Přejít na obsah


Fotka

Nové kešky na Olomoucku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 7:49

Během tohoto víkendu se ve Šternberku objevila nová keška. Založil ji kačer s pouhými pěti nebo šesti nálezy. Název keše zůstal nepochopen, listing má cca tři věty, navíc plné gramatických chyb... Vím, že už vzniklo několik diskuzí na téma začátečníci a zakládání kešek. O to nejde. Osobně si stejně myslím, že jde stejně spíš o pečlivost a charakter kačera... Spíš mě zaujalo, že v poslední době takovýchto "kešek rychlokvašek" vzniklo v okolí Olomouce víc. Nebudu jmenovat, ale místní jistě vědí, zvlášť chodí-li jim upozornění. Pozorujete nárůst nedodělaných kešek (většinou vytvořených začátečníky) v celé ČR nebo se množí jen na Olomoucku?
  • 0

jmeli
Náš tým = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps) + GASP (statistika)


#2 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 7:52

Osobne bych vsechny novy kesky zakazal. Zakladat dalsi by mohli az ti kaceri, kteri vsechny existujici kesky v CR odlovi... B) (A revieweri by meli dovolenou. :D)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#3 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 8:04

hplus napsal/a:
Osobne bych vsechny novy kesky zakazal. Zakladat dalsi by mohli az ti kaceri, kteri vsechny existujici kesky v CR odlovi... B) (A revieweri by meli dovolenou. :D)


Super nápad ;) A bude klid. Ale na co si pak budeme stěžovat?
  • 0

jmeli
Náš tým = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps) + GASP (statistika)


#4 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 10:24

Dnes jsem se zrovna divala na tu novou sternberskou - autor je (podle fotky) asi desetilety kluk. Vim, ze tohle uz se tu taky nekolikrat resilo... Myslim, ze neni takovy problem pozadat o pomoc rodice, nebo nekoho ze zkusenejsich kaceru (a i desetilete dite jiste muze mnohem lepe propracovat listing a dat si zkontrolovat pravopis). A je pravda, ze takovych rychlokvasek a nedomyslenych kesi je v Olomouci a okoli posledni dobou dost (vrcholem je asi kes, ktera v dobe publikace nebyla vubec na miste)...
  • 0

#5 ku8az

ku8az

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 12:22

jmeli napsal/a:
Spíš mě zaujalo, že v poslední době takovýchto "kešek rychlokvašek" vzniklo v okolí Olomouce víc. Nebudu jmenovat, ale místní jistě vědí, zvlášť chodí-li jim upozornění.
Pozorujete nárůst nedodělaných kešek (většinou vytvořených začátečníky) v celé ČR nebo se množí jen na Olomoucku?

No, myslím, že v Brně, kde se většinou pohybuju, to je ještě horší. Ale zas na druhou stranu je fakt, že tam na ftf většinou nejezdím, protože to nemá cenu ;) Tahle není nejhorší, jenom je fakt škoda toho listingu. Ale i tak je v něm aspoň něco napsané... jsou i horší.
  • 0

#6 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 17:46

Ta zmíněná keška není nejhorší, ale je to další z řady těch, co by si zasloužily ještě dodělat. Je zkrátka trochu odfláknutá, což je škoda. Mrzí mě, že spousta kačerů má prostě potřebu "schovat poklad" za každou cenu, honem honem, co nejdřív, a pak se stává, že keš je zveřejněna a krabička přitom není na místě... Připadá mi, že se to teď děje nějak častěji. Tak mě zajímalo jestli jen tady nebo všude v Česku. Asi je to teda celostátní...
  • 0

jmeli
Náš tým = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps) + GASP (statistika)


#7 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 18:53

Názor také z Olomoucka, jen z druhé strany okresu. Milá jmeli, souhlasím s tebou... V poslední době to jde s kvalitou keší od desíti k pěti. Některým sice záleží na kvantitě a jsou za takovéto kešky rádi (zejména FTF lovci a sběrači bodů). Takovéto keše dle mého mínění porušují základní pravidla geocachingu, a to tím, že jsou to prostě jen "pohozené krabičky", bez nápadu a myšlenky. Je mi jedno, jestli založí kešku kačer se dvěma nálezy nebo bude mít jen sedm let, ale "přilepit" magnet na svodilo nebo na značku (nic proti takovýmto keším s myšlenkou) umí každý. Proto již keše v Olomouci moc nelovím a soustředím se na ty, které se mi jeví jako zajímavé. Tak jest.
  • 0

#8 ku8az

ku8az

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2009 - 20:22

jmeli napsal/a:
Ta zmíněná keška není nejhorší, ale je to další z řady těch, co by si zasloužily ještě dodělat. Je zkrátka trochu odfláknutá, což je škoda.
Mrzí mě, že spousta kačerů má prostě potřebu "schovat poklad" za každou cenu, honem honem, co nejdřív, a pak se stává, že keš je zveřejněna a krabička přitom není na místě...
Připadá mi, že se to teď děje nějak častěji. Tak mě zajímalo jestli jen tady nebo všude v Česku. Asi je to teda celostátní...

No a co teprve taková GC1HV5F? :D Na Sitce už autor opravil název, má ručně "kreslený" logbook, s čímž si jistě pěkně vyhrál, takže je problémem opravdu spíš ten listing. Přeju mu, aby to nevzdával, odlovil aspoň 100 keší, aby měl s čím srovnávat a pak určitě bude dělat dobré keše.
  • 0

#9 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 9:12

Je to v cele republice. Pokud nekdo zaklada svoji prvni cache a je mlady, tak to chapu a snazim se mu pomahat. Pokud ale toto udela nekdo kdo ma odloveno stovky cache tak to nechapu a na to posledni dobou bohuzel taky narazim. Jen mne mrzi, ze prave u tech mladych kaceru, dochazi napred v verejnemu pranyrovani a ne ke kontaktovani autora a pomoci. Mnoho techto autoru by to uvitalo. Sam jsem toto verejne pranyrovani pozoroval uz mnohokrat a vetsinou to dopadlo znechucenim toho, koho se tykalo. A kdyz jsem se ho potom snazil kontaktovat, tak uz nebyl zajem. Pritom kazdy ktery prijde do teto komunity, tak ma vlastni napady, ktere musi vykrystalovat a to chce cas a trpelivost. Uz jsem u mnoha autoru vyresil drobnosti tykajici-se cache jeste driv nez prisli remcalove a ti pak samozrejme neremcali. Takze ma otazka je: Kontaktoval jste nekdo ty nove autory, jejichz cache se Vam nelibi? A pomohli jste jim?
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#10 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 10:43

My se vetsinou snazime treba aspon poradit. FTF ale nelovime, takze se casto k listingu kese dostaneme prave az po vlne kritiky. V pripade te sternberske kese se, myslim, pekne vyjadril formou note marekd (uvedl pripominky, nebo spis rady takovym zpusobem, ze snad ownera neodradi)...
  • 0

#11 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 10:49

Solim napsal/a:.....................vat a to chce cas a trpelivost. Uz jsem u mnoha autoru vyresil drobnosti tykajici-se cache jeste driv nez prisli remcalove a ti pak samozrejme neremcali.
Takze ma otazka je: Kontaktoval jste nekdo ty nove autory, jejichz cache se Vam nelibi? A pomohli jste jim?


Dva názory moje skromné:

1. myslím si že chce-li kačer mlady-starý založit svou první (ale i 2-3-4) kešku měl by on sám kontaktovat zkušené kačery a nechat si poradit.

2. myslím si, že zakládat kešky by měli kačeři až jsou opravdu zkušenější, a to počtem nálezu asi je měřitelné, i když i toto je trochu problém. Avšak pokud někdo nalezne 40-50 keší v lese mohl by uvažovat že udělá lesní kešku, ne však městskou protože, na to bych spíš osobně myslel pouze po odlovení 40-50 městkých kešek.

Osobně jsem výrobu vlastní keše odložil ad.acta s tím, že jsem ještě nenalovil dostatečné množství kešek ze všech typů abych mohl zodpovědně udělat vlastní takovou aby se líbila, byla řešitelná (u mysterek) relativně jednoduše a hlavně bezchybně.

Možná je to mým stářím, a tím že jsem schopen nejen se zeptat mladších avšak zkušenějších, a hlavně jsem prost nerozvážného "nadšení" nad tím šup šup rychle udělat.

Kvalitních keší je dost, zakladatelů taky. A otázkou jest proč tito nezakládají další zajímavé kešky, ono taky je třeba se zamyslet zda v dané lokalitě není už moc keší, resp. zda místo kam keš se chce založit je zajímavá, anebo jestli to je jen FTFková resp. bodová keška.
  • 0

#12 pepega

pepega

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 13:17

Solim napsal/a:
cache jeste driv nez prisli remcalove a ti pak samozrejme neremcali.
Takze ma otazka je: Kontaktoval jste nekdo ty nove autory, jejichz cache se Vam nelibi? A pomohli jste jim?


ne.jen remcají.. jako ostatně vždy a na vše..
  • 0
Geocaching je můj nový život obohacovaný dalšími a dalšími keškami
náš team: Petr,Olča,Ája,Petřík,Gábinka
+ geopsi Jork a Nela/yorkshire/ Lip a Popelka/čínský chocholatý pes/

Geovozy dlouhá Felda, Mercedes Actros 440HP+autopřepravník, Fiat Bravo
Garmin Etrex Legend, Mio C250, N9500,SE K700i,Handy Geocaching,Skrýšotlač

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 14:01

petrarcon napsal/a:

Solim napsal/a:.....................vat a to chce cas a trpelivost. Uz jsem u mnoha autoru vyresil drobnosti tykajici-se cache jeste driv nez prisli remcalove a ti pak samozrejme neremcali.
Takze ma otazka je: Kontaktoval jste nekdo ty nove autory, jejichz cache se Vam nelibi? A pomohli jste jim?


Dva názory moje skromné:

1. myslím si že chce-li kačer mlady-starý založit svou první (ale i 2-3-4) kešku měl by on sám kontaktovat zkušené kačery a nechat si poradit.
......


Myslíš, že 10ti letý kluk se půjde sám zeptat starších a zkušenějších co a jak ??

Kolik máš dětí, že tu vedeš takové bláboly ??

A když se tu začátečník zeptá na nějakou blbost, tak to už víme, co se pak na fóru děje, nebo ne ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 16:06

Myslím, že by mohli revieweři trochu tlačit na pilu a u podezřele nekvalitních listingů či cache od naprostých začátečníků nevypouštět automaticky po splnění formálních náležitostí, ale například odkazovat na několik článků na geowiki atd. Asi by se nevyřešilo všechno, ale mohlo by problematických keší ubýt...
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 17:07

AHA & team napsal/a:
Myslím, že by mohli revieweři trochu tlačit na pilu a u podezřele nekvalitních listingů či cache od naprostých začátečníků nevypouštět automaticky po splnění formálních náležitostí, ale například odkazovat na několik článků na geowiki atd. Asi by se nevyřešilo všechno, ale mohlo by problematických keší ubýt...


Revieweři už tu několikrát psali, že to dělat nemohou, politika GS je prostě jiná :-(

Ale asi bych opatrnější, pokud se řítím na FTF od někoho, kdo má 0 nalezených a první založenou. Jenže já se za FTF nehoním a tak v klidu počkám na první logy a pak už vím, na čem jsem :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 petrarcon

petrarcon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 19:49

kolombo napsal/a:

petrarcon napsal/a:
Dva názory moje skromné:
1. myslím si že chce-li kačer mlady-starý založit svou první (ale i 2-3-4) kešku měl by on sám kontaktovat zkušené kačery a nechat si poradit.
......


Myslíš, že 10ti letý kluk se půjde sám zeptat starších a zkušenějších co a jak ??

Kolik máš dětí, že tu vedeš takové bláboly ??

A když se tu začátečník zeptá na nějakou blbost, tak to už víme, co se pak na fóru děje, nebo ne ??


No nevím kolik jich máš ty, že takto píšeš, ale já mám dvě, jedno má 9 druhé má 7. A je zajímavé že vždy se oba ptají pokud chtějí dělat něco co ještě nedělali. Čím to asi tak je ? Že by výchova ?

A nevidím důvod (kromě vlastního přílišného falešného sebevědomí) proč by se někdo byť mu je 10 let nemohl zeptat. Od toho tu je forum, nicméně souhlasím s tebou, že napřed by si měl dát tu práci přečíst několik již popsaných vláken tu, pak geowiki, následně vyhledat a nalézt mnoho kešek aby pochopil jak a proč tu kešku založit.

To je také důvod, proč se já nechystám zakládat nějakou kešku dříve jak za rok či dva.

A nezlobse na mě ale nevšiml jsem si že pokud se tu začátečník zeptá na něco je mu odpovězeno hrubě, arogantně a nekomunikativně.
Otázka je však, jak se dotyčný zeptá, a také záleží na tom který z "mazáckých" kačerů mu odpoví a jak, že.

Viz tvůj blábol co jsi vůči mě napsal.

BTW: a mimochodem Kolombo ty máš dětí kolik ? Že mentoruješ takto ? To jen tak pro pořádek..... A že jsi o 11 let starší neznamená že ...
  • 0

#17 pezik1

pezik1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 19:50

hplus napsal/a:
Osobne bych vsechny novy kesky zakazal. Zakladat dalsi by mohli az ti kaceri, kteri vsechny existujici kesky v CR odlovi... B) (A revieweri by meli dovolenou. :D)

pod to bych se podepsal:)
  • 0

#18 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 20:30

Je s podivem, ze se stale nachazeji kaceri, kteri potrebuji toto tema dokolecka diskutovat. Proste s tim se neda udelat vubec nic. Jsou i jedinci, kteri kese jen zakladaji (a treba muzou byt skvele), ale nic zatim neodlovili. Proste s rostoucim poctem hracu budou pribyvat i srackove kesky. Zajimavých mist taky neni nekonecno, zvlast treba v Praze nebo Brne. Budme radi, ze k nam zatim nedorazil ten zlozvyk z USA. Totiz narvat kese vsude tak, aby toho bylo co nejvice obsazeno. :D:D Ze i s tema skolnima apod. jsou nase kese kvalitou nadprumerne.
  • 0

#19 jmeli

jmeli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2009 - 15:01

Solim napsal/a:
Takze ma otazka je: Kontaktoval jste nekdo ty nove autory, jejichz cache se Vam nelibi? A pomohli jste jim?


Za FTF se většinou nehoníme, takže jak už tu někdo psal, většinou se ke kešce dostaneme až jsou chyby vytknuty případně opraveny.
Pokud je ale v listingu nějaká hrubá gramatická chyba (a někdy to opravdu bije do očí), tak autora kontaktujeme a upozorníme.
  • 0

jmeli
Náš tým = LooneyCZ (ona) + Czechbart (on) + JuniorZK (ono) + Oregon 300 (gps) + GASP (statistika)





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama