Přejít na obsah


Fotka

Zakládání keší na dovolené


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 17:38

Hypotetický příklad: jedu na dovolenou do Nepálu, chci tam založit kešku. Doma si připravím nástřel listingu (nějaký název nastřelím, na internetu základní informace zjistím, z casch mapy zkontroluju kolize), dostanu registrační číslo kešky, připravím krabičku. Na dovolené vyberu umístění, uložím krabku, shromáždím dostatek informací. Doma pak udělám finální listing, doplním souřadnice a pošlu ke schválení. Perfektní...má to jenom jednu drobnou chybku. Vím, že se o kešku už NIKDY v životě nebudu moct postarat (napíšu to i do listingu i reviewerovi). Máte s tím nějaké osobní nebo převzaté zkušenosti? Co na to reviewer ?
  • 0

#2 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 17:57

http://wiki.geocachi...ní_od_reviewerů
2) Že máš v profilu své domovské souřadnice (aspoň přibližně) - použij tento link. Reviewerům se pak snáz odhaduje, jestli máš cache dostatecně blízko domova, abys o ní zvládl pečovat. Pokud jí dáváš dále než 150km od domova (což ti při tvé tvé první raději nedoporučuji) hned napiš jako reviewer note vysvětlení (např. že o ní zvládneš pečovat, protože tam máš např. babičku, za kterou pravidelně jezdíš) Je to slušné a ušetříš reviewerovi práci s tipováním tvého akčního rádiusu.
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#3 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 18:08

sowda napsal/a:
http://wiki.geocachi...ní_od_reviewerů
2) Že máš v profilu své domovské souřadnice (aspoň přibližně) - použij tento link. Reviewerům se pak snáz odhaduje, jestli máš cache dostatecně blízko domova, abys o ní zvládl pečovat. Pokud jí dáváš dále než 150km od domova (což ti při tvé tvé první raději nedoporučuji) hned napiš jako reviewer note vysvětlení (např. že o ní zvládneš pečovat, protože tam máš např. babičku, za kterou pravidelně jezdíš) Je to slušné a ušetříš reviewerovi práci s tipováním tvého akčního rádiusu.

Tohle vím...díky...;). Tohle téma mě napadlo při lustrování některých typicky turistických oblastí a listingů kešek, ze kterých bylo jasné, že se tímto pravidlem určitě neřídí.
  • 0

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 18:23

Me by spis zajimalo, zda je po predchozi domluve mozne cache v zahranici nechat schvalit ceskym reviewerem, kvuli jazykove bariere?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 18:29

Pokud vím, tak je explicitně stanoveno, že dovolenkové keše jsou nepřípustné. A dokonce i když máš domluveného někoho místního, že se bude o krabičku starat, tak to nemusí nic znamenat. Takže odpověď na tvoji otázku je jednoznačně negativní. btw: Earthky můžeš zakládat víceméně libovolně právě proto, že není potřeba žádná údržba.
  • 0

#6 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 19:14

A když chci založit kešku 500km daleko, ve spřáteleném zahraničí, ale v té oblasti, kde by měla být, bydlí moji rodiče, takže krizový servis by byl zajištěn, já se tam dostanu tak 2x ročně. To by se dalo? Díky za info či názor.
  • 0
Don't panic!

#7 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 19:16

Co jsem tak bloumal kešmapou, tak v Chorvatsku a Bulharsku je docela dost keší založených čechy. Nějak to tedy udělat jít musí. Nebo alespoň muselo :-) Co takhle konzultovat rovnou s rewieverem?
  • 0

#8 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 19:34

Ja jsem zakladal kesku v Chorvatsku, ale na miste, kam se dav urcite nepozene. Takze udrzba 1x za 2 roky by mela byt dostacujici. Ale urcite je treba se predem domluvit s Rewieverem, ktery ma tu lokalitu pod palcem.
  • 0
VSA

#9 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 19:57

Zakládejte earthkeše, není jich tolik jako normálních a máte jistotu a čisté svědomí, že vaše keš je v pořádku. Dokud Taliban neodstřelí tisíce let starou sochu Buddhy ;)
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 20:25

Sodobar napsal/a:
Co jsem tak bloumal kešmapou, tak v Chorvatsku a Bulharsku je docela dost keší založených čechy. Nějak to tedy udělat jít musí. Nebo alespoň muselo :-)
Co takhle konzultovat rovnou s rewieverem?


Dalsi jsou na Ukrajine a v Rumunsku ale treba i na Altaji, takze nejak to jde. Asi teda hodim dotaz primo kovarovi .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Pandrhola

Pandrhola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 21:42

Ahoj nedávno geokolega patmat založil kešku na dovolené na kubě tak se ho pokuste kontaktovat a zeptat přímo jeho .;)
  • 0

#12 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 1:07

Máme keš v Chorvatsku na místě, kam se často vracíme, ale protože jsme už při jejím "spontánním" založení tušili, že reviewer bude (vcelku oprávněně) pochybovat o naší schopnosti ji udržovat, domluvili jsme se s místní rodinou, že základní údržbu v případě potřeby provedou oni. Schvaloval ji reviewer z Anglie a právě tohle byla jeho hlavní obava, nakonec se naštěstí nechal přesvědčit a keš se už druhým rokem těší plnému zdraví. Nicméně založit fyzickou keš na místě, o kterém vím, že se tam nikdy nevrátím, a tudíž o ni nebudu moct pečovat, je opravdu proti pravidlům - viz Listing Guidelines (http://www.geocachin...guidelines.aspx)
  • 0

#13 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 10:38

Tezko se mi to pise - vetsina lidi zna muj nazor na ten typ kesi :) - ale pokud uz musis na dovolene v Nepalu zakladat kes, zaloz tam Earthku. Je to bezudrzbove reseni a pokud jich tam nebude nas***o na kazdym rohu jako u nas, kdy navic spousta EC duplikuje existujici tradicky, tak to myslim nikomu vadit nebude.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#14 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 11:27

Zakladani tohoto typu kesi (dovolenkove) je proti pravidlum a tudiz by ti nemelo byt povoleno. Jen me napada otazka, co bys mel z kesky pres pul sveta na miste, kam zajde kacer dvakrat do roka?
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#15 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 11:36

ZuZu napsal/a:
Zakladani tohoto typu kesi (dovolenkove) je proti pravidlum a tudiz by ti nemelo byt povoleno. Jen me napada otazka, co bys mel z kesky pres pul sveta na miste, kam zajde kacer dvakrat do roka?


Treba chce ukazat zajimavy misto? :) Mam dojem, ze takhle nejak to kesovani puvodne vzniklo... :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#16 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 21:44

ZuZu napsal/a:
Zakladani tohoto typu kesi (dovolenkove) je proti pravidlum a tudiz by ti nemelo byt povoleno. Jen me napada otazka, co bys mel z kesky pres pul sveta na miste, kam zajde kacer dvakrat do roka?


Myslis, ze kese treba v Antarktide jsou navstevovany davove? :D:D:D
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 22:01

k-lord napsal/a:
Myslis, ze kese treba v Antarktide jsou navstevovany davove? :D:D:D

No jasný. Co by tam všichni ti tučňáci asi dělali jinýho?:D Vždyť to jsou taky skoro kačeři, jenom jim umrzly křídla.
Typický pětkový terén na eventu (kdyby někdo potřeboval do tabulky)... Pygoscelis antarctica event

edit: Mizerný smajlíci. Místo vyplazeného jazyku tam má být dvojtečka a velké P
  • 0

#18 hycovi

hycovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 12:22

Řeším momentálně podobný problém.Uložil jsem jednu keš na jednom pěkném místě, leč 200km vzdáleném od mých HC.Ted tam teda bude viset na stromě a vlát jen tak do větru a nebo bude dělat kačerům radost do doby než jí objeví nějakej mudla-houbař a šlohne jí.Pak teda bude muset třeba i pár měsíců počkat další kačer než se dostavím na místo a osadím novou.Na ono místo jezdím pravidelně 2x do roka minimálně.Chtěl bych znát váš názor co je tedy lepší řešení v současném stavu věcí. Nechat vlát ve větru a nebo publikovat.
  • 0

#19 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 12:29

Když ti jí ten reviewer nechce publikovat, zkus oslovit nějakého ownera nejbližších kešek, jestli by nesouhlasil s eventuální naléhavou údržbou. Pak by, myslím, mohl reviewer souhlasit
  • 0

#20 hycovi

hycovi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 13:06

To už jsem udělal, čekám na odpověd.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama