Přejít na obsah


Fotka

Jak logovat pře mobil ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 20:25

Čau, jedu na čtrnáct dní na dovolenou a budu mít s sebou jenom mobil. Chystám se odlovit spoustu keší a chtěl bych je postupně logovat. Až do teď jsem to nepotřeboval, tak jsem se o to ani nezajímal. Je nějaká možnost jak logovat přes mobil s připojením na wap. Děkuji za odpověď.
  • 0

#2 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 20:32

http://wap.geocaching.com/ a funguje i přes např. Opera Mini. A osobně bych doporučil cokoli jiného než wap, protože ten je obvykle docela drahý (alespoň u t-mobile).

  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#3 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 21:01

A nějaká javácka aplikace přes kterou by to šlo není?
  • 0

#4 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 21:48

Já teď používám SEK750i + vodafone internet zadarmo (joo už jen do konce srpna :-( ) + opera mini ( http://www.opera.com/mini/ )

Na logování, hledání trackables a čtení nejaktuálnějších logů (pokud nemáš oregon/koloucha/pra tak i listingy atd) úplně super věc... myslím že přímo java jen na logování není. Navíc pokud platíš net od kb, můžeš v opeře vypnout obrázky a další kravinky, a stahovat tak jen minimální množštví dat.
  • 0

#5 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 21:59

Nepíšeš kam jedeš. Pokud je to někde v zahraničí, tak za datové přenosy zaplatíš docela dost
  • 0

#6 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 22:00

sundin napsal/a:
A nějaká javácka aplikace přes kterou by to šlo není?


Opera mini je java, nainstaluješ a pak s ní pracuješ jako v normálním porhlížeči, GC.com přes ní běží bez problému. Jo a co jde o wap tak pokud ho nemáš nějakým způsobem zdarma tak bych se mu vyhnul asi u jakéhokoliv operátora, nějaký "internet v mobilu" nebo něco podobného bych doporučil spíš.

Edit: ad rsc_cz, pokud jedeš do zahraničí tak bych se datovým přenosům vyhnul uplně a nechal to logování na doma, nebo alespoň do domácí sítě.
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#7 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 10:43

No O2 má teď akci internet v mobilu na tři měsíce zdarma takže to by bylo zadarmo B) no a pak to neprodloužím.
  • 0

#8 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 12:22

sundin napsal/a:
No O2 má teď akci internet v mobilu na tři měsíce zdarma takže to by bylo zadarmo B) no a pak to neprodloužím.


jj to jsem měl taky, akorát pak jsem si to nechla :), ale platí to jen v o2 ČR, tak bacha na to ;)
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#9 MausX

MausX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 17:53

Nevíte prosím vás někdo, do kdy platí ta nabídka O2 na 3 měsíce zdarma. Potřeboval by jsem to aktivovat až od 1.8. a nevím jestli to bude stále platit. Nikde na netu jsem se to nedočetl.
  • 0

#10 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 19:34

Cinkni na 800020202 a optej se, ale zavolal bych 2x abych mel jistotu, ze rikaji to same.
  • 0

#11 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 20:08

Dneska jsem to vyřizoval
  • 0

#12 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 23:42

AA sakra tak to se musím na O2 podivat :-D . Normálně mám Tmob, v lednu jsem kupoval Vodafone simku jen kuli internetu ;-). Za ty dvě stovky, navíc na ní 200 kreditu ;) proč ne .. že bych ještě 3 měsíce internetil zadarmo přes O2 ?? xD ( pak by mohl dát něco grátis tmobile, ať je oškubeme všechny )
  • 0

#13 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 8:47

xpj napsal/a:
http://wap.geocaching.com/ a funguje i přes např. Opera Mini. A osobně bych doporučil cokoli jiného než wap, protože ten je obvykle docela drahý (alespoň u t-mobile).

T-Mobile ma zdarma internet na 1 měsíc. Cinkněte na infolinku 4603 a nechte si aktivovovat surf+ potom mužete logovat přez wap a neděsit se až přijde učet. TWIST to ma jen na 14 dní ale neberte to na dovču když je to zadarmo, no ne ?
  • 0
Geocaching je hra.........

#14 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 8:49

Pozor na O2 ma nové tarifování 20 kč za deset minut !!! Dost drsné to už se vyplatí nějaký balíček pokud chceš zalogovat z mobilu 2-3 keše tak bych 20kč obětoval.
  • 0
Geocaching je hra.........

#15 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 11:57

xpj napsal/a:
http://wap.geocaching.com/ a funguje i přes např. Opera Mini. A osobně bych doporučil cokoli jiného než wap, protože ten je obvykle docela drahý (alespoň u t-mobile).


Myslím že by bylo dobré jen upřesnit, že tarifikace za WAP spojení není závislá na názvu stránek kam lezete, ale na komunikačním protkolu/profilu, který si pro přístup k datům navolíte na svém mobilním telefonu.

(no na historických telefonech v prapočátcích vzniku možnosti uživatelského přenosu dat v GSM, které již asi nikdo z vás nemá byl jedinou možností WAP, ale takový mobil asi rovnou zahoďte :-)
  • 0

#16 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:16

Autacek napsal/a:

(no na historických telefonech v prapočátcích vzniku možnosti uživatelského přenosu dat v GSM, které již asi nikdo z vás nemá byl jedinou možností WAP, ale takový mobil asi rovnou zahoďte :-)


Ani napad! Moje N6310i facha bezproblemove a na telefonovani a sms a obcasny nahled do jizdnich radu prez kyzeny WAP nebo i wap.geocaching.com zcela postacuje. Vydrz s telefonovanim co to da a podobne a nekolikaletou baterii 4dny a bez telefonovani nezkouseno a s "velkou" baterii bych odjel na 14 dni a neresil bych dobijeni :) Ale predci jenom na navigaci vedle pouzivam N95, abych se nezastaval jen "old" modelu.
;)
  • 0

#17 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:30

No tak ja ac mam Oregona tak jsem si chtel zkusit jake to je lovit pres mobil IMHO asi nej aplikace je LOCIFI, nejen ze umi vyhledat nejblizsi kese ktere jsou se vsim vsudy. ale ma dobrou navaznost na googl maps. jen clovek musi mit datovy tarif.
  • 0

#18 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:44

Tak se nemůžu přes telefon na http://wap.geocaching.com/ přihlásit. Když to kliknu v kompu tak v pohodě a v telefonu to hlásí nějakou chybu :@
  • 0

#19 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:49

sundin napsal/a:
Tak se nemůžu přes telefon na http://wap.geocaching.com/ přihlásit. Když to kliknu v kompu tak v pohodě a v telefonu to hlásí nějakou chybu :@


Jede jak prez apn wap i internet u O2, na 6310i i N95.
  • 0

#20 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:54

Stranku mi to taky načte, ale když se lognu tak to hodí chybu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama