Přejít na obsah


Fotka

Garmin eTrex Legend HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#1 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 12:31

Pořídil jsem si Garmin eTrex Legend HCx a nevím jakým způsobem do něj vkládat souřadnice , poradí někdo?
  • 0

#2 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 12:38

Podlo toho jak to myslíš. Jestli jde o keše, tak je nejlepší přes MapSource, pokud myslíš v terénu ručně, tak v menu máš ikonku na vložení vlastního bodu.
  • 0

#3 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 13:13

Jaký je postup zadávání souřadnic pro keše přes Map Source?
  • 0

#4 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 13:25

Pokud nejsi PM, tak buď použít skrýšotlač, či jiný program na hromadní stáhnutí keší, nebo jednotlivě přímo z listingu keše. Pak otevřít v MapSource a importovat do GPS-ky.
  • 0

#5 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 13:50

pro ruvit:Mohl bys mě tvoji odpověď převést do sruzimitelné řeči?:P Vůbec jí nerozumím:(
  • 0

#6 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 13:56

Posílám soukromou zprávu.;)
  • 0

#7 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 14:28

Ruvit napsal/a:
Pokud nejsi PM, tak buď použít skrýšotlač, či jiný program na hromadní stáhnutí keší, nebo jednotlivě přímo z listingu keše. Pak otevřít v MapSource a importovat do GPS-ky.


když ze stránky keše přenesu souřadnice příkazem "Send to GPS"přímo do připojené gps-ky, kam se souřadnice uloží a nedojde při tom ke smazání mapy?
  • 0

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 15:03

Řekl bych, že do paměti pro waypointy a mapa se ti určitě nesmaže.
  • 0

#9 velkoadmiral

velkoadmiral

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2009 - 19:38

alkes napsal/a:
Řekl bych, že do paměti pro waypointy a mapa se ti určitě nesmaže.


Presne tak. Mam stejny aparat;)
  • 0
velkoadmiral

#10 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 18:45

jaké máte s touhle mašinkou zkušenosti?
  • 0

#11 ZajdaTeam

ZajdaTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:16

fridmen napsal/a:
jaké máte s touhle mašinkou zkušenosti?


Ahoj, tento přístroj vlastníme něco málo přes půl roku. Spokojenost s ním je veliká. Máme k němu několik karet s různými mapami, takže podle potřeb přendáváme paměťovou kartu i v terénu, je to snadné jako vyměnit baterky. Kešky nahráváme dvěma způsoby. Když jich není moc, tak většinou přímo ze stránek GC.COM příkazem "Send to GPS", když jich je víc, tak kešky stahujeme Skrýšotlačem, GPXko naimportujeme do Mapsource, kde si upravíme vše potřebné a pak z Mapsource naimportujeme do GPSky. Výdrž je dobrá, citlivost čipu taky vpohodě, nabíhá rychle, s čistým výhledem na oblohu se i satelity chytají rychle. I v lese bývá dostupnost satelitů bezproblémová, přesnost je samozřejmě horší, ale naprosto dostačující.
Kdyby tě zajímalo něco dalšího, tak se klidně ptej.
  • 0

#12 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 20:51

Souhlasím s ZajdaTeamem, mám ji také a nemohu ji si vynachválit. Samozřejmě, jsou tu i lepší přístroje, ale ty jsou také dražší.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#13 Spartakar

Spartakar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 10:19

Ahoj, mám trochu problém se svým etrexem. V létě jsem byl na islandu a tak jsem si od kamaráda chtěl nechat nahrát mapy na kešky na islandu, jenže... Smazal mapy z karty, že se to musí nahrát oboje hromadně zpět. To už se nám ale nepodařilo :o(. Mám originál instalační céda, všechno, i kody, ale prostě mi to nechce přijmout zpět mapy alespon čech, abych mohl lovit dál! Nevíte jak na to? Nebo jak tam nahrát něco, co bude fungovat? A kde to popř. stahnout? Ačkoliv vkládám všechny klíče, tak mi to prostě mapu nechce odemknout :o( Díky za rady... Martin
  • 0
Quid, Quid latine dictum sid altum videtur

#14 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 10:58

Přesně tohle se mi stalo když jsem si jí koupila a zkoušela, co zo umí. Smazala jsem mapu, že si tam nahraju jinou a pak se mi tam ta Topo vůbec nedařila nahrát zpět. Když jsem pomalu začala obtelefonovávat všechny servisy, napadlo mě se podívat na nastavení. Nevím teď úplně přesně, co jsem kde přepla, ale pamatuju si, že ty mapy tam byly, jen jsem neměla zaškrtnutzo, kterou mapu chci, tak mi to hlásilo, že tam žádná není. Já vím, blbá rada... Ale jsem úplný antitalent a tohle byla fakt nějaká hloupost v nastavení, tak to zkus projít
  • 0

#15 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 19:40

mate nekdo nahrany novy firmware 3.10 z konce letosnich prazdnin? jak to chodi? - nejaky problemy? nejaky zlepseni v uzivani? dik
  • 0

#16 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 20:59

jsem s ním spokojený ale kdyby ho někdo chtěl koupit za 3000 tak ho nechám
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#17 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 19:20

Já ho mám asi půl roku. Jsem s ním spokojený, co se fungování týká. V létě se mi však odlepila guma, navíc se trochu vytáhla, takže teď mám striptýzáka, který nesmí zmoknout. :| Kámoška ho má taky a má i stejnou zkušenost. Setkali jste se taky s tímto problémem?
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 19:31

Pajast

U všech modelů etrex bohužel úplně běžný jev. :( V rámci reklamace ti gumu vymění.
S vodotěsností to možná nebude až tak špatné, pod gumou je ještě jakási fólie, ale do rybníka bych raděj neházel.:)
  • 0

#19 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 19:35

alkes napsal/a:
U všech modelů etrex bohužel úplně běžný jev. :( V rámci reklamace ti gumu vymění.
S vodotěsností to možná nebude až tak špatné, pod gumou je ještě jakási fólie, ale do rybníka bych raděj neházel.:)


Vymění... To znamená, že brzo asi budu mít stejný problém znova, nebo ne? Nejradši bych to přilepil sám nějakým pořádným lepidlem. Ale obávám se, že bych tím přišel o záruku.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 20:00

vodotesnost opravdu neni problem, protoze ta guma tam neni jako tesneni. Plastove dily jsou secvaknuty a spara je prelepena pruznou tesnici paskou. A pres ni je teprve nalepena oboustranna lepici folie, na kterou je priplacla ta guma. Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze ta cerstva lepici folie drzi hodne fest! Az by clovek neveril, ze jednou povoli... Je zajimave, ze kdyz se ta guma odlepuje, tak lepidlo na strane gumy uplne odteka, zatimco totez lepidlo na druhe strane te pasky drzi docela dobre. Domnivam se, ze za to muze ta guma. Ma jinou tepelnou roztaznost nez podklad, a je mekka, takze asi vice tepelne pracuje. A tak je otazka, jesli prilepeni cimkoliv jinym bude mit uspech. Na zacatku to drzi velmi dobre i originalni paskou. Co udela alternativa po roce pouzivani? Mimochodem, kdyz se podivas na upln novou gumu, tak zjistis, ze jeji obvod se shoduje s obvodem etrexu. Mona, kdyby ji udeleli trosku mensi, aby musela byt trosku natahnuta, tak by drzela lepe.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama