Přejít na obsah


Fotka

Pochybný found-it?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 6:57

Je keš, umístěná na stromě, terén 4. Jeden kačer ji vyřešil tak, že ji srazil kamenem. Samozřejmě ji nevrátil, ale ukryl improvizovaně na zemi (a všechno popsal do logu). - uznáte takový Found-it? - uznáte Found-it dalších kačerů na takhle poškozené keši, ať už před disablováním nebo po něm? (z terénu 4-5 je najednou 1-2) - změnilo by se něco, kdyby jednání prvního kačera bylo neúmyslné? (keš ulovil tak jak si autor představoval, ale nedokázal ji vrátit do původní pozice z objektivních důvodů - zranění, únava, počasí...)
  • 0

#2 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 7:05

Uznal neuznal to je na tobě, na druhou stranu se přiznal. Ale dělal to už s tím, že vrácení moc neřešil. To tam pak můžeš chodit po každým druhým ji vracet na původní místo. Další ji najdou sice jinde, ale najdou a nemůžou za to, o Disable vědět ani nemusí.
  • 0
VSA

#3 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 7:09

-nalez plati, je to smutny, jak se k tomu dopracoval, ale je zapsany v sesitu, takze nasel -asi jo, to je jako kdyz by sel s nekym, kdo mu tu kes poda, prijdou o zabavu z dobyvani a lozeni po strome, to je spis na lovcich nez na autorovi, pro klid duse bud disabluj a odstran krabku nebo se vybodni na to kdo ji kde nasel. -tohle asi zalezi od situace ale principialne dle bodu jedna Je ale dost smutny, co je nekdo schopny udelat pro "bod". V takovych pripadech lze dotycnemu doporucit navstevu psychiatra, protoze asi nekde bude problem s rozeznavanim toho, co je hra a co je boj o preziti...
  • 0

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 7:11

Je v logbooku - je, takze nalez platny je. Co si o nem myslet uz je vec jina, vpodstate kes umyslne poskodil. Lepsi by bylo tomu predejit a kes upevnit tak, aby timhle zpusobem sundat nesla.
  • 0

#5 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 7:12

Logy dalších hledaču bych bez debaty uznal. Jsou zapsány ? Jsou. Jemu bych "poděkoval" v listingu. Kretény, co si mysli, že JÁ a po mě potopa nesnáším, ale bohužel mají hroší kůži. A found bych mu asi smazal.
  • 0

#6 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 7:51

Na jare jsme lovili v Brne a mimo jine jsme nasli pikslu, ktera se jmenovala Na strome, lezici pod stromem. Radne oznacena nazvem a nickem autora, ale prazdna. Tak jsme tam dali novy logbook, zalogovali a sup s ni na nejblizsi vetev, protoze jsme nevedeli, kde mela byt. Domnivali jsme se, ze mu ji nekdo vybrabcil. Popsali jsme to v logu a misto podekovani byl smazany log, ze pry jsme meli vylezt nekam do koruny a tim padem je log neplatny. Nasledovalo nekolik mailu a pak jsem doporucil, at si pikslu naboucha zezadu do trenyrek a to tim sirsim koncem, ze si to vic uzije. Nijak tyhle lidi neresim, on mel ze sveho pohledu pravdu a ja zase ze sveho taky.
  • 0

#7 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 7:58

hovězí B)
  • 0

#8 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 8:02

Pokud ti to nevadi (coz asi vadi), tak bych to neresil, ale jinak: Zkusil bych nejdrive kontaktovat hledace, jak ten svuj log myslel, pokud skutecne tak, ze kes srazil kamenem a nechal dole, pak bych mu odpovedel, ze takove jednani je umyslne poskozeni kese a proto mu nelze log uznat. Nabidni mu, ze si kes muze ulovit znova schvalenym postupem (s tim, ze si ji zaloguje znova). Pokud prijme, bude vse v poradku a odpust mu. Pokud nebude reagovat, pak log smaz a dej poznamku do listingu, ze prosis kacery o neniceni kese. Pokud bude reagovat nevhodne, zverejni jeho log v listingu i s nickem a smaz log dole. Dulezite: Jednej slusne, bez urazek a naznaku zaste ci nastvani, bez kecu okolo (mimo vysvetleni), avsak nekompromisne. Nebudes za blbce a dosahnes sveho. E-mailovou komunikaci si schovej, pokud narazis na magora, co bude otravovat reviewra. Kazdy obcas ustreli, nekdo vic, nekdo min.
  • 0
Není keš jako keš...

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 8:42

Kdyby mi někdo schválně sestřelil cache šutrem, tak mu found smažu, zápis nezápis... ať má aspoň nějakou práci s psaním reviewerovi atd., navíc, pokud je reviewer rozumný, tak mu žádný log obnovovat nebude, protože se de facto jedná o zničení cache. Ostatním bych log uznal normálně. Za to, že se před nimi vydal na cache nějaký debil, fakt nemůžou..
  • 0

#10 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 8:48

Je totálně nesmyslné a k přírodě nešetrné dávat keš na strom. A srazit keš kamenem místo lezení je jako dojet někam autem, když se tam mělo jít pěšky. Prostě "jiná cesta k zápisu do logbooku než myslel autor". Srazit keš kamenem je dobré, stejně jako podříznout ten strom motorovkou.
  • 0

#11 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 8:58

Dík za názory. Ta situace tady ve skutečnosti nenastala, ale "vypůjčil" jsem si ji z diskuse na Groundspeaku, protože mě zajímalo, jestli se tamní názory budou výrazně lišit od zdejších. Ta diskuse tam ještě běží, ale pokusím se ji vlastními slovy velmi stručně shrnout: - záznam v logbooku = Found It. Za všech okolností, bez jakýchkoliv výjimek nebo podmínek. - kreativitu kačerů nelze omezovat. Pokud si odlov jakýmkoliv způsobem ulehčí, je to jejich bonus a jejich výhoda. Pokud owner nechce, aby si to ulehčovali, měl to udělat tak, aby to ulehčit nešlo. Takže shodit keš, místo aby pro ni lezl, je ok. Owner ji měl udělat tak, aby shodit nešla. - zpětné uložení keše není součást hledání (!). Pokud kačer není schopen keš vrátit na původní místo (třeba proto, že uložení je obtížnější než vlastní odlov), je to problém ownera, který to tak vymyslel. Takže řešení je Need Maintenance. Ještě se tam popisuje jiný příběh, taky prý skutečný: Kačer A došel ke keši na stromě, zhodnotil, že na to nemá, a zapsal DNF. Potom tam přišel kačer B, keš shodil, zalogoval Found, keš zavezl domů kačerovi A, ten zalogoval taky Found, a nakonec kešku odvezl ownerovi se žádostí, ať ji vrátí na místo. Logy byly uznány, owner si nestěžoval.
  • 0

#12 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 9:29

Tady je kdyžtak odkaz: A find or DNF
Asi by byl zajímavý názor někoho z reviewerů a taky, jestli vůbec jsou nějaké nástroje proti lidem, kteří se vědomě a schválně chovají stylem "po mě potopa" a ničí cache.
  • 0

#13 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 9:40

To se mi nezdá. Jako owner nesmím při ukládání kešky ničit cizí majetek a hledač mi krabičku rozmlátí krumpáčem, aby se dostal k logbooku je OK ?
  • 0

#14 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 9:46

pavels napsal/a:
- zpětné uložení keše není součást hledání (!)


Tak tohle mi zvýšilo krevní tlak :o
Ještě že autor původního citátu na fóru hned dodává

Thankfully, 99% of cachers view rehiding as an intregal part of the game. Too bad this cacher didn't.

.

Jinak je to asi jako v každé hře nebo sportu - vědomé poškozování hry je unfair, takže může následovat sankce, i když v základních pravidlech není tato situace popsána (ono nejde pamatovat na všechno).
  • 0

#15 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 9:55

Parkis napsal/a:
Je v logbooku - je, takze nalez platny je. Co si o nem myslet uz je vec jina, vpodstate kes umyslne poskodil. Lepsi by bylo tomu predejit a kes upevnit tak, aby timhle zpusobem sundat nesla.


Tohle lze vysvětlit i jinak. Keš s logbookem není na svém místě, tudíž se ztratila. :-) Tedy log není. :-) Je to divné že? Na hrubý pytel hrubá záplata. Ale osobně se přikláním k Radinecek. ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#16 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 12:28

pár gramů semtexu a kačer si to už navždy zapamatuje. ;) já vím, přišel bys o logbůk, kačerů je dost :D:D a dát tam krabičku, která jinak než správně otevřít nejde? nevím teda přesně, jak ta originální vypadá, ale je pravda, že už se mi taky podařila křapnout jedna krabička, když jsem přivalil zpět kámen, co na ní byl... :( nicméně, nebýt to 135,3 km od mého domova, už bych tam byl B) vlkodlak nevlkodlak, toaleťák netoaleťák :D k původnímu tématu - malou skobičku s karabinkou a očko na keš? já vím, je to hnus, něco ťukat do stromu... log bych asi neuznal, těch ostatních jo - za nic nemohli... PS: že bych tímdle způsobem zkusil ulovit GCVAGX ? tu mám 5 km za domem :D
  • 0

#17 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 12:37

Log bychom uznali. Kdybychom log smazali, mohl by se příště nepřiznat a dělat jako že nic. Nebo by mohl napsat, že keš už našel na zemi. Naopak, požádal bych reviwera o zamknutí logu, aby ho shazovač keše nemohl později smazat nebo změnit. Je to jeho vizitka. Mazání logů je ošemetná záležitost a měla by se používat pouze v těchto případech: - Log je vulgární nebo je mimo téma. Například, pokud do logu někdo začne opisovat telefonní seznam nebo jej vyplní samými tečkami. - Chybí zápis v papírovém logbůku a kačer není schopen dát odpovídající vysvětlení. Tady bych ale nejdříve hříšníka kontaktoval.
  • 0

#18 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 13:01

Witko&Wendy napsal/a:
Dotaz. Mám podobný problém na své keši GC1YRAN každý druhý lovec schránku(jednu ze tři) otevře nasilím. Jak to mám řešit? Beton do lesa? Archivovat keš po čtyřech dnech od publikace? Mazat logy? Zatím to řeším tak že každý den tam zajdu a dokola to opravuji. Kouknětě prosím na logy a řekněte mi svůj názor. Díky

Lidi nepředěláš. Schránku ano, její otevírání nesmí být mysterka sama. Musí být na první pohled jasný, jak se otevírá.
  • 0

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 14:39

Tak ja prispeji do teto diskuse z pohledu druhe strany: Dcera se rozhodla lovit sama za sebe a dala si tu praci, ze z te hromady kesi na spolecnem uctu vybrala opravdu jen ty, na kterych byla a v pripadne mystery i kde se podilela na ziskani souradnic. Pri logovani techto starych kesi psala do logu, ze kesku nalezla jako clenka naseho tymu a od tymu se ted separuje. Jaky byl jeji (priznavam, ze i muj) udiv, kdyz autor jedne kese ji log smazal s oduvodnenim, ze v logbooku nema zaznam a log je tedy neopravneny. Mozna ma majitel pravo log smazat, ale formalne vzato tam zaznam ma, jen pod jinym nickem. Privedeno ad absurdum: v pripade, ze nekdo zmeni svuj nick, majitele kesi mu jeho logy zrusi?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2009 - 15:17

gord napsal/a:autor jedne kese ji log smazal s oduvodnenim, ze v logbooku nema zaznam a log je tedy neopravneny.


A kolik keší takto logovala? Dalo by se to použít jako statistika poměru blbců....

PS: Před nějakou dobou takto dologovávala ZuZu, její velmi slušný a vysvětlující log jsem četla. Zněl podobně jako ten Tvojí dcery, ale nevím jestli měla také nějakou takovouto zkušenost.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama