Přejít na obsah


Fotka

Autem do Anglie, volná místa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 12:42

Ahoj všichni. Chystáme se s Konvalinkou autem do Anglie. Máme dokonce dvě volná místa, termín není úplně jasný, buď v 2.polovině září nebo druhý týden v říjnu, není jasné zatím na jak dlouho, cca 5 dní až týden. Rád bych kdybyste mi pomohli s naplánováním cesty, kudy jet, jestli je lepší trajektem nebo tunelem, co to stojí, doporučení parkování/bydlení v GB, předpokládám Londýn nebo okolí, jestli jezdit po Londýně autem nebo raději městskou hromadnou, doporučené keše, atd. atd. Díky za rady. A pokud by někdo chtěl jet s námi, tak budu jedině rád. Standa ;)
  • 0

#2 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 14:04

Na Londyn bych doporucoval koupit denni kartu na MHD - autem se tam moc nepohnes a busy jezdej kdyztak vsude. Na delsi presun je idealni trubka (Tube=metro). Navic pro vjezd do centra autem se vztahuje tzv. "congestion charge" ve vysi 8 liber na den - http://www.tfl.gov.u...rging/6741.aspx. (Bacha, jsou tam jen nenapadny znacky, ale jak do nich vjedes, tak jses na kamere a pocita se s tim, ze si sam najdes zpusob, jak to zaplatit.)

Ceny karet (Travel card) jsou tady - http://www.tfl.gov.u...ckets/2911.aspx, off-peak znamena, ze kartu lze pouzit ve vsedni den az po 9:30 (rano) - o vikendu cely den, denni karty pak plati do 4:30 (zase rano) nasledujiciho dne (vyhodne na nocni FTFka a presuny z hospody) :D
Mrkni se predem, ktery zony budes potrebovat - ale na centrum by Ti bohate mela stacit Zona 1-2, coz je v soucasnych cenach £5.60 pro off-peak (coz se mimochodem vyplati vic nez tridenni za 18.40). Mapa zon napriklad zde: http://www.tfl.gov.u...round/1106.aspx (otevri si Standard Tube map).

Kese ani cestu doporucit nemuzu, neb jsem tam pobyval jeste jako mudla a zasadne se prepravoval letecky. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#3 kobowski

kobowski

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 14:40

S cestou ti neporadim, my jsme jeli sice teď v létě, ale cestou tam i zpátky se zajížďkou, ale jestli jsi někde ze severních Čech, tak neni asi špatný jet horem přes Drážďany. Přes kanál je to určitě o dost levnější trajektem, ale je potřeba si koupit lístky dopředu a trvá to dýl než tunelem, jde je koupit přes internet, já jsem je kupoval přes nějakou malou cestovku co sídlí v ul.Komunardů v Holešovicích, jestli chceš ušetřit tak je potřeba vyzkoušet různý časy, ceny se dost liší. Akorát je dobrý to pak stihnout, jinak budeš doplácet na místě (i když mi u trajektu tvrdili, že stačí +- 2 hodiny, tak bych tam byl radši dřív - na dřívější (ne víc jak o 2 hodiny) tě vezmou určitě bez doplatku) Informace z druhý ruky: - když budeš kupovat ty lístky přes POferry, tak při odeslání objednávky prej může vypadnout cena až o půlku dražší a nic s tim už neuděláš - v Anglii je prej hodne drahej benzin, ja sem nebral, tak nevim Jo a po Londýně bych jezdil autobusama, zeshora je pěknej výhled. Pro mě to byl i docela adrenalin, jezdil sem s dcerou (2,5) a ta chtěla vždycky nahoru (i když jsme jeli jen par minut) - je to docela sranda na tech prikrejch, uzkejch schudkach, s kocarkem v jedny ruce, ditetem v druhy a s jejich stylem jizdy (kterymu se fakt neda rikat plynulej). No a nejlepsi bylo kdyz sem se pak po tom vsem podival nahore do telefonu do mapy jak se priblizujem k cili a my jsme se vzdalovali :) no aspon jsme nejeli az na konecnou
  • 0

#4 mikisi

mikisi

    Advanced Member

  • Administrators
  • 261 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 16:09

V londyne doporucuju hromadnou dopravu - vsude se tak clovek dostane bez problemu. A cestu bych doporucil spise letecky - pohodlnejsi, rychlejsi a i levnejsi:).
  • 0

#5 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2009 - 17:00

K ceste - pokud pojedou ctyri (v peti bych fakt takovou dalku nejel), tak si myslim, ze uz to vyjde levnejc autem (vyjimky samozrejme muzou existovat), ale myslim, ze jim jde hlavne o to kesovani, ktery se muze odehravat i cestou (schvalne kolik zemi se da projet cestou do Anglie?) a pak mimo Londyn. Podle me, kdyz to sectes - cena letenky+transfer z/na letiste+pujceni auta v Anglii, tak vlastni auto vyhraje. A navic ridit cesky auto vlevo bude urcite sranda. :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama