Přejít na obsah


Fotka

Jak se připravit na zahraniční keše?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 19:20

Zdravim Jedu do zahraničí na tři dni a navštívím asi 10měst.Nejhorší ovšem je,že nevím jak se na to připravit.Nevím totiž kde se budu v daných městech pohybovat a kolik tam budu mít času.Samozřejmě,že se můj výběr zůžil na tradiční ,ale těch je ve městech několik desítek a já vlastním pouze strého Garmina Etrex Legend a veškeré keše a mapy ukládám do mobilu,ale to mi přijde jako nadlidský výkon. Jaké jsou vaše zkušenosti?Máte nějaké fígle?Máte datový roaming a neřešíte to? Díky za jakýkoliv nápad.Jsem skromný a stačí mi jedna,dvě keš na den :) Myškin
  • 0

#2 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 19:49

Sadnem k MoZiGo postupne naklikam pomocou google mapy mesta, ktore ma zaujimaju a stiahnem listingy s prekladom do slovenciny a vyexportujem do PDA a garmina G60csx.:) Vidim ze ty mas len legenda - ale snad cez Mapsource by to malo ist aj do legenda - to neviem. Do mobilu mozes dat bud htm, prc,wpt,gpx alebo co pouzivas...
  • 0

#3 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 19:56

Mám Nokii 6110 Navigator.Ukládám si jak jsem to pomenoval základní mapu jpg a pak foto mapu jpg nebo png a souřadnice v txt.Ale při tom množství keší je to dlouhá práce. :)
  • 0

#4 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 20:09

vem si města kam jedeš, vytiskni si mapu s kešema, k tomu si udělej GPX ve skrýšotlači, exportuj i do html..to si vytiskni nebo nahraj do mobilu pokud to přečte- já používám N 9300 nebo N 9500. gpx si nahraj do garmina a je to. až někde budeš, dej si nejbližší keše a uvidíš..skvělý doplněk je hlavně ve městech i GSP do auta,ta tě zavede přímo na místo a pak jen dohledáš ruční.. ale na rychlovky bych jen ty GPX nahrál do garmina přes mapsource a čekal kde se objevím... ale s tím vytisklým html- stačí ti jen seznam keší- cca první dvě stránky- budeš mít i hinty..mě to takhle funguje dobře... jinak v německu používám jejich kartu pro hledání přes HG na neočekávaných místech.. kredit mi ubývá řádově v desítkách centů,ale to asi najdu 10 nejbližších keší + hinty a další keše kolem... ...ale pokud tam jedeš jednorázově tak se to si nevyplatí legenda mám taky, žádná sláva ale ujde,jen mu vadí hustý lesy..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#5 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 21:49

pepega napsal/a:
vem si města kam jedeš, vytiskni si mapu s kešema, k tomu si udělej GPX ve skrýšotlači, exportuj i do html..to si vytiskni nebo nahraj do mobilu pokud to přečte- já používám N 9300 nebo N 9500. gpx si nahraj do garmina a je to. až někde budeš, dej si nejbližší keše a uvidíš..skvělý doplněk je hlavně ve městech i GSP do auta,ta tě zavede přímo na místo a pak jen dohledáš ruční..
ale na rychlovky bych jen ty GPX nahrál do garmina přes mapsource a čekal kde se objevím... ale s tím vytisklým html- stačí ti jen seznam keší- cca první dvě stránky- budeš mít i hinty..mě to takhle funguje dobře...
jinak v německu používám jejich kartu pro hledání přes HG na neočekávaných místech.. kredit mi ubývá řádově v desítkách centů,ale to asi najdu 10 nejbližších keší + hinty a další keše kolem...
...ale pokud tam jedeš jednorázově tak se to si nevyplatí
legenda mám taky, žádná sláva ale ujde,jen mu vadí hustý lesy..

To je přsně máj stájl. :)
Vytisknout a popsat si mapu kešek, do Skrýšotlače naházet všechny kousky, co přichází v úvahu, uložit jako .gpx, hodit do GPS, přihodit příslušnou mapu dané oblasti, vytisknout seznam s hintama a můžeme vyrazit.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 21:59

Kešoval jsem teď pár dní mimo ČR a řešil jsem to různě :-( Do GG jsem si nahrál příslušné keše dané oblasti, tedy příprava PQ oblastí, kde se budu pohybovat. Nahrál jsem si tam vše kromě multi a mystery. U vyluštěných mystery jsem si nahrál samostatný GPX a upravené final souřadnice. Vozím sebou NetBook a GG mám ještě na flashce... Doma si lze v klidu nahrát do GG google maps pro budoucí offline prohlížení a případně si do poznámky přeložit hinty atd. Na místě si pak lze vyexportovat gpx do navigace nebo prostě si to naklofat do mobilu. Kešuju s mobilem...
  • 0

#7 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2009 - 22:42

V Geocache Navigatoru uz jde otevirat i ulozena gpxka, ne? Pokud si udelas PQ daneho mista, mel bys ho pak byt schopen otevrit i offline...
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#8 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 6:01

Děkuji za vaše zkušenosti a postupy.Ovšem co pro vás je běžné,např.používání programů GeoGet či Skrýšotlač nebo tisknutí mapy,je pro mě nové a dosud mi to nescházelo.Tedy hrozí,že mě pošlete pro jahody ke třem měsíčkum nebo mi to vysvětlíte hezky polopaťe :D
  • 0

#9 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 7:10

Hele, našels přes šest stovek, tak ze sebe nedělej začátečníka :-) Nevím, proč by se příprava pro zahraničí měla podstatně lišit od přípravy v tuzemsku.
  • 0

#10 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 8:01

Priprava pro zahranici se lisi napriklad tim, ze v zahranici vetsina z nas nema datovy roaming, tudiz musi mit sebou kese offline. V tuzemsku zapnes nektery z mnoha softwaru v telefonu a nejblizsi jednoduchou kes si zjistis a logujes...
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#11 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 8:32

nataham prislusne oblasti do geogetu a vyexportuju do oziexploreru, dale si necham vygenerovat offline listingy vcetne obrazku do html. s tim jsem zatim vystacil. Jen treba v italii jsou casto kese spatne zamerene a spolehaji na fotohinty (ktere jsem ovsem stazene nemel :)) priste uz budu pripraven i na to
  • 0

#12 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 10:44

skrýšotlač je jednoduchá aplikace pro PC. jen se tam přihlásíš jako na gc.com zadáš město kam jedeš nebo souřadnice, zatrhneš že chceš jen trad keše a do jaké vzdálenosti. pak je ctrl+A označíš a necháš načíst.. exportuješ do gpx a to přes mapsource nahraješ do garmina. když si necháš i vytvořit html, máš jejich seznam i s hinty, případně i listingy, podle toho kolik toho chceš tisknout.ale seznam je na začátku. a mapu si vytiskneš normálně z gc.com a jen si ji popíše která keš je která. problém je s fotohinty,ale našel jsem jednu i bez něj, i když signál byl +-25m, chce to jen koukat po vyšlapaných cestách,ale to ti snad nemusím říkat..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 13:45

Minulý týden jsem byl na týden v Anglii a řešil jsem stejný problém. Věděl jsem jen zhruba oblast, kde budeme, tak jsem si exportoval okruh asi 100 km (skoro 10 tisíc kešek). Kešky jsem si nahrál do GeoGetu pomocí importu PQ GPX = pocket queries GPX (ať už pomocí Skrýšotlače (nejdříve stáhneš danou oblast, pak si dáš Export GPX PQ) či oficiálních PQ), odkud jsem si pomocí exportu vyexportoval POI a ty pak nahrál pomocí prográmku POILoader přímo do GPSky (není omezen počet, jako u vlastních bodů, ale nevím, zda ji podporuje i eTrex Legend, eTrex Vista je určitě podporovala). Jsou exportní makra, které k daným bodům uloží i nápovědu (pokud je delší, rozdělí ji na více bodů). K tomu jsem si ještě z GeoGetu vyexportoval TXT soubory s jednotlivými keškami (bohužel HTML výstup mi mobil ještě nepobral), které jsem hledal podle částí názvů. V pohodě jsem pak tyto kešky mohl hledat. Jak zacházet s GeoGetem či Skrýšotlačem se většinou dozvíš na jejich webech či na wikipedii. To by člověk mohl psát polopatě článek dlouhý 5 stran. Ale naučit se s nimi stojí za to i kvůli keškování v Ćeské republice, když třeba náhodou někam jedeš nebo si změníš cíl výletu, tak abys měl v GPSce těch kešek nahraných více. A hlavně už je podrobně napsáno jak s kterými programy pracovat...
  • 0

#14 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 17:08

Každý má nějaký postup jak se připravovat.Já mám na keše v ČR už svůj systém.Zatím jsem dosud GeoGet či Skrýšotlač nepotřeboval. Vše je podle mě otázka praxe a tak se snažím, díky vaším příspěvkům,o náhled do vaší přípravy a tu si podle potřeby přizpůsobit. ;)
  • 0

#15 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 17:31

pepega napsal/a: zatrhneš že chceš jen trad keše


Zatrhnout lze jen u filtru pouze jeden typ který se nezobrazí.To mi přijde vtipné :) A ještě vtipnější mi přijde,že jsem už přišel na to jak to udělat.ŽE JÁ SE LÍP NEUČIL !!!:D
  • 0

#16 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 21:09

Nejvetsi prekazku v Tvym pripade vidim v tom Legendu - kdybys mel GPSku, ktera aspon podporuje POIe, tak tam nacpes neomezenej pocet bodu vcetne oznaceni obtiznosti, terenu, posledniho data nalezu, jestli v poslednich logach jsou Found it nebo DNF a samozrejme celej hint. Samozrejme Colorado nebo Oregon poberou i listingy, ty se ale daji resit pres telefon/PDA.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 21:14

hplus napsal/a:
Nejvetsi prekazku v Tvym pripade vidim v tom Legendu - kdybys mel GPSku, ktera aspon podporuje POIe, tak tam nacpes neomezenej pocet bodu vcetne oznaceni obtiznosti, terenu, posledniho data nalezu, jestli v


...coz vsechno u stareho Legenda jde! Jen tam ty POI nemuzes cpat pres POIloader, ale jako POI mapu. Viz. http://geoget.ararat...doc:user:poimap ;)

(Az dneska jsem se dokopal k napsani toho clanku, tak je to jeste takove surove...)
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 21:17

Ach, nejak si zdejsi fora primyslela smajlik v URL. :( Misto toho smajliku je dvojtecka a pak P Edit: No jo, tomu vypnuti smajliku jsem dodnes nejak nevenoval pozornost. ;)
  • 0

#19 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 21:28

HaLuMa napsal/a:
Ach, nejak si zdejsi fora primyslela smajlik v URL. :( Misto toho smajliku je dvojtecka a pak P

Diky za rozsireni obzoru - problematiku Legenda uz tak nesleduju :) Btw. na Tvuj problem je dole cudlik "Vypnout smajliky" ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#20 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2009 - 21:49

Zatrhnout lze jen u filtru pouze jeden typ který se nezobrazí.


Když použiješ CTRL, tak můžeš těch typů zatrhnout více ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama