Přejít na obsah


Fotka

Trackovatelne předměty a opencaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:22

Ahoj všem mám takovej možná hloupej dotaz nechají se travel bugy a geocoiny logovat i na opencachingu? Náš Hroch team geocar travel ingot TB2TXHZ se dostal do německého TB hotelu :( GC1CJ55 problém je v tom že ho navštěvují jak kačeři zaregostrovani na GC.com tak na opencaching.de a buh vi odkud ještě :( Travel ingot se tváří že je stále v keši i máme potvrzeno že tam dávno není. Tak se chci zeptat je nějaká možnost že ho neukrali ale že prostě někde putuje mimo evidenci GC.com ? Nebo na opencachingu žádná databáze a logovaní trackovatelných předmětů není ? Psal jsem majiteli toho TB hotelu jestli mi teda dokáže něco zjistit z papírového logu ale moc šancí tomu nedávám :(
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#2 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:34

Hroch Team napsal/a:
Ahoj všem mám takovej možná hloupej dotaz nechají se travel bugy a geocoiny logovat i na opencachingu?

Náš Hroch team geocar travel ingot TB2TXHZ se dostal do německého TB hotelu :( GC1CJ55 problém je v tom že ho navštěvují jak kačeři zaregostrovani na GC.com tak na opencaching.de a buh vi odkud ještě :(

Travel ingot se tváří že je stále v keši i máme potvrzeno že tam dávno není. Tak se chci zeptat je nějaká možnost že ho neukrali ale že prostě někde putuje mimo evidenci GC.com ? Nebo na opencachingu žádná databáze a logovaní trackovatelných předmětů není ?

Psal jsem majiteli toho TB hotelu jestli mi teda dokáže něco zjistit z papírového logu ale moc šancí tomu nedávám :(

Trackovatelné předměty jsou pro Geocaching, takže to můžeš brát že je ukradený. Ale malá šance že se někde objeví tu vždycky je.
  • 0

#3 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:39

Na opencaching.de jsem možnost logování TB nenašel (ale moje němčina je na úrovni objednání vínršnyclu v rakouské hospodě :) ). Může být, že TB bude nějakou dobu cestovat mezi OC kešemi, a až ho někdo dá do GC keše, tak ho zaloguje. Slyšel jsem o oplakaných TB, které se takto vynořily i po měsících...
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:46

Musím říct, že bohužel pokud se dostane TB/GC do opencaching krabičky, tak je po něm. Malinká naděje samozřejmě existuje, že se někde znovu objeví, ale myslím, že jsou to spíš pověsti kačerské než realita.
  • 0

#5 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:49

Taky jsem hledal na opencaching a žádnou možnost logování jsem tam nenašel :( tak jsem po 8mi letech oprášil svoji němčinu a něco sesmolil tomu ownerovi tak uvidime :( Osobně moc nevěřim tomu že se se objeví ono to vypadá že ten opencaching je v Německu dost populární a tedy černá díra pro naše TB a GC
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 10:28

TB/GC jsou určeny pro geocaching.com a ne ostatní komunity "kačerů". Já takto přišel už o 2GC a 1TB. Od té doby dávám na lístek s úkolem jasně info, že nechci vkládat do keší opencachingu... Takový GC je prostě pro návštěvníka opencachingu pěkný poklad v krabičce a možná i proto je v některých zemích tak oblíbený, snadno mizí věci jako v černé díře a bez trestu... Pozor tedy i na české opencachingové krabičky...
  • 0

#7 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 13:49

Teď jsem se jen tak ze zvídavosti registroval na opencahing a celkem mě pobavilo, že fórum na opencaching odkazuje právě na tuto stránku. O opencachingu jsem také už slyšel a nedávno jsem vypustil svůj první TB a už díky této odnoši cachingu se o něj bojím. Hlavně mi celkem uniká smysl založení opencachingu, když geocaching jako takový je bezplatný. Placený je pouze dobrovolně za vidinou Premium účtu. Nechápu to. Jediné, co je na tom pozitivní je snad pouze fakt, že se nemůže srovnávat s fanouškovskou základnou klasického geocachingu.
  • 0

#8 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 14:38

eL_KeDaRoSs napsal/a:
Hlavně mi celkem uniká smysl založení opencachingu, když geocaching jako takový je bezplatný. Placený je pouze dobrovolně za vidinou Premium účtu. Nechápu to.
Jediné, co je na tom pozitivní je snad pouze fakt, že se nemůže srovnávat s fanouškovskou základnou klasického geocachingu.

Jeden velký rozdíl tam je a to že prostě uložíš krabku a vystavíš na internetu, žadný proces schvalování Reviewerem. Zřejmě OC založili ti, ktrým fur nechtěli schválit keše:
A jinak, v Polsku je populárnější než GC
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#9 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 16:54

Ale jsou to hrozné drobnosti, kvůli kterým mi příjde pošetilost zakládat zbytečně další systémy. Takový geocaching "made in china" - levně, rychle!
  • 0

#10 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 20:41

Jo, a do toho ruský geocaching a možná mnohé další - na tom ruském stojí za zmínku, že vypadá mnohem lépe než GC od GS - přijde mi, že jsou pružnější a vůbec ;)
  • 0
Don't panic!

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 20:44

všichni odůvodnují opencaching tím, že např.polsko či madarsko tam má podporu jazykových sad, což byl problém podle nich na geocachingu...
  • 0

#12 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 21:50

Je fakt, že jazykové platformy jsou jedním z největších mínusů geocachingu od GS.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama