Přejít na obsah


Fotka

GEOCACHING.COM OPET SPADL!!!!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
484 odpovědí na toto téma

#241 fox a deti

fox a deti

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 4:21

ACH JO :(
  • 0

#242 Geo obludky

Geo obludky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 4:45

chjoooo, nejaka keška s historickým bo kulturním zameřením v brně? nejlépe nejaká small nebo vetsi ? =) :(
  • 0

#243 ROMARIO OUTDOOR

ROMARIO OUTDOOR

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 4:56

Tak ani v sobotu ráno krátce před 6:00 hod na GC.com žádná změna.
  • 0

#244 fox a deti

fox a deti

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 5:20

šternberk, uničov, moravský beroun, lipina?? pls na weinera@seznam.cz. dekuji
  • 0

#245 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 5:41

Cau, aktualni vyvoj muzete sledovat na http://twitter.com/locuslingua. Myslim, ze nez se vsichni v Cechach probudite bude server up.
  • 0

#246 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:04

chjo jem nachystanej na kolo a porát nic to je pech
  • 0

#247 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:15

kvapa napsal/a:
Cau, aktualni vyvoj muzete sledovat na http://twitter.com/locuslingua. Myslim, ze nez se vsichni v Cechach probudite bude server up.



:( auto nastartované směr parkoviště pod Pradědem : :(:( a tady furt nic :( :( achjo :(
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#248 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:19

tak ráno je tady a stále nic:(tak jdu vzít vytisklí a jééédůů na krabičky:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#249 Dirty-JI

Dirty-JI

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:21

Tak včera jsem se rozhodl jet kešovat mimo své bydliště, bohužel výpadek GC.com mi to překazil a překazí mi to i dneska jak tak vydím :D
  • 0

#250 Akcilhej

Akcilhej

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:30

Tak my valíme směr Jizerky a Krkonoše. Všem, kdož čekáte na spuštění držíme palce!!
  • 0

#251 Dirty-JI

Dirty-JI

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:42

To jsou normální takovéto dlouhé výpadky? B)
  • 0

#252 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:43

No nedá mi to nereagovat: - myslel jsem, že GS má takový rozpočet, že nemůže být problém zajistit pořádný server, hosting, či řešení které bude takovým věcem, jako je několikadenní výpadek, imunní, případně jsem čekal, že poskytovatel služby má dostatečně ošetřeno co dělat v krizové situaci, záložním genárátorem počínaje, jinými alternativními řešení konče. Opravdu je to divné, když je všechno v pořádku a údajně chybí jenom proud..... mno.. - tady se ukázalo, jak je systém centralizace a monopolu špatný, jak nás má GS v hrsti, jak celý geocaching dokáže odrovnat jediná malá chybička, či stisknutí tlačítka OFF. To by se zajisté nestalo, pokud by GS byl otevřená platforma a mohl běžet na různých třeba i národních serverech, a data, včetně statistik, by si tyto předávaly podobně jako za starých časů BBSek. Možná by se i vývoj služeb pohyboval více dopředu, protože jednotlivé servry by bojovaly o uživatele rozšířením všelijakých služeb, utilitek, atd. A i když doufám že už gc.com brzy naskočí, myslím, že nejjednodušším řešením v době této krize, je vyhrabat někde na netu místo s FTPkovým přístupem, a kdo co má, ať tam frkne... takové živelné posílání z mejlu na mejl je úplně o ničem.. (ať tak, či tak, patrně takováto výměna dat je v rozporu s podmínkami GS)
  • 0

#253 banjo_

banjo_

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:48

Odjíždíme na vandr, těšil jsem se jak cestou zabavím georobotky nějakým tím tajemným hledáním a ono už nám třetí den není přáno připravit si podklady. Škoda. Tenhle podivuhodný výpadek by asi měl nastartovat nějaké změny v GC.:o
  • 0

#254 Jaba

Jaba

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:54

:(Škoda, všichni jsme se těšili, že si zpříjemníme procházky po Praze. Snad to brzy naskočí. Doufejme!!!??
  • 0

#255 lipon

lipon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:58

Tak jednou pojedu do přírody jen tak :) zase se tak nic hrozného neděje... Ukazuje se, jak jsme závislí na to, jestli kdesi v USA jede elektrika... :( . To je holt ta globalizace.
  • 0

#256 kozo.roh

kozo.roh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 6:59

brtnicek napsal/a:

kvapa napsal/a:
Cau, aktualni vyvoj muzete sledovat na http://twitter.com/locuslingua. Myslim, ze nez se vsichni v Cechach probudite bude server up.



:( auto nastartované směr parkoviště pod Pradědem : :(:( a tady furt nic :( :( achjo :(


Máme staženou Malou Morávku a okolí do 25 km, jaký máš e-mail?
kozo.roh (kozo.roh@seznam.cz)
  • 0

#257 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 7:01

Fakt nevím, proč jsou všichni z toho tak hotový, že spadl server GS... Buď jsem se na výlet připravoval a mám vše potřebné staženo, nebo nemám a tak změním cíl či téma výletu... to je přece všechno. V housing centru byl požár a budova je bez proudu. Je hezké tady kritizovat, že jim to jde pomalu a co je to přece za problém připojit proud... ale kdo nezažil, nepochopí. GS má určitě své servery ve slušném HC, to při tom objemu dat a trafiku ani jinak nejde. Pro případ výpadku proudu zcela jistě krizový plán je, ale ani u nás nemá každé HC svůj generátor (kdo by to zaplatil) a v případě krize se teprve přiveze, zapojí a nahodí... V takové krizi jsou určeny skupiny serverů, které se nahazují podle důležitosti (a obávám se že GS není zrovna VIP server) a to ještě ve vlnách, aby to znovu nepadlo.
  • 0

#258 Vejr

Vejr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 7:10

kdyz si proctete hystorii, tak zjistite, ze tam jeden obrovsky generator ou je. Ale ono to uvest do provozu chvilku trva. Predevsim natahani kabelaze atd. Pokud to je klasicke velke datove centrum, tak tam bude te techniky strasne moc. A prednost budou mit ponekud jine servery - obzvlast ty co zajistuji platby kartami. Podle jedne z reportazi prichazeji diky tomuto pozaru obchodnici az o milion dolaru kazdou minutu. Takze nejaky GC je asi opravdu az druhorada vec :-D Ale jinak mne to mrzi. Za hodinu odjizdime na dovolenou, takze letos bude bez loveni... :(
  • 0

#259 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 7:12

sobikovi napsal/a:
Fakt nevím, proč jsou všichni z toho tak hotový, že spadl server GS... Buď jsem se na výlet připravoval a mám vše potřebné staženo, nebo nemám a tak změním cíl či téma výletu... to je přece všechno.

V housing centru byl požár a budova je bez proudu. Je hezké tady kritizovat, že jim to jde pomalu a co je to přece za problém připojit proud... ale kdo nezažil, nepochopí. GS má určitě své servery ve slušném HC, to při tom objemu dat a trafiku ani jinak nejde. Pro případ výpadku proudu zcela jistě krizový plán je, ale ani u nás nemá každé HC svůj generátor (kdo by to zaplatil) a v případě krize se teprve přiveze, zapojí a nahodí... V takové krizi jsou určeny skupiny serverů, které se nahazují podle důležitosti (a obávám se že GS není zrovna VIP server) a to ještě ve vlnách, aby to znovu nepadlo.


Jasně, beru, ovšem myslím, že informovat nějak oficiálně své ovečky by snad neměl být takový problém, prostě jsem to považoval za standard - stačilo by přesměrovat adresu gc.com na jednu jedinou informační stránku, či třeba obeslat emailem usery... apod. Takové dočítání se pokoutných informací mi přijde prostě zcela mimo...
  • 0

#260 Beetle

Beetle

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2009 - 7:15

hplus napsal/a:

Beetle napsal/a:
Ahoj, diky vypadku serveru jsme docela namydleni. Chteli jsme jet kesovat na 3 dny do okoli Adrspachu :( Muzete nam, prosim, poslat souradnice/listingy/info o kesich v okoli Adrspachu na email BeetleTeam@centrum.cz? Diky moc. Bude tam pekne i bez kesi, ale vite, jak to je...

Diky


Neves hlavu a mrkni do mailu - diky nocnimu kojeni jedeme nonstop :)


Diky vsem za pomoc!
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama