Přejít na obsah


Fotka

Logování vlastni keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Honha 6673

Honha 6673

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 22:03

U keše "Lov v temnotě" GC1QT2H - je normální odlov vlastní keše? "Co vy na to? Mně se to opravdu nelíbí."
  • 0

#2 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 22:10

nejdřív jsem si myslela že měl nějaký zvláštní důvod proč přidal toho druhého jako autora,ale při čtení dalších logů jsem koukala že tam je údržba a dělali jí oba dva,tak nevím co lovil,když měl cestu jasnou.Taky se mi to nelíbí,ale co naděláme
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#3 pgnext

pgnext

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 23:20

Kouknul jsem na to, tady se mi to nezdá tak hrozné. Kolegyni napsal jako spoluautora snad proto, aby mu pomohla s údržbou. (Já sám jsem si to jako spoluator nedovolil). Situace je podobná té, když se u keše sejde víc kačerů najednou a někteří se dostanou k logování, ani neví jak. Ale potkal jsem se už s případy, kdy si owner sám napíše found-it, dokonce jsem viděl dva logy téhož kačera u jedné keše, kdy tam byl po čase zase. Možná to někteří dělají neúmyslně a jediné co s tím můžeme dělat, je upozornit např. mejlem. Nebo založit katalog "podivných" kačerů, jak se tady probírá vedle :)
  • 0

#4 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 0:08

Treba jen chce vycistit prostor od zelenych krabicek. A tak jeho mu tam strasi. Urcite to neni forma podvodu. Pokud bz chtel ziskat bod muze si najit nejakou s nadupanym logbookem a tam si falesne found klidne udela. ... me soobne moje keska taky rozciluje ze je porad zelena. Ale necham ji tak, co kdybych zapomel kde je. ;-)
  • 0

#5 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 0:30

PK500 napsal/a:
Treba jen chce vycistit prostor od zelenych krabicek. A tak jeho mu tam strasi. Urcite to neni forma podvodu. Pokud bz chtel ziskat bod muze si najit nejakou s nadupanym logbookem a tam si falesne found klidne udela. ... me soobne moje keska taky rozciluje ze je porad zelena. Ale necham ji tak, co kdybych zapomel kde je. ;-)


moje keše sice nejsou zelené,ale i tak pokud jsem přihlášená tak se mi zobrazuje jako hvězdička.A pokud přihlášená nejsem tak je snad zeleno,modře,žlutě...... všude

a sice je slečna napsaná jako autor,ale v profilu nemá že by byla její.Ale i tak se mi to prostě z principu nelíbí,když už musí být napsaná nahoře,tak nemá logovat a je mi jedno co jí tam straší.
I když jak tak koukám není to jediná keš u které to takhle udělali,autoři oba a jeden found in.Tak někoho to prostě baví pro body.
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#6 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 6:07

Honha 6673 napsal/a:
U keše "Lov v temnotě" GC1QT2H - je normální odlov vlastní keše?
"Co vy na to? Mně se to opravdu nelíbí."

A jeje... Dalsi geocacherska valka v nejake mistni komunite? :(:(:(
Slapli ti na kuri oko, nebo co?
Je to tvoje cache, neni...
Predbehli te v bodech? Nepredbehli...
Chodil jsi s ni a on ti ji prebral?... ;)
Napsal ji nejprve jen jim, a oni na tebe byli sprosti a propichali ti podrazku u botasek?... :D

Tak proc tu vlastne rozvijis tu stvavou kampan? :(
Neznam ani jednoho z vas, ale moc nechapu, proc si ten tvuj "problem" neresis primo s nimi... Napr. slusnym dotazem. Mozna od nich i dostanes slusnou odpoved- vysvetleni... A tim to konci... Muzes nebo nemusis s nimi souhlasit... No a co...

Neni lepsi misto sledovani cizich logu na cizich cache vyrazit do terenu a vyhledavat dalsi skvela mista jako byl ten Staricky kamenny mostek? ;)
  • 0

#7 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 6:19

Je to sice zvláštní přístup, ale proboha, lidi, geocaching je hra, tak to neřešte. Když to někoho těší, tak mu ten bod přejte. Znám i případy, kdy někdo založí keš pod týmovým nickem, chvíli počká a pak si ji zaloguje (a taky si ji pochválí a pěkně si poděkuje). Myslím si o tom svoje, ale víc to neřeším.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 6:26

LudekV napsal/a:
Je to sice zvláštní přístup, ale proboha, lidi, geocaching je hra, tak to neřešte. Když to někoho těší, tak mu ten bod přejte.
Znám i případy, kdy někdo založí keš pod týmovým nickem, chvíli počká a pak si ji zaloguje (a taky si ji pochválí a pěkně si poděkuje). Myslím si o tom svoje, ale víc to neřeším.


Asi tak, ať si to každý hraje tak, jak to baví jeho a jak to on sám považuje za správné, protože za počty nálezů nikdo žádné prémie nevyplácí.

Jen ta mrtvá koťátka za každý tisíc nálezů, to je terno ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 8:59

Tohle opravdu nechápu, je to jejich věc. U ownera může být napsáno co chce, ale autor je stejně jen jeden. Proč by si ostatní nemohli přidat bodík aspoň do nalezených, když už nemůžou do vytvořených? Aspoň si uklidí na mapě. Nebo je nějaké pravidlo, že spoluautor nemůže logovat found it? Pokud vím, tak teď už platí jen pravidlo, jsem zapsaný v logbooku -> můžu logovat na webu. Já bych to neudělal, ale ani bych za to nikoho nevystavoval na web jako podvodníka. Založení kešky je mnohem těžší než nalezení. Na uvedené keši jsem nebyl, ale už podle listingu musela dát dost práce. Jestli je v geocachingu něco podvod, tak třeba výměna cenné věci z kešky za použitou jízdenku nebo ukradení geocoinu, ale logování bych neřešil, ať si každý loguje co chce, když to najde. Já už málem logoval DNF na vlastní tradičce, někdy je umění najít i vlastní keš :) Nějak jsem se rozepsal, ale nechápu proč někdo musí pořád řešit, jestli někdo z ostatních nemá jeden bod navíc (a ještě k tomu podvodem). Asi jde fakt o ta mrtvá koťátka za každý tisíc nálezů...
  • 0

#10 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:23

Já mám dokonce jedno FTF na své kešce... :D
  • 0

#11 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:44

pokud spolupracujes s nekym treba na serii a kazdy mate ze serie urcite krabky psane na sebe a u ostatnich je clovek napsany jako spoluautor, tak nevim, proc by si je nemohl odlovit. je pravda, ze ti "strasi" v mape jako neodlovene. sam se chystam na "sve" (rozumej kde jsem spoluautor) krabky, az je odlovi par lidi.
  • 0

#12 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:59

venca68 napsal/a:
Já mám dokonce jedno FTF na své kešce... :D


To jsme na tom podobně :D. (PS: Nemáš ty FTFka náhodou dvě?).
Necháme zdejším moralistům tuto hádanku k vyřešení...
  • 0

#13 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 10:12

Taky se přidávám s FTF na vlastní kešce :-D
  • 0

#14 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 10:48

Pe_Bo napsal/a:

venca68 napsal/a:
Já mám dokonce jedno FTF na své kešce... :D

To jsme na tom podobně :D. (PS: Nemáš ty FTFka náhodou dvě?).
Necháme zdejším moralistům tuto hádanku k vyřešení...

No mám dvě, ale chtěl jsem se tvářit přiměřeně skromně... B)
  • 0

#15 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 10:51

pitovo napsal/a:
pokud spolupracujes s nekym treba na serii a kazdy mate ze serie urcite krabky psane na sebe a u ostatnich je clovek napsany jako spoluautor, tak nevim, proc by si je nemohl odlovit. je pravda, ze ti "strasi" v mape jako neodlovene. sam se chystam na "sve" (rozumej kde jsem spoluautor) krabky, az je odlovi par lidi.

Přesně takhle to taky vidím... :) Jasně, že se na kešku, kde jsem spoluautorem, nepoženu za FTF. Počkám, až se zaběhne, a pak ji někdy v mezičase korektně odlovím, aby "nestrašila". To nemusí být ani série, třeba jsem pomáhal synovi (Slepicovi) s přípravou jeho kešky. Tak když jsem někdy po roce jel kolem a vzpomněl jsem si, zaskočil jsem, našel, zalogoval...
  • 0

#16 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:50

Aniž bychom se chtěli pasovat na moralisty :D, chápeme, že logovat si nález na spolu-vlastní keši někomu přijde jako podvod "pro bod", ale taky chápeme, že spoluautorovi straší kousek za domem neodlovená keš a on se jí chce zbavit. Co tedy (pro klid duší našich, vašich i jejich) postupovat takto: 1. Odjeď někam daleko, kde tě "neodlovená" keš vůbec nebude iritovat. 2. Odlov tam keš, zaloguj se, případně pořiď fotku, kdyby se zas našel nějaký šťoural... 3. Zaloguj tuto keš jako Write Note s tím, že jsi tam byl a nalezl, ale found si loguješ na keši GCxxxx, kde jsi spoluautorem. 4. Zaloguj si spolu-vlastní keš jako Found It a i zde jako úlitbu pro moralisty uveď, že jsi "pro ten bod" našel GCyyyy na opačném konci republiky. 5. Keš za domem zmizela z mapy, k žádnému nepřípustnému obohoacení o bod nedošlo, koza se nažrala... co vy na to, vlci z fóra?
  • 0

#17 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:14

No já jsem se fakt pobavil :-) to je teda manuál ... jen si nejsem jistej jestli to bylo míněno vážně, nebo je to sranda.
  • 0

#18 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:20

Logovat vlastní keš je stejně zvrhlý, jako olizovat odpadkáč u autobusový zastávky... ale znáte to, lidi jsou různí a proti gustu žádnej dišputát. barbieteam to rozsekla B)
  • 0
While the rest of the species is descended from apes, redheads are descended from cats.

#19 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:42

barbieteam napsal/a:
postupovat takto:
1. Odjeď někam daleko, kde tě "neodlovená" keš vůbec nebude iritovat.
2. Odlov tam keš, zaloguj se, případně pořiď fotku, kdyby se zas našel nějaký šťoural...
3. Zaloguj tuto keš jako Write Note s tím, že jsi tam byl a nalezl, ale found si loguješ na keši GCxxxx, kde jsi spoluautorem.
4. Zaloguj si spolu-vlastní keš jako Found It a i zde jako úlitbu pro moralisty uveď, že jsi "pro ten bod" našel GCyyyy na opačném konci republiky.
5. Keš za domem zmizela z mapy, k žádnému nepřípustnému obohoacení o bod nedošlo, koza se nažrala... co vy na to, vlci z fóra?


.... nedejboze se prestehujes do blizkosti GCyyyy....

6a. opakuj body 1 a 2
7a. zaloguj write note GCzzzz, zaloguj found GCyyyy, kterou jsi puvodne nelogoval kvuli GCxxxx, ze ji tedy ted logujes misto GCzzzz. :D

nebo

6b. neopakuj body 1 a 2
7b. found na kesi GCxxxx zmen na write note a write note na GCyyyy na found, vsechno peclive vysvetli, at z toho ostatní mají taky srandu.

8. a uz se probuh nestehuj :D
  • 0

#20 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:59

Toto je podle mě prkotina oproti tomu co jsem zaslech nedávno na jednom eventu. Jsou kačeři kteří klidně prohlásí při společném odlovu s úplně cicími kačery když nemohou najít keš ať si ji všichni zalogují, že to stejně nikdo nepozná.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama