Přejít na obsah


Fotka

GEOCACHING.COM OPET SPADL!!!!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
484 odpovědí na toto téma

#261 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:16

Vejr napsal/a:
Ale jinak mne to mrzi. Za hodinu odjizdime na dovolenou, takze letos bude bez loveni... :(

Za hodinu odjíždíš a nemáš data??:o Nechápu. Já už mám veškerá data na celé léto v GG a jen obden aktualizuji.
  • 0

#262 romantic29

romantic29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:22

sobikovi napsal/a:

Vejr napsal/a:
Ale jinak mne to mrzi. Za hodinu odjizdime na dovolenou, takze letos bude bez loveni... :(

Za hodinu odjíždíš a nemáš data??:o Nechápu. Já už mám veškerá data na celé léto v GG a jen obden aktualizuji.


Takže už víme, díky komu server zase spadl - pravděpodobně právě díky takovým jako si ty :-) a ob den zbytečně zatěžují server stahováním (aktualizací)...
  • 0

#263 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:22

Autacek napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Fakt nevím, proč jsou všichni z toho tak hotový, že spadl server GS... Buď jsem se na výlet připravoval a mám vše potřebné staženo, nebo nemám a tak změním cíl či téma výletu... to je přece všechno.

V housing centru byl požár a budova je bez proudu. Je hezké tady kritizovat, že jim to jde pomalu a co je to přece za problém připojit proud... ale kdo nezažil, nepochopí. GS má určitě své servery ve slušném HC, to při tom objemu dat a trafiku ani jinak nejde. Pro případ výpadku proudu zcela jistě krizový plán je, ale ani u nás nemá každé HC svůj generátor (kdo by to zaplatil) a v případě krize se teprve přiveze, zapojí a nahodí... V takové krizi jsou určeny skupiny serverů, které se nahazují podle důležitosti (a obávám se že GS není zrovna VIP server) a to ještě ve vlnách, aby to znovu nepadlo.


Jasně, beru, ovšem myslím, že informovat nějak oficiálně své ovečky by snad neměl být takový problém, prostě jsem to považoval za standard - stačilo by přesměrovat adresu gc.com na jednu jedinou informační stránku, či třeba obeslat emailem usery... apod. Takové dočítání se pokoutných informací mi přijde prostě zcela mimo...


Už to tu šlo několikrát:

http://twitter.com/locuslingua

A třeba si zaplatili i informační proužek na CNN, to už jsi zkontroloval ??

Chtěl bych tě vidět, jak obesíláš mailem usery, když máš databázi na serveru, kterej je dlouhodobě bez proudu ....

Uvidíme, jestli to nepovede k decentralizaci některých služeb, nejen u GS, a co se o tom ještě dozvíme ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#264 witcheryTeam

witcheryTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:24

Jedním slovem...PEKLO:@
  • 0
Tony

#265 lipon

lipon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:27

Ještě, že nejsem premium member ;) to by mě štvalo, že si platím službu, která nefunguje. Mám k tomu poznámku. Netuším, kolik může být na celém světě premium lčenů, ale jen v ČR jsou to tisíce. Potom má GS spoustu dalších aktivit, které generují zisky (prodej předmětů, krabiček, GC, TB, reklama na serveru, ....). No prostě si myslím, že tahle činnost generuje takový přísun peněz a náklady nejsou zase tak obrovské, že by si mohli dovolit něco z toho vrátit zpět do infrastruktury a zařídit to tak, aby celý systém nebyl závislý na jednom bodu. Nejsem z oboru IT, ale vím, že podobné možnosti existují (více zálohovaných zrcadlených serverů na více místech atd.)
  • 0

#266 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:39

Děcka, jdu taky brečet a škemrat. Postahoval jsem si sice v tomto týdnu ČR (kterou teď zrovna nevyužiju, páč jedu na týden na Slovensko), ale chtěl jsem si v pátek a v SO stáhnout před odjezdem na východní Slovensku keše, co jsou po cestě. A co čert nechtěl, teď toto. V Slovensko jsem si stihl stáhnout ještě před týdnem, ale chybí mi oblast podél cesty od Makova přes Žilinu, Poprad, Prešov. Kdyby někdo měl nějaké jakžtakž aktuální GPX z této oblasti, moc prosím na klicka[zavinac]atlas.cz. Předem díky a nechť vám to pánbu oplatí na dětech! P.S. Stačí mi tradičky, na ostatní po cestě nebude čas.
  • 0
Don't panic!

#267 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:40

Zdravim Možná je to dobře,že k takové situaci došlo.Prověří to krizový plán(pokuď nějaký je) a dá třeba vzniknout novému.Dojde k přehodnocení poskytování služeb a dalším věcem. Chybami se člověk učí.Myslím si,že se Groundspeak ocitne teď pod velkým tlakem a palbou kritiky(protože to nedělá pro pár lidí) a ke změnám musí dojít.Opakování něčeho takového si prostě nemůže už dovolit.
  • 0

#268 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:43

lipon napsal/a:
Ještě, že nejsem premium member ;) to by mě štvalo, že si platím službu, která nefunguje.
Mám k tomu poznámku. Netuším, kolik může být na celém světě premium lčenů, ale jen v ČR jsou to tisíce. Potom má GS spoustu dalších aktivit, které generují zisky (prodej předmětů, krabiček, GC, TB, reklama na serveru, ....).
No prostě si myslím, že tahle činnost generuje takový přísun peněz a náklady nejsou zase tak obrovské, že by si mohli dovolit něco z toho vrátit zpět do infrastruktury a zařídit to tak, aby celý systém nebyl závislý na jednom bodu. Nejsem z oboru IT, ale vím, že podobné možnosti existují (více zálohovaných zrcadlených serverů na více místech atd.)


Tak, ona ta situace má spoustu řešení, ale on to zpravidla dopředu nikdo neví, na co se připravit :-(

A třeba právě rozdělení sítě a replikace dat na různé lokality nese nezanedbatelné problémy se stejností dat na jednotlivých serverech.

To by jsi nevěřil, jak pomalu se některé věci replikují ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#269 wobufet

wobufet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:54

Snad to během dneška či zítřka nahodí... Dost by to bodlo. Při nejhorším - nemáte někdo Londýn? Pokud ano, prosím o zaslání na wobufet@seznam.cz
  • 0

#270 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:58

Witko napsal/a:
Nechci sejčkovat ale co kdyz se právě kvůli tomuhle rozhodnou amicí s Geocachingem přestat. Přece jen je to soukromá aktivita a ne žádný byznys.


Jsi neuveritelne naivni, kdyz si myslis, ze to neni byznys. Ve skutecnosti je to velmi dobry kseft a jen blazen by se jej vzdaval.
  • 0

#271 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:59

Já tisknu fotomapu tady z GC.cz a vyrážím na tradičky, bude prdel a bude to jak za starých dobrých časů bez GPSky :) A konečně to zas bude trochu o hledání... o kterém to vlastně má být...
  • 0
www.povetrnik.cz

#272 fosilie-27278

fosilie-27278

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:59

Nemáte někdo prosím zálohu Ostravy a okolí do GeoGetu? Jestli ano tak prosím na gelny@post.cz Díky
  • 0

#273 DAONDA

DAONDA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 7:59

nemate nekdo kese z krkonos ?
  • 0

#274 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 8:00

Z GC.sk: Keďže sa nepodarilo spustiť prvý generátor v budove, prebieha výmena káblov. ETA neznáme.
  • 0
Don't panic!

#275 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 8:02

romantic29 napsal/a:
Takže už víme, díky komu server zase spadl - pravděpodobně právě díky takovým jako si ty :-) a ob den zbytečně zatěžují server stahováním (aktualizací)...

Data stahuji přes PQ, tedy standardně... nevidím v tom problém s přetěžováním serveru.

lipon napsal/a:
Ještě, že nejsem premium member ;) to by mě štvalo, že si platím službu, která nefunguje...

Ta služba funguje a docela dobře... Požár, výpadek datového centra a následné problémy nemají nic společného s nefungováním služby...

Myškin napsal/a:
Zdravim
Možná je to dobře,že k takové situaci došlo.Prověří to krizový plán(pokuď nějaký je) a dá třeba vzniknout novému.Dojde k přehodnocení poskytování služeb a dalším věcem.
Chybami se člověk učí.Myslím si,že se Groundspeak ocitne teď pod velkým tlakem a palbou kritiky(protože to nedělá pro pár lidí) a ke změnám musí dojít.Opakování něčeho takového si prostě nemůže už dovolit.

Naprostý souhlas
  • 0

#276 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 8:02

To je tak, kdyz se zabava stane zavislosti :D
  • 0

#277 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 8:03

Závislost je sranda :D Dneska je klid, jdeme tedy na koupačku a pak odlovit jubilejní kešku... kterou máme v GG B)
  • 0

#278 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 8:03

Doufal jsem, že se to rozběhne, ale prdlajs...
Tak se připojím ke škemračům:
Nemáte někdo Island?
Stačí jednoduché tradičky... Docela dost to hoří...
Děkuju předem za kladné vyřízení žádosti...
  • 0

#279 edemsi

edemsi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 8:08

a co zatracované alternativní webyB).Teď se potvrdilo že není dobré když má někdo monopol-uvažujte a zoufejte si.
  • 0

#280 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2009 - 8:12

edemsi napsal/a:
a co zatracované alternativní webyB).Teď se potvrdilo že není dobré když má někdo monopol-uvažujte a zoufejte si.

Alternativní weby? Jak píše Kolombo, synchronizace, replikace a údržba takových serverů je náročnější a dražší než jedno datacentrum. GS má určitě smlouvy, které zajistí náhrady atd. Pravděpodobnost podobné události je opravdu ale opravdu hodně nízká...
  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama