Přejít na obsah


Fotka

Export keší do Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 10:49

Mám dotaz ohledně ládování kešek do Oregona Pořídil jsem si Oregon 400t, na všech možných fórech jsem získal dobrou představu o práci s ním, ale přesto se nějak potýkám s exportem kešek, tj. GPX souborů do Oregona. Pokud si vytvořím GPX soubor exportem z GSAKu a ten si nejprve uložím na disk v počítači a teprve pak jej po připojení Oregona nahraji do adresáře GPX (ať v přístroji nebo na kartě), nevidím žádné kešky, pouze hlášku o tom, že žádné kešky nejsou nahrané. Ale kešky najdu jako waypointy, které mají označení kódem GCxxx. Pokud všechny tyhle waypointy smažu, tak se mi po vypnutí/zapnutí GPS nezobrazí už vůbec nic, tj. ani kešky ani waypointy. Kešky se mi podaří dostat do přístroje poze za použití makra v GSAKu (ColoradoExport), i když mám dojem, že nedělá nic navíc. Jen to, že po vytvoření GPX souboru jej rovnou nahraje do přístroje. Takže jsem zmaten. Může někdo poradit, v "čom dělo"?
  • 0

#2 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 10:55

Oni jsou totiz 2 typy gpx souboru, jeden je pro Oregon/Colorado - vcetne listingu... a dalsi jen jako body v mape Takze pri vytvareni gpx pro Oregon pouzivej export "pro Colorado" Jinak se ti zobrazi jen v mape tusim jen jako body, ne jako poklady.
  • 0

#3 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 11:12

Aha, takže export z GSAKu použitím volby Export GPX/LOC... se nevytváří ten správný GPX soubor pro kešky, ale pro waypointy? Protože i tento způsob připraví GPX včetně listimgu.
  • 0

#4 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 11:25

Tak to nevim, ja pouzivam MoZiGo - kdyz dam Export gpx/LOC (samozrejme tam ten listing fyzicky byt muze), tak to proste Oregano moc nepobira, proto je tam ta moznost - export pro Colorado/Oregon
  • 0

#5 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 11:30

hupydup: jak vytváříš ten export, co se ti pak nezobrazí? normalne pres nabidku, export, gpx? a nemas nahodou pak v tom formulari zaskrtnute only child waypoint?
  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 11:36

Hupydup napsal/a:
Aha, takže export z GSAKu použitím volby Export GPX/LOC... se nevytváří ten správný GPX soubor pro kešky, ale pro waypointy?


ne ne, sovic pise trochu dost zmatene a GSAK neznale ;)

z toho co popisujes mi to pripada, ze mas nejak spatne zatrhnute volby. tam se totiz da nastavit, ze vystupni gpx napr bude obsahovat jen additional waypointy a ty se prave zobrazi v gpsce jako waypointy, ne poklady.

a jenom jeste pro jistotu: fw v oregonu mas nejaky z poslednich?
  • 0

#7 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 11:39

Prave ze primo cache se tam vyobrazuji jako waypointy. Proto tam ta moznost export pro Colouse je.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 11:41

sovic: bavime se o gsaku ne o mozigu
  • 0

#9 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 11:59

Dain a Olik napsal/a:
sovic: bavime se o gsaku ne o mozigu

jo ale exporty jsou totozny
  • 0

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 12:12

no jo, ale rozdil mezi makrem export a rucnim exportem je jen v automatice, nemelo by v tomhle GSAKackem makru (pokud si myslim, ze vim, jake ma na mysli :)) byt neco extra. proto se snazim patrat, co muze Hupydupymu v GSAKu zpusobovat to co hlasi, kdyz to dela rucne. rady, ze mozigo ma colorado export mu moc nepomuzou, leda ze ho to mozigo naucis. nechme hupydupyho popsat neco bliz, na co jsem se ptal.
  • 0

#11 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 01 červenec 2009 - 13:55

Jak se jmenuje výsledný gpx soubor a kde je uložen v navigaci (cesta) ?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#12 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 14:52

Pokusím se tedy popsat co nejpřesněji. Používám postup, který už popsal xixi dříve ve fóru (to jest export, kdy se nastaví volby bez child waypoints, ve jménu je nastaven typ keešky a velikost kontejneru, případně se předhodí hvězdička při Corrected coordinates - prostě už dříve popsáno, ale v originálním nastavení se export dělal přímo do oregonu). Prože se mi stalo, že jsem u dlouhých listingů neměl konec zrovna s tím nejdůležitějším popiskem u kešky (vzorečky ap.), tak jsem chtěl pomocí jiného makra odstranit HTML tagy a případně rozdělit delší listingy (makro od suplera). To znamená, že jsem export provedl na disk, následně dalším makrem upravil, a pak jsem předpokládal, ža stačí tykto vytvořené GPX soubory nahrát do oregona do adresáře [OR]:\Garmin\GPX (případně na kartu na stejnou cestu) a bude vše fungovat jak má. Ale to se mi nepovedlo, protože po nahrání souborů, se to chovalo jak jsem popsal. Tj. žádné kešky jen waypointy. Přpomínám, že opravdu nemám zapnuté Child waypointy při export, já je moc nepoužívám, stačí mi pouze kešky. Tedy, jje tam více GPX souborů s různými jmény (ale je jich méně než 200), i kešk je celkově cca 1600. Software v oregonu je 2.98 Beta
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2009 - 16:25

tak jestli to chapu dobre, tak to zpusobuje to rozdelovaci makro, bez nej se kese zobrazi? s tim ovsem nemam zkusenost, nepouzivam ho.
  • 0

#14 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 02 červenec 2009 - 7:38

Taky nepoužívám to rozdělovací makro ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#15 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2009 - 7:53

Myslím, že jsem na něco přišel. Na Oregon Wiki jsem našel tuhle poznámku:

If the total size of all gpx files exceeds 8MB-10MB the Oregon will fail to display some or all of the geocaches that these files contain.

To by mohlo být asi ono, když jsem udělal export kešek Prahy a okolí, tak ten soubor měl něco kolem 10 MB. Zkusím ještě nějaké pokusy a pak se ozvu.

Jinak díky všem, co přispěli troškou do mlýna.
  • 0

#16 superkutil

superkutil

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 16:10

Ahoj, předem se omlouvám, ale nějak nezvládám export keší do Oregonu. Vyexportuju z geocaching.com loc soubor, nahraju ho do GSAK a tam končím. Nějak nechálu ty makra a jejich použití. Zkusil jsem vygenerovat GPX z LOCtoGPX a to nefungovalo. Kešky se zobrazují jako waypointy ane jako kešky.
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 16:29

superkutil napsal/a:
.... nahraju ho do GSAK...

vyzkoušej GeoGet, instalační balíček od Satana je tady ve vlákně GASP... Import i export je zcela bez problémů.

Předpokládám, že jsi basic member, když stahuješ loc soubory. Jinak bych preferoval stahování gpx nebo přímo nahrání z webu do navigace.
  • 0

#18 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 12:13

Taky se trápím, ale odpověď jsem zatím nenašel. Mám nového Oregona 550t. Nahrát keše pomocí GPX souboru z GSAK se mi povedlo v pohodě, zrovna tak i POI ;), kde mám celou databázi. Nicméně co mě trápí. Přímo z gc.com mohu nahrát keš do oregona. Tam jsou tam ale zmršené entity, takže nečitelné. Toto se nechá obejít přes GCTour script. Ovšem hint při listování v Oregonu jaksi taky není vidět :@, i když ho v textu vidím :o (myšleno v daném GPX souboru je vidět a mohu ho přečíst). Otázka tedy zní B) má někdo nějaké exportní makro pro GSAK, které by mi přidalo do GPX souboru i dekódovaný hint? Ani na fóru GSAKu jsem nic nenalezl, resp. ne takové, které by tam vnutilo i ten hint. Ono je to možná i tím, že většinou nerozumím tomu, co tam píšou, páč je to psaný cizácky :D. Sím, sím, help. Dík za rady.
  • 0

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 13:10

hint NENÍ v gpx exportu součástí listingu, najdeš ho pod ikonou GEOCACHING jko položku "zobrazit nápovědu" nebo tak něco. V POI je samosebou hned za hlavičkou. Třeba tě tohle spletlo.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2010 - 13:16

Hm, tak jsem stejně vedle, jak ta jedle. Ta nápověda by měla být v menu Oregona? Som slepý a nic nevidím. Ani v nastavení geochaching :(
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama