Přejít na obsah


Fotka

Import dat z GC.CZ do GPSdash2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 2:30

Pls help. Zacinam a nevim si rady. Pouzivam MDAC s GPSdash2. Pokud si stahnu .loc soubor z gc.com, naimportuju jej v pohode. Pokud si stahnu data z gc.cz, konvertuju *.gpx do *.loc pres gpsbabel. Import do GPSdash pak skonci hlaskou "... sestaveni prostredku nebylo nalezeno".
Nemate prosim nekdo tip jak na to?

Diky moc
Laca_CZ
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 14:26

Ahoj. Ja funguju podobne jako ty, samotny waypointy beru z gc.cz, popisy v GPX z pocket queries z gc.com. GPSDash2 primo vyuziva GPX soubory jako seznamy waypointy. Konverze GPX -> LOC a nasledny import do GPSDash2 je zbytecne. Nicmene tvuj problem je v tom, ze GPX soubor z CZ pouziva mirne jiny format ukoncovani radku, se kterym si GPSDash2 neporadi. Staci ho ale prohnat konverzi pres gpsbabel GPX -> GPX a vse bude v pohode. Pak jiz jen nahrat do PDA do my documents/gpsdash2/waypoints a hotovo ... Genialni na GPSDash2 je, ze souboru s waypointy muzes mit libovolne mnozstvi, napr. podle kraju, statu, typu cache, atd, krasne lze filtrovat pomoci Easy GPS nebo i GPS Babel.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 14:26

Ahoj.
Ja funguju podobne jako ty, samotny waypointy beru z gc.cz, popisy v GPX z pocket queries z gc.com.

GPSDash2 primo vyuziva GPX soubory jako seznamy waypointy. Konverze GPX -> LOC a nasledny import do GPSDash2 je zbytecne.

Nicmene tvuj problem je v tom, ze GPX soubor z CZ pouziva mirne jiny format ukoncovani radku, se kterym si GPSDash2 neporadi. Staci ho ale prohnat konverzi pres gpsbabel GPX -> GPX a vse bude v pohode. Pak jiz jen nahrat do PDA do my documents/gpsdash2/waypoints a hotovo ...

Genialni na GPSDash2 je, ze souboru s waypointy muzes mit libovolne mnozstvi, napr. podle kraju, statu, typu cache, atd, krasne lze filtrovat pomoci Easy GPS nebo i GPS Babel.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2006 - 16:07

Ahoj.
Ja funguju podobne jako ty, samotny waypointy beru z gc.cz, popisy v GPX z pocket queries z gc.com.


Kdyz uz tady padly ty PocketQueries ... docela mi vadi omezeni na max.500 zaznamu ve vyberu ... mate nejake empiricky zjistene body, jejichz zadanim do centra vyberu ziskate komplet CR caches na co nejmensi pocet queries ? Nebo mate jiny vychytany zpusob, jak s vyuzitim PQ stahnout vsechny CR caches ? Dik.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 18:52

staci ho ale prohnat konverzi pres gpsbabel GPX -> GPX a vse bude v pohode. Pak jiz jen nahrat do PDA do my documents/gpsdash2/waypoints a hotovo ...

Genialni na GPSDash2 je, ze souboru s waypointy muzes mit libovolne mnozstvi, napr. podle kraju, statu, typu cache, atd, krasne lze filtrovat pomoci Easy GPS nebo i GPS Babel.

Moc diky uz to funguje. Vybral jsem si GPSdash prave proto, navic ukazuje distance od cache, takze si muzu kdykoliv podivat co mam bliko sebe.
Jeste prosim, jak na ty filty? Pocket Queries je pro Premium memb. a to je na me brzo :-) V EasyGPS se nevim ceho chytit.
Diky Laca_cz
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2006 - 21:23

Jeste prosim, jak na ty filtry?



No velice jednoduse, staci otevrit soubor GPX v EasyGPS, uvidis seznam vsech waypointu spolu s jejich parametrama (nazev, zemepisna delka, sirka, typ, komentar, atd). Podle techto parametru je muzes tridit. Dale muzes dvojklikem oznacit bod jako aktivni - k tomuto bodu se ti ve sloupci "distance to active point" spocte vzdalenost od kazdeho dalsiho waypointu. Muzes tak snadno filtrovat body v nejakem okruhu od stredu - staci seradit podle vzdalenosti a ty vzdalenejsi smazat. Prakticky to same se da delat pomoci GPSBabel, jen je treba nastudovat napovedu a format parametru, neb se vse zadava v prikazove radce pri spusteni ...
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2006 - 17:04

Kdyz uz tady padly ty PocketQueries ... docela mi vadi omezeni na max.500 zaznamu ve vyberu ... mate nejake empiricky zjistene body, jejichz zadanim do centra vyberu ziskate komplet CR caches na co nejmensi pocet queries ? Nebo mate jiny vychytany zpusob, jak s vyuzitim PQ stahnout vsechny CR caches ? Dik.

Rozdělil jsem si ČR na části podle data: od začátku do 31.3.2005 (460 keší), od 1.4.2005 do 30.9.2005 (474 keší) a od 1.10.2005 do 31.12.2005 (181 keší). Poslední query jednou měsíčně prodloužím, dokud bude stačit kapacita (500), pak bude nutné vytvořit další. A celé to završím dotazem Last Month.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2006 - 14:40

Dekuju moc, za vycerpavajici odpoved. Fakt diky. Ono se to da podobne filtrovat i primo v GPSdash, ale neni to ono.
Jeste te poprosim o jednu radu, uz snad naposled. Jsou nekde k mani free mapy v *.jpg, neco podobneho jako jsou *.img do garmina?
Jinak uz se tesim az sleze snih a vyrazim na svou prvni opravdovou kesku :-) Na zacatek si chci dat neco lehkeho, mimo mudlovsky ruch, abych v zacatku neco nepodelal a nezkazil nekomu jeho usili.

Happy new year :-)

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2006 - 20:12

Rozdělil jsem si ČR na části podle data: od začátku do 31.3.2005 (460 keší), od 1.4.2005 do 30.9.2005 (474 keší) a od 1.10.2005 do 31.12.2005 (181 keší). Poslední query jednou měsíčně prodloužím, dokud bude stačit kapacita (500), pak bude nutné vytvořit další. A celé to završím dotazem Last Month.

dik ... vybornej napad ... zkusil jsem uz ledascos, ale podle data, to me fakt nenapadlo ... :)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 20:29

Jeste te poprosim o jednu radu, uz snad naposled. Jsou nekde k mani free mapy v *.jpg, neco podobneho jako jsou *.img do garmina?

No ja na neco takovyho bohuzel nenarazil :-( Komercnich programu je spousta (ovsem vetsina je pouzitelna stejne jen na autonavigaci a v terenu jsou zcela k nicemu), ale nejakou rozumnou zkalibrovanou CR mapu neznam ... Pokud na neco narazis, dej vedet :-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2006 - 23:43

Ja jsemCR rozdelil na ctyri casti po 500 kesi. Podle toho kam se jede lovit, se natahne do Visty sever, vychod atd. Jinak listingy mam v PDA v Mobipocketu a zatim to jde. Neni to jiste to nejlepsi, ale nestezuji si. Paradne mi to slape s BeeLine GPS, kde na miste vidim, vsechny kese v okoli a jejich stav (udelane/neudelane, multi apod.) tapnutim na kes vyvolam v IE popis kese se vsim vsudy. To je paradni. Ale to PDA nejde pouzit ve slozitejsim terenu. Vlastne ani v jednoduchem. Dnes jsem lovil v Libni U-47, dostal jsem smyk, hodil jsem drzku a jak jsem machnul rukou PDA vyletlo z futralu jak vystrelene a zaplat Buh se zapichlo do snehu.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 0:10

Dnes jsem lovil v Libni U-47, dostal jsem smyk, hodil jsem drzku a jak jsem machnul rukou PDA vyletlo z futralu jak vystrelene a zaplat Buh se zapichlo do snehu.

Na to je dobrý Aquapack. Před nárazy sice neochrání, ale proti vodě je dostatečný.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2006 - 15:40

Zkousel jsem GPSdash2 a nasnimal si par fotomap okoli z mapy.cz - udelal jsem si utilitu, ktera mi sama posouva vyrezem mapy a uklada obrazky, pak to slepi do jednoho velkeho, ktery muzu v GPSdash2 map manageru nacist a zkalibrovat, funguje to pekne. Pokud mate nekdo zajem si pro svoji potrebu neco nasnimat, nebo udelat nejakou databazi map, dejte vedet, utilitky poskytnu.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2006 - 0:27

Diky za tip. Pujdu do toho
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2006 - 20:49

Zkousel jsem GPSdash2 a nasnimal si par fotomap okoli z mapy.cz - udelal jsem si utilitu, ktera mi sama posouva vyrezem mapy a uklada obrazky, pak to slepi do jednoho velkeho, ktery muzu v GPSdash2 map manageru nacist a zkalibrovat, funguje to pekne. Pokud mate nekdo zajem si pro svoji potrebu neco nasnimat, nebo udelat nejakou databazi map, dejte vedet, utilitky poskytnu.

Ahoj, ta utilitka by mě zajímala, mohl bys mi jí opravdu poskytnout? Potřebuju nutně mapu Vysočiny a Krkonoš, nikde se nic nedá sehnat, tak bych si ji udělal tímto způsobem. Pokud můžeš, pošli mi ji na hu.hu.hu@seznam.cz, díky moc
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2006 - 0:52

Zkousel jsem GPSdash2 a nasnimal si par fotomap okoli z mapy.cz - udelal jsem si utilitu.


Tohle bych určitě také velmi přivítal. Možná by bylo nejlepší, kdybyste svoji utilitu - chcete-li ji dát veřejnosti k dispozici - umístil někam na web ke stáhnutí.

  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 13:16

Zkousel jsem GPSdash2 a nasnimal si par fotomap okoli z mapy.cz - udelal jsem si utilitu, ktera mi sama posouva vyrezem mapy a uklada obrazky, pak to slepi do jednoho velkeho, ktery muzu v GPSdash2 map manageru nacist a zkalibrovat, funguje to pekne. Pokud mate nekdo zajem si pro svoji potrebu neco nasnimat, nebo udelat nejakou databazi map, dejte vedet, utilitky poskytnu.


Ahoj, mohl bych o tuto utilitu poprosit na radek(at)hulan(dot)cz? Předem děkuji :-)

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 14:32

To mě taky - SEM S TÍM. Nemáte někdo mapy ČR? Auto atlas, turistické atd.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2006 - 0:28

Pro vlastni potrebu jsem si vytvoril jednoduchy program na prevod formatu Ozi .map -> GpsDash .mcx

Třeba se bude někomu hodit. Vyžaduje .NET 1.1, parametrem je soubor .map ke konverzi.

http://srba.borec.cz/oziconv/oziconv.zip
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2006 - 16:11

Pro vlastni potrebu jsem si vytvoril jednoduchy program na prevod formatu Ozi .map -> GpsDash .mcx

Třeba se bude někomu hodit. Vyžaduje .NET 1.1, parametrem je soubor .map ke konverzi.

http://srba.borec.cz/oziconv/oziconv.zip


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama