Přejít na obsah


Fotka

tragedia pri geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2005 - 19:33

Zo stvrtka na piatok jeden nas kolega bohuzial pri geocachingu utrpel smrtelny uraz, spadol zo skaly na Tram cache. Je to neuveritelna nahoda, zrovna na tejto cache by to clovek neocakaval, zrejme vsak zle pocasie zohralo svoj diel. Volal sa Lukas a mal len 19 rokov. Je to smutna udalost, uprimnu sustrast vsetkym pozostalym :(((

Uz mi to volalo viac ludi, dnes na Nove bude udajne odvysielana "antireportaz" o geocachingu.
Myslime na svoju bezpecnost pri hladani skrysi a taktiez pri ich ukladani...


  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2005 - 19:55

Už jsem bohužel slyšel a četl... :-((
Šami, ví se jeho nick?
A proč tam lezl, když to nebyl autor keše (DaFy) a když je keška disablovaná?
Ach jo...
Who

Zo stvrtka na piatok jeden nas kolega bohuzial pri geocachingu utrpel smrtelny uraz, spadol zo skaly na Tram cache. Je to neuveritelna nahoda, zrovna na tejto cache by to clovek neocakaval, zrejme vsak zle pocasie zohralo svoj diel. Volal sa Lukas a mal len 19 rokov. Je to smutna udalost, uprimnu sustrast vsetkym pozostalym :(((

Uz mi to volalo viac ludi, dnes na Nove bude udajne odvysielana "antireportaz" o geocachingu.
Myslime na svoju bezpecnost pri hladani skrysi a taktiez pri ich ukladani...


  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 2:05

http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krimi&c=A051219_223349_krimi_ad
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 11:27

Moc mě mrzí, co se stalo a věřím, že už se nikdy nic podobného nestane. Upřímnou soustrast všem pozůstalým
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 12:52

Delší dobu jsem tu nebyl a plánoval jsem, že až tu budu popřeju fšem geocacherům hodně štěstí do Nového roku, ... je hrozné, že už nestihnu popřát fšem. Upřímnou soustrast rodině, příbuzným, geo/kamarádům, ...
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 13:02

Ano je to smutne a velka lidska tragedie. Rozhodne vsak za ni nestoji myslenka geocachingu jako takova. Cele rodíne a vsem kamaradum Lukase (jehoz "nick" pod, ktery byl mezi nami bohuzel nezname) vyjadruji uprimnou soustrast.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 20:09

Je mi také 18 let a kešuju skoro dva roky. Při geocachingu čas od času nastávají méně či více nebezpečné situace a je na člověku, aby se rozhodnul co ještě jo a co už ne. Bohužel někdy se to nepovede. Chtěl bych celé rodině a všem kamarádům Lukáše vyjádřit upřímnou soustrast.
V nadcházejícím roce prosím dávejte všichni na sebe pozor! Radši hledání vzdejte a neriskujte to nejcenější co máte!
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 13:45

Podle nových informací je tato tragická událost souhrou nešťastných náhod a dotyčný hoch neměl s Geocachingem nic společného.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2005 - 20:00

Už jsem bohužel slyšel a četl... :-((
Šami, ví se jeho nick?
A proč tam lezl, když to nebyl autor keše (DaFy) a když je keška disablovaná?
Ach jo...
Who

nick zatial nevieme, iba menozrejme tu cache robil dlhsiu dobu (Tramcache je nadlhsie) a neskontroloval si, ze tam nie je (btw Pitr mi hovoril, ze udajne cache nasli u neho...)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2005 - 20:06

Už jsem bohužel slyšel a četl... :-((
Šami, ví se jeho nick?
A proč tam lezl, když to nebyl autor keše (DaFy) a když je keška disablovaná?
Ach jo...
Who

Tahle cache může být i dlouhodobější záležitost, kdy prostě sbíráš data a pak jen vyzvedneš final při nějaké příležitosti. Na její aktuální výpis se podívat ani nemusel, nepotřeboval ho. Alespoň takhle funguje spousta lidí, co jsem svého času četl logbook.Prostě to vzal najednou s nějakou jinou cache. Ale to je vymýšlení teorií, který nic neřeší.Faktem je, že cache rozhodně nebyla umístěna na nebezpečném místě a dalo se k ní v pohodě dojít.Co a proč se tam stalo už ví asi jen dotyčný.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 10:20

Oproti temer vsem komentarum k tomu clanku na serveru iDnes se mi nezda, ze je az tak spatne napsany. Litam na padaku, takze, kdyz to porovnam se zpravami o tom, kdyz se nekdo zrakvi na nejakem litacim stroji, tak v tomto pripade je alespon docela hezky popsane, co geocaching vlastne je. Myslim, ze mu to udela spise reklamu, nez ze by mu to melo ublizit. Titulek je zavadejici, ale lidi proste takove titulky chteji a cim je titulek "krvavejsi" tim vice lidi si to precte. Kazdopadne je to velmi smutne, ale takove veci se proste stavaji pri vsech lidskych cinnostech.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 7:43

http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krimi&c=A051219_223349_krimi_ad


Původně jsem se nechtěl vyjadřovat, protože pár slov může jen těžko postihnout jakousi prázdnotu, která ve mě po přečtení této zprávy vznikla... Přesto jsem o celé události docela přemýšlel a napadlo mě jedno (možná) vysvětlení celé události.
1. Cache byla už 9. prosince hlášena jako nenalezena
2. DaFy ji 11. prosince disabloval
3. Podle informace, kterou tu někdo uvedl byla cache pod skalou a nikoliv na ní
4. Podle toho, co napsali na iDnes ležela schránka 3 m od toho kluka
5. Je-li pravdivá informace č. 1 a 4, pak se domnívám, že chtěl na té skále cache založit a nikoliv najít
K tomu ještě malou poznámku - já si moc nemyslím, že jestli někdo začíná s geocachingem, tak zrovna na takovéhle cache, kde nacestuje 85 km po městě...
Závěrem chci zopakovat, že je mi velice líto, že k něčemu takovému došlo. Je úplně jedno, že to člověk dělá na vlastní nebezpečí, že se nesmí přeceňovat, že musí mít chladný úsudek... To se samozřejmě hezky říká, ale myslím si, že každý, kdo se geocachingu už nějakou dobu věnuje párkrát někam lezl, někam spadl apod. Nepodceňujme možná nebezpečí, která mohou na lidi, kteří neznají místní situaci číhat. Předvídejme, že může dojít i k tomu, že se lidé budou snažit dostat ke cache takříkajíc "za šipkou" (geocacheři ví, co tím myslím). Jsou-li v okolí cache nebezpečná místa, upozorněme na ně v zápisu. Je-li cache umístěna v horském terénu, raději ji na zimu přepněme do disable stavu, než abychom riskovali zdraví nebo životy hledačů. Odpovědnost v takovém případě padá i na nás, protože známe-li opravdu místo uložení cache, musíme umět předvídat i předvídatelné nebezpečí.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 14:38

Ano je to smutne a velka lidska tragedie. Rozhodne vsak za ni nestoji myslenka geocachingu jako takova. Cele rodíne a vsem kamaradum Lukase (jehoz "nick" pod, ktery byl mezi nami bohuzel nezname) vyjadruji uprimnou soustrast.


Pod to se podepisuji.
Destr
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 20:57

Radši hledání vzdejte a neriskujte to nejcenější co máte!



Zrovna treba u TramCache by bylo zbytecne vzdavat hledani... Jde o to ze ten kluk pak urcite sel na tu vyhlidku ktera byla kvuli snezeni namrzla...prisel asi nejaky poryv vetru a uz letel...

R.I.P.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 16:23

Podle nových informací je tato tragická událost souhrou nešťastných náhod a dotyčný hoch neměl s Geocachingem nic společného.

O to víc mě překvapil hon na čarodějnice, který spustily ony dvě "novinářky" (uvozovky jsou zde zcela záměrně) tím včerejším článkem v tištěné i internetové podobě deníku DNES. Už to bylo napsáno na více místech, ale přesto se to sluší možná zopakovat.
Nikdo nemůže vinit Geocaching jako hru z toho, že může za něčí smrt. Stačí se nad tím jen zamyslet, což zjevně ty dvě dámy ve své tristní honbě za senzací neudělaly. Jinak by nemohly článek nazvat tak jak ho nazvaly a zároveň napsat v něm tak nepřesné a zavádějící informace, které dělají z GC hru pro slabomyslné jedince, co kvůli ořezávátkům, plastovým vojáčkům a kostkám stavebnice Lego riskují své životy. Rozdíl mezi takovou hrou a např. drogou, kterou si člověk vědomě stříká do žil, přestože ví, že ho to může odrovnat je zde naprosto zřejmý. Snad je zřejmé co tím chci říct. Takže o co se tu ony dámy pokouší? To zjevně neví ani ony samy.
Principielně se tu pokouší napadat v souvislosti s oním neštěstím zcela nesmyslně něco, co prostě na první pohled musí každého trknout. Bohužel člověk neznalý, který si pak jejich článek přečte si o celé věci nemůže udělat jiný pohled než ten, co mu kočička s pejskem uvařili. Výsledkem je již zmíněný hon na čarodějnice, který nejenže nevrátí život tomu klukovi, ale dává do souvislostí naprosto odlišné věci.
Jestli měl článek odradit od jedné z nejzajímavějších her, kterou může hrát bez rozdílu téměř každý a poznávat přitom místa, na která by se jinak v životě nepodíval. Která dokáže udělat pro děti z běžného rodinného výletu skvělou zábavu a už několik let baví lidi po celém světě, tak pevně doufám, že se mu to nepovedlo.
Ať už dotyčný byl nebo nebyl geocacher je jedno. Smrt si nevybírá a je stejně smutná a hnusná někde pod skalou, v rozsekaném autě, na přechodu pro chodce a jinde. Setkáváme se s ní dnes a denně a v mnohých případech jsou tu zcela jasně označitelní viníci, na rozdíl od Geocachingu. Problém ale je, že ti jasně označitelní viníci (nepřiměřená rychlost, nepozornost, alkohol) jsou už trochu profláklí, tak se zkrátka našel nový, neokoukaný třídní nepřítel - Geocaching. Hlavně, že se noviny prodávají, stačí vhodný nadpis a umístění... O to tu přece šlo nemyslíte? Tohle je pro mě daleko větší ubohost, to účelové přibarvení článku a parazitování na oné nešťastné události. Ať si milé dámy myslí a tvrdí co chtějí.
Čest památce nejen toho kluka, ale i všech dalších, kteří si nezasloužili umřít.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2005 - 22:47

Je to opravdu smutna tragedie :( Kde jste o tom cetli ? Me dnes kontaktovala reporterka MF Dnes, ptala se na zakladni principy geocachingu a sdelila mi nektera fakta o tomto hroznem nestesti. Z jejiho popisu jsem usoudil, ze by mohlo jit o final stage Tramcache.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2005 - 11:29

Priznam se ze o geocachingu jsem v zivote neslysel az ted z medii v souvislosti s tragickym umrtim jednoho z hracu. Je mi to lito zvlaste vzhledem k jeho veku a taky blizicimi se vanocem.Stat se muze cokoli. Nemyslim si ze geocaching je nejaka nebezpecna hra, po prostudovani dostupnych informaci na webu je podle me zabavna, poucna a vzrusujici. Mrzi me ze musel zemrit mlady clovek, ale muj zaver je, ze si jdu koupit GPS. Hodne stesti pri hledani :-).


  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2005 - 12:25

Původně jsem se nechtěl vyjadřovat, protože pár slov může jen těžko postihnout jakousi prázdnotu, která ve mě po přečtení této zprávy vznikla... Přesto jsem o celé události docela přemýšlel a napadlo mě jedno (možná) vysvětlení celé události.
1. Cache byla už 9. prosince hlášena jako nenalezena
2. DaFy ji 11. prosince disabloval
3. Podle informace, kterou tu někdo uvedl byla cache pod skalou a nikoliv na ní
4. Podle toho, co napsali na iDnes ležela schránka 3 m od toho kluka
5. Je-li pravdivá informace č. 1 a 4, pak se domnívám, že chtěl na té skále cache založit a nikoliv najít
K tomu ještě malou poznámku - já si moc nemyslím, že jestli někdo začíná s geocachingem, tak zrovna na takovéhle cache, kde nacestuje 85 km po městě...
Závěrem chci zopakovat, že je mi velice líto, že k něčemu takovému došlo. Je úplně jedno, že to člověk dělá na vlastní nebezpečí, že se nesmí přeceňovat, že musí mít chladný úsudek... To se samozřejmě hezky říká, ale myslím si, že každý, kdo se geocachingu už nějakou dobu věnuje párkrát někam lezl, někam spadl apod. Nepodceňujme možná nebezpečí, která mohou na lidi, kteří neznají místní situaci číhat. Předvídejme, že může dojít i k tomu, že se lidé budou snažit dostat ke cache takříkajíc "za šipkou" (geocacheři ví, co tím myslím). Jsou-li v okolí cache nebezpečná místa, upozorněme na ně v zápisu. Je-li cache umístěna v horském terénu, raději ji na zimu přepněme do disable stavu, než abychom riskovali zdraví nebo životy hledačů. Odpovědnost v takovém případě padá i na nás, protože známe-li opravdu místo uložení cache, musíme umět předvídat i předvídatelné nebezpečí.

Jen tak pro zamyšlení
http://prdelka.net/d...21&t=1135160544
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2005 - 13:34

O to víc mě překvapil hon na čarodějnice, který spustily ony dvě "novinářky" (uvozovky jsou zde zcela záměrně) tím včerejším článkem v tištěné i internetové podobě deníku DNES. ... Stačí se nad tím jen zamyslet, což zjevně ty dvě dámy ve své tristní honbě za senzací neudělaly. Jinak by nemohly článek nazvat tak jak ho nazvaly a zároveň napsat v něm tak nepřesné a zavádějící informace ...

Tak nevím, jestli jsem nečetl nějakej jinej článek, ale já tam skoro nic proti geocachingu nenašel; geocaching je tam hodnocen jako "nevinná a celkem smysluplná zábava", a ani na popisu pravidel není nic až tak nepřesného a zavádějícího. (To, že se nakonec ukázalo, že se tam byl projít jen tak a nikoliv za účelem hledání cache, není podstatné - vzhledem k blízkosti cache to byla docela pravděpodobná hypotéza. Neměl sice u sebe GPS, ale asi předpokládali, že při pádu mohla dopadnout daleko od těla.)

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2005 - 23:15

bohuzel se mi diky omezenemu pripojeni asi az do konce roku nepodari dat na gc.cz zadnou vetsi zpravu, takze bych se aspon takhle pripojil k pitrovi a napsal ze je nam to moc lito. -honza
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama