Přejít na obsah


Fotka

Jak vybrat navigaci?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 kacer-marek

kacer-marek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 14:08

Jsem začátečník a chtěl bych si koupit navigaci do auta s využitím pro geocaching. Můžete mi poradit, podle jakých kritérií ji ji vybrat do cca 5000,- (vč.DPH)? Díky
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 14:39

Navigace vhodná do auta (plnohodnotná auto navigace) a pro geocaching (plnohodnotná turistická navigace) neexistuje.
  • 0

#3 kacer-marek

kacer-marek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 14:57

Děkuju za informaci, pak tedy volím geocaching. Můžete mi nějaký typ či značku z vlastní zkušenosti doporučit, abych se lépe a rychle zorinetoval? Děkuju.
  • 0

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 14:58

můžeš zkusit kompromis, nějaké PDA. jako autonavigace slouží velmi dobře (např. s tomTomem nebo iGo), až na menší displej pro geocaching je použitelné také dobře, i když nemá mechanickou odolnost jako turistické navigace, takže na něj musíš dávat větší pozor. Do 5000Kč se ale u nového přístroje asi nevejdeš, leda nějaký starší kousek.
  • 0

#5 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 15:03

Ahoj, nebudu tak zly jako Sobik ... Musis si uvedomit co predevsim chces. Jestli turistickou navigaci do prirody, nebo navigaci s velikou obrazovkou, ktera ti bude hlasit zatacky do auta? Dale si zvaz, jestli chces opravdu GPSku nebo nejaky multifunkcni pristroj jako PDA. Az v tom budes mit trochu jasno procti si recenze na strankach navigovat.cz a urcite si nejakou GPSku vyberes. Ptat se tady je skoro nesmyslne, protoze neexistuje idealni GPSka pro vsechno a kazdy na vec muze mit uplne odlisny nazor, ktery bude absolutne jiny nez tvuj.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 15:04

Parkis napsal/a:
můžeš zkusit kompromis, nějaké PDA.
jako autonavigace slouží velmi dobře (např. s tomTomem nebo iGo), až na menší displej
pro geocaching je použitelné také dobře, i když nemá mechanickou odolnost jako turistické navigace, takže na něj musíš dávat větší pozor.
Do 5000Kč se ale u nového přístroje asi nevejdeš, leda nějaký starší kousek.

Proboha, přestaňte už propagovat PDA apod. jako plnohodnotnou auto i turistickou navigaci... "... až na menší displej" - při jízdě je co největší displej potřeba pro bezpečnou jízdu a plnohodnotná autonavigace má displej 2x tak větší, dotykový... "...nemá mechanickou odolnost a musíš dávat větší pozor" A co bych chtěl od turistické navigace, přesně opak. Ano, PDA, mobil, notebook, netbook, stolní telefon lze použít pro navigaci, ale vždy je to náhrada.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 15:06

kvapa napsal/a:
Ahoj,
nebudu tak zly jako Sobik ...

Nejsem zlý, naopak. Jasná odpověď.
  • 0

#8 CiraCira

CiraCira

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 15:12

Pokud hlavně do přírody, něco moderního a kolem 5000,- tak bych počkal na Dakotu
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 15:15

CiraCira napsal/a:
Pokud hlavně do přírody, něco moderního a kolem 5000,- tak bych počkal na Dakotu

Taky o ní uvažuji a šetřím, abych si přidal na Oregona ;)

Dneska jsem zrovna koukal na srovnání u Garmina, nevypá zle. Zajímá mně ale, jestli má lépe podsvícený display. Jestli jo, tak bych asi do ní šel, Wigo oželím a jelikož moc mapu nepoužívám, tak by stačil i malý display....
  • 0

#10 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 15:15

sobikovi napsal/a:

Parkis napsal/a:
můžeš zkusit kompromis, nějaké PDA.
jako autonavigace slouží velmi dobře (např. s tomTomem nebo iGo), až na menší displej
pro geocaching je použitelné také dobře, i když nemá mechanickou odolnost jako turistické navigace, takže na něj musíš dávat větší pozor.
Do 5000Kč se ale u nového přístroje asi nevejdeš, leda nějaký starší kousek.

Proboha, přestaňte už propagovat PDA apod. jako plnohodnotnou auto i turistickou navigaci... "... až na menší displej" - při jízdě je co největší displej potřeba pro bezpečnou jízdu a plnohodnotná autonavigace má displej 2x tak větší, dotykový... "...nemá mechanickou odolnost a musíš dávat větší pozor" A co bych chtěl od turistické navigace, přesně opak. Ano, PDA, mobil, notebook, netbook, stolní telefon lze použít pro navigaci, ale vždy je to náhrada.

Však taky píšu že je to kompromis, ne nějaká spása.
Pro mě je třeba při autonavigaci důležitá hlasová navigace, na displej při jízdě moc nekoukám.
Co se týče odolnosti, všechny keše jsem odlovil s PDA a nikdy jsem s tím neměl problém, je to navigace, ne louskáček ořechů a tak se k ní také chovám.
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 15:19

Já taky téměř všechny keše odlovil s mobilem a šlo to (jde to). Ale nebudu to považovat za ideální turistickou navigaci.
  • 0

#12 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 15:24

sobikovi napsal/a:
Já taky téměř všechny keše odlovil s mobilem a šlo to (jde to). Ale nebudu to považovat za ideální turistickou navigaci.

o ideálech tu nikdo nemluvil, precti si to jeste jednou a pomalu nez se zacnes do nekoho navazet. Ale to uz jsme trosku dost mimo tema, nechme tu prostor pro diskuzi ktera pomuze zadateli
  • 0

#13 kacer-marek

kacer-marek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 July 2009 - 19:11

Prave jsem se vratil z lovu, dve jsem odlovil a jednu uz podruhe nenasel :@. Diky za podnetnou diskusi, neco takoveho jsem si predstavoval, recenze jsem nasel i na mobilmanii, ale slo mi predevsim o prvni reakce, ktere jsou vetsinou podlozene vasimi zkusenostmi. Jeste jednou diky.
  • 0

#14 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 7:30

Ahoj, tak jak již tu bylo řečeno, je to dost individuální. Ale pokud chceš něco nejlevnějšího, tak zkus mobil - ten jistě máš - a přikoupit si bluetooth modul, ten dnes seženeš už do 1000 Kč a k tomu nějakou Javovskou aplikaci, asi nejlepší je Trebuddy. Pokud máš mobil se Symbianem, lze tam nahrát i TomTom. Navede tě spolehlivě hlasem, jen ten displey je dost prťavý, ale dá se to. V tomto řešení je privilegium cena. Ale jak je psáno, vše je kompromis. Auto navigace a turistická jsou asi dvě neslučitelné věci a jejich potřebné parametry jdou proti sobě. Když už, tak spíš použít turistickou navigaci do auta, než nav. do auta na turistiku - což dle mě v podstatě nejde, jednou jsem to z nouze zkusil a hrůza ;). PDA s modulem je též kompromis, ale PDA dost často nevydrží baterie a jak bylo psáno, musíš ho dost v přírodě opatrovat a na slunci není moc vidět. Nakonec mám Colorado 300 na turistiku a do auta PDA. Tak nám pak dej vědět, co sis vybral :)
  • 0

#15 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 7:57

Tak že ZAPOMEŇ na PDA proč nedá se v terénu bez dalších proprijet dobíjet baterky.Pokud máš externí modul musíš v 90% vypnout statickou navigaci jinak je tí na GC na nic. A zase ten problém s dobíjením. Další musíš si stáhnout programy které tě budou nějak navigovat neexistuje žádný co by mě zaujal musíš si vyzkoušet který ti bude vyhovovat.To by bylo PDA. Pro geocaching za šipkou doporučuji garmin eTrex H. Neznám zatím lepší navigaci stojí kolem 3300,-kč bohužel se musí kombinovat s papírovou mapou. Kuli kolu jsem si pořídil eTrex legend HCx má mapu umí i routovat nemluví ale na změnu upozorňuje pípnutím. Mapy mají sice pár chyb jako že jinou barvu turistického značení a tak ale jinak na kolo zpoojenost.S tímto modelem jsem plaval v ruce na ostruvek uprostřed rybníka bez poškození. Malinko bych mu vytknul že při dohledávaní je pozdější odezva a ak občas musím udělat pár kroku někam pak se z orientovat a vyrazit ke kešce. Navigace stojí 5600kč
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#16 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 10:33

mwh napsal/a:
Tak že ZAPOMEŇ na PDA proč nedá se v terénu bez dalších proprijet dobíjet baterky.Pokud máš externí modul musíš v 90% vypnout statickou navigaci jinak je tí na GC na nic.


Tak PDA je asi opravdu na nic, 1) baterky, 2)odolnost a čitelnost na slunci.
Já začínal s mobilem a GPS modulem, určování směru je tedy potřeba se ryhleji pohybovat nebo použít kompas. Lze to celkem v pohodě a i napájení mi celkem vydrželo, snad nikdy jsem na bateriích nevyhořel, a to byl výlet na celý den, či např. 20 km. Je to asi nejlevnější použitelná volba. Samozřejmě na vícedenní výlet to není, pokud mobil nemáte kde dobít.

ale přesto dnes mám mapového garmina což je pak paráda... ;)
  • 0

#17 Sauge

Sauge

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 12:02

mwh napsal/a:
Tak že ZAPOMEŇ na PDA proč nedá se v terénu bez dalších proprijet dobíjet baterky.Pokud máš externí modul musíš v 90% vypnout statickou navigaci jinak je tí na GC na nic. A zase ten problém s dobíjením. Další musíš si stáhnout programy které tě budou nějak navigovat neexistuje žádný co by mě zaujal musíš si vyzkoušet který ti bude vyhovovat.To by bylo PDA.

souhlasim s tebou pouze co se týče baterek to je pravda. Samozrejmne nejvetsi vyhoda kterou na PDA vidim je internet. Ano navigace neni zas tolik přesná ale jeste sem s tim nemel zadnej vetsi problem. a co se týče programu doporučuji GCzII kterej je zdarma a snad si ani nedokazu predstavit co by mohl jeste umět navíc, ovšem nejsem si jistej jak moc dobrej bude bez pripojení na internet. Ale pokud se muzes pripojit alespon doma prez wifi nebo active sync tak by to mělo stačit
  • 0

#18 kodiaci

kodiaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 12:14

ahojky koukám pořád po navigacích, nechce se mi za to dávat tolik peněz, ale asi ji tak nějak potřebujem. nemáte nědo zkušenost s Garmin iQue 3200/GPS ;) předem díky za odpověď
  • 0

#19 michal74

michal74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 19:51

Ahoj, měl jsem chvíli (asi 2 roky) Garmina Venture a spokojenost. Ted jsem ji byl nucen vymenit (zloději zlodějský) za Oregona (zloději zlodějský). Nejlepší cenu jsem našel na ncentrum.cz. Ale moc jsem nehledal. A do 5k je tam eTrex. Do auta mam Mio. V něčem lepší nežli ostatní, v něčem ne, mě vyhovuje. Na lovení cache ovšem není. Prakticky to nejde.
  • 0

#20 KacerLaMer

KacerLaMer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 24 July 2009 - 8:08

kodiaci napsal/a:
ahojky
koukám pořád po navigacích, nechce se mi za to dávat tolik peněz, ale asi ji tak nějak potřebujem.

nemáte nědo zkušenost s Garmin iQue 3200/GPS

;) předem díky za odpověď


No protoze se jeste nikdo s vlastni zkušenosti neozval, tak tu neco pridam.Byvala kolegyne to ted kupovala za hodne nizkou cenu - (to vypada jako vyprodejovy dovoz) - a nechodila ji tam karta, zkoumal jsem to a ukazalo se, ze maximalni podporovana velikost je 256 MB. To by me samo o sobe odradilo, na to se nevejde ani cele TOPO - i kdyz da se nahrat jenom okoli. Ale jestli IQue stiha vykreslovat soucasne TOPO nevim. Rozhodne to neni outdoorova GPS.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama