačer

#2 Hobbit_

Hobbit_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 21:01

ze majlova adresa odesilatele nerozesila spam, se da (kupodivu) na seznamu nastavit, takze: Nastaveni -> pokrocile nastaveni -> nastavit ochranu proti spamu -> povolene kontakty majly z geocaching.com chodi z adresy noreply@geocaching.com takze tu tam staci napsat a nebude se na to aplikovat spamfiltr. Ovsem pripadneho spozdeni pri dorucovani e-mailu se asi nezbavis - toto spozdeni vznika pri pretizeni serveru zpracovavajicich prichozi frontu e-mailu, coz je obcas docela dost dlouha rada (statisice az miliony e-mailu) A pochopil jsi to obracene. Majly z geocaching.com si nechas posilat do sveho mailboxu, jenom kopie tech co chces si za pomoci filtru preposles na gcm.cz
  • 0
...tady by asi melo bejt neco inteligentniho...

#3 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 21:21

Na http://gcm.cz/ je uvedeno toto:

GEO Mail je služba pro všechny geocachery, kteří mají premium membership. Slouží k automatickému zpracování mailů a jejich úpravou pro formát snadno čitelný jako SMS na mobilu.

Pro geocachery bez PM lze použít alespoň moduly pro zpracování watchlist a owner mailů.


Pokud ti tedy jde o přeposílání informací o nových keškých, musíš si zaplatit PM. Funguje to tak, že z gc.com přijde mail na gcm.cz (co jsem zkoušel, tak přeposlané maily nefungují, zřejmě se kontroluje odesílatel), kde se zpracuje a přepošle dál. V případě O2 má emailová adresa pro SMS tvar 00420724123456@sms.cz.o2.com (pošle se 60 znaků)
  • 0

#4 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 22:05

Lituji toho, že sem se tu kdy o gcm zmínil.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:18

honny napsal/a:
Lituji toho, že sem se tu kdy o gcm zmínil.

Není nutné si sypat popel na hlavu.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:25

Osobně pro emaily používám gmail.com a maximálně vše OK, vřele doporučuji. Z tohoto účtu si nechávám přeposílat pouze "published" na gcm.cz, abych dostal rozumnou notifikaci na mobil. U všech ostatních typů logů (snad jen kromě DNF a po publikování nové keše první den, dva všechny logy) nevidím praktický důvod dostávat notifikaci...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama