Přejít na obsah


Fotka

Křivé obvinění - důležité !!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 GeoTlapky

GeoTlapky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:02

Ahoj, rádi bychom znali názor Vás ostatních na příhodu, která se nám stala. 19.7. jsme navštívili cache číslo GC10GVG, jelikož se zde objevil opravdu krásný GC - je pravda, že jsme tuto cache měli již odlovenou. My jsme na netu zapsali jeho nalezení a náš kamarád GeoKuře vyzvednutí, jelikož se rozhodl přemístit tento GC do jiné skrýše, jejíž cestu měl v plánu na další dny. 22.7. (po 3 dnech) navštívil cache číslo GC111VW a vložil do ní zmiňovaný vyzvednutý GC číslo TB1ET5X. Je pravda, že v původní skrýši nezanechal v papírovém logbooku ani v tom na internetu žádný vzkaz typu: vyzvedl jsem geocoin a přemisťuji jinam. Bohužel ale došlo k situaci, kdy našeho kamaráda hráč nicku Beroan veřejně v internetovém logbooku skrýše GC10GVG obvinil z toho, že zmiňovaný GC ukradl, že tak činí neustále a keše vykrádá. Samozřejmě jsme se kamaráda zastali, jelikož jsme byli přítomni při přesunu předmětu, a snažili se situaci zmíněnému kačerovi rozumně vysvětlit. Avšak místo toho, aby přišla omluva, prohlásil hráč nicku Beroan, že si za svým NEPODLOŽENÝM a především NEOPRÁVNĚNÝM výrokem stojí a k původnímu obvinění přidal i nás. Chápeme, že bylo možná chybou, že jsme s kamarádem GeoKuřetem na internetovém logbooku nezanechali žádnou zprávu o tom, že GC vyzvedáváme. Ovšem jinak si žádné chyby nejsme vědomi - na přesunutí předmětu je přeci podle pravidel až 14 dní, přitom kamarád GC přemístil za 3 dny. Dále potom je přeci smyslem těchto předmětů přemisťovat je ze skrýše do skrýše a domníváme se, že majitel GC by byl naopak rád, že předmět dovezl o asi 20 km dál. A logicky, kdyby přeci někdo předměty kradl, tak nebude do logbooku kradeného zapisovat, že ho vyzvedává a přemístí jinam. Hodně nás tato nemilá zkušenost zklamala, hlavně kamaráda GeoKuře - ten byl z tohoto obvinění opravdu hodně rozladěn. Proto bychom rádi znali Váš názor, jestli jsme v tomto případě opravdu provedli něco tak špatného, případně jestli se dá tento postup nazvat krádeží. Opravdu to nechápeme... Případný celý rozhovor s hráčem nicku Beroan si můžete přečíst v logbooku keše GC10GVG. Díky za Vaše vyjádření.
  • 0
Oregon 450 + TOPO Czech 3.1 PRO + City Navigator Europe NT

#2 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:14

Beroan patrně není schopen pochopit, že vyzvednutí nebo uložení trackovatelného předmětu se zapisuje do logu trackovatelného předmětu. Zápis do logu keše je sice nanejvýš vhodný, ale když není, nevadí. Protože domluva s marťanem asi nebude možná, navrhuju to řešit s majitelem cache a nechat Beroanovy pomlouvačné writenote (respektive celý rozhovor) vymazat.
  • 0

#3 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:15

Muj nazor: nic hrozneho jste neudelali, i kdyz si myslim, ze napsat do logu na netu - vyzvdnut TB ci GC je slusnost
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:18

Ahoj. Blbý no.:( Bez důkazu by se do takovéhleho obviňování fakt nikdo pouštět neměl. Navíc pro TB jsou zásadní hlavně logy v listingu TB a ne v listingu cache, přes kterou putoval. Nejlepší ale samozřejmě je uvést výměnu do obou a také do papírového logbooku. Bohužel s rostoucím počtem lidí přibývá i podivných individuí a tak člověk nikdy neví. Můžete požádat reviewera, ať v tom udělá pořádek, například smazáním Beroanovy note a domluvou. edit: Aha teď koukám, že se ani nejedná o Boreanovu cache, pak bych zkusil ještě před reviewerem vysvětlit situaci SmEjDiLovi.
  • 0

#5 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:18

souhlas s obema predchozimi nazory. Jinak titulky typu "Krive obvineni - dulezite" u me vzdycky spolehlive vyvolaji usmev na tvari ;)
  • 0

#6 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:27

...si myslim, že Beroan je přehřátej, prostě horko, bouřka, horko, bouřka...
  • 0

#7 Czekelici

Czekelici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:32

Když jsem to tak četl, vypadá to, že Beroan je nový kačer a nemá zatím moc zkušeností. Je to vidět na počtu odlovených kešek a podle počtu nalezených trakovacích předmětů moc neví, jak to s těmito předměty funguje a chodí. Bohužel reagoval asi nejhorším možným způsobem. Slušnost je myslím na prvním místě. Škoda...
  • 0
Geocaching is highly addictive, don´t start !!!

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:38

Bych to neřešil :) - do logu to na internetu někdo píše, někdo ne. Já jakdy, skoro vždy to píšu do papírového. Asi někde byt to být mělo, ale pokud ho zaloguješ v logu TB, nevidím nikde problém. Se na Beroana vyprdni ;). V logu napiš svuj názor a víc bych se tim nezabýval. Problém je to jeho.
  • 0

#9 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:52

Hm, Beroan mi připadá, že poněkud postrádá mozek, chlapec. :(
  • 0

#10 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 10:53

Ja do papiroveho vubec GC nepisu nevidim jedinej duvod kdzy se stejne potom objevi na netu. A pokud nekdo bude chtit GC ukrast tak ho stejne vezme. Tak jak se nam to stalo uz nekolikrat a nic s tim nenadelas. Bohuzel se Geocaching stal hromadnou masovou a medialni zabavou a za posledni mesic co objizdime bikeparky se setkavam cim dal vic s tim ze si z toho firmy delaji peknej bussines. Ale to uz je vec druha. ( nabizeji rekreacnim strediskam serii cache za uplatu , ze budou mit vetsi navstevnost ) To uz je jen na okraj. Proste GC uz neni co bylo.
  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:07

warps napsal/a:
Ja do papiroveho vubec GC nepisu nevidim jedinej duvod kdzy se stejne potom objevi na netu.

No právě, že na netu se objeví až "potom" a to někdy bývá i za delší dobu. Do té doby nikdo netuší, co se coinem děje, nebo koho má poprosit o zalogování, když třeba zapomene. Zápis zabere několik písmenek navíc a může občas zpřehlednit situaci nebo třeba odradit dalšího nálezce od unáhleného grabnutí... pokud teda vůbec čte předchozí logy.:)
Já zapisuju výměnu TB a GC do logbooku skoro vždycky.

S masovostí geocachingu včetně všech negativních průvodních jevů bohužel už nic nenaděláme. :(
  • 0

#12 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 11:42

Jo, ten titulek vlakna je hustej. :D Jestli vam to pomuze - ja se se SmEjDiLem znam, tak mu napisu, at ty slinty poblaznenyho zacatecnika smaze. A neberte si to tak. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#13 GeoTlapky

GeoTlapky

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2009 - 12:07

On mě totiž lepší titulek tak nějak nenapadl :D. Jinak všem děkujeme za podporu a za ujasnění kam zapisovat, příště se polepšíme ;). A ještě jednou všem díky...
  • 0
Oregon 450 + TOPO Czech 3.1 PRO + City Navigator Europe NT

#14 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 15:37

GeoTlapky napsal/a:
On mě totiž lepší titulek tak nějak nenapadl :D. Jinak všem děkujeme za podporu a za ujasnění kam zapisovat, příště se polepšíme ;). A ještě jednou všem díky...

Jak řešit takovouto situaci poradí nejléhe H+ :D, viděl jsem to v Pardubicích na vlastní oči a má to něco do sebe. :D Ono je potřeba některým vysvětlit, že tato hra není virtuální hra na PC, nýbrž opravdová hra s opravdovými lidmi ;) a že ty lidi může i fyzicky potkat. To je potom překvapení. :D:D:D
  • 0

#15 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 16:12

Cejda napsal/a:

GeoTlapky napsal/a:
On mě totiž lepší titulek tak nějak nenapadl :D. Jinak všem děkujeme za podporu a za ujasnění kam zapisovat, příště se polepšíme ;). A ještě jednou všem díky...

Jak řešit takovouto situaci poradí nejléhe H+ :D, viděl jsem to v Pardubicích na vlastní oči a má to něco do sebe. :D Ono je potřeba některým vysvětlit, že tato hra není virtuální hra na PC, nýbrž opravdová hra s opravdovými lidmi ;) a že ty lidi může i fyzicky potkat. To je potom překvapení. :D:D:D


.. jako že pak dostanou na budku?? :-))
  • 0

#16 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 16:45

Třeba,ale jsme většina přátelští lidé,takže je to malá pravděpodobnost,kolikrát si při gc může dát člověk na budku sám.. :-)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#17 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 18:03

Cejda napsal/a:

GeoTlapky napsal/a:
On mě totiž lepší titulek tak nějak nenapadl :D. Jinak všem děkujeme za podporu a za ujasnění kam zapisovat, příště se polepšíme ;). A ještě jednou všem díky...

Jak řešit takovouto situaci poradí nejléhe H+ :D, viděl jsem to v Pardubicích na vlastní oči a má to něco do sebe. :D Ono je potřeba některým vysvětlit, že tato hra není virtuální hra na PC, nýbrž opravdová hra s opravdovými lidmi ;) a že ty lidi může i fyzicky potkat. To je potom překvapení. :D:D:D


A tekla krev? ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#18 MICHALaDOMCA

MICHALaDOMCA

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 18:25

Ahoj, souhlas, ale do logu keše je dobré to napsat. Jinak bych ty poznámky smazal. PS.: přiznám se také jsem párkrát zapoměl :(
  • 0
Táta se synem, kteří věčně nemůžou něco najít.

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 18:27

polerok napsal/a:
...
A tekla krev? ;)

Ne, ale ten šok, když se virtuální kecy promění v reálnou bolístku... :o
  • 0

#20 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2009 - 18:32

dr.vota napsal/a:

polerok napsal/a:
...
A tekla krev? ;)

Ne, ale ten šok, když se virtuální kecy promění v reálnou bolístku... :o


Já cu vidět :D Video by nebylo? ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka